+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. prosince 2015 • 14:57

Pastrňák přál světu do nového roku. Sláva ho nezměnila, říká Mašín

Autor:
Pastřnák popřál do nového roku. S americkým přízvukem
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přítomnost Davida Pastrňáka na MS do 20 let ve Finsku přitahuje pozornost k českému týmu. Největší hvězda šampionátu je v obležení novinářů a televizních štábů neustále. Rozhovor sem, úsměv tam. Během volného dne byl útočník Bostonu pořadateli turnaje požádán, aby natočil zdravici v češtině. A byla to zábava.Pastrňák je jediným účastníkem MS dvacítek, který pravidelně hrál NHL, navíc v prvních dvou útocích svého týmu. Odtud status největší star turnaje. Své kvality ukázal Pastrňák hned ve svém prvním startu proti Slovákům, kdy jednou skóroval. Hvězdé manýry ale 19letý rodák z Havířova nemá.

"Je to pořád stejný kluk, sláva ho nezměnila. Jsme spolu na pokoji, koukáme na filmy, občas zajdeme dolů na Playstation," prozradil Pastrňákův spolubydlící a kapitán českého týmu Dominik Mašín. Spolu v týmu hráli oba borci už na stříbrných osmnáctkách v loňském roce. Je šance senzační tažení zopakovat?

"Teď chceme vyhrát zbývající dva zápasy a skončit co nejvýše ve skupině," prozradil Mašín, kterého v roce 2014 draftovala ve druhém kole Tampa Bay. "Když vyhrajeme skupinu, dostaneme snazšího soupeře do čtvrtfinále, to je náš cíl," prozradil obránce Peterborough Petes v OHL.

Český tým zatím na šampionátu prohrál s Ruskem 1:2 po nájezdech a skalpoval Slovensko 2:0. Nálada je uvolněná, což ve volném dni ukázal i Pastrňák. S úsměvem si stoupl před kameru, představil se a popřál fanouškům všechno nejlepší do nového roku.

Jak se na mluvě majitele 56 startů v NHL projevuju druhý rok v zámoří, se podívejte ve videu.

Pastřnák popřál do nového roku. S americkým přízvukem

Kapitán o Pastrňákovi: Mastíme Playstation, sláva ho nezměnila

David Pastrňák se raduje ze svého gólu v zápase proti Slovensku
David Pastrňák se raduje ze svého gólu v zápase proti Slovensku

 
MS do 20 let 2016
Z V VP PP P Skóre B
1.  Švédsko 4 4 0 0 0 18:6 12
2.  Dánsko 4 1 1 1 1 11:15 6
3.  Česko 4 1 0 2 1 9:13 5
4.  Švýcarsko 4 0 2 0 2 11:13 4
5.  Finsko 4 1 0 0 3 6:8 3