+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
28. července 2015 • 10:39

Kladno hlásí urostlou posilu. Přichází Nash, bývalý bek Montrealu

Autor:
Nash si kdysi zahrál i za slavný Montreal.
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy
VŠECHNA VIDEA ZDE

V uplynulé sezoně se Kladnu nepodařilo opustit druhou nejvyšší českou hokejovou soutěž a zamířit do extraligy, boj ale nevzdává a v sezoně následující se o postup pokusí znovu. Pomoci by měla i nejnovější posila přímo z Kanady, zkušený obránce Brendon Nash, který před lety krátce oblékal dres slavného Montrealu Canadiens.Osmadvacetiletý Nash už se do svého nového působiště těší. "Jsem rád za možnost poznat Českou republiku a hrát za Kladno," napsal si před pár hodinami na svůj Twitter. V Česku ale zatím není, rodák z městečka Kamloops ještě před odletem do Evropy totiž chystá svatbu.

Angažmá v klubu, jehož majitelem je hokejista Jaromír Jágr, pro něj bude úplně novou zkušeností. V zámoří hrával v AHL a také v nižší ECHL, mimo Spojené státy ale nikdy nepůsobil. "Beru to jako něco nového, novou šanci i příležitost poznat svět, jiný hokej, hráče i mentalitu. A samozřejmě jsem slyšel o Praze, protože se říká, že je to jedno z nejhezčích měst na světě," řekl v krátkém rozhovoru pro klubový web.

Nash si také samozřejmě je velmi dobře vědom, kam míří. O svém novém klubu si leccos zjistil. "Vím, že klub vlastní Jaromír Jágr a že má obrovskou, téměř stoletou tradici. Kladenský hokej má dobrý zvuk. A od angažmá nečekám nic jiného, než že budeme vítězit a zkusíme postoupit do extraligy," sdělil o ambicích pro příští měsíce.

A co mohou fanoušci od nové posily čekat? Především kvalitní defenzivu. Nash sice do NHL nikdy draftován nebyl, přesto díky vydařené sezoně 2010/2011 ve farmářském týmu Montrealu v Hamiltonu do nejlepší soutěže světa nakoukl. A možná by v ní v tuto chvíli i hrál, nebýt zranění ramene z následující sezony, které ho vyřadilo na celý ročník.

Nash pak dál bojoval v AHL v barvách Hamiltonu, San Antonia, Charlotte a Hartfordu a pro sezonu uplynulou zvolil angažmá v ECHL v dresu Bakersfieldu. Tam se se 24 body stal druhým nejproduktivnějším bekem.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze