8. ledna 2016 • 06:45

Pohádka pokračuje! Jágr přihrávkou připravil Floridě jedenáctou výhru

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Hokejisté Florida Panthers pokračují ve skvělých výkonech a díky vítězství 3:2 na ledě divizního rivala z Ottawy slaví jedenáctou výhru v řadě. Pod tu se nahrávkou na vítězný gól podepsal i Jaromír Jágr. Na druhé straně skóroval navrátilec do sestavy Milan Michálek, jenž naskočil do prvního zápasu po více než měsíci.

Panteři položili základ k dalšímu triumfu ve 13. minutě, kdy získali vedení 2:0 díky dvěma gólům v rozmezí pouhých osmi sekund. Nejprve se přesnou trefou švihem prosadil Reilly Smith, hned po vhazování se puk dostal za branku Senators, odkud jej obránce Ottawy Fredrik Claesson naservíroval přímo na hůl soupeře a Vincent Trocheck se dělovkou z mezikruží nemýlil.

Ve druhé třetině domácí snížili, ve 48. minutě ale hosté odskočili znovu na dvoubrankový rozdíl. Jaromír Jágr v obranném pásmu svou dlouhou hokejkou vystihl rozehrávku soupeře, zavezl puk až do útočné třetiny, tam si vyměnil puk s Jonathanem Huberdeauem a poté jej poslal před branku na Aleksandera Barkova, který kotouč protlačil za záda Craiga Andersona.

O dvě minuty později na sebe upozornil Milan Michálek, který se vrátil do sestavy Senátorů poté, co vynechal šestnáct zápasů kvůli zlomenému prstu. Michálek usměrnil za záda Roberta Luonga střílenou přihrávku od modré čáry a snížil na 2:3, vyrovnat už se ale domácím nepodařilo.

Voráček připravil vítězný gól

Philadelphia ztratila v Minnesotě vedení 3:1, které si vybudovala v polovině zápasu dvěma slepenými góly v rozmezí 52 sekund. Nakonec ale přece jenom získala ve druhém utkání za sebou dva body poté, co v úterý uspěla 4:3 v Montrealu.

Voráček byl součástí nádherné kombinace v poslední minutě nastaveného času. V útočném pásmu si vyměnil puk s Claudem Girouxem a poté jej poslal ke vzdálenější tyči na Michaela Del Zotta, který kotouč uklidil do odkryté branky.

Del Zotto se v utkání trefil dvakrát, což je i na útočně laděného obránce velmi slušný počin. "Měl jsem štěstí, že jsem mohl v prodloužení naskočit s Voráčkem a Girouxem. Odevzdal jsem jim puk a snažil se najet do volného prostoru. Odvedli skvělou práci, že mě dokázali najít," popsal Del Zotto.

Flyers vyhráli páté prodloužení v řadě. I díky Stevu Masonovi, který dostal přednost před Michalem Neuvirthem a připsal si 31 zákroků, z toho dvanáct ve třetí třetině a pět v nastaveném čase. "V prodloužení byl naším nejlepším hráčem brankář," vyzdvihl jeho výkon trenér Dave Hakstol. "První tři minuty jsme skoro neměli puk, jenže takové je prodloužení tři na tři. Dva tři dobré zákroky gólmana, pak se hra přelije na druhou stranu a je z toho gól."

Mrázek první hvězdou zápasu

Mrázek si připsal v San Jose třetí výhru za sebou a navázal na výkon z New Jersey, kde v pondělí 22 zákroky vychytal čisté konto. Tentokrát měl daleko více práce a inkasoval jen jednou - v 11. minutě nestihl zareagovat na teč Joela Warda, který vyrovnal na 1:1.

Pak už ale třiadvacetiletý gólman zavřel branku a dlouho se čekalo na další gól. O výhře Red Wings nakonec rozhodl sedm minut před koncem třetí třetiny prudkou střelou Justin Abdelkader.

Tomáš Hertl sleduje jeden ze zákroků brankáře Petra MrázkaFoto ČTK/AP

Výsledky:

NY Islanders - Washington 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Nelson - 6. Chimera, 16. Ovečkin, 36. Schmidt, 58. Bäckström. Střely na branku: 35:38. Diváci: 14.261. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Chimera (všichni Washington).

Ottawa - Florida 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 26. McCormick, 50. Michálek - 13. Smith, 13. Trocheck, 48. Barkov (Jágr). Střely na branku: 32:16. Diváci: 17.150. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. McCormick (Ottawa), 3. Luongo (Florida).

Minnesota - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Scandella, 36. Zucker, 54. Parise - 30. a 65. Del Zotto (na druhou Voráček), 8. Couturier, 30. White. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. Del Zotto, 2. Schenn (oba Philadelphia), 3. Scandella (Minnesota).

Calgary - Arizona 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 15. Gaudreau - 19. Ekman-Larsson, 42. Elliott. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.272. Hvězdy zápasu: 1. Domingue (Arizona), 2. Rämö (Calgary), 3. Ekman-Larsson (Arizona).

Dallas - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Seguin, rozh. nájezd Sharp - 27. Perreault. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Perreault (Winnipeg).

San Jose - Detroit 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Ward - 10. Dekeyser, 54. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 36 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,2 procenta. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16.856. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. Burns, 3. Ward (oba San Jose).

Los Angeles - Toronto 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 43. Muzzin, 49. Carter - 51. Holland. Střely na branku: 41:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Reimer (Toronto).