+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. března 2010 • 11:50

Postřelený brankář Toga chce podat žalobu

Autor:
Fotbalisté Toga vykládali na letišti v Lomé rakve, které byly přikryty státní vlajkou Tožské republiky
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brankář fotbalové reprezentace Toga Kodjovi Obilale, jenž byl cestou na lednové mistrovství Afriky při napadení týmového autobusu, uvažuje o vymáhání odškodného.Zatím se však nerozhodl, zda podá žalobu na Africkou fotbalovou konfederaci nebo pořadatele turnaje Angolu, na jejímž území k ozbrojenému útoku separatistů došlo.

"Radil jsem se s několika právníky a našel dobré podklady pro žalobu," řekl Obilale po návratu do Francie, kde chytá ve čtvrté lize za Pontivy.

Pětadvacetiletý gólman byl nejhůře postiženým fotbalistou po útoku, při němž zemřel asistent trenéra, mluvčí týmu a řidič autobusu. Dvě kulky mu uvízly v břiše a zádech a byl převezen do nemocnice v Johannesburgu, kde se podrobil operaci. Ve Francii ho čekají další vyšetření a poté rehabilitace. Jeho převoz do Evropy zaplatila Francouzská fotbalová federace.

Témata:  sport, fotbal, Togo
 Klasická verze
Mobilní verze