MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  USA : Finsko - 4. ledna 2024   19:30

USA
USA
32:10' Snuggerud (Casey, Smith) • 36:16' Smith (Perreault, Chesley) • 56:47' Gauthier (Hutson, Brindley)
3:2
(0:2, 2:0, 1:0)
Finsko
Finsko
01:51' Keskinen  (Männistö) • 12:45' Kumpulainen  (Kärki, Bau)
USA
Bjork, Eriksson – Faucher, Heffner
10 561 diváků
Finsko

Američané dokázali vývoj zápasu otočit z 0:2 na 3:2, a tak postupují do finálového zápasu. V něm nastoupí proti Švédsku. Finsko v zápase o třetí místo vyzve Česko. Američané dnes vyhráli zaslouženě.
Cutter Gauthier, Gavin Brindley a Lane Hutson – nejlepší hráči USA v turnaji.
Kasper Kulonummi, Jere Lassila a Tommi Männistö – nejlepší hráči Finska na turnaji,
Niklas Kokko – nejlepší hráč Finska v zápase
Cutter Gauthier – nejlepší hráč USA v zápase
59:46'
Zakázané uvolnění USA, buly před brankou celku, který zatím vede,
59:15'
Puk je ve středním pásmu, Finsko už mnoho času nemá.
59:00'
Oznámena byla poslední minuta.
58:37'
Trey Augustine kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
58:25'
Buly v útočném pásmu Finska, Kasper Halttunen vypálil, jeho rána byla zblokovaná.
58:00'
Finsko hraje v šesti bez brankáře.
57:34'
Američané hrají oslabení, získali kotouč a vyhazují přes všechny čáry.
57:27'
Vyloučení v týmu USA:
Gabe Perreault – 2 min., hákování.
56:47'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Úspěšná přesilovka, která znamená, že se USA dostává do vedení, tvrdou ránou poslal z dobré pozice kotouč do horní části branky CUTTER GAUTHIER. Asistence: Lane Hutson a Gavin Brindley.
56:04'
Niklas Kokko kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
55:30'
Američané hrají přesilovku, ale nemohou se usadit v útočném pásmu.
55:00'
Vyloučení v týmu Finsko:
Kasper Kulonummi – 2 min., hákování.
54:35'
Američané se usadili v útočném pásmu, Lane Hutson pálil, ale jeho rána byla zblokovaná.
52:49'
Emil Pieniniemi pálil od modré čáry, ale Trey Augustine zasahovat nemusel, rána končila vedle.
52:05'
Z hodně ostré pozice pálil Cutter Gauthier, ale jeho projektil kryje Niklas Kokko do rukavice.
51:23'
Emil Pieniniemi mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, se kterým neměl brankář Trey Augustine problém. Komerční přestávka.
50:01'
Oiva Keskinen se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho rána míří vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.
49:30'
Lane Hutson se prokličkoval až před branku, ale jeho pokus kryje brankář Finska.
48:42'
Seamus Casey se dostal do útočné třetiny, následně vypálil na branku, ale minul ji.
47:47'
Komerční přestávka.
47:47'
USA hraje v plném počtu.
46:30'
Američanům se podařilo znovu vyhodit přes všechny čáry, sledujeme nepříliš povedenou finskou přesilovku.
45:48'
Will Smith měl obrovskou šanci, ale trefil pouze brankovou konstrukci. Následně puk ukryl do výstroje brankář Finska.
45:22'
Američané vyhazují přes všechny čáry, Kasper Kulonummi se musí vrátit za svou branku, odkud rozehrává.
44:48'
Zeev Buium – 2 min., sekání.
43:52'
Trey Augustine v brance USA zasahovat nemusel, finský střelecký pokus byl zblokovaný do ochranné sítě.
43:16'
Oliver Moore hledal před brankou volného spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.
42:47'
Američané rozehrávají od své branky, Ryan Chesley to zkoušel individuálně, ale nezakončil.
42:18'
Finsko se pokouší hrát hodně důrazně, pálit z prakticky každé pozice. Gólmani musí být pozorní.
41:56'
Velmi důrazně vstoupili hokejisté USA do třetí třetiny, ale zatím čekají na výraznější příležitost.
40:01'
40:00'
39:25'
Další americká příležitost, ale brankář si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Isaac Howard.
38:22'
Will Smith pálil a jeho pokus kryje poměrně snadno brankář Finska Niklas Kokko.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:29'
Rutger McGroarty hlídkoval na brankovišti, ale nedokázal kotouč přesněji poslat mezi tři tyče.
36:16'
Stav zápasu je vyrovnaný, po rychlé akci se prosazuje Amerika, střelou do prázdné branky zakončoval krásnou kombinaci WILL SMITH. Asistence: Gabe Perreault a Ryan Chesley.
35:27'
Seamus Casey pálil, a tak kotouč ukryl do výstroje Niklas Kokko. Komerční přestávka.
34:49'
Finsko špatně rozehrálo, puk mají soupeři. Rutger McGroarty hledal spoluhráče před brankou, ale kotouč nebyl přesný. Více ze hry mají hráči vedení jako domácí.
33:46'
Finský celek je stále pod tlakem, Američané cítí šanci, že mohou ještě ve druhé třetině vyrovnat.
32:10'
Američané proměnili přesilovku a dávají kontaktní branku. Po šikovné přihrávce se tvrdou ránou od modré čáry pod horní tyč prosazuje JIMMY SNUGGERUD. Asistence: Seamus Casey a Will Smith.
32:00'
Finsko vyhodilo přes všechny čáry, a tak musí soupeři znovu bojovat o útočnou třetinu.
31:34'
Američané se usadili v útočném pásmu, kde kombinují a pokouší se něco vymyslet.
31:27'
Lenni Hämeenaho – 2 min., podrážení.
30:54'
Niklas Kokko kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou, následně se strhla potyčka.
30:02'
Po komerční přestávce pokračuje utkání dál. Američané jsou výrazně střelecky aktivnější 17:10, ale na góly prohrávají.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině i v tomto zápase. Hokejisté Finska stále drží dvoubrankový náskok.
27:50'
Zeev Buium dostal přihrávku, udělal kličku, ale jeho pokus končí vedle branky. Američané diktují tempo hry, ale Niklas Kokko hraje velmi dobře.
27:08'
Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není, střelecky vede USA 15:9.
26:08'
25:48'
Will Smith pokoušel poslat puk na spoluhráče, ale Gabe Perreault nedokázal zpracovat přihrávku.
25:13'
Isaac Howard se pokoušel přejít do zakončení, puk poslal na branku po pěkné individuální akci, ale puk kryje Niklas Kokko.
24:24'
Drew Fortescue se jako obránce dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho ránu jemně vytěsnil brankář mimo.
23:43'
Jani Nyman hlídkoval před brankou, kde čekal na přihrávku od kolegy, ale kotouč netrefil podle představ.
22:53'
Will Smith dostal výbornou přihrávku, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti končí vedle branky.
22:23'
Danny Nelson ani jeho kolega nedokázal prostřelit brankáře. Niklas Kokko si dokázal velmi dobře poradit.
21:50'
Danny Nelson se dostal do zakončení, ale jeho pokus poměrně snadno kryje brankář soupeře.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou, Finsko má dvoubrankový náskok.
20:01'
Finsko poněkud překvapivě vede v tomto zápase o dvě branky. Američané zatím nenašli recept na aktivní hru soupeře.
20:00'
19:28'
Finsko dohrává úvodní třetinu v útočném pásmu, do zakončení se dostal Jani Nyman, ale jeho rána končí zblokovaná v ochranné síti.
18:51'
Hra je přerušena ve středním pásmu pro zásah vysokou hokejkou. Komerční přestávka.
17:54'
Emil Hemming se pokoušel proháčkovat do střelecké pozice, ale přes obranu soupeře se prosadit nedokázal.
17:00'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, střelecky mírně pasivnější Finsko vede o dvě branky.
16:31'
Gavin Brindley nedokázal tečovat kotouč, píská se zakázané uvolnění. Hra se vrací před branku týmu, který je veden jako domácí.
16:04'
Američané se po chybě soupeře sice dostali do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit a rána byla výrazně zblokovaná.
14:24'
Otto Salin měl další zajímavou příležitost, ale jeho projektil míří vedle branky.
14:12'
Špatná finská rozehrávka znamená zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Američanů.
14:00'
Trey Augustine kryje kotouč, komerční přestávka v době, kdy hokejisté Finska pokračují v dobré hře.
12:45'
Finsko právě vstřelilo branku!
Znovu Finsko dokázalo překvapit svého soupeře. Po nahození před branku tečoval kotouč přesně mezi betony brankáře RASMUS KUMPULAINEN. Asistence: Arttu Kärki a Samu Bau.
12:17'
Will Smith pálil rychle po přechodu modré čáry, jeho rána končí vedle.
11:48'
Oiva Keskinen se propracoval po individuální akci do útočného pásma, ale jeho rána byla zblokovaná. Dlouhou dobu se hraje bez přerušení.
10:30'
Ti se dostali do útočného pásma, kde kombinují a zkouší něco vymyslet. Následně se bojovalo za brankou u mantinelu o puk.
10:01'
Aleksanteri Kaskimäki zkoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale nedosáhl na něj, a proto mohou hrát hokejisté USA.
08:46'
Tým vedený jako domácí nahodil kotouč do útočného pásma, tam ho ale získali soupeři.
08:26'
9:5, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Více ze hry mají hokejisté USA, ale dělají obrovské chyby.
06:37'
Špatná finská rozehrávka znamená zakázané uvolnění a buly se vrací před branku Finska.
06:07'
Lenni Hämeenaho skvěle pálil, brankář USA jemně vytěsnil kotouč nad branku. Obrovské chyby v obraně Američanů.
05:34'
Samu Bau poslal kotouč před branku, Rasmus Kumpulainen byl volný, ale trefil jen brankáře. Následně Emil Hemming minul branku.
05:11'
Ryan Leonard pálil z dobré pozice, ale projektil byl zblokovaný do ochranné sítě. Buly před brankou Finska.
03:24'
Sledujeme rychlý hokej, Cutter Gauthier vedl zajímavou akci svého celku, následně po chybě soupeře zakončoval jeden z hráčů USA. Trefil jen gólmana.
02:54'
Lane Hutson pálil z dobré pozice, jeho pokus dokázal snadno vyrazit finský brankář, pak se směr hry otočil.
02:27'
Seamus Casey se jako obránce hodně odvážně dostal do zakončení, ale z dobré pozice trefil jen brankáře soupeře.
01:51'
Finsko se dostává do vedení, Sam Rinzel velmi špatně rozehrál od své branky, puk získal Tommi Männistö, jehož pokus se odrazil od tyče. Puk pak do branky dostal zcela volný OIVA KESKINEN. Asistence: Tommi Männistö.
01:11'
Gavin Brindley se dostal do výborné šance, jeho rána končí na betonu brankáře Finska. Následně se vhazovalo.
00:43'
Frank Nazar vedl zajímavou akci, ale nedokázal se dostat do výraznější střelecké pozice.
00:01'
Utkání začalo, úvodní buly pro Finsko.
00:01'

USA: Augustine (Fowler) – Hutson, Chesley, Fortescue, Casey, Rinzel, Buium, Pohlkamp – McGroarty, Moore, Gauthier – Brindley, Howard, Nazar – Smith, Leonard, Perreault – Hayes, D. Nelson, Snuggerud.
Trenér: David Carle

Finsko: Vinni (Kokko) – Kulonummi, Pulkkinen, Salin, Pieniniemi, Kärki, Kangas – Lassila, Hämeenaho, Naukkarinen – Helenius, Kaskimäki, Nyman – Keskinen, Halttunen, Männistö – Kumpulainen, Bau, Hemming.
Trenér: Lauri Mikkola

Rozhodčí: Bjork, Eriksson – Faucher, Heffner.
Finové hráli proti Slovensku. V zápase třetí třetiny se Finsko dostalo díky brance Kaskimakiho do vedení, ale slovenskou naději vykřesal Filip Mešár, který v čase 59:16 poslal zápas do prodloužení. V něm hned po 26 vtřeřinách skóroval Lassila. Finsko tedy díky výhře v prodloužení postoupilo dál.
Američané si ve čtvrtfinále dokázali poměrně snadno porazil s Lotyšskem, které porazili vysoko 7:2. Casey a Smith získali po třech kanadských bodech.
Hokejový turnaj hráčů do dvaceti let vstoupil do své nejdůležitější fáze. Po úvodním semifinále mezi hráči Švédska a Česka vyráží do boje o finále také týmy USA a Finska.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního mládežnického hokeje. V tomto zápase MS hráčů do dvaceti let proti sobě nastoupí USA a Finsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.