KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Jugra : Soči - 25. prosince 2017   15:00

Jugra
Jugra
15:53' Savinainen (Kozlovskij, Viklund) • 52:03' Pestuško (Pestuško, Ugolnikov)
2:0
(1:0, 0:0, 1:0)
Soči
Soči
Jugra
Morozov S., Spirin V. – Bityukov M., Zakharov D.
Arena Jugra
1920 diváků
Soči

Já Vám děkuji za pozornost a při nějakém z dalších utkání se na Vás budu znovu těšit, na shledanou.
Máme tu konec dnešního střetnutí mezi Jugrou a Sochi, po kterém se radují domácí hráči. První dvě třetiny jsme sledovali opravdu vyrovnaný zápas, třetina třetí byla plně v režii hostujících hráčů, kterým se však nepodařilo skorovat, a tak při přesilové hře udeřili domácí. Od té doby si ještě Sochi stihlo vytvoři několik dobrých střeleckých příležitostí, avšak brankáře Proskurakova neprostřelili, ten si tak z dnešního zápasu připisuje do svých statistik zaslouženě vychytanou nulu.
59:50'
Brankář hostů zůstává stále na střídačce, ale všem je jasné, že hráčům hostí to již k bodovému zisku nepomůže.
59:46'
Velkou šanci Sochi, po které mohli ještě hosté vykřesat naději na bodový zisk zastavil dnes bezchybně chytající Proskurjakov, který si z dnešního utkání zřejmě odnese nulu do svých statistik.
59:29'
Neuvěřitelné co teď nedal jeden z domácích hráčů, který minul prázdnou bránu ze vzdálenosti zhruba 10 metrů.
59:01'
Hosté odvolávají brankáře a zkouší to v šesti lidech v poli.
58:21'
Výborné napadání Jugry teď nedovoluje hostům žádný tlak.
57:49'
Sochi se snaží připravit si závěrečný tlak, to se zatím moc nedaří, a tak se hra odehrává ve středním pásmu.
56:36'
Výborným zákorkem tedˇ podržel své spoluhráče domácí brankář, když vystoupil proti útočníkovi hostí a vypíchl mu puk v moment, kdy se chystal zasunout puk do brány.
56:13'
A nervozita se projevila i nyní, když osobní trest za nesportovní chování dostává hostující hráč Barulin.
55:32'
Na hostujících hráčích je již vidět nervozita a začínají kazit naprosto jednoduché náhry.
55:10'
Po pravém mantinelu uprkl hostující obraně jeden z z útočníků a prověřil pozornost Barulina.
54:36'
Jugra tedˇ drží svého soka daleko od brány a kontroluje hru.
53:20'
Obrázek, který známe ze třetí třetiny se znovu opakuje a hráči Sochi znovu obléhají obranné pásmo Jugry.
52:40'
To je opravdu krutá rána pro hráče Sochi, jenž byli celou třetí třetinu jasně lepší. Ale hokej někdy nemá logiku, a tak hosté vedou dvoubrankovým rozdílem.
52:03'
Jugra právě vstřelila branku!
Až nyní to hráči Jugry dokázali a hned je z toho branka, když z pravého kruhu napřáhl ke střele Maxim Pestuško, jehož střelu v bezprostřední blízkosti před Barulinem těčovat VOJTĚCH POLÁK a teč to byla úspěšná, protože skončila až za zády již zmiňovaného Barulina. Asistence: Pestuško M., Ugolnikov A.
51:20'
Trápení domácích ve třetí třetině pokračuje, protože se jim za celou dobu zatím nepodařilo usadit ve svém útočném pásmu.
50:23'
Přesilovku si však zahrají domácí, když byl za hákování vyloučen Cvetkov.
49:40'
Posledních pět minut jakoby na hřišti byl pouze jeden tým a to sice tým hostující. Sochi hraje opravdu vynikající hokej a Jugra neví co a jak.
48:11'
A znovu to byli hosté kteří mohli dát branku, Proskurjakova lapačka však byla proti.
47:01'
A znovu velká šance hostí, když jeden z obránců nepřáhl na modré čáře. Jeho střela však končí v náručí brankáře Jugry.
46:42'
Obrovská příležitost Sochi na srovnání brankového stavu. Collins se natlačil na hranici brankoviště a dlouhým forhendovým blafákem se snažil překonat brankáře domácích, ten však betonem vytáhl fantastický zákrok a drží tak naděje domácích na plný bodový zisk z tohoto zápasu.
46:16'
Po komerční přestávce nám utkání pokračuje vhazováním ve středním pásmu, jehož se zhostili hosté.
45:11'
Domácím se již podařilo vyrovnat hru a sledujeme velice vyrovnaný duel jako tomu bylo v prvních dvou třetinách.
44:30'
A další šance Jugry, kdy se puk po bekhendovém blafáku otřel o tyčku Barulinovy branky.
43:48'
Poprvé ve třetí třetině zahrozili také domácí když se k odraženému puku na modré čáře dostal jeden z útočníků a v souboji jeden na jednoho byl úspěšnější. Na dnes výborně chytajícího Barulina si však svou střelou nepřišel.
43:10'
Sochi do třetí periody vstoupilo opravdu aktivně což potvrzuje i nyní, kdy je mimochodem stále v útočném pásmu.
42:23'
Další střela tohoto ostrostřelce, tentokrát však byla zklokována jedním z obránců, který tu střelu nyní opravdu vyklepává.
41:56'
Nebezpečně nyní vystřelil Michail Mamkin. Brankář domácích však jeho střelu zastavil svou lapačkou.
41:04'
Domácí se stále ve třetí periodě nedotkli puku a jsou svíráni tlakem Sochi.
40:20'
A ti se také hned vrhají do útočného pásma domácí Jugry.
40:01'
Úvodní buly třetí periody vyhráli hosté.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:40.
Za zmínku stojí hlavně dlouhá pětiminutová přesilovka, ve které domácí nedokázali dát ani jednu branku, což je v konečném zúčtování může mrzet. Jestli je to mrzet bude, nebo ne, to se dozvíme ve třetí třetině.
Druhá třetina byla velice výživná, kdy každý z týmů vytvořil několik šancí, ani jedna však neskončila za jedním z brankářů a stav je tak shodný jako po první třetině – 1:0.
40:00'
39:30'
Obrovskou příležitost teď měl jeden z útočníků Jugry, kdy se svou jízdou přes více jak půlku hřiště dostal až před Barulina, kterému se pokusil zasunout puk mezi nohy. Barulin na to však byl připraven, a tak nedovolil útočníkovi skorovat.
38:55'
A ihned po skončení přesilové hry se hosté vrhli do útoku a drží puk ve svém útočném pásmu.
38:20'
38:01'
Další zákrok Barulina a domácím zbývá necelá půlminuta na využítí této dlouhé přesilovky.
37:41'
Výbornou ránu tedˇ vypustil ze své hole Tobias Viklund. Brankář Sochi, však dnes předvádí skvělý výkon, a tak si i s touto střelou poradil.
37:10'
Poslední minuta z přesilové hry Jugry se začíná před brankářem domácích.
36:41'
Po dlouhé době se Jugra usadila ve svém útočném pásmu a může rozjet další útok s cílem vstřelení branky.
35:20'
Barulin teď vytáhl opravdu parádní zákrok lapačkou proti střele jednoho z hráčů domácích a drží tak naděje na ubránění této přesilovky bez inkasovaného golu.
34:40'
Domácí hrají přesilovou hru skutečně znamenitě a brankář hostujících se v podstatě nezastaví, protože na něj jde střela za střelou, uvidíme zda-li se domácích podaří vsítit branku.
33:40'
A nebylo! Obrovskou příležitost teď mají domácí aby zápas definitivně rozhodli, protože rozhodčí posílají Ivanova pod sprchu, což znamená také pětiminutovou přesilovku pro Jugru.
Nepříjemný hit na modré čáře teď inkasoval Panov. Rozhodčí se radí zda to bylo v rámci pravidel nebo ne.
32:10'
A máme zde první šarvátku dnešního utkání. Vypadá to však, že rozhodčí trestat nebudou.
31:23'
Laričev se objevil z ničeho nic v obrovské příležitosti zhruba tři metry před bránou, puk však netrefil ideálně a ten skončil až někde v rohu.
30:30'
A další střela z podobného místa, tentokrát od Pestuška. Ten sice trefil bránu, ale hostující brankář zasáhl betonem.
29:55'
Po dlouhé době se ukázali také útočníci Jugry, když z mezikruží příklepem vystřelil Panov. Bohužel pro domácí šla střela těšně nad bránu.
28:30'
Tomilin zavezl šikovně puk do útočného pásma, dostal se do šance, ale v nejdůležitější moment mu puk sjel z čepele.
27:01'
Zbytek přesilovky nám již nic zajímavého nepřinesl, a tak pokračuje v pěti hráčích na každé straně.
26:57'
26:30'
Při vlastním oslabení pláchl všem obráncům Sochi Vojtěch Polák. Tváří v tvář Barulinovi však neproměnil.
26:01'
Tato přesilovka hostí vypadá o poznání lépe jak ta předchozí šance střídá šanci, uvidíme zda-li hosté dokáží prostřelit dosud bezchybného brankáře domácích.
25:10'
K dobré střele od modré se dostal Wellman, brankáře domácích však stále nepokořil.
24:57'
Z tlaku plyne přesilovka pro hosty. Na dvě minuty si jde odpočinout Varfolomejev za vysokou hůl.
22:51'
Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak znovu přesouvá před brankáře domácího celku.
22:42'
Stále přetrvává tlak hostujících hráčů. Nyní se vhazuje před Proskurjakovem
21:40'
Po dlouhé době zahrozila také Sochi, když se do střely opřel Ščitov. Domácí brankář pouze vyrazil a tlak hostujících pokračuje.
20:20'
Po odebrání puku hostujícím hráčům se dostlali ke střele domácí. Barulin však tuto střelu likviduje bez problému.
20:01'
Úvodní buly druhé periody vyhráli hosté
20:01'
Další třetina začne zhruba v 15:50
Máme za sebou první třetinu poměrně pohledného hokeje. Oba týmy měli po jedné přesilovce, využít se jí podařilo pouze domácích a ti tak díky tomu vedou 1:0.
20:00'
17:50'
Jugra tedˇ má značnou převahu a šance střídá šanci.
15:53'
Jugra právě vstřelila branku! Domácí využívají přesilovou hru, střelou od modré se prosazuje VELI-MATTI SAVINAINEN. Asistence: Kozlovskij J., Viklund T.
14:19'
Přesilovou hru si zkusí i domácí. Na dvě minuty je vyloučen Točickij za hákování.
13:20'
Sochi si nyní vytváří slušný tlak. Ovšem znovu je to pouze kroužení okolo obranného rozestavení Jugry, což k žádné šanci zatím skutečně nevede.
12:03'
12:00'
Kdepak, tato přesilová hra se hostům vskutku nepovedla.
10:20'
Hostům se zatím nedaří vytvořit útočné rozestavení.
10:03'
Jsme svědky prvního vyloučení. Na dvě minuty si půjde odpočinout Ondřej Vitásek za podražení.
09:11'
Sochi se tedˇ nepřesnou náhrou vyhnalo z útočného pásma.
08:40'
Nyní se však o žádné nahození nejednalo a nebezpečnou střelu od modré vyslal Šulakov. Barulin předvedl pěkný semafor a připisuje si do svých statistik další zákrok
08:16'
Seriál s názvem "Nahazování puků na brankáře" pokračuje. Tentokrát v podání domácích.
07:15'
Tlak Sochi končí střelou, kterou bez problému lapí brankář domácích vhazuje se tedy před jeho brankou.
06:40'
Na druhé straně podobná akce vypadala o poznání lépe. Znovu se však zaskvěl dobrým zákrokem Barulin.
06:21'
Akci 2 na 1 teď hosté nevyřešili dobře a nakonec se nedostali ani k zakončení.
05:30'
Až teď dokázali domácí získat puk a hned z toho byla šance. Skrytou střelu si však dokázal Barulin najít a vyrazil puk do ochranné sítě.
05:10'
Tlak stále pokračuje a domácí jakoby nevěděli jak odebrat puk hostům.
04:15'
Hosté tedˇ jsou ve velkém tlaku, ovšem šanci si zatím nevytvořili.
03:15'
Nebezpečný výpad Jugry tedˇ zastavil pěkným obraným zákrokem NIkita Ščitov.
02:55'
Jinak je to ale opatrný vstup do utkání z obou stran.
01:10'
Obrovská šance domácíc hned na začátku utkání. Jeden z hráčů Jugry si najel mezi kruhy a nebezpečnou střelou prověřil pozornost Barulina.
00:01'
Ještě před začátkem utkání, tu však zazní ruská státní hymna.
Hráči již vjíždí na led, za malou chvíli začínáme.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov – Burström, Viklund, Ugolnikov, Vitásek, Kozlovskij, Žuravljov, Pogorišnyj, Šulakov – Komaristyj, Koroljov, Savinainen (A) – Pestuško (A), A. Michejev, Varfolomejev – V. Polák, K. Majorov, Buljanskij – Grymzin, Šen, Panov (C).

HK Soči: Barulin – Mamkin, Polášek, Čmychov, Ščitov (A), Pedan, Chomickij, Chochlov – O'Dell, Collins, Wellman – Laričev, Cvetkov (C), Padakin – Točickij, Lugin, Tomilin – A. Ivanov (A), Lapenkov, Ščegolkov..
Pohled do statistik:

Chanty-Mansijsk neprožívá příliš dobrý ročník, s pouhými 33 body okupuje poslední příčku Východní konference, potažmo celé KHL. V posledním ligovém duelu si navíc Jugra příliš slavně nevedla, na ledové ploše Sibiru Novosibirsk padla vysoko 1:6.

Soči je na tom podstatně lépe, patří mu totiž šestá pozice Západní konference. Předchozí kolo mužstvu, které vzniklo teprve v roce 2014, vyšlo solidně. Dokázalo si totiž poradit s Avangardem Omsk, který na jeho půdě zdolalo 3:2 po prodloužení.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Kontinentální hokejová liga má na programu své další pokračování. V jeho rámci změří síly celky Jugra Chanty-Mansijsk a HK Soči. Úvodní buly bude v Areně Jugra vhozeno v 15:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.