Serie A - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Udinese : Inter Milán - 8. dubna 2024   20:45

Udinese
40' Samardžić (Pereyra)
1:2
(1:0)
Inter Milán
55' Çalhanoğlu   • 90+5' Frattesi
Udinese
Okoye – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ehizibue (62. Ferreira), Zarraga (70. Payero), Walace, Samardžić (62. Lovrić, 82. Ebosele), Kamara (70. Zemura) – Pereyra (C) – Thauvin.
Padelli, Silvestri – Giannetti, Kabasele, Success, Tikvić.
Piccinini – Vivenzi, Cecconi
Stadio Friuli, Udine
25 144 diváků
Inter Milán
Sommer – Pavard, Acerbi, Augusto – Dumfries (68. Darmian), Barella, Çalhanoğlu (74. Sánchez), Mchitarjan (68. Frattesi), Dimarco (81. Buchanan) – Thuram (81. Arnautović), La. Martínez (C).
Audero, Di Gennaro – Asllani, Bisseck, Sensi, Klaassen, Stanković.

Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 2:17. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 11:11.
Fotbalisté Interu po závěrečném hvizdu slaví, jako by zrovna získali mistrovský titul. Ten ještě ve své moci nemají, přesto k němu dnes udělali další důležitý krok, když vítězí v Udine brankou Davide Frattesiho z 95. minuty 2:1.

Museli přitom otáčet nepříznivý vývoj zápasu, když ve 40. minutě poslal Udine do vedení šťastným způsobem Lazar Samardžić. Po změně stran nejdříve neplatila branka Carlose Augusta, po chívli ale fauloval brankář Okoye Lautara Martíneze a nařízenou penaltu proměnil Hakan Calhanoglu.

Suverénní remízový král z Udine pak mířil ke své sedmnácté remíze, ovšem v 95. minutě pálil Lautaro Martínez do tyče a odražený míč usměrnil do prázdné branky Davide Frattesi, čímž zařídil Interu výhru. Výhru vzhledem k průběhu zápasu naprosto zaslouženou.
90+8'
90+7'
Udine se ještě snaží o závěrečný nápor, ovšem Inter si bez problémů hlídá předbrankový prostor, Wallaceho centr navíc zcela přeletěl všechny hráče před Sommerem, ten se ujme odkopu od branky.
90+5'
Inter Milán právě vstřelil branku! Ohromná radost Interu! Lautaro Martínez napřáhl z dálky a pálil do tyče, míč se však odrazil před branku, kam doběhl jediný DAVIDE FRATTESI, ten snadno uklidil míč do prázdné sítě a otevřel bouřlivé oslavy hostů!
90+3'
Lautaro Martínez dostává žlutou kartu za sražení Eboseleho u postranní čáry, také on bude proti Cagliari chybět.
90+2'
Po souboji ve středu hřiště dostává žlutou kartu Benjamin Pavard, jenž bude chybět v příštím zápase Interu proti Cagliari.
90+1'
Rozhodčí Piccinini oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut, na což domácí fanoušci zareagovali mírným bučením.
90'
Dlouhý aut Darmiana odhlavičkoval Kristensen, pak Frattesi pálil zpoza pokutového území mimo branku.
89'
Floriana Thauvina stále trápí výrazné zdravotní potíže, domácí už ale nemohou využít další střídání.
88'
Buchananův skákavý centr doputoval jen do náruče Maduky Okoyeho.
87'
Pro Barellův centr ke vzdálenější tyči si došel Okoye a vyboxoval jej až za protější postranní čáru.
86'
Tak nakonec rozhodčí ani faul neodpískal, hru navazuje míčem rozhodčího ve prospěch Interu.
86'
Ještě před tím ale musí být ošetřen Florian Thauvin po střetu, který těsně předcházel Pereyrově faulu.
85'
Po faulu Roberta Pereyry bude následovat standardní situace pro Inter z pozice vedle pokutového území.
85'
Inter zahrával hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém se míč odrazil k Buchananovi, ten si jej rovnal na levačku, pak se mu ale vystřelit nepovedlo.
84'
Pavardův přetažený centr Joao Ferreira odhlavičkoval za branku, následovat bude rohový kop.
83'
Pavard se z dálky opřel do odraženého míče, mířil však vysoko nad branku.
82'
Střídání v týmu Udinese Calcio:
ze hřiště odchází Sandi Lovrić, přichází Festy Ebosele.

Slovinský fotbalista na trávníku strávil jen dvacet minut, ovšem kvůli nepříjemnému zranění nohy musí být předčasně střídán. Lovrić skáče směrem do útrob stadiónu jen za podpory fyzioterapeutů po jedné noze.
81'
Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Federico Dimarco, přichází Tajon Buchanan.
81'
ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Marko Arnautović.
80'
Kombinační souhru hostů zakončil střelou ze střední vzdálenosti Lautaro Martínez, ovšem byla hned dvakrát zablokována.
79'
Na prudkou přihrávku Darmiana před brankou Udine žádný z hostujících hráčů nedosáhl, Inter ale pokračuje v náporu.
78'
Až v 78. minutě vidíme první žlutou kartu, potrestán je Roberto Pereyra za šlapák na Benjamina Pavarda.
77'
Marcus Thuram se na pravé straně pokutového území parádní zasekávačkou uvolnil kolem Kristensena a připravil střeleckou pozici pro Frattesiho, ten ale míč trochu přeběhl, pak v krkolomné pozici zakončoval nad branku!
75'
Dimarco ve středu hřiště stáhl k zemi Lovriće, rozehrávat může domácí celek.
74'
ze hřiště odchází Hakan Çalhanoğlu, přichází Alexis Sánchez.
71'
Souhra hostujících náhradníků, Darmián z pravého křídla přesným centrem našel hlavu Davideho Frattesiho, ten ale nedokázal správně nastavit hlavu a namířil míč výrazně mimo branku.
70'
Udine se pokusilo vyrazit do dalšího brejku, Sandimu Lovrićovi se ale nepovedlo přihrát, míč mu k hostujícím spoluhráčům ukopl Federico Dimarco.
70'
ze hřiště odchází Oier Zarraga, přichází Martín Payero.
70'
ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Jordan Zemura.
68'
ze hřiště odchází Denzel Dumfries, přichází Matteo Darmian.
68'
ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Davide Frattesi.
68'
Po domácím odkopu Acerbi fauloval Floriana Thauvina, Udine se může usadit ve středu hřiště.
67'
Barella přenesl hru na levou stranu, kde si míč výborně zpracoval Dumfries, k jeho přetaženému centru se dostal Dumfries, tomu se ale vystřelit nepovedlo.
65'
Udine se po zisku míče dostalo do rychlého brejku, Hassane Kamara se prohnal až do pokutového území, pak šikovně přihrával před branku na nabíhajícího Thauvina, před ním ale stačil fantastickým zákrokem odkopnout míč Henrich Mchitarjan.
63'
Na centr Dimarca si naskočil Marcus Thuram, míč ale hlavou špatně trefil a nasměroval jej vysoko nad branku.
62'
ze hřiště odchází Lazar Samardžić, přichází Sandi Lovrić.
62'
ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází João Ferreira.
60'
Mchitarjanův centr skončil jen na hlavě Jaky Bijola, navíc je hostům máváno postavení mimo hru.
59'
Hostům nevyšla riskantní kombinace, Roberto Pereyra pak ale zase jen odevzdal míč Interu a Udine se tak musí znovu bránit.
57'
Inter je při chuti, další snaha hostujícího celku ale končí jen odkopem od branky Maduky Okoyeho.
55'
Inter Milán právě vstřelil branku! HAKAN CALHANOGLU kopl penaltu prudce po zemi k levé tyči a brankář Okoye neměl šanci na ni dosáhnout!
54'
Vcelku rychle je penalta potvrzena i od videa a její exekuci si vezme na starost Hakan Calhanoglu.
53'
Z rohového kopu se Inter nejdříve neprosadil, opětovný centr pak mířil k Thuramovi, jenž byl u míče před brankářem Okoyem, ten vrazil do francouzského útočníka a rozhodčí Piccinini bez váhání píská penaltu!
53'
Penalta pro Inter!
53'
Dimarco centroval z další standardní pozice, Wallace přetažený centr odhlavičkoval před naskakujícím Pavardem, pokračovat se bude rohovým kopem Interu.
52'
Dimarco se snažil posunout míč do pokutového území na Thurama, ten ale byl odzbrojen domácími zadáky.
50'
Ofsajd je potvrzen, branka Carlose Augusta neplatí a rozehrávat bude Maduka Okoye.
49'
Dimarcův centr prodloužil Lautaro Martínez, v tom momentě Carlos Augusto nejspíše zřejmě stál v postavení mimo hru, vše se ale ještě prověřuje.
48'
Hosté se radují z vyrovnání, když Dimarcův centr se před brankou odrazil ke Carlosi Augustovi, jenž dotlačil míč do sítě, rozhodčí však po pár sekundách nakonec signalizují ofsajd.
47'
Carlos Augusto byl faulován střelcem branky Lazarem Samardžićem ve středu hřiště, hosté mohou rozehrávat.
46'
Po přestávce se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas souboje Udine s Interem nabídl nečekané rozuzlení, neboť i přes trvalou, místy až dominantní, převahu Interu vedou domácí 1:0. Ti díky brankáři Okoyemu přežívají s nulou na kontě inkasovaných branek, navíc velmi šťastně tečovaná střela, či spíše přihrávka Lazara Samardžiće ze 40. minuty jim přinesla poločasové vedení.
45+3'
45+3'
Marcusi Thuramovi je po nákopu do pokutového území odmáván ofsajd, brankář Okoye s rozehrávkou rozhodně spěchat nebude.
45+1'
Mchitarjan šlapákem nedovoleně atakoval Roberta Pereyru, Udine bude rozehrávat na své polovině.
45+1'
Rozhodčí Marco Piccinini k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává tři nastavené.
44'
Florian Thauvin padl k zemi po srážce s hlavou Denzela Dumfriese a bude muset být ošetřen.
43'
Po následném rohovém kopu Hakana Calhanogla Denzel Dumfries v záklonu hlavičkoval výrazně mimo branku.
42'
A už mohlo být vyrovnáno! Dimarco přesným centrem našel hlavu Lautara Marítneze, jeho hlavičku k tyči ale dokázal vytáhnout skvělý brankář Okoye!
40'
Udinese právě vstřelilo branku! Udine se takřka jen brání, teď ale Hassane Kamara vystihl nepřesnou přihrávku Hakana Calhanogla a rozjel rychlý brejk, který domácí přibrzdili, míč se dostal k LAZARU SAMARDŽIĆOVI, jenž od rohu pokutového území přihrával před branku, ovšem míč se s neuvěřitelným štěstím a pomocí teče Carlose Augusta dokutálel ke vzdálenější tyči zaskočeného brankáře Sommera!
39'
Mchitarjan se pokusil o zdánlivě nepovedenou narážečku s Dimarcem, míč se však k němu šťastným odrazem vrátil zpátky, pak technický obstřel Arména proletěl za vzdálenější tyčí domácí branky.
38'
Mchitarjanův centr odvrátil Wallace jen do zámezí, Inter bude pokračovat atuovým vhazováním.
36'
Dumfriesův prudký centr vyboxoval Okoye, další centr si u vzdálenější tyče zpracoval Lautaro Martínez, tomu se však vystřelit nepovedlo, odražený míč pak v tísni napálil vysoko nad branku Carlos Augusto.
35'
Další nepovedený aut domácích, tentokrát míč mířil rovnou do zámezí a autu se ujme Inter.
33'
Po dlouhé době se domácí vůbec dostali na útočnou polovinu, Samardžićovu střelu ale zablokoval Acerbi.
31'
Rohový kop Federica Dimarca odvrátil Jaka Bijol jen k hostujícím hráčům, další centr Lautara Martíneze byl zablokován.
30'
Lautaro Martínez chytrou přihrávkou mezi nohama protihráče připravil výbornou palebnou pozici pro Hakana Calhanogla, jehož pořádnou dělovku dokázal Okoye vyrazit!
28'
Pavardův velmi nepřesný centr jen proletěl pokutovým územím, bude se kopat od domácí branky.
27'
Další nákop do pokutového území Udine končí odpískanou rukou Marcuse Thurama.
26'
Centr Hakana Calhanogla z rohu u bližší tyče odhlavičkoval Roberto Pereyra, následný centr Dimarca doletěl k brankáři Okoyemu.
25'
Inter pokračuje v útočné aktivitě, na levé straně hosté vybojovali rohový kop.
24'
Další rána Calhanogla už byla pořádně nepřesná, tureckému špílmachrovi vůbec nesedla a mířila pěkných pár metrů vedle domácí branky.
22'
S rohovým kopem Federica Dimarca si pak domácí defenziva dokázala poradit.
21'
Hakan Calhanoglu napřáhl ze střední vzdálenosti k technické střele, která mířila ke vzdálenější tyči a Maduka Okoye ji perfektním zákrokem dokázal vyrazit!
19'
Hakan Calhanoglu hledal dlouhým nákopem za domácí obranu nabíhajícího Federica Dimarca, včas z branky ale vyběhl Maduka Okoye a byl u míče dříve než blonďatý krajní bek Interu.
17'
Na střílenou přihrávku Federica Dimarca nestačil před brankou doklouzat Marcus Thuram.
15'
Inter podnikl rychlý přechod do útoku, zpoza pokutového území pak napřáhl Lautaro Martínez, už druhou zablokovanou střelu si ale připisuje Thomas Kristensen.
14'
Dumfriesův tečovaný centr doletěl přímo do rukavic domácího brankáře Maduky Okoyeho.
13'
Roberto Pereyra zachytil velmi nepřesnou přihrávku Acerbiho, pak si od levé postranní čáry navedl míč k ose hřiště, následně ale velmi nepřesně střílel.
12'
Marcus Thuram velmi nepříjemným skluzem podrazil Wallaceho, rozehrávat mohou domácí.
11'
Videorozhodčí ještě rychle zkoumal, zda-li se po rohovém kopu nedopustili domácí penaltového prohřešku, už se ale může ve hře pokračovat.
11'
Po kvalitním centru od rohového praporku se před brankou dostal do zajímavé pozice Carlos Augusto, ovšem nedokázal se dobře zorientovat a nepovedlo se mu zakončit.
10'
Po průniku do „šestnáctky“ se po střetu s Ehizibuem skácel k zemi Federico Dimarco, penalta se však nepískala, Dimarco si pak podal ruku s rozhodčím Piccininim.
9'
Inter je usazen na útočné polovině, zatím ale hosté kombinují zhruba na třiceti metrech od branky a nedaří se jim dostat k pokutovému území.
7'
Po centru Federica Dimarca se do vzduchu zavěsil nečekaně úplně volný Lautaro Matínez, ovšem Argentinec hlavičkoval výrazně mimo branku.
7'
Po dalším domácím faulu se Inter dostal k první standardní situaci.
5'
Po rychlé kombinační souhře Interu se k první střele zápasu dostal Denzel Dumfries, do jeho pokusu se ale stačil vložit bránící Thomas Kristensen.
4'
Dalšího domácího faulu se dopustil Kristensen, hosté rychle rozehráli z prostoru blízko laviček.
2'
Acerbi se před vlastním pokutovým územím dostal pod tlak Wallaceho, tomu je ale pískán nedovolený zákrok.
1'
Kuriózní start zápasu, už po půlminutě hry je odpískán špatně vhozený aut Hassanemu Kamarovi.
1'
Úvodního výkopu se ujalo Udine a je rozehráno!
1'
Udine obléklo tradiční černo-bílou kombinaci, Inter se představí v oranžové sadě.
Trojice rozhodčích v čele s Marcem Piccininim přivedla fotbalisty na trávník zaplněné Dacia Areny v Udine, úvod utkání se pomalu blíží.

Udinese Calcio: Okoye – Pérez, Bijol, T. Kristensen – Ehizibue, Zarraga, Walace, Samardžić, Kamara – Pereyra (C) – Thauvin.
Náhradníci: Padelli, Silvestri – Ebosele, Giannetti, Ferreira, Kabasele, Lovrić, Payero, Success, Zemura, Tikvić.
Trenér: Gabriele Cioffi

Inter Milán: Sommer – Pavard, Acerbi, Augusto – Dumfries, Barella, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Dimarco – Thuram, La. Martínez (C).
Náhradníci: Audero, Di Gennaro – Asllani, Bisseck, Arnautović, Frattesi, Buchanan, Darmian, Sánchez, Sensi, Klaassen, Stanković.
Trenér: Simone Inzagh

Rozhodčí: Piccinini – Vivenzi, Cecconi.
Inter Milán

Inter naprosto suverénně vládne Serii A, když je už 24 ligových zápasů neporažen. Dosud jedinou prohrou zůstává ta velmi nečekaná z domácího zápasu se Sassuolem na konci září, na hřištích soupeřů se Inter může pyšnit naprosto mimořádnou bilancí 12-2-0.

V tabulce jsou Nerazzuri v čele o jedenáct bodů před svým městským rivalem AC Milán, to ještě mají dnešní zápas k dobru a velmi brzy už tak mohou mít definitivu jubilejního dvacátého titulu v klubové historii.

Do branky Interu by se po jednozápasové přestávce způsobené lehkým zranění v reprezentačním dresu měl vrátit Yann Sommer, po měsíci je k dispozici i Marko Arnautović, naopak se nedá moc předpokládat start obránců Bastoniho a de Vrije. Jedinou jistou absencí je Juan Cuadrado, jehož trápí achillovka.
Udinese Calcio

Udinese je naprosto bezkonkurenčně remízovým králem, když z dosavadních 30 utkání ligových utkání jich zremizovalo plných šestnáct, k tomu však jen čtyřikrát vyhrálo, proto jej čeká velmi náročný konec soutěže.

Situace pro celek z města poblíž slovinských hranic není ideální, ovšem ani úplně kritická, neboť i přes pouze dvoubodový náskok na osmnácté Frosinone má stále pod sebou ještě i další týmy, aktuálně je Udinese Calcio na patnáctém místě.

Domácí tým se musí obejít bez svého nejlepšího střelce, sedmigólový Lorenzo Lucca je totiž chybí kvůli žlutým kartám, nahradit by jej tak měl Isaac Success. Kromě dlouhodobě zraněného Deulofeua, jenž je mimo hru už přes rok, jsou na mardoce i Keinan Davis a Brener.
Hezký večer při sledování přenosu dohrávky 31. kola italské Serie A, o záchranu tvrdě bojující Udinese Calcio přivítá Inter Milán, jenž naprosto jistě míří za dvacátým mistrovským titulem v klubové historii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62