B. J. King Cup - Finále -  ONLINE PŘENOS -  Petra Kvitová : Jelena Jankovičová - 3. listopadu 2012   15:55

Petra Kvitová
6
6
Jelena Jankovičová
4
1

Skončilo dnešní utkání mezi Petrou Kvitovou a Jelenou Jankovičovou, které dopadlo dobře pro české barvy. Tímto utkáním, v němž byla česká hráčka jednoznačně lepší, končí zároveň první hrací den finále Fed Cupu 2012 mezi Českem a Srbskem a stav po dvou prvních dvouhrách je 2:0 pro obhájce titulu, týmu České republiky!
Konec zápasu
6:1
Je to tady! Od půlky prnvího setu to byl zápas "na jednu branku" a od stavu 2:4 v prvním setu je z toho nakonec hladké a jednoznačné vítězství Petry Kvitové a hlavně stav finálového utkání Česko - Srbsko je po první dnu 2:0!
40-30
Dvojchyba, ještě jeden mečbol musí Srbka odvrátit, chce-li dál bojovat o naději v tomto utkání.
40-15
Dva mečboly pro českou tenistku na bývalou světovou jedničku, Jelenu Jankovičovou!
30-15
První zkažený míček české tenistky, trefený rámem "nové" rakety.
30-0
Znamenitý servis... co dodat?
15-0
Dobrá volba strany, Kvitová si počkala, kam se pohne Jankovičová a je z toho první fiftýn v možná rozhodující sedmé hře!
5:1
Čistou hrou se to nakonec podařilo, ale Češku toto nemůže rozhodit, znepokojit... Kvitová si jde pro novou raketu a hala doufá, že to bude raketa vítězná!
0-40
Rychlé nohy Jankovičové, doběhnutý "kraťas" a jsou z toho tři gemboly a hlavně možnost snížit na 1:5 a odvrátit hrozbu "kanára"!
0-30
Slušný první servis Srbky ven z kurtu.
0-15
Dlouhá výměna končí nepovedeným míčkem Kvitové, Jankovičová vstupuje lépe do šesté hry druhého setu.
5:0
Bývalá hráčka číslo jedna bude odvracet při svém servisu nepopulárního "kanára"!
5:0
Konec přestávky, podávat bude Jelena Jankovičová.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Neuvěřitelné - druhý servis, ostřejší a rychlejší než ten první a Jankovičová je v němém úžasu! Za pětadvacet minut hry ve druhém setu je stav 0:5 z pohledu srbské tenistky, Česko směřuje ke druhému bodu!
40-30
Teď to vyřešila srbská tenistka skvěle, výborným bekhendem si připravila pozici na síti, kde volejem s nápřahem posílá míček do rohu odkryté strany kurtu.
40-15
Ale vzápětí další skvělý servis Češky a jsou z toho dva gemboly!
30-15
Výborný míček pod nohy z rakety Srbky zahrává Kvitová do sítě.
30-0
První servis Petry Kvitové, to je dnes jistota. Jankovičová je již z dosavadního průběhu trochu otrávená. Ta přesila Kvitové je dnes zřejmá, Jankovičová se stylizuje do role diváka.
15-0
Jankovičová posílá míček až za základní čáru, první fiftýn páté hry pro Češku.
4:0
Skvělá výměna, výborný obranný úder Kvitové a následný přesný dlouhý úder až na čáru, pod nohy Jankovičové a ta ztrácí další gem! Vše směřuje k rychlému a hlavně úspěšnému zakončení prvního dne finále!
40-30
Srbka dobře podává a následným náběhem na síť donutila Kvitovou k chybě.
40-15
Z rohu zahrává Jankovičová do sítě a jsou tu další brejkboly pro Kvitovou!
30-15
Kvitová si počkala na tento míček, který posílá po lajně a je to její již pětadvacátý vítězný balon!
15-15
Dobrý servis, Jankovičová již musí v tomto gemu uspět.
15-0
Na tělo - proč ne... než vybírat nějako stranu, je lepší zahrát soupeři na tělo a je to první fiftýn pro Češku.
3:0
3:0
3:0
Eso doprovázené hlasitým výkřikem Petry Kvitové, která to dokázala! Získává sedmý gem v řadě a vede ve druhém setu již 3:0!
A-40
Ze skvělého prvního servisu opět těží česká hráčka a má další výhodu.
40-40
Těžký míč posílá česká hráčka do autu, je až neskutečné, kolik toho Jankovičová dokáže "oběhat"!
A-40
Dobrá varianta - stopbal, který se tolik v halách, na tvrdých površích, nepoužívá, ale Petra na něm již dlouho pracuje se svým trenérem a tohle byla výborná praxe!
40-40
Těsný aut, shoda.
40-30
Kvtová otáčí z 0:30 na 40:30 a sahá po sedmé hře v řadě!
30-30
Výborný servis Petry a pak forhend do protipohybu, Jankovičová neodhadla záměr soupeřky a je srovnáno ve třetí hře druhého setu.
15-30
Míčky z rakety Kvitové létají s neuvěřitelnou razancí. Petra skutečně předvádí perfektní tenis, ani se nechce věřit, že je krátce po nepříjemném onemocnění.
0-30
Špatně trefený míček, škoda, Kvitová nabízí Jankovičové pomocnou ruku!
0-15
Míček získává Jankovičová.
2:0
A je to tady! Šestý gem za sebou pro českou tenistku, která se rozjíždí a znovu prolamuje podání soupeřky! Důležitý okamžik možná celého utkání.
40-30
Krásný kontraforhend Kvitové, hra hodná tenistky světové desítky! Úder zahraný s velkou odvahou přináší brejkbol na 2:0!
30-30
Dvojchyba srbské tenistky.
15-30
Výborný forhned a přesně umístěný + dobrý náběh na síť donutil Srbku k chybě.
0-30
Jestřábí oko potvrzuje těsný aut Kvitové.
0-15
Výborný forhend Jankovičové, také ze sníženého těžišti, což předvedla v předchozí hře i česká tenistka.
1:0
1:0
Srbsko zatím v dosavadním průběhu finále nezískalo ani set, uvidíme, jestli tomu bude tak i po tomto setu, který právě probíhá.
1:0
1:0
Bod z podání, výborný servis české hráčky.
40-15
Petra Kvitová snížila těžiště a posílá míček přesně do opačného rohu, než je soupeřka.
30-15
Bekhend funguje Petře Kvitové výborně, další nechytatelný míč přímo na lajnu!
15-15
Teď však donutila soupeřku k chybě po výborném forhendu.
0-15
Těžký míček na základní čáru, přesně pod nohy Kvitové, ta posílá následně míček do autu.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
0:0
6:4
Fantastické, Petra Kvitová dokázala podruhé za sebou prolomit podání soupeřky a vybojovala první set!
40-15
Dva setboly pro českou tenistku! To je doslova "na krev", Kvitová bojuje jako lvice!
30-15
Sedmá chyba Jeleny Jankovičové a další fiftýn pro Češku.
15-15
Skvělý return Kvitové!
0-15
Forhendový úder Kvitové posílá míček těsně za čáru.
5:4
5:4
5:4
Return Jankovičové končí v síti, Petra Kvitová, která působí trochu unaveně, nakonec vybojovala pátý bod a ze stavu 2:4 tak otáčí na 5:4!

40-30
Škoda, dvojchyba v nejméně vhodnou dobu. Již třetí pro Petru Kvitovou, soupeřka chybovala zatím dvakrát.
40-15
Skvělý servis a logický postup Kvitové směrem k síti, na nic nečekala a výborně zakončila na střed kurtu, když Srbka byla v pohybu do rohu. Dva gemboly pro Češku!
30-15
Když to nevyšlo napoprvé, napodruhé, ani napotřetí, vyšlo to napočtvrté a vzdorovitá a výborně pohybující se Jankovičová nakonec nedobíhá vítěznou smeč Kvitové!
15-15
Bod z podání. Česká lavička tleská ve stoje.
0-15
Příliš čitelný úder Kvitové, Jankovičová posílá míček do odkryté části kurtu.
4:4
Jankovičová teprve svou pátou nevynucenou chybou přenechává osmou hru soupeřce, poprvé ztrácí svůj servis a šance jsou v prvním setu otevřené.
A-40
Přesný míček z rakety Kvitové spadl přesně tam, kam měl, výhoda a další brejkbol pro Češku!
40-40
Vynikající forhend po lajně, srbská tenistka nadokázala míček vrátit zpět na stranu české tenistky. Shoda.
40-A
Return Kvitové končí mimo, výhoda Jankovičová.
40-40
Dobře zabojovaná výměna ze strany Kvitové, ale Jankovičová si na síti poradila a zvládla smeč, čímž odvrátila dva brejkboly v osmé hře.
40-30
Srbská hráčka posílá míček z forhendu přesně na lajnu, první brejkbol odvrácen.
40-15
Skvělý a sebevědomý return, který Kvitová trefuje přesně prostředkem rakety a jsou z toho dva brejkboly! Vůbec první v dosavadním průběhu utkání.
30-15
Return z druhého servisu Jankovičové končí mimo, škoda.
30-0
"Vytlučený blok" Jankovičové, která byla nízko u země a neměla již možnost zkrotit skvělý forhend Kvitové těsně za síť!
15-0
Tvrdým returnem donutila česká tenistka soupeřku k chybě. Otáčí se vývoj prvního setu?
3:4
3:4
3:4
Esem a hlasitým povzbuzením doprovází Petra Kvitová vítězný míček sedmé hry a snižuje stav v prvním setu. Výhodu brejku má však stále její soupeřka.
40-30
Senzační nízký forhend a také kratší, což je důležité.
30-30
Sbrská tenistka skutečně běhá skvěle, dobře čte hru, ale Kvitová se dokázala doslova "nalepit" na síť a nakonec přece jen úspěšně zakončit.
15-30
Petře Kvitové se nedří umisťovat údery na základní čáru, míčky končí těsně za a je tu další fiftýn Srbky.
15-15
Dobrá volba Kvitové, Jankovičová čekala úder do bekhendu, míček šel však po čáře, byť s přispěním pásky.
0-15
Další nevynucená chyba Kvitové po dobrém servisu, škoda, míček v síti.
2:4
Bod z podání, Srba potvrzuje brejk z předchozí hry.
30-40
Škoda, pokus o forhend do protipohybu Jankovičové nevyšel, míček skončil těsně "za".
30-30
30-15
Jankovičová získává dobrým, dlouhým, míčkem přímo k čáře první fiftýn.
30-0
Dvojchyba Srbky.
15-0
Tvrdým forhendem se dostala Kvitová do výhody a po náběhu na síť posílá míček do protipohybu Srbky.
2:3
2:3
2:3
Dvojchybou ztrácí česká hráčka pátou hru prvního setu a poprvé tak ztrácí svůj servis. Srbská hráčka předvádí zatím ale nadstandartní výkon v porovnání se svými letošními výkony!
40-A
Nádherný prohoz hodný mužského tenisu v podání Jankovičové! Další brejkbol.
40-40
Esem získává česká hráčka shodu!
30-40
Jankovičová returnuje přímo z trochu pomalejšího servisu Kvitové a Srbka to trestá! Je tu brejkbol.
30-30
A další výborný servis, v těžké chvíli si Kvitová pomohla servisem.
15-30
Ale výborný první servis Kvitové, Jankovičová returnuje pouze do sítě.
0-30
Jestřábí oko dalo za pravdu rozhodčím, Srba vede po dalším dobrém forhendu již 30:0 při soupeřčině podání.
0-15
Petra Kvitová vstupuje do páté hry dvojchybou.
2:2
Neskutečná defenziva ze strany srbské tenistky, která do sebe nechala doslova "tlouci" Petrou Kvitovou, ale po skvěle doběhnutém kraťasu následoval ještě lepší úder těsně za síť a přesně na lajnu!
40-A
Dalším esem získává Srbka výhodu.
40-40
Fanastický forhend Kvitové i následná smeč! Shoda.
30-40
Těšný aut z rakety Petry Kvitové.
30-30
Škoda, dobře připravený útok nedokázala Češka zakončit po náběhu k síti a pokud o stopvolej končí v síti.
30-15
Druhá chyba z forhendu Jankovičové, která byla vynucená dobrým tvrdým úderem Kvitové, míček opět v síťce.
15-15
Výborný return Kvitové, soupeřka kazí do síťky.
0-15
No, Jankovičové se povedlo technickým druhým servisem přesně za síť dát soupeřce eso!
2:1
2:1
2:1
Kvitová dokázala servisem Jankovičovou "vyhnat" z kurtu a následné zakončení do odkryté části již nebylo pro Češku problém.
40-0
Výborné podání, náběh na síť v podání Kvitové a přesný obouručný forhend do rohu.
30-0
Druhý servis soupeřky posílá Srbka daleko do autu.
15-0
Výborné podání české hráčky. Jankovičová returnuje jen do autu.
1:1
Pokus u technický stopbal se Kvitové nevyvedl, míček končí za lajnou a končí tak druhou hru prvního setu.
15-40
První dvojchyba v utkání, zároveň první fiftýn Petry Kvitové při podání soupeřky.
0-40
Eso z rakety Srbky.
0-30
Znamenitý forhend Jankovičové, navíc hraný z defenzivního postavení, Kvitová tlačila Jankovičovou.
0-15
Dlouhý forhend od základní čáry, míček z rakety Češky končí za základní čarou.
1:0
Esem končí první hru česká hráčka a získává první bod tohoto utkání. Hodně suverénní hra v podání Kvitové.
40-0
Petře servis vychází, skvěle "uklizený" forhend do pravého rohu, Jankovičová neměla šanci.
30-0
Další bod z podání, tentokrát z prvního servisu.
15-0
Servírovat začíná Kvitová a hned získává fiftýn ze svého druhého podání!
0:0
Obě hráčky se již rozehrávají, utkání nám za pár okamžiků začne! Věřme, že dvaadvacetiletá Češka i o pět let starší Jankovičová, předvedou dnes divákům kvalitní tenis a že se u něho budeme bavit!
Jankovičová v předzápasovém interview vzpomněla prohru s Kvitovou, ale zároveň dodala, že jde na kurt s tím, udělat maximum pro vítězství!
V předzápasovém rozhovoru Kvitová uznala kvalitu své dnešní soupeřky, zejména upozornila na kvalitní forhend po lajně. Slabinu spatřuje v jejím servisu.
Česká jednička fed cupového týmu je již na kurtu, stejně jako její protějšek Jelena Jankovičová.
Češka Petra Kvitová zakončí letošní rok na osmém místě žebříčku WTA, což je oproti loňskému roku propad o šest míst, ale i tak se čeká, že to bude právě ona, kdo výrazně promluví do vývoje finálového utkání Česko - Srbsko!
Vše již směřuje k zahájení druhé dvouhry prvního dne finále Fed Cupu, ve kterém své síly poměří Petra Kvitová a Jelena Jankovičová.
První získaný bod je pro Českou republiku o to důležitější, že jej dokázal získat i někdo jiný, než Petra Kvitová.
Právě skončilo první utkání finále Fed Cupu mezi Českem a Srbskem, pro české fanoušky je skvělé, že po fantastickém výkonu získala první bod Lucie Šafářová, která si poradila se světovou hráčkou číslo dvanáct, Ivanovičovou, kterou přehrála hladce ve dvou setech.
Vítejte u dnešního on-line přenosu druhého utkání dvouher úvodního dne finále Fed Cupu Česko - Srbsko, které se hraje v pražské O2 aréně.

Poté, co odehraje svůj první duel Lucie Šafářová, která se v něm poměří s Anou Ivanovičovou, nastoupí na kurt jedničky obou týmů, Petra Kvitová, která vedla Českou republiku k loňskému finálovému vítězství 3:2 proti Rusku a Jelena Jankovičová, bývalá nejlepší světová hráčka.

Petra Kvitová se na kurt postaví po nepříjemném onemocnění, kvůli kterému musela v minulém týdnu odstoupit i z Turnaje mistryň. Ač není ještě úplně zdravá, ani na okamžik si nepřipustila, že by ve finále proti Srbsku nenastoupila.

"Cítím se velmi dobře. Cvičila jsem včera hodinu a něco a bylo to docela OK," řekla Kvitova. "Finále Fed Cupu je velké vyvrcholení letošní sezóny, hrajeme doma a já chci hrát pro tým, pro Českou republiku a to je pro mě nejvíce."

Zatím jediné utkání mezi Kvitovou a Jankovičovou, ovládla česká tenistka, která v loňském roce na akci WTA v rakouském Linci dokázala Jankovičovou porazit.

"Je to velmi zvláštní příležitost pro nás pro všechny," řekla Jankovičová. "Jsme tu pro to, udělat co nejlepší výsledek."
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.