KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Soči : Vitaz - 20. února 2020   17:30

Soči
Soči
14:51' Leščenko (Lugin) • 44:48' Mosaljov (Točickij, Šmeljov) • 61:41' Strömwall
3:2
(1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Vitaz
Vitaz
24:18' A. Sjomin  (Makejev, Byvalcev) • 43:54' Jeřábek  (Makejev)
Soči
Olenin, Fraňo – Kučava, Šišlo
Bolšoj dvorec sporta, Soči
5 587 diváků
Vitaz

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 6:0
Utkání je u konce, když prodloužení trvalo necelé dvě minuty. Poté se přesnou střelou prosadil Malte Strömwall a zařídil pro Soči prémiový bod za výhru 3:2 v prodloužení.
61:41'
Soči právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Ve vlastním pásmu se puku chopil MALTE STRÖMWALL, našlápl k individuální akci a zprava poté vyslal střelu, kterou Ježov neudržel ta mu propadla a doklouzala za brankovou čáru – 3:2! Bez asistence.
61:24'
Dva poněkud hraniční zákroky hostů skončily bez potrestání, publiku se to moc nelíbí, nic s tím ale nenadělá...
60:34'
Jeřábek hledal prudkou přihrávkou najíždějícího spoluhráče, tomu ovšem puk přeskočil hůl a skončil v rohu.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 25:34
Zásahy brankářů: 32:23
Vyhraná vhazování: 25:28
Hity: 14:7
Šedesát minut o vítězi nerozhodlo. Ve třetí třetině jsme viděli nejaktivnější hokej a jako první se v této části prosadili hosté, když ve 44. minutě zakončil rychlou akci pohotovou dorážkou Jakub Jeřábek. Soči ale vzápětí srovnalo, když se po pěkném výjezdu od mantinelu prosadil Denis Mosaljov. Dalšího gólu jsme se už pak nedočkali a tak si dáme pětiminutový nášup.
60:00'
59:38'
Už to vypadá, že se dalšího gólu nedočkáme, Alexandrov se marně snaží dostat do střelecké pozice.
58:48'
Viťaz už pouze vyhazuje tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Hostům jistota bodu stačí.
57:55'
Na domácích je teď vidět velká snaha a touha rozhodnout o výhře ještě v základní hrací době, před Ježovem je hodně živo.
56:11'
Ježov teď podržel svůj tým proti střele Collinse z předbrankového prostoru. Arénou to jen zklamaně zašumělo.
55:29'
Chybná rozehrávka Viťazu skončila zakázaným uvolněním, vše se tak přestěhuje před Ježova.
54:33'
A další střela hostů, nyní od Sjomina. Nalimov předvádí poměrně těžké zákroky.
53:48'
Na druhé straně vyslal střelu zpoza kruhů Makejev, Nalimov vyrazil do rohu. Hosté pokračují v útoku.
52:56'
Archipov prováhal vhodnou chvilku pro zakončení z levé strany, jeden z obránců jej pak zvládl zablokovat a pomoci tak Ježovovi.
51:44'
Z otočky pokoušel štěstí Mosaljov, Ježov byl ale u své pravé tyče doslova nalepený a situaci vyřešil.
50:05'
Velká šance domácích na vedení! Po přihrávce zpoza branky se před Ježovem zjevil zcela nepokrytý Rosén, zblízka ale nedokázal puk zvednout tak, aby jej dostal do sítě. Gólman Viťazu vytáhl důležitý zákrok.
49:37'
Od modré vystřelil domácí Alexandrov, pískalo se však postavení hráče v brankovišti, takže i kdyby padl gól, nebyl by uznán.
48:51'
Domácí trpělivě vyhlíží šanci na průnik do útočného pásma, nevymýšlí nic zbrklého.
48:21'
Další přihrávka hostů vzduchem, nyní to ale bylo natolik vysoko, že puk skončil v ochranné síti.
47:34'
Před brankoviště si najel hostující Pautov, dostal ale přihrávku obloučkem a jeho bekhendové plácnutí do puku dokázal Nalimov skrýt v lapačce.
46:45'
Oba celky se teď snaží strhnout vedení na svou stranu, po gólu na 2:2 tak sledujeme zřejmě nejaktivnější pasáž utkání.
45:36'
Hosté pouze nahodili puk do útočného pásma, Soči už jde budovat vlastní útok.
44:48'
Vedení hostům moc dlouho nevydrželo, neboť DENIS MOSALJOV se hezky uvolnil od mantinelu, najel si mezi kruhy a přesným švihem na Ježovovu lapačku upravil na 2:2. Asistence: Nikita Točickij, Sergej Šmeljov.
43:54'
Viťaz právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení. Viťaz přečkal těžší okamžiky, sám se poté dostal do protiútoku, kdy ránu Makejeva vyrazil gólman Nalimov před sebe a před brankou číhající JAKUB JEŘÁBEK poslal puk pod horní tyčku – 1:2! Asistence: Alexej Makejev.
42:42'
Viťaz vyhrál vhazování ve vlastním pásmu, pomalou rozehrávkou se snaží uklidnit poněkud rozlítané chvíle na ledě.
41:48'
Třetí třetinu zahájili domácí v dobrém aktivním stylu, snaží se o časté ohrožení Ježovovy branky.
40:32'
Domácí se hned objevili v náznaku šance, u tyčky se zjevil obránce Rundblad, puk mu ale přeskočil hokejku a on tak nedokázal zamířit a vystřelit do odkryté části branky.

Hity: 10:4
Čtyřicet minut hry je za námi a po druhé třetině nám panuje vyrovnaný stav. Viťaz byl v této části zápasu tím aktivnějším celkem, vybojoval si hned tři přesilovky a jednu z nich využil, když Nalimova překonal prudkým pokusem Alexandr Sjomin. Další gól už ale nepadl a před třetí třetinou tak panuje stav 1:1.
40:00'
39:52'
Na druhé stravě se po zadovce dostával do zakončení na brankovišti Strömwall, opět to ale bylo o chabé přesnosti...
38:47'
Sjomin se protáhl do útočného pásma a zkoušel bekhendový blafák. V plné rychlosti ale nezamířil přesně.
37:47'
Domácí oslabení přečkali, stále se ale musí bránit.
37:20'
Hosté trefili tyčku, když po buly zakončoval Sjomin, chyběly jen centimetry, aby se Viťaz dostal do vedení.
37:01'
Soči u puku, na chvíli se domácí dokonce objevili v útočném pásmu. Nebylo to ale nic, z čeho by musel mít Ježov obavy.
36:34'
Po rychlé kombinaci se v dobré pozici před Nalimovem objevil Makejev, švihem ale trefil prostor, kde právě domácí gólman číhal.
35:47'
Zase se vylučuje a opět na straně domácího Soči. Dvě minuty za držení obdržel Vjačeslav Leščenko.
34:55'
Po delší době se do útoku dostali i domácí, Rundblad se kličkou uvolnil na střed, střela mu ale ne zcela sedla a Ježov neměl těžkou práci.
33:48'
Už je po přesilovce, Mosaljov naskočil zpátky na led.
33:31'
Sražená Černovova střela skončila mimo ledovou plochu, vhazuje se po levici Ivana Nalimova.
32:57'
Puk letí přes všechny čáry, Viťaz začíná další akci až od Ježova.
32:28'
Zatím se hosté nemohou dostat do útočného pásma, bránící čtveřice odvádí výbornou práci.
31:48'
Druhá přesilovka pro Viťaz, dvouminutový trest za hákování dostal Denis Mosaljov.
30:49'
Po nahození od levého mantinelu vznikl před Nalimovem menší šrumec, brankář Soči jej vyřešil opětovným přerušením hry. Je to teď hokej na jednu branku – na tu domácí.
29:53'
Petrakovův pokus z dálky skryl Nalimov lapačce a opět přerušil hru.
29:17'
Další pokus, nyní od Grebenščikova. Ten trefil Nalimova do hrudi, gólman Soči přerušil hru.
28:52'
Od modré čáry předvedl švih hostující Pautov, Nalimov si jeho střelu našel a připsal si tak další úspěšný zákrok.
28:14'
Přesto dokázali vymyslet akci, kdy si na příhru zpoza branky najel Collins, jenže zblízka dobře postaveného Ježova nepřekonal.
27:48'
Soči je v posledních minutách hodně zakřiknuté, domácím dělá problém rozehrávka i souvislejší kombinace.
26:50'
Petrakov se probíjel levou stranou do útočného pásma dosáhl však pouze nahozeni do rohu, kde se puku ujali domácí hráči.
25:59'
Hosté teď reklamovali faul v útočném pásmu, dvojice hlavních rozhodčích ale zůstala v klidu a Viťaz si tak druhou přesilovku nezahraje.
25:28'
Viťaz po vyrovnávací trefě ožil a zase se drží v útočném pásmu.
24:18'
Teď je už ale srovnáno! Po dalším přechodu modré čáry se přihrávka o mantinel dostala na hůl ALEXANDRA SJOMINA, ten si lehce sjel na střed a prudkým švihem překonal Nalimova – 1:1. Asistence: Alexej Makejev, Alexej Byvalcev.
23:47'
Střelu z levého kruhu vyslal Jormakka, Nalimovovu branku ale minul.
23:21'
Je tu první vyloučení utkání, dvě minuty za sekání dostal domácí Andrej Altybarmakjan.
22:21'
Howden a Černov se najednou zjevili v útočném pásmu, nedokázali ale zpracovat neposedný puk a Nalimova v přečíslení neohrozili.
21:29'
Menší zmatek před Ježovem, domácí však nevystřelili zrovna přesně a gólman Viťazu tak zasahovat nemusel.
20:49'
Dlouhý pas až z hloubi vlastního pásma mířil na Makejeva, ten ale akci nedokázal rozvinout a puk ztratil.

Trestné minuty: 0:0
První třetina je za námi a nebyla to zrovna pasáž, která by zvedala diváky ze sedadel. Dlouho se hrálo do plných obran a oba gólmani nemuseli řešit extra těžké situace. Přesto jsme se dočkali jednoho gólu, když po rychlém přechodu do útočného pásma našel Lugin najetého Vjačeslava Leščenka a ten dostal domácí do vedení. Viťaz zatím odpověď nenašel a do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.
20:00'
19:39'
Ivan Laričev si hodil puk na bekhend, jenže Nalimovovu branku netrefil.
18:37'
A tak hostům nezbývá, než se pokoušet o nahozené puky od modré a doufání, že se ujme nějaká teč.
17:45'
Snaha Vťazu o srovnání kroku naráží na dobrou obranu domácích, ta hodně akcí zastaví ještě před modrou čárou.
16:49'
Domácí byli blízko navýšení náskoku, když Strömwall nejprve neuspěl se střelou z levého kruhu a poté se pokoušel zasunout puk za tyčku z nulového úhlu.
15:40'
Viťaz zhusta zakončuje z dálky a od mantinelu, pro Nalimova to jsou docela snadné střely a připisuje si tak úspěšné zákroky.
14:51'
Hosté neuspěli po střele z levého křídla a při návratu do vlastního pásma se nestačili však rozestavět. Soči toho využilo k akci, kdy si na přihrávku od levého mantinelu najel VJAČESLAV LEŠČENKO a svou střelu skryl přes několik hráčů. Ježov máchl lapačkou do prázdna a je to 1:0. Asistence: Dmitrij Lugin.
13:51'
Neuspěl ani hostující Lajunen, jeho nahození skončilo na zadním mantinelu za Nalimovem.
13:18'
Od modré čáry nahazoval domácí Leščenko, šlo to ale zcela mimo.
12:52'
Po pokusu o dorážku vznikla před Nalimovem mela, sám gólman utrpěl ránu do hlavy a chvilku si poležel.
12:48'
Hostující Grebenščikov se uvolnil na pravém křídle a předvedl pohotovou střelu. Bala však zablokována a on sám u ni zlomil hůl.
12:12'
Švihu hokeje nepomáhá ani publikum, které hru pouze pozoruje, aniž by fandilo.
11:29'
Švih přes obránce Nalimova lehce prověřil, ten vyrazil puk do levého rohu.
10:55'
Není to zatím přehlídka šancí a střeleckých pokusů, oba celky sází převážně na propracovanou obranu modré čáry.
09:40'
Nahození na Ježova, ten puky chytal spíše jen postojem, výhled neměl zrovna ideální.
09:12'
Zleva vystřelil přes obránce Sjomin, Nalimov byl ale dobře postavený a svým zákrokem přerušil hru.
08:56'
Neuspěl ani na druhé straně Jormakka, navíc se po jeho kličkách signalizovalo postavení mimo hru a hosté museli vyklidit pásmo.
08:16'
Rosén hledal najíždějícího spoluhráče, obrana Viťazu však jeho pas zvládla zachytit a z rodící se akce nic nebylo.
07:59'
Sjomin se pokoušel o uvolnění se na pravém křídle, následná střela z kruhu pro vhazování ale nebyla pro Nalimova nebezpečná.
06:24'
Hned po buly vystřelil Byvalcev, pohotový švih zvládl Nalimov pohlídat a udržet bezbrankový stav.
06:20'
Další rozehra domácím vůbec nevyšla, puk doklouzal na zakázané uvolnění.
05:37'
Rychlý výpad Soči levou stranou, rychlá střela z kruhu skončila na Ježovovi.
04:59'
Domácí Tomilin puk u levého mantinelu nevybojoval, Viťaz už jde do pozvolného protiútoku.
04:16'
Ježov má velkou podporu ve svých spoluhráčích, ti mu hodně pokusů domácích zvládali srážet a blokovat.
03:48'
Bekhendová střela po odrazu nenadělala Nalimovovi žádné problémy, ten puk skryl mezi svými chrániči.
02:37'
Už od úvodu se hraje nahoru a dolů, zatím je to ale převážně o bruslení a bez kombinací.
01:55'
Trochu lepší pozici na střelu měl domácí Petrov, jeho golfák byl ale dlouho avizovaný a obrana Viťazu jej zablokovala.
00:45'
První střelecký pokus utkání, postaral se o něj hostující Nättinen. Bekhendová rána šla mimo.
00:01'

HK Soči: Nalimov (Proskurjakov) – Rundblad, Pogorišnyj, Ellis, Klimontov, J. Alexandrov, A. Petrov (A), Gordějev – Strömwall, R. Rosén, Altybarmakjan – Lugin (C), Collins (A), Leščenko – Šmeljov, Točickij, Mosaljov – Archipov, Tomilin, Vyglazov – Starkov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Saprykin) – Pylenkov, Jeřábek, Pautov, V. Lajunen (A), Voronkov, Golovkov, Jevsejenkov (A) – A. Sjomin (C), Mojsejev, Makejev – Jo. Nättinen, Byvalcev, Jormakka – Q. Howden, P. Černov, Grebenščikov – Laričev, Petrakov, Kulagin – Gončarov.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Kučava, Šišlo.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme po ruské hymně, zápas může začít.
Zapas v Bolšoj dvorec sporta v Soči začne v 17:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Jakub Jeřábek (VIT) 24 (9+15)
HC Viťaz Moskevská oblast

Hosté jsou na tom lépe, v Západní konferenci drží sedmou příčku s 61 body a na právě deváté Soči mají náskok šesti bodů. Ani Viťaz však neoplývá skvělou formou, doma pohlehl Chabarovsku po nájezdech a v Jaroslavli dokonce padl vysoko 1:5, když se prosadil pouze Jormakka. Mužstvo tak má co napravovat a příležitost bude mít v tomto pro oba celky důležitém utkání.

HK Soči

Domácí tým ještě bojuje o účast v play off, jenže na osmou příčku ztrácí už pět bodů. Dnes tak musí bezpodmínečně vyhrát, jenže forma není nejlepší. Naposledy se Soči představilo na ledě Ufy, nedokázalo skórovat a zápas tak skončil výsledkem 2:0 pro domácí.

Novosibirsk – Soči 2:3 sn
Nur-Sultan – Soči 3:2
Ufa – Soči 2:0
Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy HK Soči a HC Viťaz Moskevská oblast.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.