KHL - Play-off -  ONLINE PŘENOS -  OMSK : CSKA Moskva - 24. dubna 2021   16:00

OMSK
OMSK
23:14' Knight (K. Kostin, Boucher) • 43:05' K. Kostin (Knight, Tolčinskij) • 55:53' Šaripzjanov (Knight) • 65:39' Dědunov (Pokka)
4:3
(0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
Stav série: (2:2)
CSKA Moskva
CSKA Moskva
09:03' Slepyšev  (Leipsic) • 12:11' Mamin  (P. Karnauchov, Ar. Sergejev) • 59:59' M. Robinson  (Slepyšev, Okulov)
OMSK
Gašilov, Naumov – Sivov, Šalagin
Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha
2 492 diváků
CSKA Moskva

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný sobotní večer. Na počtenou!

Šimon Hrubec (Omsk) – 33 zákroků, 3 obdržené góly
Je jisté, že tato finálová série KHL bude mít minimálně 6 zápasů! Omsk totiž díky dnešní výhře 4:3 v prodloužení vyrovnal stav série na 2:2. Utkání se ale pro domácí nevyvíjelo dobře, neboť brzy prohrávali 0:2. CSKA však dnes bylo velmi nedisciplinované, ve druhé třetině hrálo 10 minut v oslabení. Jednu z přesilovek potrestal Knight a ve třetí třetině vyrovnal Kostin. Obránce Šaripzjanov dokonce v 56. minutě překlopil utkání na stranu Omsku, ale v poslední sekundě základní hrací doby vyrovnával Mat Robinson. Situace v prodloužení nahrávala do karet hostům, ale ti ve své přesilovce inkasovali. Hrdinou zápasu se stal Pavel Dědunov.
65:39'
Avangard právě vstřelil branku!
Je hotovo! Rozhodující branku střílí Omsk, a to dokonce v oslabení! K odraženému puku se dostal PAVEL DĚDUNOV, jenž společně se svým spoluhráčem vyrazil do přečíslení dva na jednoho. Zakončení vzal na sebe. Přesnou střelou odrazil kotouč od přední tyče za záda Larse Johanssona. Fanoušci a hráči Omsku mají pochopitelně obrovskou radost. 4:3 po prodloužení. Asistence: Ville Pokka.
64:56'
Hned po buly domácí vyhazují přes všechny čáry. Omsk ale jistě čekají velmi těžké následující vteřiny.
64:42'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Klim Kostin – 2 min., krosček).
64:12'
Slepyšev posunoval černou gumu do prostoru mezi kruhy, avšak také tentokrát si domácí obránci poradili.
63:36'
Ivan Tělegin doslova válčil o puk ve středním pásmu, ale přesnou předávku ze své hole nakonec nevyprodukoval.
63:17'
Přichází zakázané uvolnění také na druhé straně.
62:56'
CSKA je v prodloužení zatím více na kotouči. Nicméně trvalejší tlak nemá.
62:24'
Rána Maxima Mamina byla levým betonem Šimona Hrubce posunuta do rohu hrací plochy.
61:46'
Teď už mohou hokejisté v červených dresech vystřídat. Poslali sice puk za bránu Johanssona, ale z prostoru červené čáry.
61:11'
Nepřesná rozehrávka Omsku končí icingem. Bude se vhazovat před Šimonem Hrubcem.
60:53'
Ilja Kovalčuk nabízel kotouč před bránu. Najednou se před Johanssonem udála nepřehledná situace, která ale skončila úspěšným zákrokem hostujícího brankáře.
60:21'
Avangardu byla odpískána přihrávka rukou. Čeká nás vhazování ve středním pásmu.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 32 – 33
V táboře CSKA zavládla obrovská radost. Hosté totiž z úplně poslední střely základní hrací doby dokázali zásluhou Mata Robinsona vyrovnat. Už to vypadalo, že Omsk závěrečný nápor přežije, ale během chvíle nastalo v hale ticho. Půjdeme tak do prodloužení, 60 minut totiž nerozhodlo.
60:00'
59:59'
CSKA právě vstřelilo branku!
Hosté se radují! Souběžně se třetí sirénou totiž v poslední možné chvíli vyrovnávají! K odraženému puku se dostal na modré čáře MAT ROBINSON, jehož dělovka zamířila přesně k pravé tyči Hrubcovy brány. Tohle byl neuvěřitelný závěr základní hrací doby. 3:3. Asistence: Anton Slepyšev a Konstantin Okulov.
59:36'
Leipsicova přihrávka na brankoviště nakonec skončila v rohu kluziště.
59:22'
Přichází i oddechový čas domácích. Závěrečná fáze třetí třetiny je nesmírně napínavá.
59:22'
Nejprve si Hrubec připsal vynikající zákrok proti střele z pravého kruhu v podání Leipsica. O chvíli později to CSKA zkusilo od modré čáry, ale puk byl přizvednut do ochranné sítě.
58:58'
Hosté drží puk, ale zatím si jej pouze přihrávají. Obranná čtveřice domácích ale už je unavená.
58:26'
Dle předpokladů přichází oddechový čas hostující střídačky. CSKA bude hrát necelých 100 sekund do konce základní hrací doby v šesti proti čtyřem, neboť Johansson zůstane na střídačce.
58:26'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Ville Pokka – 2 min., podrážení).
58:20'
Bude se ale vylučovat! Přichází velká komplikace pro domácí tým.
57:50'
Znovu domácí odhodili puk do střední třetiny.
57:22'
Zatím se CSKA do tlaku nedostává. Hráči Omsku skvěle zvládají své defenzivní povinnosti.
56:56'
Atmosféra je na stadionu opravdu vynikající. Také fanoušci už cítí, že Avangard je blízko k vítězství.
56:29'
Hosté mají před sebou složitý úkol. Budou se snažit vyrovnat, ale do konce řádné hrací doby chybí už jen necelé čtyři minuty.
55:53'
Omsk poprvé v utkání vede a nyní už je blízko ke srovnání série! Corban Knight vyhrál buly na hokejku DAMIRA ŠARIPZJANOVA, jehož dělovka od modré čáry zaplula přesně do sítě. Johansson byl na tuto střelu krátký. 3:2. Asistence: Corban Knight.
55:38'
Ilja Kovalčuk se připomněl šikovným manévrem v mezikruží. Jeho průnik ale dotažen nebyl, neboť ruský reprezentant si dal puk daleko před sebe.
55:03'
Puk skončil po teči v ochranné síti. Bude se vhazovat před Larsem Johanssonem.
54:36'
Maxim Sorkin si odskočil mezi kruhy. Jeho rána ale byla zastavena, navíc hostující útočník při ní zlomil hůl.
53:55'
Moskvané jsou však v těchto chvílích aktivnější. Nyní se snaží co nejvíce ve třetině Omsku kombinovat.
53:22'
Okulov se rychle snažil dorážet u přední tyče, ale pozorný Hrubec si spodní část své klece pokryl.
53:02'
Blažijevskij si dojel vyhozený puk jako první. Těžiště hry se po zakázaném uvolnění znovu vrací před Hrubce.
52:28'
Alexandr Popov z otočky minul zcela prázdnou bránu. Tohle byla velká šance k tomu, aby se hosté znovu dostali do vedení.
52:02'
Šaripzjanovova přihrávka před bránu byla o pár centimetrů nepřesná. Johansson tak následně odehrál kotouč co nejdále od své brány.
51:40'
51:10'
Jegor Činachov z levého kruhu mířil do horních pater brány. Rameno Larse Johanssona ale skvěle zasáhlo.
50:42'
Hrubec svým spoluhráčům pomáhá s rozehrávkou.
50:24'
Sergej Tolčinskij byl u puku i poté. Tentokrát jej chtěl zavézt do třetiny soupeře, ale spoluhráč byl v pásmu CSKA o kousek dříve. Ofsajd.
50:02'
Sergej Tolčinskij si najel na levý kruh, aby mohl zakončit z první. Rána se mu ale vůbec nepovedla.
49:40'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Konstantin Okulov – 2 min., podrážení).
48:53'
Okulov byl ve snaze zaútočit zastaven Klimem Kostinem. Útočník Omsku předvedl ostrý a čistý hit.
48:32'
48:24'
Ilja Kovalčuk hledal na opačném kruhu spoluhráče, ale celá akce nebyla zrovna rychlá. Proto se hráči CSKA celkem pohotově přemisťovali.
47:43'
Při nepřesné předávce na Ilju Kovalčuka je pískáno zakázané uvolnění. Buly tak bude vhozeno před Hrubcem.
47:18'
Střela z velkého úhlu nenadělala brankáři Johanssonovi větší potíže. Švéd si pokryl prostor u levé tyče.
46:46'
Domácí tedy rozjíždí další přesilovou hru. Ihned však byli vyhnáni pryč z útočného pásma.
46:32'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Anton Slepyšev – 2+2 min, vysoká hůl).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Čisťakov – 2 min., držení).
46:09'
Třetí perioda se nám celkem znatelně kouskuje. Téměř každých 20 sekund se hra přerušuje.
45:43'
Šimon Hrubec se výtečně natáhl na brankové čáře, aby zamezil třetí brance CSKA. Anton Slepyšev už měl před sebou jen ležícího brankáře, ale kotouč nedokázal zvednout nad jeho beton.
45:27'
Arsenij Gricjuk nepřihrál úplně nejlépe. Započal tak rychlou útočnou akci CSKA, která ale skončila nepřesnou přihrávkou. Puk následně odskočil mimo hrací plochu.
44:52'
Na levém křídle se utrhl domácí bek Damir Šaripzjanov. Jeho zakončení vyrazil Lars Johansson do ochranné sítě.
44:32'
Ani jeden celek si rozhodně nechce komplikovat nepříliš ideální situace ve vlastním pásmu. Také Omsk se zmohl pouze jen k odehrání na icing.
44:17'
Hra musela být přerušena kvůli přihrávce rukou v podání Arťoma Blažijevského.
43:45'
Uvidíme, jakým směrem se utkání potáhne. Na konci 44. minuty platí nerozhodný stav.
43:05'
Omsk předvedl krásnou akci na jeden dotek, která skončila vyrovnávacím gólem! Sergej Tolčinskij posunul k brankovišti Corbanu Knightovi, jenž si pod sebou všiml mezi kruhy KLIMA KOSTINA. Posledně jmenovaný vymetl horní růžek. 2:2. Asistence: Corban Knight a Sergej Tolčinskij.
42:39'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jegor Rykov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
42:29'
Posléze se domácí nadechli k náporu, ale ten byl zastaven odpalem CSKA na zakázané uvolnění.
42:01'
Konstantin Okulov získal puk díky skvělému napadání na svou hůl. Jeho předávka do strany ale byla o chloupek nepřesná.
41:25'
Brána hostů byla v tuto chvíli posunuta. Rozhodčí hru museli logicky přerušit.
40:54'
Ville Pokka nabil na vrchol kruhu Nikitu Komarovovi, jehož prudká střela skončila na betonech Larse Johanssona.
40:24'
Ilja Kablukov se snažil prosadit zavezením kotouče do útočné třetiny, jenže ihned byl odstaven pozornými bránícími hráči.
40:01'
Střely na bránu po 2. třetině: 19 – 25
Polovinu druhé třetiny strávili hosté v oslabení. Jejich nedisciplinovanost se ale na průběžném výsledku neodráží, neboť obhájce Gagarinova poháru stále vede. Sice už jen o gól, ale stále ano. O snížení se postaral ve 24. minutě Corban Knight, který využil přesilovku. Před třetí třetinou je ale vše otevřené.
40:00'
39:47'
Anton Slepyšev předvedl velkou parádu. Kotouč si přehodil za brusle, přičemž pohotově vystřelil. Lapačka Hrubce se musela mít na pozoru.
39:36'
Damir Šaripzjanov zvládl bruslařský souboj a kotouč navíc stačil odehrát po hrazení.
39:06'
Tvrdý projektil od modré čáry nadělal Hrubcovi pořádné potíže. Nicméně bývalý brankář Ocelářů z Třince nadvakrát nápor Moskvanů zastavil.
38:32'
38:25'
Přímo na bránu v této přesilovce domácí zatím nevystřelili. Všechny pokusy CSKA pokrylo.
37:41'
Pavel Dědunov už mohl střílet z levého kruhu, jenže svou původní myšlenku nakonec změnil. Rozhodl se držet puk, což mu rozhodně nevyšlo. Okulov totiž černou gumu získal.
37:08'
Snaha usadit se v pásmu Omsku nevyšla. I nyní zapracovali výborně hráči CSKA.
36:39'
Buly se domácím nepovedlo. Kotouč tak zamířil na hokejky hostů, kteří s přehledem vyhodili přes všechny čáry.
36:32'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Klas Dahlbeck – 2 min., podrážení).
35:38'
Sorkin se prodral k dalšímu zakončení. Z těsné blízkosti ale bekhendem mezi tři tyče nezamířil.
35:18'
Šimon Hrubec měl plné ruce práce s důrazem Maxima Sorkina na brankovišti. Český brankář musel o chvíli později likvidovat i střelu od modré čáry.
34:41'
Moskevský celek ale pouze odhodil puk do třetiny soupeře. Icing se ale nepískal, neboť touš tečován byl.
34:10'
Sergej Andronov prokázal v rohu útočného pásma své zkušenosti. Odtlačil si dva hráče Omsku a následně i přesně přihrál.
33:41'
Jegor Činachov si chystal puk do střelecké pozice, avšak zastavil jej hvizd hlavního sudího. Situaci předcházela přihrávka rukou v podání jeho spoluhráče.
33:01'
Na hranici pravidel si v útočném pásmu pomohl Boucher. Jeho hit ale trestem neskončí.
32:34'
Arťom Blažijevskij se na modré čáře nerozpakoval a ve chvíli, kdy měl čas, okamžitě vystřelil. Hrubec předvedl jistý zákrok lapačkou.
32:06'
CSKA se ale stále nemůže dostat z trvalejší defenzívy. Hrubec je v druhé periodě téměř bez práce.
31:26'
Oba celky mají možnost k poslání čerstvých sil na ledovou plochu. Domácí drží puk za svou svatyní.
31:01'
Pokka rychle nabízel kotouč k teči před bránu, jenže tam zapracovaly pouze hokejky hostujících hokejistů.
30:11'
Pavel Karnauchov si hledal místo na pravé straně útočného pásma. Z této pozice vybídl obránce Kiseleviče, jehož nahození přesné nebylo.
29:32'
Popov nahodil kotouč do třetiny soupeře, takže CSKA může po delší době předvést něco i před Šimonem Hrubcem.
28:52'
Prudká střela Komarova hned po vyhraném buly skončila kousek vedle levé tyče z pohledu brankáře Moskvanů.
28:32'
CSKA přežilo další dlouhé oslabení. Ve 29. minutě stále vede o gól.
28:10'
Reid Boucher si dlouho hledal ideální pozici ke střele. Tu vyslal z pravého kruhu, ale Johansson opět svůj celek podržel.
27:46'
Přesilovka Omsku se dostává do závěrečné fáze. Teď ale jsou domácí usazeni na puku.
27:14'
Lars Johansson si i tentokrát musel puk hledat mezi několika těly útočníků. I nyní byl ale švédský brankář úspěšný.
26:30'
Při střele Gončarova znovu odváděl dobrou práci na brankovišti Klim Kostin. Puk ale mimo dosah Johanssona tečovat nestačil.
26:05'
Sergej Tolčinskij vystřelil v pádu. Nelze se tak divit, že jeho pokus zaplul vysoko nad hostující klec.
25:34'
Omsk se musí dostávat do útočného pásma opětovně. Zatím si v tuto chvíli nepřesně předává puk v neutrální zóně.
25:09'
Robinson ale získal puk a následně jej vyhodil přes všechny čáry. Alespoň část hostujících hráčů tak může vystřídat.
24:49'
Hokejisté domácího celku se ale i nadále drží v pásmu soupeře. CSKA se ocitá pod velkým tlakem.
24:15'
Reid Boucher dlouho míchal na pravé straně. Nakonec předložil přihrávku k modré čáře, odkud ale přišla střela, která byla pouze zablokována.
23:32'
Na ledě zůstal po ostrém faulu Maxima Šalunova ležet Andrej Stas. Sudí tento zákrok posoudili jako faul na hlavu, takže také Šalunov míří pod sprchy. Avangard tak čeká další dlouhá přesilovka.
23:21'
23:14'
Na konci pětiminutové přesilovky domácí snižují! CORBAN KNIGHT si připsal svůj pátý gól v letošním play-off. U zadní tyče si počkal na odraz kotouče a poté s přehledem zamířil do opuštěné klece. Skvělou práci odvedl na brankovišti Klim Kostin. 1:2. Asistence: Klim Kostin a Reid Boucher.
22:24'
Zpětná přihrávka se Denisi Zernovovi nevydařila. O chvíli později střílel z kruhu Činachov, avšak ani on klec netrefil.
21:26'
Johansson si s přehledem poradil se střelou z levého kruhu. Hru tak posléze zastavil.
20:56'
Obrovská šance CSKA třetím gólem neskončila. Sám na Hrubce si to v oslabení mířil Ivan Tělegin, jehož zakončení skončilo pár centimetrů vedle tyče.
20:30'
Sluší se ale připomenout, že ještě tři minuty bude hrát Omsk přesilovku.
20:20'
Hned na začátku druhé třetiny pálil od modré čáry Maxim Gončarov. Jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Byla ale tečována domácím hráčem, takže proto se bude vhazovat ve středním pásmu.
20:01'
Střely na bránu po 1. třetině: 6 – 17
Skončila nám první třetina, která nabídla dvě branky v síti domácího celku. CSKA se tak ujalo vedení 2:0 díky trefám Antona Slepyševa a Maxima Mamina. Dalším důležitým momentem bylo také neproměněné trestné střílení domácího Reida Bouchera. V následném průběhu utkání tak bude mít Omsk co dohánět.
20:00'
19:47'
Ještě se hosté drali vpřed v oslabení, ale Alexej Běreglazov zvládl osobní souboj na křídle.
19:06'
Teď už ale hosté vyhazují puk přes všechny čáry. Skoro minutu mají ze svého dlouhého trestu pryč.
18:54'
Hostující útočník dostal trest do konce zápasu za seknutí mezi nohy. Omsk tak rozjel přesilovou hru, ve které zatím působí aktivním dojmem Sergej Tolčinskij.
18:21'
Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Loktionov – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
18:08'
První perioda pomalu ale jistě míří do svého konce. Přechod Avangardu přes útočné pásmo úspěšný nebyl, pískal se ofsajd.
17:10'
Omsk si vyměnil kotouč a rázem se dostal do skvělé palebné pozice na levém kruhu. Štěstí zkusil Kirill Gotovec, jehož pumelice orazítkovala pouze zadní mantinel.
16:44'
Maxim Sorkin pálil bekhendem velice nebezpečně. Jeho ránu ale Šimon Hrubec přečetl levým ramenem.
16:01'
Dlouho se o puk bojovalo v rohu kluziště, ale CSKA si opět našlo pozici ke střele. Dobře ale v defenzívě zapracoval Andrej Stas, který pokus vychýlil.
15:01'
Je pískáno zakázané uvolnění. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po pravici Larse Johanssona.
14:36'
Nápor Omsku skončil střelou Klima Kostina, se kterou si lapačka Larse Johanssona poradila.
14:11'
Celkem kvalitní tempo tohoto zápasu pokračuje i nadále. Tentokrát ale v útočném pásmu pobývají hokejisté v bílých dresech.
12:49'
Mat Robinson se dostal do další skvělé pozice. Tentokrát si od modré čáry sjel až před brankoviště, ale Hrubec předvedl výtečný rozklek.
12:11'
Nedáš, dostaneš! Únik dva na jednoho potrestali hosté opravdu výborně. Na konci celé akce byla hůl útočníka MAXIMA MAMINA, která černou gumu doklepla za Šimona Hrubce. 0:2. Asistence: Pavel Karnauchov a Arťom Sergejev.
11:48'
Ke kotouči se postavil Reid Boucher, který zvolil kličku do bekhendu. Brankář Lars Johansson ale neudělal pohyb navíc a bezpečně zakročil.
11:48'
A trestné střílení to opravdu bude!
11:48'
Nicméně je možné, že domácí tým pojede trestné střílení, neboť v nepřehledné situaci posunul jeden z obránců puk pod brankáře Johanssona.
11:46'
Domácí dotírali na brankovišti a rozhodně nebyli daleko ke vstřelení vyrovnávací branky. Důrazně si počínal hlavně Klim Kostin. Johansson ale betonem utěsnil prostor u tyče.
11:28'
Omsk předvedl dvě zajímavá střídání. Vše ale skončilo zákrokem Larse Johanssona, který hru raději přerušil.
10:48'
Obránci hostů měli mírné problémy před svým brankovištěm, ale vše vyřešil pohotovým odpalem John Gilmour.
10:10'
Domácí chtěli okamžitě odpovědět. To by ale musela být střela Kovalčuka z mezikruží přesnější.
09:03'
Hosté jdou na začátku 10. minuty do vedení! Andrej Loktionov odvedl dobrou práci na kotouči. Poté se černá guma dostala k Leipsicovi, jehož přihrávka našla v předbrankovém prostoru ANTONA SLEPYŠEVA. Útočník CSKA se vymanil z tlaku Běreglazova a pohotově zakončil mimo dosah Šimona Hrubce. 0:1. Asistence: Brendan Leipsic.
08:24'
Damir Šaripzjanov musel dlouho bojovat o puk v rohu kluziště. Nakonec ale dokázal přesně přihrát, čímž přerušil mírný tlak Moskvanů.
07:34'
Pavel Karnauchov si za bránou udělal prostor a ihned se snažil natlačit k tyči. Šimon Hrubec jeho střelecký pokus ale zastavil, přední tyč si dokonale pokryl.
07:06'
Úvod střetnutí je zatím z obou stran opatrný. Žádné větší gólové příležitosti jsme dosud neviděli.
06:12'
Kiselevič se už chystal vystřelit, avšak kotouč mu přeskočil čepel. CSKA se muselo vracet do neutrální zóny.
05:44'
Po jemné teči touš vyskočil na horní síť Hrubcovy brány. Kotouč už na led nespadl, takže rozhodčí museli přerušit.
05:06'
Andrej Světlakov manévroval za bránou, ale bránící hokejisté v červených dresech byli pozorní. K zakončení se nedostal ani o chvíli později hostující Sorkin.
04:46'
Hrubec raději ukryl nahození ze středního pásma ve své moci. Po delší době tak hru zastavil.
04:21'
Beci domácích drží puk ve svém pásmu. Oba celky v tuto chvíli střídají.
03:49'
Už více než tři minuty se hraje bez přerušení. Domácí bek Pokka to zkusil od modré čáry, ani tato střela ale až k brankáři nedošla.
03:04'
Zernov se dostal k odraženému puku, ale střelu z prostoru mezi kruhy nevyslal. Bránící hráč jeho záměr okamžitě přečetl.
02:24'
Moskvané se na chvíli ocitli v útočném postavení, jenže kotouč si v danou chvíli nepředali úplně ideálně.
01:51'
Andrej Stas sice bojoval u mantinelu, ale kotouč na svou hůl získat nedokázal.
01:08'
Hosté se rázem dostali do přečíslení dva na jednoho. Konstantin Okulov hledal svého spoluhráče u zadní tyče, ale hůl Šimona Hrubce šanci zastavila.
00:44'
Omsk se zatím více tlačí kupředu. Hosté se museli osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění.
00:20'
Denis Zernov si hned našel kotouč na pravém křídle, avšak přesnou přihrávku mezi kruhy nevyprodukoval.
00:01'
Ještě samozřejmě uslyšíme hymnu Ruska. Utkání by mělo začít zhruba za 3 až 4 minuty.
Oba celky už přijíždějí na ledovou plochu. Omsk bude hrát v červených dresech, zatímco CSKA v dresech bílých.

Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Gotovec, Běreglazov, Pokka, Šaripzjanov (A), Kaski, Čisťakov, Gončarov – K. Kostin, Knight, Boucher – Kovalčuk (C), Zernov, Činachov – Tolčinskij, Chochlačov, Kablukov – Stas (A), Gricjuk, N. Komarov – Dědunov.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Mamin, P. Karnauchov, Andronov (C) – Alexandr Popov, Šalunov, Okulov – Slepyšev, Loktionov, Leipsic – Sorkin, Světlakov, Tělegin – Afanasjev.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Sivov, Šalagin.
CSKA už je pouze dva kroky od zisku Gagarinova poháru, který také ze sezony 2018/2019 obhajuje. Před dvěma lety porazilo Omsk 4:0 na zápasy, letos je zatím průběžný stav série 2:1 pro moskevský celek.

Šimon Hrubec (Omsk)
Příjemnou sobotu u sledování finále KHL! Moskvané mají šanci si dnes v Balašiše vybojovat mečbol, série s Omskem napíše čtvrtou kapitolu.

Hned v prvním duelu bitev o Gagarinův pohár uspěl papírový outsider, Avangard porazil CSKA 4:1. O dva dny později už to ale s favoritem bylo o dost lepší, armádníci v odvětě vyhráli 3:0 a rychle srovnali.

Finále se tak ve čtvrtek do dočasného domova jestřábů v Balašiše přesunulo za nerozhodného stavu, přičemž i tentokrát z boje vyšli vítězně hráči moskevského celku. Omsk tentokrát přetlačili jen jednobrankovým rozdílem.

1. | 18. 4. | CSKA Moskva – Avangard Omsk 1:4
Branky a nahrávky: 42. Loktionov – 16. Činachov (Čisťakov, Kaski), 31. Gotovec (Semjonov, Tolčinskij), 52. Boucher (Knight, Tolčinskij), 58. Kablukov (Potapov).

2. | 20. 4. | CSKA Moskva – Avangard Omsk 3:0
Branky a nahrávky: 36. Šalunov (Sorkin, Okulov), 44. Slepyšev (Sergejev), 48. Popov (Kiselevič, Rykov).

3. | 22. 4. | Avangard Omsk – CSKA Moskva 1:2
Branky a nahrávky: 13. Boucher (Kaski, Knight) – 17. Okulov (Šalunov, Popov), 49. Šalunov (Okulov, Robinson).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.