Čecha hodnotí po výhře v Anglii: Je to třída, ale nejlepší byl někdo jiný

Autor: pod
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Prožil ostře sledovanou soutěžní premiéru. Brankář Arsenalu Petr Čech ji zvládl na výbornou. Proti své milované Chelsea, ve které působil přes deset let, zářil. Shodují se na tom i všechny britské deníky, od kterých dostal český gólman nadprůměrné známky.

Britský deník Telegraph dal Čechovi sedmičku, po střelci vítězného gólu Oxladu-Chamberlainovi byl český gólman nejlepší. „Jeho bývalí spoluhráči ho příliš neznepokojovali. Při Oscarově přímém kopu se ale vytáhl,“ hodnotí.

Stejnou známku dal zkušenému brankáři také The Guardian. I v jeho hodnocení patřil Čech k nejlepším. „Největším pozitivem pro Arsenal je, s jakou rutinou jejich nová posila pracuje. Nabízí velké sebevědomí,“ tvrdí experti deníku.

Nejlepší: Oxlade-Chamberlain 4

Ještě lépe hodnotil Čechův výkon Daily Mail, dal mu známku 7,5. „Je to třída, přes noc se stal oblíbencem fanoušků Arsenalu. V pravý čas ukázal na hřišti svoji kvalitu,“ píše britský deník.

Čecha ocenil také populární portál Goal.com, jenž mu dal známku 3,5, přičemž maximum je 5. „V prvním poločase nemusel předvést velký zákrok. Fanoušky Arsenalu ale potěšil ve druhé půli, kdy famózně vytáhl Oscarův přímý kop.“

Petr Čech se raduje ze zisku anglického Superpoháru v dresu Arsenalu

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.