Juventus zdolal ve šlágru kola Inter, Krejčí byl u debaklu Boloni s Neapolí

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sampdorie v italské lize nečekaně zvítězili na hřišti AC Milán 1:0. Za hosty z Janova odehrál závěrečných 19 minut český útočník Patrik Schick. Stejným výsledkem Juventus ve šlágru 23. kola doma porazil jiný milánský tým Inter. Turínský obhájce titulu vede tabulku o čtyři body před druhým AS Řím, který v dohrávce porazil Fiorentinu 4:0.

O první výhře Sampdorie nad AC od roku 2012 rozhodl v 70. minutě proměněnou penaltou útočník Luis Muriel. Vyrovnat mohl náhradník Gianluca Lapadula, ale únik zakončil jen střelou do brankáře Emiliana Viviana. Domácí zmar ještě v závěru podtrhl záložník

José Sosa, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách během pěti minut.
Sampdoria si tak po minulé domácí výhře 3:2 nad AS Řím připsala skalp dalšího zvučného soupeře a poskočila na desáté místo tabulky. Trápící se Milán v Serii A prohrál potřetí za sebou a klesl na osmou příčku.

Nejtěsnější triumf Juventusu v "Derby d'Italia" zařídil v poslední minutě prvního poločasu Juan Cuadrado povedenou střelou po rohu. Svěřenci Massimiliana Allegriho na svém stadionu vyhráli 28. ligové utkání po sobě. Naopak Inter v domácí soutěži nebodoval poprvé po sérii sedmi výher a propadl na páté místo.

Záložník Lazia Marco Parolo se blýskl čtyřmi góly a výrazně pomohl římskému mužstvu k výhře 6:2 na hřišti poslední Pescary a posunu na čtvrtou pozici. Další český fotbalista Jakub Jankto odehrál v základní sestavě Udine 89 minut při bezbrankové remíze na hřišti Chieva Verona.

Krejčího Boloňa schytala debakl

Fotbalisté Boloni, kteří nastoupili s Ladislavem Krejčím v základní sestavě, utrpěli v italské Serii A debakl. V domácím prostředí podlehli v poměru 1:7 Neapoli, za kterou se třikrát trefil slovenský záložník Marek Hamšík. Body nezískalo ani AC Milán, které kvůli penaltě Muriela prohrálo se Samdorií doma 0:1. Za hosty z Janova odehrál závěrečných 19 minut český útočník Patrik Schick.

Hamšík otevřel skóre už ve čtvrté minutě přesně umístěnou hlavičkou, další dvě branky přidal mezi 70. a 74. minutou. Hattrick zaznamenal kromě Hamšíka i belgický forvard Dries Mertens, který svým posledním zásahem v 90. minutě uzavřel skóre. Mezi neapolské střelce se zapsal také Lorenzo Insigne, na druhé straně byla jedinou útěchou branka obránce Torosidise.

Kromě gólů se nešetřilo ani karetními tresty. Ve 26. minutě viděl červenou hostující útočník José Callejon, který podsekl soupeře. Jen šest minut nato stáhl domácí Adam Masina unikajícího Mertense a také šel předčasně pod sprchy.

Neapol minimálně do neděle zůstane na druhém místě italské nejvyšší soutěže. Na vedoucí Juventus ztrácí tři body, úřadující mistr má ale dva zápasy k dobru.

O první výhře Sampdorie nad AC od roku 2012 rozhodl v 70. minutě proměněnou penaltou útočník Muriel. Vyrovnat mohl náhradník Lapadula, ale svůj únik zakončil jen střelou do brankáře Viviana. Domácí zmar ještě v závěru podtrhl záložník Sosa, který byl vyloučen po dvou žlutých kartách během pěti minut.

Sampdoria si tak po minulé domácí výhře 3:2 nad AS Řím připsala skalp dalšího zvučného soupeře a poskočila na desáté místo neúplné tabulky. Trápící se Milán v Serii A prohrál potřetí za sebou a klesl na osmou příčku.

Pescara - Lazio Řím 2:6
Branky: 29. Benali, 41. Brugman - 10., 14., 49. a 77. Parolo, 57. Keita, 69. Immobile

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.