+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. července 2011 • 12:33

Šokovaný Kreuziger: Vinova noha visela na kůži

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pády, bolest, vážná zranění… To vše provázelo devátou etapu Tour de France. Své o tom ví i nejlepší český cyklista a jedna z vůdčích postav stáje Astana Roman Kreuziger. Právě jeho kolega a lídr týmu Alexandr Vinokurov si odnese z letošního ročníku velmi trpné vzpomínky. Po nebezpečném pádu musel ze závodu odstoupit se zlomenou stehenní kostí.Když jsem dojížděl na místo nehody, viděl jsem Vinovo kola viset na stromě. Věděl jsem, že je zle. Nohou spadnul na káme a noha mu visela jen na kůži,“ popsal na svém webu hrůzný okamžik Kreuziger.

Náš tým teď bude chtít vyhrát nějaký etapový vavřín, určitě to Vinovi pomůže při jeho rekonvalescenci. Nic více udělat nemůžeme,“ dodal český jezdec.

...končí v plotě, kolem kterého je omotaný ostnatý drát
...končí v plotě, kolem kterého je omotaný ostnatý drát


Těžké chvilky však čekají i na Kreuzigera, kterého trápí naražená ruka z pátečního pádu. „Bolest je příšerná, je to utrpení, v noci jsem pořádně nemohl spát. Ale v pondělí je volno, snad mi to pomůže,“ doufá parťák Vinokurova.

Toho poraněné zápěstí trápí i během závodu. „Nemohl jsem ze sedla, při sjezdech je to hrozný. Kola řídím vlastně jen jednou rukou, druhou tam mám jen tak položenou. Také musím sedět nakřivo a pak mě bolí záda,“ popisuje své útrapy česká hvězda.

„Ale nezabalím to, jsem bojovník a chci dojet do Paříže,“ nevzdává se ani přes 40ti minutovou ztrátu Kreuziger.

VIDEO: Devátá etapa Tour přinesla řadu pádů a zranění

360p 240p
Devátá etapa Tour de France se změnila v masakr

,

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze