+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. března 2016 • 21:43

Nigerijské šílenství! Bylo vyprodáno, ale přišlo o 24 tisíc fanoušků víc

Autor:
TOP VIDEA
Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok
Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výsledek kvalifikačního utkání mezi fotbalisty Nigerie a Egypta (1:1) o účast na africkém Poháru národů prošel v okolním světě bez povšimnutí. Mnohem větší reakci způsobily snímky zachycující diváky na přetékajících ochozech. Na stadion s oficiální kapacitou 16 tisíc míst jich dorazilo 40 tisíc.Nigerijský stadion v Kaduně měl být pod přísným dohledem armády poté, co na něm došlo v červnu k invazi diváků na hřiště. Jenže rozhodnutí místní vlády, že vstup na kvalifikační zápas bude zdarma, spustil doslova šílenství.

Bezpečnostní složky nestíhaly, když se hodiny před výkopem začaly valit směrem k stadionu obří davy, které protrhly ploty. Sedělo se na stožárech s osvětlením, světelné tabuli, střeše přilehlé budovy i blízko u hřiště. Kapacita byla překročena o 150 procent!

„Vypadalo to, že se zápas neuskuteční, protože počet diváků na stranách vypadal neudržitelně,“ popsal novinář Rotimi Akindele. Velkým vítězstvím pro všechny zúčastněné nakonec bylo, že se utkání odehrálo bez větších incidentů.

Na stadion v Nigérii se valily nekontrolovatelné davy
Na stadion v Nigérii se valily nekontrolovatelné davy

 

 Klasická verze
Mobilní verze