Svitolinová - Vondroušová | ONLINE | 14.2.2018 10:08 | WTA Dauhá 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Dauhá -  ONLINE PŘENOS -  Elina Svitolinová : Markéta Vondroušová - 14. února 2018   10:08

Ukončeno
Elina Svitolinová
23 let  174 cm  Ukrajina
2
6
6
Markéta Vondroušová
18 let  Česká rep.
0
2
4
Přenos se aktualizuje automaticky

Elina Svitolinová potvrdila roli velké favoritky a ve druhém kole turnaje WTA v Dauhá vyřadila po setech 6:2 a 6:4 talentovanou Češku Markétu Vondroušovou.

Ukrajinka vstoupila do zápasu skvěle, rychle prorazilo podání české tenistky, v závěru setu si ještě jednou poradila na returnu a velmi snadno získala první sadu. Ve druhém dějství to již bylo o poznání vyrovnanější. Vondroušová mohl jít dokonce do vedení 2:1, ale tři nabídnuté brejkboly nevyužila, následně sama o podání přišla a Svitolinová se dostala do pohodlného vedení 4:1. Ztrátu o tři gemy dokázala rodačka ze Sokolova bleskově smazat, ale v klíčovém gemu nabídla Ukrajince tři mečboly a již ten druhý byl využit.

Na Elinu Svitolinovou čeká ve třetím kole vítězka duelu Radwańská – Kvitová.
Konec zápasu
6:4'
Je konec! Markéta Vondroušová sice trefila první podání do středu kurtu, ale Ukrajinka znovu velmi šťastně dostala míček do dvorce. České tenistce už zbyl jen smutný pohled za nechytatelným úderem.
40-15'
První je pryč po perfektním prvním podání a umístěném forhendu po lajně.
40-0'
Svitolinová se musela po prvním podání bránit. Za základní lajnou dokázala doběhnout hned několik velmi přesných úderů a následně už Češka vyhazuje forhend do autu. Tři mečboly.
30-0'
Svitolinová netrefila forhend čistě, ale míček dopadl ještě do kurtu, poté páska pomohla ukrajinské tenistce.
15-0'
Markéta Vondroušová se dostává pod tlak, nyní podává proti ztrátě druhého setu. Osmnáctiletá Češka začíná nepřesným volejem u sítě, na vysoký míček si už Svitolinová dokázala počkat.
5:4'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
5:4'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4'
Elina Svitolinová zakončuje gem esem do středu kurtu. Vše potvrdilo také jestřábí oko.
40-15'
Nyní už se hrálo od základní lajny. Svitolinová skvěle zakončila bleskovou výměnu forhendem po lajně.
30-15'
Po dvojchybě přichází také přímý bod po servisu na tělo.
15-15'
Nyní ale Ukrajinka přetáhla druhé podání o dva metry mimo dvorec.
15-0'
Svitolinová začíná důležitý gem přímým bodem po prvním servisu.
4:4'
Vondroušová se vydala po prvním podání k síti. Ukrajinka chtěla prohazovat po lajně, ale míček jde jen pod pásku a tak je ve druhém setu srovnáno.
15-40'
Po přesném prvním podání se dostala Vondroušová do výhodné pozice u sítě, tu ale nedokázala proměnit a pokračovalo se tak ve hře. Vondroušová ale soupeřku dokázala pořádně rozběhat a celou rozehru ukončuje forhendem po lajně.
15-30'
Opět jen druhé podání pro Češku. Vondroušová se tentokrát musela bránit, Svitolinová chtěla zakončit výměnu stopbalem, ale míček poslala jen do sítě.
15-15'
Vondroušová se se štěstím ubránila, poté přešla k síti a s přehledem už zatloukla míček na polovinu soupeřky.
15-0'
Markéta Vondroušová může ve druhém setu při vlastním servisu srovnat krok s favoritkou utkání. Rodačka ze Sokolova však začíná nepřesným bekhendem.
4:3'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
4:3'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3'
Ukrajinská tenistka napálila prvním servisem pásku. Po druhém podání útočila česká hráčka od základní lajny. Svitolinová hraje v nouzi jen do sítě a Vondroušová si tak bere ztracené podání ve druhém setu zpět.
30-40'
Elina Svitolinová měla co dělat, aby dostihla přesný return křížem. Následně už ale Češka chybuje forhendem do autu.
15-40'
Vondroušová skvěle returnovala po lajně a má k dispozici znovu dva brejkboly.
15-30'
Svitolinová si po prvním podání zažádala o kontrolu videem. Míček byl dobrý a tak mohla Ukrajinka použít znovu první podání. Nakonec se hrálo přes druhý servis a toho využívá Češka z přesnému returnu křížem.
15-15'
Nyní si ale třetí hráčka světového žebříčku pomáhá přímým bodem.
0-15'
Elina Svitolinová napálila první podání jen do sítě. Druhý servis končí na podobném místě. Dvojchyba pro Ukrajinku na úvod gemu.
4:2'
Markéta Vondroušová zakončuje gem prvním esem zápasu.
15-40'
Vondroušová přidala po prvním podání přeběh k síti a vítězný volej do volného místa.
15-30'
Nyní ale Ukrajinka trefila forhend jen rámem rakety a míček končí v hledišti.
15-15'
Vondroušová útočila od základní lajny, ale Ukrajinka se znovu prezentovala neprostupnou obranou.
0-15'
Jestli chce ještě osmnáctiletá Češka pomýšlet na obrat ve druhém setu, musí nyní bezpodmínečně udržet svůj servis. Začíná výborně, dokázala doběhnout kraťas soupeřky a poté zakončila výměnu volejem.
4:1'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
4:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1'
Elina Svitolinová zakončuje bleskový gem přímým bodem po servisu ven z kurtu. Vondroušová returnovala jen do deblového koridoru.
40-15'
Nyní už byla ale Ukrajinka znovu aktivní. Vondroušová se pokoušela zkrátit hru, ale na rychlou Svitolinovou to znovu neplatilo.
30-15'
Svitolinová napálila první podání do sítě. Druhý servis končí na podobném místě také Ukrajinka si připisuje první dvojchybu.
30-0'
Nyní už se muselo hrát jen po druhém podání. Toho ale Češka nevyužila, svůj kraťas poslala jen do sítě.
15-0'
Elina Svitolinová může při vlastním podání potvrdit brejk z předešlé hry a začíná přímým bodem po servisu do středu kurtu.
3:1'
A brejk je na světě. Svitolinová zatlačila returnem pod nohy podávající hráčky a ta poté hraje v nouzi jen do deblového území.
40-15'
První podání minule vymezené území o metr. Následně si připisuje Ukrajinka vítězný return křížem. Dva brejkboly pro třetí hráčku světa.
30-15'
A další chyba. Markéta Vondroušová přecházela k síti, ale při přípravném forhendu chybuje do autu.
15-15'
Svitolinová se vypořádala se servisem k boční lajně, poté přichází chyba z rakety české reprezentantky.
0-15'
Markéta Vondroušová musí ve druhém setu při vlastním servisu dotahovat vedení soupeřky. Osmnáctiletá Češka začíná aktivní hrou od základní lajny a také ziskem fiftýnu.
2:1'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
2:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1'
Markéta Vondroušová měla v tomto gemu tři brejkboly, ale nakonec se raduje Ukrajinka. Nyní se musela Češka znovu bránit, když už to vypadalo, že by se mohla dostat Vondroušová z nejhoršího, tak přichází chyba do sítě.
A-40'
Po přesném prvním podání se musela Češka znovu bránit daleko za základní lajnou. Na tvrdý forhend už reaguje Vondroušová jen úderem do autu.
40-40'
Svitolinová po prvním podání útočila ze středu kurtu. Vondroušová vzdorovala, ale výměnu do vítězného konce nedotáhla. Shoda.
40-A'
Ještě jeden brejkbol. Svitolinová mířila znovu k síti, ale Češka jí perfektně prohodila po lajně.
40-40'
Svitolinová znovu přetáhla první podání do autu. Dlouhou výměnu od základní lajny zvládla lépe Ukrajinka. Po přechodu k síti si obě tenistky vyměnily několik volejů, ale ten poslední jde od české hráčky do autu. Shoda.
30-40'
Elina Svitolinová musela hrát i proti brejkbolu přes druhý servis. Vondroušová returnovala křížem dokázala si rozběhat soupeřku, ale v tlaku hraje jen do sítě.
15-40'
Elina Svitolinová nemůže trefit první servis. A toho využívá Češka k razantnímu returnu, který přináší rovnou dva brejkboly.
15-30'
Po prvním podání do středu kurtu se snažila Svitolinová přejít k síti. Vondroušová však skvěle prohazovala křížem a jde do vedení.
15-15'
Také Svitolinová umí vyhodit míček z jasné pozice do autu.
15-0'
Svitolinová musela hrát jen přes druhé podání. Vondroušová returnovala o pásku, ale to Ukrajinku nezaskočilo. Následně přichází chyba Vondroušové do sítě.
1:1'
Nyní už si ale Svitolinová poradila s tvrdým servisem. Následně ale Vondroušová vytáhla parádní vítězný bekhend a srovnává tak druhou sadu.
30-40'
Vondroušová si pomáhá v důležitý moment přímým bodem po servisu do středu kurtu.
30-30'
Vondroušová byla znovu v jasné pozici ve středu kurtu, ale nedokázala výměnu zakončit. Svitolinová stačila stabilizovat hru a poté již přichází česká chyba do sítě.
15-30'
Vondroušová přetahuje lehký forhend daleko do autu.
0-30'
Levoruká tenistka musela pořádně zabrat po returnu křížem. Češka trefila parádní forhend po lajně. Svitolinová si ještě vzala jestřábí oko, ale to přisuzuje fiftýn Češce.
0-15'
Také Markéta Vondroušová se představí na servisu ve druhém setu. Svitolinová se navezla do returnu, ale hned druhým úderem posílá míček do autu.
1:0'
První servis tentokrát končí v síti. Po druhém podání útočila česká tenistka. Úvodnímu tlaku dokázala Ukrajinka odolat a poté již hraje Vondroušová jen do deblového prostoru.
40-0'
Elina Svitolinová přetáhla první podání do autu. Ani s druhým servisem si však česká tenistka neporadila.
30-0'
Nyní už se Češka vypořádala se servisem na tělo, ale poté hraje od základní lajny forhendem jen do autu.
15-0'
Do druhého setu vstupuje na servisu světová trojka. A začíná přímým bodem po podání na tělo soupeřky.
6:2'
Elina Svitolinová returnovala znovu velmi přesně křížem, Češka byla u míčku včas, ale forhend po lajně zastavila páska. První sada tak míří za ukrajinskou tenistkou.
A-40'
Vondroušová dělá již pátou dvojchybu v prvním setu a Ukrajinka tak má druhý setbol.
40-40'
Vondroušová si pomáhá povedeným servisem a bekhendovým vítězným úderem. Shoda.
A-40'
Vondroušová si chtěla soupeřku přílákat znovu k síti, ale Svitolinová skvěle zabrala a kraťas vybrala, poté už přichází prohoz do sítě.
40-40'
Opět jen druhé podání pro českou hráčku. Svitolinová se znovu dostala do tlaku returnem a získává tak shodu.
30-40'
Nyní už musela česká tenistka hrát přes druhé podání. Svitolinová útočila ihned returnem, ale Vondroušová se výborně bránila za koncovou lajnou. Nakonec přecházela Svitolinová k síti, ale nezahrála přesný volej a poté jí Češka napálila prohozem do těla.
30-30'
Svitolinová returnovala křížem, ale Češka se přesouvala výborně k síti. Tam však znovu chybuje.
15-30'
Markéta Vondroušová přidává také přímý bod po servisu do středu kurtu.
15-15'
Levoruká tenistka se dostala pod tlak přesným returnem, poté ale Ukrajinka nezvolila nejlepší kraťas a toho využila Vondroušová ke snadnému zakončení.
15-0'
Markéta Vondroušová podává proti ztrátě prvního setu. Začíná však neúspěšným přechodem k síti.
5:2'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
5:2'
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2'
Ukrajinská tenistka diktovala tempo výměny, Vondroušová chtěla přejít z obrany do útoku, ale kontraforhend po lajně se do kurtu nevešel. Osmnáctiletá Češka znovu nevyužila nadějné vedení v gemu při soupeřčině servisu.
40-30'
Po servisu na tělo se dostala Češka jen se štěstím k returnu. Nakonec výměna ještě pokračovala od základní lajny, ale Vondroušová pod tlakem chybuje bekhendem do autu.
30-30'
Ukrajinka se nemůže trefit do prvního podání. Nyní Češka útočila na druhý servis, ale následně se snadno dostala pod tlak a toho využívá Svitolinová.
15-30'
Svitolinová poslala první podání znovu jen do sítě. Vondroušová returnovala po lajně, ale Svitolinová výborně odpověděla bekhendem křížem a poté už Češka chybuje.
0-30'
Vondroušová znovu přitvrdila returnem, poté přichází od základní lajny chyba favoritky utkání do sítě.
0-15'
Elina Svitolinová napálila první podání do sítě. Po pomalejším druhém podání se dostala Češka k returnu a to jí stačilo na zisk fiftýnu.
4:2'
Vondroušová si vyhnala soupeřku servisem k boční lajně a následně zakončila výměnu i celý gem bekhendem do protipohybu Ukrajinky.
40-A'
Po dvojchybě ale následuje parádní první podání do středu kurtu a snadné zakončení forhendem.
40-40'
Ani tentokrát se Vondroušová nemohla spolehnout na podání. Po dvojchybě přichází shoda.
30-40'
Nyní se ale musela bránit Ukrajinka, Vondroušová výborně přešla blíže k síti a kraťasem zakončila výměnu.
30-30'
Svitolinová tlačila po returnu křížem, ale razanci forhendu přehnala a míček jde do autu.
30-15'
Nyní už se muselo hrát přes druhé podání. I to ale končí v autu a Vondroušová se tak znovu dostává do problémů.
15-15'
Vondroušová skvěle podala k boční lajně, poté si přišla pro kratší return a s přehledem zakončila do odkrytého kurtu.
15-0'
Teprve osmnáctiletá česká tenistka zvolila na úvod gemu podání na tělo soupeřky. Svitolinová však skvěle reagovala a poté již přichází česká chyba.
4:1'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
4:1'
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1'
Svitolinová si aktivně přešla více k síti po prvním podání, dvěma přesnými forhendy dokonale zatlačila soupeřku a ta hraje v nouzi jen do autu.
40-15'
Také Svitolinová musela hrát přes druhé podání. Vondroušová diktovala tempo výměny od základní lajny, přešla si blíže k síti a výborně zakončila forhendem po lajně.
40-0'
Vondroušová skvěle returnovala k základní lajně, poté chtěla zrychlit hru bekhendem, ale posílá ho jen do sítě.
30-0'
A další parádní první podání do forhendu soupeřky. Vondroušová ještě se štěstím dostala míček returnem přes pásku, ale na další drtivý úder soupeřky už nemohla reagovat.
15-0'
Elina Svitolinová zahajuje gem na podání přímým bodem.
3:1'
Vondroušová přetáhla první podání do autu. Další dlouhá výměna od základní lajny končí nevynucenou chybou třetí hráčky světa a tak si Markéta Vondroušová drží své podání.
30-40'
Vondroušová znovu netrefila první podání přes pásku. Po druhém servisu přišel vynikající return křížem, ale Češka se dokázala ubránit a poté už přichází ukrajinská chyba.
30-30'
Vondroušová netrefila první podání do kurtu. Po druhém podání netlačila Ukrajinka na pilu, čekala na šanci. Ta však končí nepřesným forhendem po lajně. Brejkboly zatím nepřicházejí.
30-15'
Markéta Vondroušová měla problémy s nadhozem prvního podání. Nakonec se hrálo přes druhý servis, ten dokázala Ukrajinka skvěle zreturnovat a znovu je ve vedení.
15-15'
Levoruká teniska si nyní pomáhá přímým bodem po prvním servisu k boční lajně.
15-0'
Rodačka ze Sokolova začíná gem na podání kvalitní hrou od základní lajny. Svitolinová se však dokázala skvěle bránit, následně přešla do ofenzivy a jde do vedení.
3:0'
Konec přestávky, podávat bude Markéta Vondroušová.
3:0'
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0'
Svitolinová jen těsně minula prvním servisem středovou lajnu. Po druhém podání se snažila Češka returnovat po lajně, ale znovu první úder osmnáctiletého talentu jde do sítě. Elina Svitolinová tak potvrzuje brejk a vede již o tři gemy.
40-30'
A další nepřesný return české hráčky. Míč končí v síti.
30-30'
Svitolinová poslala první podání do poloviny sítě. Vondroušová však returnuje pomalejší druhé podání daleko do autu.
15-30'
Ukrajinská tenistka si pomohla servisem na tělo soupeřky. Dlouhou výměnu od základní lajny ale světová trojka nezvládla a Češka tak jde do vedení.
15-15'
Svitolinová se dostala po přechodu k síti do jasné pozice, ale volejem našla jen pásku sítě.
15-0'
Elina Svitolinová může při vlastním podání potvrdit brejk. A začíná přímým bodem po podání ven z kurtu.
2:0'
Vondroušová napálila první podání do sítě. Druhý servis jde do autu a česká tenistka tak zcela darovala druhý gem zápasu soupeřce.
40-30'
První odvrací česká tenistka přímým bodem ze servisu.
40-15'
Markéta Vondroušová nemůže trefit první podání. Nyní končí v autu i druhé podání a Ukrajinka má dva brejkboly.
30-15'
Opět jen druhé podání pro rodačku ze Sokolova. Svitolinová se tentokrát musela od základní lajny bránit, tlaku české hráčky ale příliš dlouho neodolala.
30-0'
Vondroušová musela hrát jen přes druhé podání. Svitolinová předvedla parádní return křížem, tím dostala Češku pod tlak a Vondroušová chybuje do autu.
15-0'
Také Markéta Vondroušová se poprvé představí na podání. Od základní lajny určovala ráz výměny česká reprezentantka, dokázala zkrátit hru, ale Svitolinová byla připravená a s přehledem vrátila míček do volného prostoru.
1:0'
První podání končí v síti. Po tom druhém se dostala Vondroušová k přesnému returnu, dokázala dokonce zatlačit soupeřku, ale Svitolinová ukázala perfektní obranu a Češka chybuje do deblového území.
40-30'
Ukrajinka se musela spolehnout jen na druhé podání. Ani s tím si však česká tenistka neporadila.
30-30'
Elina Svitolinová navíc přidává přímý bod ze servisu a bleskově srovnává stav prvního gemu.
15-30'
Po povedeném prvním podání do středu kurtu si Svitolinová pomáhá také umístěným forhendem.
0-30'
Svitolinová netrefila první podání do dvorce. Dlouhou výměnu od základní lajny znovu ukončuje ukrajinská chyba.
0-15'
Elina Svitolinová vstupuje do zápasu na servisu. Světová trojka zvolila na úvod podání do středu kurtu, následně ale při přechodu k síti chybuje do autu.
0:0'
Utkání právě začalo.
Elina Svitolinová i Markéta Vondroušová již jsou na centrálním kurtu. Po krátkém rozehrání může zápas druhého kola turnaje WTA v Dauhá začít. Jako první se představí na servisu ukrajinská tenistka.
Elina Svitolinová

Aktuální světová trojka odehrála v nové sezoně zatím jen dva turnaje. Hned z toho prvního si však odvezla trofej. V Brisbane si cestou pro titul poradila s Kontaovou, Karolínou Plíškovou nebo ve finále s Běloruskou Sasnovičovou. Po vyvedené generálce tak Ukrajinka čekala úspěch i na Australian Open, ale na prvním grandslamu sezony prohrála již ve čtvrtfinále, když nestačila na Belgičanku Mertensovou.

V Dauhá se Ukrajince tradičně nedaří. Ze třech účastí zde vyhrála jediný zápas a to když v roce 2015 poradila Darju Gavrilovovou. Naposledy když v Kataru Svitolinová startovala, tak padla v prvním kole s Denisou Allertovou.
Markéta Vondroušová

Rodačka ze Sokolova prožila zlomový rok 2017. Ještě na začátku ledna jí patřila ve světovém žebříčku pozice ve středu páté stovky! Po dvanácti měsících parádních výkonů se osmnáctiletá Češka probojovala do elitní stovky aktuálně na 58. místo.

Vondroušová vletěla do roku 2017 po hlavě, v prvních dvaceti zápasech nenašla přemožitelku! Na okruhu ITF si připsala hned čtyři tituly, ten nejcennější však přišel na turnaji WTA v Bielu. Z kvalifikace se vůbec podruhé v kariéře prodrala do hlavní soutěže a mohla zvednou trofej nad hlavu, když si postupně poradila s Kristýnou Plíškovou, Barborou Strýcovou nebo ve finále s Anett Kontaveitovou.

Vondroušová zazářila také na French Open, kde se znovu snadno dostala z kvalifikace. V prvním kole hlavní soutěže navíc deklasovala 6:1 a 6:0 zkušenější Amandine Hesseovou.

V roce 2017 si odbyla také premiéru ve fedcupovém týmu. Proti Coco Vandewegheové to ještě nevyšlo, ale s Lauren Davisovou si již poradila ve dvou setech.

V nové sezoně však stále čeká na dvě výhry v hlavní soutěži v řadě. V Hobartu i na Australian Open vždy padla česká tenistka již ve druhém kole. V Dauhá musela Vondroušová projít dvoukolovou kvalifikací, ale po jednoznačných výsledcích proti Lisické i Kučové mohla vyzvat v prvním kole Kazašku Putincevovou. Jen hodinu strávila osmnáctiletá tenistka na kurtu, když Putincevovou vyprovodila i přes osm dvojchyb 6:3 a 6:1.
Krásné středeční dopoledne, vítám všechny příznivce tenisu. Našlapaný program tenisové tour pokračuje v katarském Dauhá. Talentovaná Češka Markéta Vondroušová postoupila z kvalifikace již do druhého kola, kde se jí postaví světová trojka Elina Svitolinová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:05.
Články odjinud