Serie A - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Salernitana : Fiorentina - 21. dubna 2024   18:00

0:2
(0:0)
Fiorentina
80' Kouamé  (Ranieri) • 90+5' Ikoné  (Mandragora)
Salernitana
Ochoa – Pierozzi, Fazio (C), Pirola (62. Pellegrino) – Sambia (84. Zanoli), Łęgowski, Bašić (84. Nwankwo), Bradarić – Tchaouna, Candreva (68. Martegani) – Ikwuemesi (68. Weissman).
Allocca, Costil – Gomis, Pasalidis, Șfaiț, E. Vignato.
Marchetti – Preti, De Meo
Stadio Arechi, Salerno
Fiorentina
P. Terracciano – Kayode (82. Faraoni), Lu. Martínez (C), Ranieri, Parisi – Duncan (82. Mandragora), López (70. Melo) – Ikoné, Castrovilli (70. Kouamé), Sottil – Barák (87. Milenković).
Christensen, Martinelli – Biraghi, Dodô, Infantino, Biagetti, Caprini, Sene.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 2:2. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:11.
I s pohárem Salernitana nevyhrála šestnáctý zápas v řadě a vzhledem k třináctibodové ztrátě na záchranu je maličký krůček od definitivy sestupu do Serie B. Fiorentina takřka dvouměsíční čekání na ligovou výhru naopak ukončila a v tabulce poskočila před Turín na deváté místo.
Zápas suverénně posledního týmu Serie A se semifinalistou Evropské konferenční ligy se obešel bez překvapení. Vincenzo Italiano obměnil sestavu na devíti postech a dlouho sledoval stejný obrázek, který se mu naskýtal v dvojzápase s Plzní. Viola si nebyla schopna poradit s nízko zataženým blokem a teprve v 80. minutě ji vysvobodila gólová hlavička střídajícího Kouamého. Na konečných 2:0 z úplně poslední akce upravil stav Ikoné.
90+5'
90+5'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Salernitana hrála vzadu na maximální riziko a dopustila vpád do rozhozené obrany. Mandragora sklepával přetažený centr Sottilovi. Ten mu balon vrátil a sledoval vyraženou střelu z levé části vápna. Od Ochoy šel míč zpátky na Mandragoru. Ten ho tentokrát posouval na střed a JONATHAN IKONÉ měl před odkrytou kasou snadnou úlohu, protože mu stačilo netrefit Pellegrina.
90+4'
Lucas Martínez vytáhl míč hluboko na vlastní polovinu. Přihrávku na hrot ke Kouamého ale nezkompletoval, své defenzivní povinnosti si splnil Pellegrino.
90+3'
Marchetti odpadl od Mandragory. Patrně schytal ránu do hlavy, kvůli které zůstává ležet ve středovém kruhu. Marchetti už preventivně přerušil hru.
90+2'
Pierozzi udělal faul na Sottila. Salernitana se ani po několika změnách v předních řadách není schopna udržet na balonu.
90'
Mandragora a Kouamé ho rozehráli na krátko. Druhý jmenovaný se neuvolnil od Łęgowského a ze souboje dvou devětadevadesátek bude odkop od Ochoy.
90'
Pierozzi na poslední chvíli zalepil velkou díru v obraně. Ze spolupráce mezi Kouamém a Sottilem vzešel rohový kop.
89'
Riccardo Sottil elegantně manévroval na levém křídle s cílem udržet míč a pošetřit co nejvíce sekund. Přesně to se i stalo, Fiorentina pokračuje vhazováním.
88'
Místo Baráka odehraje zbytek zápasu na špici ofenzivy Kouamé. Ten nyní prohrál souboj s gravitací a přenechal míč obraně Salerna.
87'
Střídání v týmu ACF Fiorentina:
ze hřiště odchází Antonín Barák, přichází Nikola Milenković.
86'
Nákop Martíneze nebyl Christian Kouamé schopen hlavou zpracovat pro sebe ani pro Ikoného, který čekal opodál.
85'
Marco Pellegrino překazil Barákovy plány u koncové čáry. Dokonce to nebude ani rohový kop pro mužstvo z Florencie.
84'
Střídání v týmu US Salernitana 1919:
ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Simeon Nwankwo.
84'
ze hřiště odchází Junior Sambia, přichází Alessandro Zanoli.
82'
ze hřiště odchází Alfred Duncan, přichází Rolando Mandragora.
82'
ze hřiště odchází Michael Kayode, přichází Davide Faraoni.
80'
Viola v 80. minutě protrhla zmar v útočné fázi! Na nadýchaný oblouček z Ranieriho diagonály si za zády Pellegrina naskočil CHRISTIAN KOUAMÉ a hlavičkou dokonale přehodil Ochou. Nevysoký gólman hned věděl, že je bez šance. Na čáře se ani nepokusil odlepit od země.
76'
Kayodeho přihrávku vzduchem si Sottil nezpracoval. Protiútoku Tchanouny zabránil Lucas Martínez faulem, za který mu Marchetti ukázal žlutou kartu.
75'
Tchaouna otočil těžiště na volnější pravou stranu. Sambiův centr ale nebyl nebezpečný a místo toho se u sedícího Baráka zrodil rychlý kontr, v němž Ochoa úspěšně řešil Kouamého pokus zpoza šestnáctky.
74'
Další práce pro doktorský štáb Salernitany. Vypadá to na křeče, které v těchto sekundách trápí záložníka Tomu Bašiće.
73'
Barák zodpovědně přispěl do obrany a legálním způsobem ukončil asi nejdelší pobyt domácího týmu na polovině soupeře.
72'
Parisi to po přihrávce od Baráka hodně přehnal s intenzitou centru. Resultuje z něj autové vhazování Salernitany.
71'
K rozkouskování hry teď přispělo i ošetřování. V péči domácího realizáku je Junior Sambia.
70'
ze hřiště odchází Maxime López, přichází Arthur Melo.
70'
ze hřiště odchází Gaetano Castrovilli, přichází Christian Kouamé.
68'
ze hřiště odchází Chukwubuikemi Ikwuemesi, přichází Shon Weissman.
68'
ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Agustín Martegani.
67'
Bašićovi se v náběhu za obranu nabízel Chukwubuikemi Ikwuemesi. Nákop z půlky byl ale dlouhý a skončil u nudícího se Terracciana.
67'
Duncanovi se roh zahrávaný na bližší tyč moc nepovedl. Baráka si domácí obránci spolehlivě ustrážili a vrátili míč do autu.
66'
Sambia jistil situaci před Sottilem odkopem na rohový kop. Tlak Fiorentiny se v těchto minutách stupňuje.
65'
Další Sottilův centr byl pro změnu moc dlouhý. Ikoné musel na protější straně pořádně zabrat, aby míč udržel v poli.
64'
Viola okupuje domácí vápno. Sottil se zkusil dostat dovnitř centrem, ale hlavičkáři v červených dresech si i v tomto případě hravě poradili.
62'
ze hřiště odchází Lorenzo Pirola, přichází Marco Pellegrino.
62'
V nefotbalové pozici zůstává sedět Pirola. Obránce Salernitany pravděpodobně bude muset střídat.
61'
Držení míče: 26 % – 74 %.
60'
Candreva si při bránění Ikoného příliš pomáhal rukama. Dostal pátou žlutou kartu v sezóně a tím pádem se příští týden nebude účastnit zápasu s Frosinone.
59'
Maxime López podpořil Ikoného. Ten mu dal možnost vyrobit finální centr před malé vápno, jenomže před hlavou volného Baráka zaúřadoval Lorenzo Pirola.
58'
Levačka Bradariće vygenerovala propadný centr. Sambia vracel míč do ohně, ovšem Candreva ve snaze o ránu z voleje promáchl.
57'
Marchetti viděl nedovolený zákrok Castrovilliho. Domácí zkusí něco vymyslet z rozehrávky od levé postranní čáry.
56'
Ikoné byl zdvojený a bezprostředně po ztrátě balónu spáchal faul na Bradariće. Chorvata viditelně zatáhl za horní končetinu.
55'
Salernitana vystavěla neprostupnou hrát na hranici svého vápna. Duncan vyřešil marné dobývání mimořádně nepřesnou střelou z dálky.
54'
Obranu Fiorentiny zaměstnala účast čtyř domácích hráčů na pravém křídle. Z tohoto zahuštěného prostoru vyplaval Tchaouna, jenž se prezentoval pouze zablokovanou střelou zpoza vápna.
52'
Sottilovi utekl míč za úroveň brankové čáry. Ochoa moc nespěchá s odkopem od branky suverénně posledního týmu Serie A.
51'
Domácí se sami připravili o výhodu rohového kopu. V důsledku útočného faulu má míč pod kontrolou Italianova jedenáctka.
50'
Sottil měl v úmyslu zleva projít do pokutového území. Lorenzo Pirola mu vystavil stopku, kdežto Salernitanu posléze zastavil Ikwuemesiho ofsajd.
49'
Na základě Duncanovy přihrávky dovnitř pokutového území si dal Barák moc dlouhý první dotek. Míč si od něj převzal Ochoa.
48'
Candrevova standardka proletěla napříč vápnem až do auta. Míč ve hřišti nezachránil ani k zadní tyči sbíhající Pirola.
47'
Žlutá karta pro tým ACF Fiorentina (Luca Ranieri).
46'
Pierozzi podběhl balon a pustil Castrovilliho do nájezdu, v němž se sedmadvacetiletému záložníkovi nepovedlo obstřelit levou ruku Ochoy.
46'
Počtvrté během dvou týdnů narazila Fiorentina na soupeře, který hraje ze zataženého bloku. Obrana Salernitany v něm zatím drží a za celou první půli nepustila favorita k žádné nebezpečné střele mezi tyče. Největší šanci měl chvíli před pauzou nepřesně zakončující Ikoné.
45'
45'
Z drobného faulu Pierozziho vzešla hromadná strkanice. Aktivní v ní byli Sottil a Bašić, kteří si zároveň odnáší na památku žluté karty.
44'
Lorenzo Pirola doprovodil přetaženou přihrávku Duncana na Baráka až ke kopačce Ochoy.
43'
Hned v zárodku domácí ofenzivní akce zvedl pomezí rozhodčí De Meo praporek do vzduchu, a to na znamení Bašićova ofsajdu.
42'
Barák po Ikoného přihrávce stihl předat balon na střed vápna. Od Ranieriho si jej znovu přivlastnil Ikoné a z otočky vypálil vedle pravé tyče!
41'
Fazio nepustil Sottilův centr před Ochou. Rozhodčí hostům přisoudili další roh, z něhož Duncan našel pouze hlavu Ikwuemesiho.
40'
Federico Fazio přizvedl příchozí centr vysoko do vzduchu. Ochoa rovněž nevyboxoval balon moc daleko a výsledkem byl Ikoného propagační pokus z dvaceti metrů.
39'
Roh se bude opat i na opačném konci hřiště. V souboji s Pierozzim se o to zasloužil Antonín Barák.
38'
Fiorentina nechala trestuhodně volného Sambiu. Ten se do Bradarićova centru u penaltového bodu ale netrefil a ve finále z toho byla jen symbolická střela Bašiće.
37'
Ikwuemesi dostihl přihrávku Tchaouny. Ve vápně si navedl balon na pravačku a sraženou střelou se podepsal pod premiérový roh domácího mužstva.
36'
Fiorentina neví, kudy se dostat do palebné zóny. Nemlich stejné to měla i v obou zápasech proti Viktorii Plzeň.
34'
Bradarić si ukousl moc velké sousto. Fiorentině nabídl ojedinělou akci do otevřené obrany, jenomže Parisiho centr zleva k Ikonému nedoletěl.
33'
O diagonálu určenou pro Kayodeho se postaral Bradarić. Po faulu Duncana na Candrevu už má obrana Salerna trochu klidu.
32'
Lucas Martínez nebyl schopen sklepnout Lópezův nákop na střed vápna. Fialky to musí zkoušet nanovo od poloviny hřiště.
31'
Faziovi spadl balon na ruku, takže Salernitane bude dál svírána v okolí vlastního pokutového území.
30'
Držení míče: 30 % – 70 %.
29'
Castrovilli nepřesně sklepával Sottilovu přihrávku do míst, kde tušil Baráka. Salerno pak zase míč vrátilo ukvapeným nákopem na hrot.
28'
V obou táborech se množí rychlé ztráty balonu. Sotva ho domácí vzali Castrovillimu, tak Ochoa poslal odkop do autu.
27'
Antonín Barák se těžko zvedá ze země potom, co se dostal do kleští mezi Candrevu a Pirolu. Stalo se tak ve chvíli, kdy si český reprezentant sbíhal pro míč na vlastní půlku.
25'
Castrovilli si zkušeně poradil, když byl nepříjemně napadán vedle vlastního vápna. Odrazem o svého soka zařídil rozehrávku Pietra Terracciana.
24'
Fialky si neodpustily kiks v rozehrávce. Bradarićův centr pak odvrátili jen částečně, nicméně o moc lepší nebyla ani nabídka z rohu vápna od Łęgowského.
23'
Proti tomu, aby Barák převzal přihrávku od Kayodeho, byl Pirola. Domácí obrana zatím stojí na pevných základech.
22'
Castrovillimu před centrem vypadl míč z hrací plochy. Ani v opačném případě by to gól nebyl, protože nabíhající Sottil umístil hlavičku z malé vzdálenosti vedle branky.
21'
Bradarić si naváděl míč na střed. Na hranici vápna si ho chtěl přehodit na levačku a v tom mu zabránil později zfaulovaný Maxime López.
20'
Sottil porušil pravidla u středového kruhu v konfrontaci s Pierozzim. Marchetti vrací balon Salernitaně.
19'
Sambia s Pierozzim neměli ofenzivní ambice a po útočném autu dobrovolně zacouvali ke kopačkám Ochoy.
18'
Maxime López je prvním hráčem potrestaným žlutou kartou. Je to následek taktického faulu na startujícího Tomu Bašiće.
17'
Candrevova pravačka servírovala balon před penaltový puntík, jenže nabíhající Fazio nedorazil do daného prostoru tak rychle, aby se mohl snažit hlavičkovat.
16'
Loum Tchaouna šel v souboji s Lucasem Martínezem ochotně k zemi, což mu stačilo k zisku standardní situace. Na přímé ohrožení branky to ještě zdaleka není.
15'
Po špatném přenesení na Kayodeho to chvilku zavánělo rychlým protiútokem. Fialky však přepnuly do obrany a tým ze Salerna si musí vystačit s vhazováním.
14'
Od pravého praporku zahrával standardní situaci Maxime López. Hlavičkáři z Florencie se neprosadili a Parisi o pár sekund později vrátil balon až k Terraccianovi.
13'
Jonathan Ikoné opět vyzval k tanci Bradariće. Prošel až do vápna, nicméně Pirola poslední přihrávku do malého vápna odklonil na roh.
12'
Sottil obdržel na levý kraj míč od Baráka. Následný nástřel mu byl zablokován, ale Fiorentina i tak může pokračovat v očekávané územní převaze.
11'
Jonathan Ikoné si zprava navedl míč na střed. Levačkou mu ale nedal dostatek energie a Ochoa si připsal jednoduchý zahřívací zákrok.
10'
Loum Tchaouna obdržel míč za obranu do ofsajdu, takže Ikwuemesimu nemusí tolik vadit, že od něj nedostal kvalitnější finální pas před Terraccianovu bránu.
9'
Zdvojený Antonín Barák si Martínezův nákop nepřevzal, míč pouze posunul k velezkušenému mexickému brankáři.
8'
Salernitana vystavěla velmi hluboký blok. Fialky se domácí hráče snaží vylákat několika přihrávkami do stran.
7'
Barák rozdal míč do křídla, jenže pak chyběl v předbrankovém prostoru, kam se snášel centr Fabiana Parisiho.
6'
Další rozehrávka pro Ochou. Niccolò Pierozzi v rohu hřiště pohlídal Sottila a doprovodil balon až mimo výseč.
5'
Oba gólmani krátce po sobě obdrželi malé domů. Ochou zapojil Sambia, Terraccianovi zase předal neadresně nakopnutý balón Ranieri.
4'
Začátek utkání je velmi vlažný. Nechytatelná přihrávka na Candrevu končí rozehrávkou Terracciana a jeho kolegů z obrany.
2'
Zahajovací výkop obstarali domácí, kteří udělali oproti minulému týdnu šest změn v základní jedenáctce. Fiorentina dokonce ponechala v sestavě jen dva hráče ze čtvrtečního zápasu s Plzní.
1'

US Salernitana 1919: Ochoa – Pierozzi, Fazio (C), Pirola – Sambia, Łęgowski, Bašić, Bradarić, Tchaouna – Candreva, Ikwuemesi.
Náhradníci: Allocca, Costil – Gomis, Martegani, Pasalidis, Pellegrino, Șfaiț, Nwankwo, E. Vignato, Weissman, Zanoli.
Trenér: Stefano Colantuono

ACF Fiorentina: P. Terracciano – Kayode, Lu. Martínez (C), Ranieri, Parisi – Duncan, López – Ikoné, Castrovilli, Sottil – Barák.
Náhradníci: Christensen, Martinelli – Melo, Biraghi, Dodô, Faraoni, Infantino, Kouamé, Mandragora, Milenković, Biagetti, Caprini, Sene.
Trenér: Vincenzo Italiano

Rozhodčí: Marchetti – Preti, De Meo.
1. vzájemný zápas

03.12.2023
Fiorentina – Salernitana 3:0
Branky:
6. L. Beltrán (pen.), 18. R. Sottil, 56. G. Bonaventura.
Fiorentina je stejně jako v minulé sezóně expertem na pohárové soutěže. Čtvrteční výhrou 2:0 nad Plzní se kvalifikovala do semifinále Evropské konferenční ligy, kde obhajuje loňské druhé místo. Stejně tak mužstvo z Florencie v minulém roce skončilo druhé v italském poháru, kde ho už za tři dny čeká finále proti Atalantě. V Serii A jsou na tom Fialky jasně nejhůř. Už skoro dva měsíce v ní nevyhrály a v souvislosti s týden starou remízou 1:1 s Janovem jsou v tabulce na desátém místě. O post nejlepšího střelce se dělí sedmigóloví Bonaventura a Nico González.
Salernitana míří po třech sezónách v Serii A do druhé ligy. V roce 2024 ani jednou nevyhrála a ze čtrnácti zápasů si odnesla jen tři body za remízy s Turínem, Udinese a Sassuolem. Série tristních výsledků byla naposledy prodloužena na půdě Lazia Řím, a to konkrétně porážkou 1:4. Potvrzení sestupu je už pouze formalitou. Tým s nejslabší obranou i útokem ztrácí z posledního místa na záchranu třináct bodů. S bilancí 6+6 vévodí produktivitě sedmatřicetiletý veterán Antonio Candreva.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třiatřicátého kola italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Salernitanou a Fiorentinou!
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62
8. Sassuolo 38 17 11 10 64:56 62