Stanislav Hrabě
2. října 2015 • 08:55

Liberecký střelec Coufal: Kluci z Marseille vypadali, že se zastřelí

TOP VIDEA
Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to
Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z MARSEILLE | Obránce Vladimír Coufal vstřelil v libereckém dresu první gól a byl to životní zásah. „První a na Marseille,“ radoval se z něj náramně. „Kdyby byla otevřená vrata u stadionu, tak jimi proběhnu až na cestu,“ netajil. „Euforie byla obrovská!“Přitom to vypadalo s Libercem dosti chmurně, na jeho branku se valil jeden útok za druhým. „Trenér nám řekl, že když přežijeme 20 minut, tak by to mohlo dopadnout dobře,“ vybavil si. „Když jsme se na sebe v 17. minutě s Davidem Hovorkou podívali, tak jsme si mysleli, že si vezmeme na druhý poločas do každé štulpny pět korun na kolotoč. Tak s námi cvičili,“ nezapíral.

VIDEO: Coufalův rozhodující gól

Na čele se mu rumnil velký šrám. „Bolelo to,“ nezapíral. „Mám sešité ucho, ale jestli dám gól příště, nechám si klidně přišít i to druhé,“ je ochoten položit na oltář klubu cokoli. „Teď však kluci z Marseille vypadali, že se zastřelí,“ přenesl zdravotní újmy na protihráče.

Velké zásluhy si za gól nepřičítá. „Ocitl jsem se tam zrovna, já, Pavlas (Pavelka) mi to přiklepl, tak jsem vystřelil a spadlo to tam,“ pravil skromně.

Domácí porážku s Bragou vzal na sebe. „Fotbal je o chybách, já ji udělal doma, Jsem rád, že jsem to mohl klukům vrátit. Vždycky hrajeme společně,“ zdůraznil význam kolektivu.

1. 10. • 21:05
Olympique Marseille
Olympique Marseille
0:1
ONLINE
1. října
21:05
FC Slovan Liberec
FC Slovan Liberec
Góly

Domácí:

Hosté: 84. Coufal

Sestavy

Domácí: Mandanda (C) – Isla (68. Dja Djedjé), Rolando, Rekik, Mendy – Romao, Silva – Alessandrini (82. B. Sarr), Cabella (71. Barrada), Ocampos – Batshuayi.

Hosté: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák – Pavelka (C) – Josef Šural (89. Kerbr), Shala (74. Bartl), Sýkora, Jefremov – Rabušic (46. Bakoš).

Náhradníci

Domácí: Pelé, N'Koulou, Sparagna, Sarr, Barrada, De Ceglie, Dja Djedjé

Hosté: Hladký, Folprecht, Švejdík, Kerbr, Bartl, Bakoš, Mudra

Karty

Domácí: Rekik, Ocampos

Hosté: Pokorný, Bartošák, Koubek

Rozhodčí

Eskov – Mosyakin, Danchenko (všichni Rusko)

Stadion

Stade Vélodrome (Marseille)

Návštěva

10 040 diváků