O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých zvítězili hosté. Rozhodující nájezd proměnil za Benátky nad Jizerou Jan Plodek. Benátky si tak odvážejí z Třebíče cenné dva body a domácí potvrzují, že se jim tento rok na domácí půdě stále nedaří podle jejich představ. Dnes je to ode mě vše, děkuji za pozornost, u dalších onlajnů, na shledanou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Benátky nad Jizerou.
Autorem vítězné branky je JAN PLODEK.
Jako třetí jel za domácí Milan Přibyl, ale jeho rychlé zakončení na konci nájezdu mu nevyšlo, a tak domácí prohrávají po nájezdech.
Jan Plodek překonává bezmocného Šindeláře zakončením mezi betony!
Kapitán domácích David Dolníček svůj nájezd proměňuje, a vyrovnává tak sérii na 1:1!
Pletka neproměňuje.
Za třebíčské jel úvodní nájezd Petr Polodna, ale jeho rychlá klička mu nevyšla!
Jako první jel nájezd Vít Jonák, který se svým blafákem prosazuje!
Samostatné nájezdy začínají.
O vítězi zápasu nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, a tak budou následovat po krátké pauze samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:23
Rostislav Malena našel skvělou přihrávkou úplně volného Jana Wasserbauera, ten však v ideální pozici zklamal, a nedokázal umístit jeho ránu mezi tři tyče!
64:00
Máme před sebou poslední minutu prodloužení.
63:44
Sražené nahození Filip Šindelář raději přidrží. Vhazovat se bude po jeho pravici.
63:13
Peter Trška svoji dělovkou od modré čáry trefil pouze tyčku domácího brankáře!
62:39
Domácí jsou i nadále u puku. V prodloužení jsou prozatím jednoznačně lepším týmem.
61:36
A další důležitý zákrok Habala! Domácím se ani nadvakrát nepodařilo dorazit kotouč za jeho záda!
61:03
David Dolníček se v přečíslení 2 na 1 rozhodl zakončit sám! Jeho ránu ale hostující brankář schoval do svých chráničů!
60:28
Oba týmy vstoupily do prodloužení velice aktivně, především domácí tým se ihned snažil ohrozit soupeřovu branku!
60:01
Třetí třetina skončila. Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, a tak po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení. Podaří se v něm někomu z týmu vstřelit branku, nebo se dočkáme i samostatných nájezdů?
60:00
59:06
Tečované nahození Bilčíka gólem také neskončilo!
58:46
Zakázané uvolnění Benátek. Vhazovat se bude před Habalem.
58:34
Hosté operují s pukem v jejich obranné třetině a dvakrát už se nikam neženou.
58:00
Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.
57:39
Vypadá to, že ani jeden tým nechce v závěru utkání nic riskovat. Oba celky pouze nahazují puk do svých útočných třetin, kde o kotouč ale následně přicházejí.
56:53
Nahození Čermáka skončilo pouze na holích třebíčských hráčů.
56:18
Domácí jsou v plném počtu.
55:49
Třebíči se opět povedlo dopravit puk až do obranného pásma Benátek. Hosté tak opět musí začínat svoji akci od svého brankáře.
55:22
Dlouhá přihrávka hostů skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před hostujícím brankářem.
55:13
Domácí se vyhozením až k Habalovi osvobozují.
54:46
Benátky se usadily v útočném pásmu, kde s kotoučem už delší dobu pouze kombinují.
54:18
Vlastimil Bilčík (TRE) přesekl protihráči hokejku, a tak si musí jít odpykat dvě minuty za sekání. Hosté budou mít k dispozici důležitou přesilovou hru.
53:37
Hosté už jsou v plném počtu. Domácí však pokračují ve své útočné akci.
52:45
Ostrá dorážka Romana Erata vyústila až k bitce mezi Markem Švecem a Radkem Hubáčkem. Vítěz pěstního souboje se stal domácí útočník. Oba hráči samozřejmě míří na trestnou lavici za hrubost. Dále také dostal Daniel Špaček osobní trest do konce utkání.
52:40
Domácím se zatím tato přesilová hra moc nedaří.
52:14
A další vyhození puku až k Šindelářovi.
51:49
Hosté se dlouhým vyhozením osvobozují.
51:36
Daniel Špaček (BEN) míří na trestnou lavici za jeho velice ostrý faul. Odsedí si dvě minuty za naražení na hrazení.
50:56
Radek Hubáček nevěděl co s pukem, tak ho pouze nahozením domácím odevzdal, a odjel střídat spolu s jeho spoluhráči.
50:22
Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.
50:08
Radim Zohorna se parádně obtočil kolem soupeřovy branky a následně ihned zakončoval! Vladislav Habal si ale připisuje další důležitý zákrok do svých statistik!
49:24
S přibývajícím časem se začíná z obou stran ve hře přitvrzovat.
48:32
Dlouhý pas hostujícího obránce končí až na zakázaném uvolnění. Hra se přesouvá před Habala.
48:20
Hosté drží puk za svoji brankou a oba týmy střídají.
48:06
Toto utkání sleduje 1510 diváků.
47:18
Domácí toto těžké oslabení přežili. Petr Štindl už je zpátky na ledové ploše.
46:45
Sražená rána hostů skončila až někde mezi diváky. Vhazovat se bude před Šindelářem.
46:09
Hosté i nadále pokračují ve svém velkém tlaku. Unavená pětka domácích je zavřena ve své obranné třetině.
45:39
Pumelice Petera Tršky se bohužel pro Benátky nevešla mezi tři tyče!
45:18
Petr Štindl (TRE) míří na trestnou lavici za podražení.
44:58
Teď jsme viděli několik nepřesnosti na obou stranách. U puku jsou hosté.
44:26
Přibyl pouze protečoval puk do útočného pásma, tím ale útočná akce Třebíče skončila.
43:29
Ján Niko svoji dělovkou trefil pouze jen svého spoluhráče clonícího před brankou soupeře. Hosté jsou u puku.
43:05
Petr Ulrych řídil rozehrávku Benátek, jeho přihrávka však skončila pouze úmyslným ofsajdem. Vhazovat se bude po levici Habala.
42:21
A další vyhození Benátek. Hosté toto oslabení už přežijí.
41:49
Hosté se osvobozují. Puk je až u Šindeláře.
41:35
Roman Erat připravil Bartoňovi ideální palebnou pozici. Habal však předvedl parádní zákrok proti Bartoňově dělovce!
41:16
Petr Štindl vypálil od modré čáry, ale i jeho rána končí až v ochranné síti.
40:55
Dorážka domácích skončila pouze v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
40:23
Třebíčští si hned na začátku třetí třetiny zahrají přesilovou hru. Vladislav Habal si zřejmě schválně posunul svoji branku, a tak za něj musí jít Václav Pletka odpykat dvouminutový trest za zdržování hry.
40:12
Úvodní vhazování ve třetí třetině na svoji stranu získali hosté.
40:01
Druhá třetina je minulostí. V druhé periodě jsme se konečně dočkali gólových tref. Za Benátky se ve 27. minutě v přesilové hře trefil Roman Čermák. Domácí taktéž následně využili přesilovku, když se v 29. minutě trefil Marek Švec a utkání srovnali na současných 1:1. Druhá část zápasu byla jinak poměrně vyrovnaná. Uvidíme, jestli se jednomu z týmů podaří ve třetí části dostat do vedení, nebo zda-li nás bude čekat prodloužení, nebo dokonce samostatné nájezdy. Třetí třetina začne přibližně v 16:39.
40:00
39:51
Na konci druhé třetiny se bude ještě vhazovat před Šindelářem.
39:27
Po parádní individuální akci Jana Wasserbauera hostující brankář raději puk přidržel. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:36
Druhá část přesilové hry se domácím vůbec nepodařila. Hosté už jsou v plném počtu.
38:02
Hosté se díky dlouhému vyhození osvobozují a střídají.
37:34
I přes to, že hosté hrajou v oslabení, tak se Daniel Špaček dostal k zakončení. Jeho pokus Šindelář raději přidržel.
37:18
Třebíčští se usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
36:59
Vladislav Habal si opět bravurně poradil s nebezpečnou dorážkou domácích!
36:33
Román Čermák (BEN) míří na trestnou lavici za podražení. Nyní budou mít k dispozici přesilovou hru domácí.
36:06
Jakub Šaur se vrací na ledovou plochu, a tak jsou domácí v plném počtu.
35:37
Hosté se usadili v útočné třetině a snaží se jejich přihrávkami rozhýbat dobře postavenou obranu domácích.
35:09
Hostům se opět nepodařilo v první části přesilové hry ani vystřelit. Třebíč dobře brání.
34:41
Úmyslný ofsajd hostů. Hra se opět přesune před Habala.
34:29
Domácím se podařilo ihned po vhazování osvobodit. Benátky rozjíždějí akci od své branky.
34:06
Hosté si zahrají další přesilovku v této třetině. Na trestnou lavici míří Jakub Šaur, který si odsedí dvouminutový trest za sekání.
33:44
Daniel Špaček se jen těžce zvedá z ledu a odjíždí na střídačku, po tvrdém souboji o puk.
33:16
Toto nahození Habal raději přidržel. Vhazovat se bude po jeho pravici.
32:38
Malena nevěděl co s pukem, a tak ho pouze vyhodil do středního pásma. U kotouče jsou tak Benátky.
31:58
Horáci v posledních minutách hry velice dobře napadají rozehrávku hostů.
31:17
Nahození Hubáčka skončilo pouze na holi domácího hráče Jána Nika. Třebíč zakládá další útočnou akci.
30:23
Zakázané uvolnění Třebíče.
30:11
Lukáš Volf neměl komu přihrát, a tak zkusil zakončit svým bekhendovým pokusem sám. Jeho ráně však chyběla jak přesnost, tak razance. U kotouče jsou nyní domácí.
29:23
Skákající puk ve svém brankovišti Šindelář raději přidrží. Vhazovat se bude po jeho levici.
28:56
Domácí i nadále pokračují ve svém velkém tlaku, který si vytvořili v přesilové hře. Podaří se jim přidat druhou branku?
28:01
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
Domácí také bleskurychle využívají svoji přesilovku a rychle vyrovnávají! Kapitán domácích parádně našel volného MARKA ŠVECE, který svoji přízemní ránou mezi betony překonává Vladislava Habala! Asistence: David Dolníček, Jakub Bartoň.
27:49
Benátkám se podařilo osvobodit ihned po vhazování.
27:39
Nyní si zahrají přesilovku domácí. Tomáš Havlín si jde odsedět dvouminutový trest za hákování.
26:36
Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesouvá před Habala.
26:19
Benátky právě vstřelily branku!
Hosté se díky využité přesilové hře dostávají do vedení! Daniel Špaček vypálil od modré čáry, s jeho ránou si domácí brankář ještě poradil, ale s dorážkou ROMANA ČERMÁKA už ne! Asistence: Daniel Špaček.
25:43
Trškovu střelu od modré čáry svým dobrým postavením zblokoval David Dolníček. Benátky jsou ale i nadále u puku.
25:37
Martin Čech (TRE) si jede odpykat dvouminutový trest za podražení.
24:46
Domácí operují s kotoučem ve svém obranném pásmu.
24:19
Po obrovském závaru v Habalově brankovišti se ani natřikrát nepodařilo domácím dorazit puk do zcela odkryté brány! Nutno podotknout, že měli domácí teď velikou smůlu.
23:48
Nahození domácích skončilo pouze zakázaným uvolněním. Hra se přesouvá před Šindeláře.
22:52
Hráči bojují o puk za Šindelářovou svatyní.
22:03
Habal si dobře poradil s nebezpečnou dorážkou Dominika Pokorného. Domácí jsou ale stále v útočné akci.
21:19
Rychlá útočná akce Benátek končí stejně rychle, jak začala. Domácí jsou u puku a míří do útočného pásma.
20:36
Hosté jsou v plném počtu. Tomáš Havlín se vrací na ledovou plochu.
20:19
Domácí dohrávají na začátku druhé třetiny zbylou část jejich přesilovky.
20:01
První třetina, ve které nepadla ani jedna branka, je za námi. I když měly oba celky v první periodě několik nebezpečných příležitostí, nepovedlo se ani jednomu z nich některou využít. Více ze hry měli v úvodní dvacetiminutovce spíše domácí, kteří se snaží o kombinační hru. Hosté se dostávají do šancí především díky rychlým brejkům. Druhá třetina, která začne přibližně v 15:50 tak bude jistě velice zajímavá. Zůstaňte s námi!
20:00
19:36
Tvrdá rána Maleny skončila jen na Špačkově výstroji. Hostům se tak podařilo dostat puk mimo jejich obranné pásmo.
19:03
Domácí se usadili v útočné třetině, kde prozatím jen kombinují s kotoučem na modré čáře.
18:39
Horáci mají k dispozici druhou přesilovou hru. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Tomáš Havlín.
18:07
Domácí jsou v plném počtu. Benátky ale pokračují ve své nebezpečné útočné akci.
17:32
A další osvobození Horácké Slavie. Oba týmy střídají.
17:03
V první minutě přesilové hry se hostům ani nepodařilo vystřelit na Šindelářovu branku. Domácí skvěle brání a vyhazují puk až k Habalovi.
16:27
16:07
První přesilovku si zahrají i Benátky. Na trestnou lavici už jede Ján Niko, který si odpyká trest za úder do oblasti hlavy a krku.
15:56
Na Habalovu branku teď mířilo několik nebezpečných střel! Domácím se však z toho velkého tlaku vedoucí branku vstřelit nepovedlo.
15:09
Ihned po vhazování zakončoval Trška. Ale i s jeho dělovkou si Šindelář poradil.
14:58
Daniel Špaček parádně obkroužil domácí branku a poté se snažil rychle zakončit! Filip Šindelář si ale s jeho přízemní ranou dobře poradil!
14:21
Bekhendové zakončení Martina Čecha skončilo pouze na prvním dobře postaveném obránci Benátek. Hosté jsou u puku.
13:22
Nahození Havlína končí pouze na hokejkách domácích obránců. Ti se snaží ihned založit brejkovou akci.
12:51
Hráči obou týmu teď bojují delší dobu o puk ve středním pásmu. Rozhodčí však hru nepřerušuje.
11:37
Domácí se nemohou vymanit ze své obranné třetiny. Benátky teď velice dobře kombinují.
11:01
Zakázané uvolnění Třebíče. Hra se přesouvá před Šindeláře.
10:29
Benátkám se konečně podařilo vyhodit puk z jejich obranné třetiny. Oba týmy nyní střídají.
09:46
Třebíčští nadále pokračují ve svém útoku. Podaří se jim z tohoto tlaku vstřelit branka?
09:11
Dolníček se pokusil překvapit Habala ránou z velkého úhlu a málem se mu to povedlo. Habal jen tak tak vyrazil puk mimo jeho brankoviště!
08:51
Nahození Přibyla vyrazil brankář Habal pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levici.
08:13
Obránci Benátek teď operují s kotoučem ve své obranné třetině, a vyčkávají na ten správný moment k založení útoku.
07:40
První oslabení hostující tým přežil. Třebíč je ale i nadále u puku.
06:56
Další vyhození Benátek. Domácí střídají a ženou se do další útočné akce.
06:27
Habal si parádně poradil s první vážnější akcí domácích, na jejímž konci zakončoval tvrdou ránou Bartoň!
05:59
Benátky se po nepodařené střele Maleny osvobozují. Třebíč začíná svoji další útočnou akci od svého brankoviště.
05:34
Domácí si zahrají úvodní přesilovou hru zápasu. Na trestnou lavici za zdržování hry míří Peter Trška.
05:13
Daniel Špaček vypálil od modré čáry, ale jeho rána mu vůbec nesedla, a tak trefil pouze mantinel za Šindelářovou brankou.
04:47
Švecův pokus z pravé strany kluziště hostující brankář raději přidržel. Vhazovat se bude po jeho levici.
03:46
Niko se pokusil o zakončení z otočky, ale jeho pokus byl velice nepřesný. U kotouče jsou tak hosté.
03:07
Čárový rozhodčí signalizuje ofsajd, do kterého se dostala třetí útočná formace Třebíče.
02:41
S první nebezpečnější střelou hostů neměl domácí brankář Šindelář větší problémy.
01:51
Hubáček nezachytil přihrávku od jeho spoluhráče, a tak útočná akce Benátek brzo končí.
01:23
S nahozením Wasserbauera neměl Habal větší problémy.
00:49
Vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
00:24
Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří se ihned v úvodu utkání snažili proniknout do útočné třetiny. To se jim však nepovedlo. U puku jsou domácí.
00:01
Oba týmy už se řadí na modré čáry. Utkání začne za malou chvíli.

SK Horácká Slavia Třebíč: Šindelář (Svoboda) – Malena ''A'', Bartoň, Bilčík, Štindl, Šaur, Niko, Šik, Přibyl – Erat ''A'', Dolníček ''C', Švec – Kusko, Polodna, Zohorna – Wasserbauer, Miškovský, Pokorný – Čech, Juráň

HC Benátky nad Jizerou: Habal (Vacek) – Čermák, Ulrych, Pabiška ''A'', Havlín, Trška, Hubáček – Pletka, Plodek ''C'', Špaček – Hrníčko, Jonák, Dlouhý – Huňa, Volf, Havlas – Kuťák

Rozhodčí: Kubičík – Kreuzer, Rampír.
SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia Třebíč je na tom v tabulce WSM ligy o něco lépe než její dnešní soupeř. Domácí Horáci si totiž do tabulky prozatím připsali 45 bodů, za 11 výher, 4 výhry v prodloužení, a stejně tak i 4 prohry po prodloužení, za což jim náleží průběžné 7. místo. Jejich skóre je stejně jako u Benátek záporné, a to v poměru 76:79. Současná forma Třebíče ale také není dvakrát dobrá, neboť si třebíčští za posledních 5 odehraných zápasů připsali pouze 4 body. Využije Horácká Slavia domácího prostředí a udolá zde soupeře ze Středočeského kraje?

Poslední tři utkání Třebíče
Kladno – Třebíč 4:3
Třebíč – Přerov 5:4 po prodl.
Šumperk – Třebíč 2:1 po sam. náj.
HC Benátky nad Jizerou

Dnešní hostující celek z Benátek se po devětadvaceti kolech nachází v tabulce na nepříliš příznivém 12 místě. Za těchto 29 utkání WSM Ligy, stihl tento tým posbírat celkem 31 bodů za 9 výher, 1 výhru po prodloužení a 2 prohry po prodloužení, se záporným skórem 76:86. Co se týče formy, jsou na tom Benátky v poslední době dost špatně. Z posledních 6 odehraných zápasů si nepřipsali do tabulky ani jeden bod. Podaří se tak Benátkám konečně přerušit dlouhou sérii proher a porazí Horáckou Slavii na její domácí půdě?

Poslední tři utkání Benátek
Benátky – Kadaň 3:4
Slavia Praha – Benátky 3:1
Benátky – Prostějov 2:3
Krásné sobotní odpoledne přeji všem hokejovým fanouškům, a to především všem příznivcům hokejové WSM Ligy, zároveň všechny zdravím z MANN + HUMMEL arény v Třebíči. Dnes společně budeme sledovat utkání z 30. kola naší druhé nejvyšší hokejové soutěže, ve kterém se střetnou týmy SK Horácká Slavia Třebíč a HC Benátky nad Jizerou. Zápasem, jehož začátek byl přesunut na 15:00 oproti tradičnímu času, vás bude provázet David Augustin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.