22. srpna 2015 • 14:51

Vuelta začíná, časovka se jede na pláži: Počítá se jen do pořadí týmů

Autor:
Jezdci si užívali poslední volné chvíle před startem Vuelty, za začala časovkou na pláži.
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Výsledky dnešní týmové časovky s cílem na pláži v letovisku Marbella na jihu Španělska nebudou započítávány do celkového pořadí jednotlivců. Takový je závěr pořadatelů poté, co řada jezdců protestovala proti trase 7,4 km dlouhé úvodní etapy Vuelty. Závodníci se obávají o bezpečnost vzhledem k tomu, že se budou muset ve vysokých rychlostech řítit po dřevěných deskách nebo gumě položené na pláži.„Po další prohlídce trati a na základě obav týmů i jezdců se ředitelství závodu rozhodlo časovku zachovat na původním místě, ale naměřené časy počítat pouze do pořadí týmů a ne jednotlivců,“ řekl ředitel závodu Javier Guillén.

Organizátoři po nátlaku pelotonu uvažovali i o změně trasy, ta ale na poslední chvíli nebyla možná. Namísto toho zvolili kompromis a ustoupili hlasům, hrozícím, že případný pád na nebezpečné trati může některému z favoritů ukončit naděje na celkové vítězství na Vueltě. Závodit o pořadí se začne až od nedělní druhé etapy.

Témata:  sportcyklistikavueltačasovka