Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Utkání je u konce. Kometa sice neudržela dvoubrankový náskok, ze zápasu si nakonec odnáší výhru. Tu v samostatných nájezdech zařídil specialista Vojtěch Němec.
Nejlepší hráči utkání:
Petr Kadlec – SLA
Rylley Miller – KOM.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
Autorem branky je VOJTĚCH NĚMEC.
Langhammer s blafákem do bekhendu neuspěl – Kometa vítězí!
Tomáš Svoboda neuspěl stejně jako Stránský.
Hostující Stránský nedává, Trvaje neprostřelil.
Za domácí Vojtěch Němec – položil si brankáře a nad betonem mu poslal puk do sítě! 1:0
Bednář svůj blafák do bekhendu poslal mimo.
První jedou hosté – Bednář.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, o výsledku tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Ty začnou po krátké úpravě ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:28
64:22
Kometa vyhrála buly a osvobozuje se.
64:19
Stránský dostal přihrávku k pravé tyčce, puk ovšem nasměroval jen do připraveného Trvaje.
63:45
Znovu, Slavia se nemůže dostat ke střele a puk je tak znovu ve středním pásmu.
63:12
Další vyhození domácího celku, Kometa se zatím brání dobře.
62:48
Bednář od modré trefil jen clonícího obránce Komety a puk je znovu ve středním pásmu.
62:30
Kometa vyhrála buly a Hanzlík vyhazuje puk pryč z pásma.
62:28
Přesilovka pro Slavii! Hruška (KOM) je vyloučen za podražení.
62:06
Jan Hruška po přejetí modré čáry vypálil, jeho pokus končí v lapačce hostujícího brankáře.
61:23
Slavii se nepodařila rozehrávka – je z toho zakázané uvolnění.
61:11
Puk po teči opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
60:30
Pěkná kombinace Bednáře se Skokanem, první jmenovaný ale nedokázal sám před bránou zamířit přesně.
60:01
Šedesát minut je za námi a na vítěze stále čekáme. Slavia dokázala ve třetí části dotáhnout dvoubrankovou ztrátu a utkání poslat do prodloužení. To začne po krátké tříminutové přestávce.
60:00
59:41
Hruška se protáhl pražskou obranou, švihem ale trefil betony hostujícího brankáře. Ten sice nevěděl, kde má puk, černý kus gumy ale nakonec skončil mimo jeho tři tyče.
59:25
Posunutá branka hostujícího celku, hra je přerušena.
58:43
Burian od levého mantinelu hledal na pravém křídle Němce, na poslední chvíli však do puku skočil Tomica a zamezil nejhoršímu!
58:18
Po ráně Kempného mohl puk do brány sklepnout domácí kapitán Čermák, netrefil ho ale.
58:01
Nahození Jana Hrušky skončilo po teči mimo ledovou plochu, bude se vhazovat ve středovém kruhu.
56:52
Slavia právě vstřelila branku!
Tři minuty před závěrečnou sirénou hosté srovnávají! Po zmatcích před brněnským brankářem se k vyraženému puku dostal JAKUB LANGHAMMER, který si ho z brusle zpracoval na hůl a následně prostřelil dezorientovaného Trvaje. Bez asistence.
56:27
Tomica si ze druhé vlny sjel na nabídku zpoza brány, rána mu však vůbec nesedla. Trvaj jeho pokus krotí na svém betonu.
55:29
Rána Tomáše Svobody byla ztečována mimo, Furch si další úspěšný zákrok nepřipsal.
55:14
Slavia uzamkla soupeře v pásmu, Brňané nakonec vyhazují puk jen do středního pásma.
54:38
Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
54:03
Kubošova rána z levého křídla, s ní však neměl Furch mnoho potíží.
53:39
Tomáš Svoboda z pravého křídla vyzkoušel pozornost Furcha, ten si připisuje další zákrok. Tentokrát zasáhl hrudí.
53:11
Dnešní utkání sleduje 7.200 diváků! V Brně je tak znovu vyprodáno!
53:11
Icing naopak na druhé straně. Buly před Trvajem.
52:59
Čermák se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, hosté ale puk vyhazují jen k brankáři Trvajovi.
52:26
Zakázané uvolnění Komety, buly před Trvajem.
52:11
Sudí přerušuje hru z důvodu přihrávky rukou hostujícího celku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
51:12
Pokus Whartona z pravého křídla, Trvajův beton byl na místě.
50:30
Tomáš Svoboda měl ve středu útočného pásma dobrý prostor na střelu, trefil ovšem jen svého spoluhráče.
49:55
Stránský našel na levém křídle Růžičku, ten pálil jen do náruče brněnského brankáře.
49:17
Kadlecova rána od modré, Trvaj toho sice moc neviděl, nakonec se ale k němu puk nedostal.
48:59
Pokus Tomicy z levého křídla, Trvaj krotí puk ve své lapačce.
48:14
Němec se snažil na brankovišti zkrotit skákavý puk, ke střele se ale nedostal.
47:41
Čermák se snažil v útočném pásmu proháčkovat ke střele, nakonec mu ale puk ujel.
46:43
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa se po ubráněném oslabení vrací zpátky do vedení! Na modré čáře napřáhl RYLEY MILLER a propálil vše, co mu stálo v cestě, Furch toho moc neviděl, bylo před ním plno hráčů. Kanadský obránce v dresu brněnské Komety tak zažívá fantastický start ve svém prvním duelu: bitka, asistence a teď i gól! Asistence: Jakub Koreis, Vilém Burian.
46:38
Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění, Kometa si dokázala v útočném pásmu vytvořit mnoho šancí.
46:31
Němec přenechal puk Žižkovi, jehož pumelenice minula svůj cíl. Domácí však pokračují ve svém tlaku kolem branky Furcha.
45:54
Střela Žižky z levého křídla mířila těsně mimo, hostující Furch nemusel vůbec zasahovat.
45:30
45:12
Další vyhození domácích, tuhle pasáž zvládá Kometa patřičně lépe než úvod oslabení.
44:33
Kometa se osvobozuje, hosté jsou na koni.
44:13
Rána Bednáře od modré, Trvaj vyráží jen před sebe. Stránskému navíc chybělo velmi málo, aby puk dorazil do odkryté klece.
43:41
Burian se dostal na puk a osvobozuje svůj tým. Na Kometu čekají krušné chvilky.
43:30
Domácí Hruška je vyloučen za držení protihráče.
43:30
S Kometou mohlo být rázem ještě hůře, pokus Stránského z mezikruží vyráží však Trvaj vyrazil ramenem těsně nad. Navíc to bylo s faulem.
43:18
Oddechový čas pro domácí.
43:18
Domácím se vstup do třetí třetiny vůbec nevydařil a Slavia za necelé čtyři minuty srovnává stav celého duelu! Z pravého křídla našel Skokan před bránou zcela volného JAKUBA SKLENÁŘE, který již měl velmi snadnou práci. Brněnská obrana totálně propadla. Asistence: Dávid Skokan.
42:47
Kadlec z pravého křídla hledal znovu Skokana před bránou, tomu ale střela vůbec nesedla.
42:32
Vondráček našel na pravém kruhu Wasserbauera, jeho pokus končí přímo v lapačce Furcha. Snadná práce pro pražského brankáře.
41:31
Kometa ihned usazena před Furchem, ten ale krotí celou její akci lapačkou.
40:43
Slavia se na začátku třetí třetiny dostává na dostřel. Bednář z levého rohu našel mezi kruhy zcela volného DÁVIDA SKOKANA, který se střelou z voleje nemýlil. Na začátku třetí třetiny tak tady máme náznak, že ještě nemá nikdo nic jistého. Asistence: Jaroslav Bednář, Petr Kadlec.
40:37
Bednář po přejetí modré čáry vypálil, jeho pokus mířil těsně mimo.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 9 – 3 (celkově: 23 – 8).
Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní opět jednu brněnskou branku. Znovu ji vstřelil Svoboda, tentokrát to však místo Tomáše byl Jakub. Druhá třetina však nebyla tolik jednoznačná z brněnského pohledu jako ta první, přesto měl brněnský brankář Trvaj stále málo zákroků.
Další třetina začne přibližně v 20:12.
40:00
39:53
Boj o puk v rohu před brankářem Furchem, ve třetině se už nic nestane.
39:23
Slavia hraje s pukem na holích, snaží se třetinu zakončit první vstřelenou brankou.
38:51
Bednář na pravém křídle sice oklamal domácího obránce Millera, jeho střela ale již příliš důrazná nebyla.
38:24
38:10
Další vyhození Pražanů, domácí se tentokrát nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu.
37:34
Hruška si vybruslil na pravý kruh, jeho pokus švihem skončil na lapačce hostujícího brankáře.
37:04
Slavia se prvnímu zámku Komety ubránila a vyhazuje puk pryč z pásma.
36:24
Po Holubově ráně z levého křídla se bude vylučovat. Jelínek byl velmi aktivní před Trvajem a inkasuje trest za sekání. Přesilovka pro Kometu.
36:04
Pokus Čermáka z těžkého úhlu, Furchovi stačilo pohlídat si bližší tyčku.
35:08
Burian vypíchl ve vlastním obranném pásmu puk a následně se hnal do přečíslení dva na jednoho. Celou situaci vzal na sebe, ani nadvakrát ale náruč Furcha nepřekonal!
34:40
Kadlecova rána z levého křídla mířila těsně mimo.
34:24
Oddechový čas pro hosty.
34:24
Zakázané uvolnění hostí.
34:09
Hosté v plném počtu a mohou si oddechnout. Kometa je v přesilové hře pořádně svírala.
33:46
Tomáš Svoboda dostal zajímavou nabídku na pravý kruh, jeho pokus mířil jen těsně nad.
33:23
Hosté se následně dokázali osvobodit.
33:09
...další střelu vyslal z těžkého úhlu domácí Hruška. Furch však puk vyrazil do ochranné sítě a může přerušit hru. To hosté rozhodně potřebují.
32:57
Kometa kombinuje v útočném pásmu a je velmi nebezpečná...
32:35
Žižkova pumelenice od modré mířila těsně mimo.
32:15
Kometa sice vyhrála buly, o puk ale rychle přišla a Šenkeřík vyhazuje.
32:09
Další přesilovka pro Kometu. Vyloučen je Krenželok za hákování.
31:51
Bednář si najížděl na přihrávku před brněnskou bránu, rána z voleje mu ale nesedla.
31:30
Ihned po buly napálil puk na hostující bránu Kováčik, beton Furcha byl na svém místě.
31:27
Vondráček dostal nabídku mezi kruhy, ve velké šanci ale zamířil mimo.
31:15
Kometa je ihned znovu usazeni v útočném pásmu a snaží se ještě něco vymyslet. Hosté pod tlakem vyhazují jen na zakázané uvolnění.
30:10
Kometa v polovině utkání přidává druhou branku a využívá přesilovou hru! JAKUB SVOBODA si z pravého rohu vybruslil před bránu a křižnou přihrávkou se snažil najít jednoho ze svých spoluhráčů u druhé tyče. Přihrávka však přes brankoviště nedoputovala, puk si totiž nešťastně srazil do brány hostující Kadlec. Asistence: Jan Hruška, Tomáš Žižka.
29:55
Pokus Jana Hrušky z pravého křídla, trefil ale jen dva položené obránce kolem brankoviště Furcha.
29:29
Káňa od modré hledal Tomáše Svobodu, přihrávka k němu ale nedoputovala. Hosté se tak znovu osvobozují.
29:04
Další vyhození hostí, Kometa se nemůže usadit v útočném pásmu.
28:45
Hosté se ihned po buly dostali na puk a osvobozují se.
28:42
Přesilovka pro Kometu. Tomica (SLA) je vyloučen za podražení.
28:19
Hruška zkoušel z pravého křídla střílenou přihrávkou najít některého ze svých spoluhráčů před hostující bránou, puk však proputoval dále.
27:48
Slavia se oproti první třetině zlepšila, hosté mají více puk na svých holích a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.
26:55
Pražané se usadili v pásmu Komety, domácí posílají pod tlakem puk jen do středního pásma.
26:25
Hraje se převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nemůže dostat do žádné střelecké šance.
25:01
Kombinaci brněnského Buriana brzdí postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.
24:42
Rána Jakuba Svobody z pravého křídla. Beton Furcha byl znovu na svém místě.
23:55
A další icing Pražanů v řadě. Bude se znovu vhazovat po levici slávistického brankáře.
23:44
Zakázané uvolnění hostujícího celku, hra se přesouvá zpět před Furcha.
22:48
Rána Krenželoka z levého křídla mířila mimo.
22:42
Po dalším buly napřáhl na modré Kuboš, jeho ránu však zblokoval mimo Bednář.
22:10
Další rána Buriana, tentokrát od modré. O dorážku se snažil Novotný, puk však poslal mimo.
21:50
Vilém Burian se z přečíslení dva na jednoho rozhodl pro střelu, ta však mířila těsně mimo.
20:51
Puk po teči ze středního pásma skončil mimo ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
20:01
Střely na bránu v první třetině: 13 – 4.
První třetině je u konce, viděli jsme v ní jednu branku, kterou vstřelila zatím aktivnější Kometa. Domácí brankář Trvaj zatím nemusel řešit mnoho složitých situací, s pukem na holích hrají převážně domácí. V zápase také planou emoce, k vidění již bylo několik strkanic, dokonce i jedna pěstí výměna.
Další třetina začne přibližně v 19:20.
20:00
19:35
Skokan vyzkoušel z pravého křídla pozornost domácího brankáře, ten pohotově vyrážečkou posílá puk mimo. Buly po jeho levici.
19:17
Prudká střela Jakuba Svobody z levého křídla, lapačka Furcha však byla na svém místě.
19:04
Slavia pod tlakem posílá puk jen přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
18:43
Novotný se natlačil do prostoru před bránou, jeho pokus ale nebyl přesný. Kometa je při chuti a nebezpečně kombinuje v útočném pásmu.
18:21
Stránský pálil z voleje z pravého křídla, jeho pokus byl ale sražen mimo.
18:01
Burianova střela z levého kruhu mířila do pravého betonu pražského brankáře.
17:44
Slavia se ubránila dalšímu brněnskému tlaku a může se tak sama soustředit na vlastní ofenzivní činnost.
17:01
Brněnský Hruška dostal puk mezi kruhy, jeho střelecký pokus ale letěl vysoko nad.
16:36
Tomica dostal před bránou puk od Kadlece, tísněn domácí obranou ale nedokázal zamířit přesně.
15:43
Pískaná přihrávka rukou hostujícího celku, buly před Furchem.
15:14
Rána Knota od modré čáry, Trvaj si připisuje další zákrok. Popravdě jich v první třetině zatím mnoho neměl.
14:59
Oba týmy hrají v plném počtu.
14:38
Pokus Žižky z levého křídla, následná dorážka pak mířila mimo tři tyče.
14:16
Po střele Stránského mohl dorážet Holub, ale obránce Kuboš mu do střely vložil hůl. Jinak by to měl Trvaj velmi obtížné a patrně by se nestihl přemístit!
13:51
Kometa se snaží kombinovat v útočném pásmu a dostat se do nějaké šance.
12:58
Vyloučeni jsou:
Jelínek (SLA) 2 min – hrubost
Jan Hruška (KOM) – 2 min – sekání
Zohorna (KOM) – 2 min – hrubost.

Přesilovka Komety je u konce, bude se hrát 4 na 4.
12:58
A další strkanice, dnes se s tresty roztrhl pytel.
12:49
Ihned po buly pálí do modré Žižka, beton Furcha připraven.
12:44
Za podražení je vyloučen hostující Kolařík.
11:57
Tomáš Svoboda v další velké šanci na pravém křídle, z otočky ale nedokázal zamířit přesně. Bude se ale vylučovat, Kometa hraje ve výhodě.
11:37
Tomáš Svoboda napřáhl na levém kruhu, jeho pokus vyráží Furch mimo.
11:07
Ofsajd brzdí rychle se rodící brněnský protiútok.
10:51
Tomicova střela z pravého křídla byla sražena mimo domácí obranou.
09:38
Hanzlíkova střela z levého křídla, Furch zasahovat nemusel. Mířila totiž těsně mimo.
09:06
Po střele Káni ze středu útočného pásma registrujeme další strkanici. Jejími aktéry byli Šenkeřík (SLA) a Tomáš Svoboda (KOM). Nakonec se ale vylučovat nebude, o nic strašného nešlo.
08:37
Jelínkovi se podařilo dostat puk pryč z pásma, hostující hráč navíc mohl pelášit i do úniku. Káňa však na poslední chvíli dokázal zasáhnout holí.
08:24
Jakub Svoboda si vybruslil na levý kruh, jeho střela končí v náruči připraveného Furcha.
07:52
Další brněnský útok brzdí ofsajd.
07:40
Rána Kováčika od modré, Furch vyráží ramenem.
07:01
Tresty jsou následující:
Štich (SLA): 2 za vražení na hrazení, 2+2+10 za hrubost
Miller (KOM): 2+2+10 za hrubost.
Na Kometu tak čeká klasická přesilová hra.
07:01
Ve středním pásmu se do křížku hned dostali dva protihráči, jednalo se o Davida Šticha a brněnského nováčka Ryleyho Millera. Oba hráči se dlouho snažili pěstí trefit svého soupeře, celá situace nakonec skončila remízou. Budou se ale udělovat tresty.
06:40
Třetí domácí formace si vytvořila další tlak kolem hostující brány, o dorážku mezi kruhy se snažil Novotný, puk však netrefil ideálně.
06:23
Nahození Žižky od modré bylo sraženo těsně mimo.
05:34
Kometa přečkala oslabení a následně střílí první branku. Dobrou práci za brankou soupeře odvedl Němec, který se neunáhlil, počkal si na svého spoluhráče TOMÁŠE SVOBODU, kterého našel přesně mezi kruhy. Domácí sniper si pak stáhl puk na bekhend a okamžitě zasunul puk za záda Furcha. První kanadský bod si připisuje i kanadský obránce Ryley Miller, který dnes hraje svůj první zápas za Kometu. Asistence: Vojtěch Němec, Ryley Miller.
04:45
04:35
Zohorna prchl ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho s kapitánem Čermákem. Předložil mu na pravou stranu puk, domácí kapitán ho ale nedokázal trefit. Velká šance Komety ve vlastním oslabení.
03:57
Langhammer nedokázal na levém kruhu zpracovat těžký pas od Kadlece, jinak by to měl domácí brankář velmi obtížné.
03:40
Domácí se zatím dobře brání a nepouští soupeře mnoho do šancí.
03:08
Domácím se podařilo vyhodit puk z pásma, dobře zasáhl Jakub Svoboda, který ovšem kulhá na střídačku. Trefil ho puk někam do oblasti kolene.
02:50
Ihned po buly pálil od modré Bednář, Trvajův beton je ale na místě.
02:45
Kometa je první minuty sice aktivnější, svůj důraz ale přehnala a jde do čtyř. Za faul v útočném pásmu je vyloučen Kempný, provinil se vysokou holí.
02:05
Kometa vyhrála buly a k dorážce z pravého křídla se tlačil Němec. Sudí ovšem píská postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra je vykázána do středního pásma.
01:58
Třetí zakázané uvolnění ve dvou minutách. Znovu přes všechny čáry vyhodili hosté.
01:39
Na zakázané uvolnění vyhazují puk momentálně hosté. Buly po levici Furcha.
01:25
Kometa hraje s pukem na holích, nemůže se ale usadit v útočném pásmu.
00:51
Kometě se následující rozehrávka nevyvedla – icing.
00:28
Káňa se ihned z levého křídla tlačil do šance, z mezikruží ovšem hledal ještě Tomáše Svobodu, který puk nezpracoval ideálně.
00:01
Na domácí Kometu čekají dresy bílé, hosté z Prahy obléknou barvy červené.
Hráči obou celků postupně vjíždí na ledovou plochu, brzy budeme moci začít.

HC Kometa Brno: Trvaj (Čiliak) – Hanzlík, Miller, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš – J. Svoboda, J. Hruška, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Koreis, Novotný – Wasserbauer, Čermák (C), Vondráček.

HC Slavia Praha: Furch (A. Svoboda) – Štich, Kadlec (C), Wharton, Kolařík, Holub, Šenkeřík, Knot – Krenželok, Langhammer, Bednář – Tomica, Jelínek, Doležal – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Klhůfek, Stránský.

Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Brejcha, Suchánek.
HC Slavia Praha
Osmé místo v tabulce, šedesát bodů na kontě. Taková je momentální situace pražského klubu. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky od druhého do dvanáctého místa, si ale týmy prohazují své pozice prakticky po každém kole. Slavia tak stejně jako velká část dalších extraligových týmů může stejně tak dobře skončit mezi do play-off přímo postupující šesticí, nebo padnout do play-out a místo titulu se rvát o záchranu. Na jedenáctý Litvínov mají sešívaní čtyřbodový náskok, na šestý Třinec pětibodovou ztrátu. Teď ale začíná Pražanům složité období, v Brně totiž načnou na extraligové poměry ojedinělou sérii sedmi po sobě jdoucích venkovních klání.
HC Kometa Brno
Že Kometa potřebuje zase začít sbírat body je jasná věc. Z šesti letošních zápasů vyhrála jediný, doma už počítá sérii tří proher v řadě. Jenže další překážkou pro Brňany je jediný soupeř, kterého v aktuální sezoně ještě nedokázali porazit. Navíc mu ve třech utkáních vstřelili jedinou branku. Kometa by do pátečního zápasu měla nastoupit v takřka kompletní sestavě, vrací se totiž kapitán Leoš Čermák. Chybět by tak měl snad jenom Libor Pivko. Kometa se aktuálně nachází na 5. místě v tabulce.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Tipsport extraligy. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácí Kometou Brno a hosty ze Slavie Praha. Úvodní buly je naplánováno v 18:20.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:20.