dozvíte se vše jako první.
7. října 2015 • 21:44

Slávisté válí! Rozdrtili Ústí, první ligu vedou před Budějovicemi

Hokejisté Slavie děkují fanouškům za podporu, tým vede první ligu
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
Koho by pozvali na večeři? Lavička by vzal Peltu s manželkou, Škoda Rooneyho Koho by pozvali na večeři? Lavička by vzal Peltu s manželkou, Škoda Rooneyho

Hokejisté Slavie pokračují ve vítězném tažení v první lize a po sedmém úspěchu za sebou vedou před druhými Českými Budějovicemi už o tři body. Pražané doma i díky hattricku Tomáše Micky rozdrtili Ústí nad Labem 7:1. Českobudějovický Motor vyhrál ve šlágru na ledě Kladna 4:3 v prodloužení, přestože ve 12. minutě prohrával s Rytíři už 0:3.

Slavia nastoupila poprvé i s navrátilcem Davidem Hruškou, který přišel do Edenu po předčasném konci angažmá v Karlových Varech. Do statistik se kanonýr, který oblékl dres červenobílých znovu po šesti letech, nezapsal. Majitel extraligového titulu se Slavií z roku 2008 si ale přesto se svými spoluhráči zápas pořádně vychutnal.

Kanonádu domácích zahájil po 26 vteřinách v přesilovce svou první trefou v sezoně slovinský obránce Pavlin a v první třetině lovil ústecký brankář puk z branky celkem pětkrát. Na konečných 7:1 upravil v 50. minutě Micka, který podruhé v utkání skóroval ve vlastním oslabení a dovršil hattrick.

Kladno v souboji o druhou pozici získalo mezi 9. a 12. minutou tříbrankový náskok. Prosadili se Gutwald, Kanaďan Nash a v přesilové hře Stach. Motor se ale nenechal zaskočit a ještě v první třetině snížili na rozdíl jediného gólu Nouza se Žálčíkem, který v 53. minutě druhým zásahem vynutil prodloužení. Před 2309 diváků rozhodl po 23 sekundách nastavení Straka, který potrestal Nashovo vyloučení.

Přímou bitvu o čtvrtou pozici zvládly Benátky nad Jizezou, které doma porazily nováčka Přerov 5:1. Hosté sice vedli od páté minuty díky Dostálkovi, ale na konci první třetiny otočili stav Špaček s Dlouhým a skóre následně navýšili Huňa, Černoch a Plodek.

Divokou přestřelku nabídla třetí třetině duelu posledního Mostu s Jihlavou. V prvních dvou třetinách viděli diváci jediný gól, do 50. minuty Dukla otočila z 0:1 na 5:2. Most se nevzdal a během 156 sekund vyrovnal. Favorizovaní hosté nakonec vyhráli po nájezdech díky vítězné brance Melenovského.

Z čtvrté výhry z posledních pěti zápasů se radovala Kadaň, která doma zdolala Litoměřice 2:1. Druhého vítězství za sedm utkání se dočkal Šumperk, jenž uspěl na ledě Prostějova po výsledku 4:3 v prodloužení. Pátou prohru z posledních sedmi vystoupení musela strávit Třebíč, která podlehla Havířovu 2:4.

11. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Přerov 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 18. D. Špaček, 20. A. Dlouhý, 28. Huňa, 30. Černoch, 49. Plodek - 5. Dostálek. Rozhodčí: Horinek - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 259.

Třebíč - Havířov 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 34. Polodna, 54. Zuzin - 49. a 52. Kanko, 20. Pechanec, 56. Maruna. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:1, navíc Sztefek (Havířov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 1280.

Most - Jihlava 5:6 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 4:5 - 0:0)
Branky: 46. a 53. Písařík, 33. Bittner, 51. Hanzl, 52. Havlíček - 41. Harkabus, 43. Kaláb, 49. Kohout, 50. Březina, 50. F. Seman, rozhodující sam. nájezd Melenovský. Rozhodčí: Bejček - Rozlílek, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 278.

Kadaň - Litoměřice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Branky: 2. Chrpa, 7. M. Rohan - 37. Martin Procházka. Rozhodčí: Pražák - Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 715.

Slavia Praha - Ústí nad Labem 7:1 (5:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5., 14. a 50. Micka, 17. a 24. M. Čermák, 1. Pavlin, 7. Šafránek - 37. Roubík. Rozhodčí: Grech - Šmika, Štětina. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1180.

Prostějov - Šumperk 3:4 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. Čuřík, 28. Luňák, 42. Šlahař - 17. a 63. J. Zdráhal, 8. Haas, 48. Roupec. Rozhodčí: Šutara - Konvička, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 1953.

Kladno - České Budějovice 3:4 v prodl. (3:2, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Gutwald, 10. Nash, 12. Stach - 17. a 53. Žálčík, 13. Nouza, 61. J. Straka. Rozhodčí: Jílek - Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 10:10, navíc Zíb (České Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 2309.

Témata:  první, hokej, 11. kolo, Sport