+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. března 2016 • 11:20

Nová Liga mistrů? Jen 16 týmů ve skupinách a dvě mini superligy

Autor: ,
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Schyluje se k reformě nejprestižnější fotbalové soutěže v Evropě. Britský deník Guardian přinesl informace o tom, jak by se v budoucnu mohla změnit Liga mistrů. O polovinu by klesnul počet týmů ve skupinové fázi, její účastníci by následně měli jistotu většího počtu zápasů. Za vším je snaha navýšit příjmy účastníků, které začínají pokulhávat v porovnání s tím, jaké finance se rozdělují v Premier League zásluhou rekordního kontraktu na vysílací práv.Už delší dobu se šíří spekulace o změnách v Lize mistrů. Nyní se objevil první návrh, jak by nejprestižnější soutěž mohla nově vypadat. Špatná zpráva pro kluby z Česka a dalších méně silných zemí zní, že by bylo o dost těžší se do hlavní části zůstat. Jaké jsou hlavní dvě změny?

1. Do skupinové fáze by se kvalifikovalo pouze 16 týmů, které by byly rozděleny do dvou skupin. V nich by hrál každý z každým – účastníci tzv. mini superlig by získali jistotu sedmi domácích a sedmi venkovních utkání.

2. Zvýšil by se počet předkol. Do posledního z nich by zasáhlo i 16 nejvýše nasazených týmů, nemohly by však narazit na sebe. Vyloučené by tak byly bitvy mezi Barcelonou a Arsenalem, či Realu Madrid s Bayernem Mnichov.

Jak moc je podobná varianta reálná? Mluvčí UEFA připustil, že se o změnách uvažuje, avšak odmítl je jakkoliv konkrétně rozvést. „Veškeré změny budou projednávány s kluby. Konkrétní návrhy ještě nejsou na stole,“ citoval ho Guardian.

Jako příklad zápasu, který by se už v novém modelu neměl opakovat, jsou zmiňována dvě utkání Realu Madrid s BATE Borisov ze sezony 2008/09 s velmi nízkou sledovaností.

Velkokluby mimo Anglii by se v novém modelu chtěly přiblížit příjmům z Premier League. I poslední Aston Villa může po sestupu počítat s příjmy ve výši 140 milion liber, zatímco Sevilla jako poslední vítěz Evropské ligy hospodaří s rozpočtem téměř třikrát nižším (50 milionů eur).

Konkrétní závěry o změnách v Lize mistrů by měly být známy v průběhu příští sezony. Reformy pak budou uvedeny v život nejdříve v sezoně 2019/2020.

 

 

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze