Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. července 2017 • 17:13

Sagan při návratu ovládl úvod Kolem Polska, vítaly ho slovenské vlajky

Peter Sagan na startu první etapy závodu Kolem Polska, kterou nakonec ve spurtu vyhrál
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Mistr světa Peter Sagan se po diskvalifikaci z Tour de France vrátil k cyklistice etapovým vítězstvím na závodě Kolem Polska. Sedmadvacetiletý Slovák vyhrál v závěrečném spurtu úvodní etapu v Krakově.

Světový šampion z předchozích dvou let Sagan se v Polsku představil tři a půl týdnu poté, co byl za sražení Marka Cavendishe ve spurtu čtvrté etapy vyloučen z Tour.

Hvězda stáje Bora se ukázala s novou image - dlouhé vlasy zkrácené strojkem na minimum a "císařské" licousy - ale s tradiční dominancí v cílové rovince. Po 130 km nedal Sagan šanci Australanovi Calebu Ewanovi, třetí byl Nizozemec Danny Van Poppel.

VIDEO | Podívejte se na Saganův vítězný finiš, který provázelo hodně slovenských vlajek

Závod WorldTour v Polsku potrvá do pátku 4. srpna. Startuje na něm také Petr Vakoč z týmu Quick-Step Floors a trojlístek Michal Schlegel, Jan Hirt a František Sisr z domácí stáje CCC Sprandi Polkowice.

Cyklistický etapový závod Kolem Polska (WorldTour) - 1. etapa (130 km):
1. Sagan (SR/Bora) 2:56:16, 2. Ewan (Austr./Orica-Scott), 3. Van Poppel (Niz./Sky), 4. Minali (It./Astana), 5. Bonifazio (It./Bahrajn-Merida), 6. Haas (Austr./Dimension Data), ...45. Vakoč (ČR/Quick-Step), 48. Hirt, 54. Schlegel, 91. Sisr (všichni ČR/CCC) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Sagan 2:56:06, 2. Ewan -4, 3. Van Poppel -6, 4. Haas -9, 5. Minali, 6. Bonifazio, ...45. Vakoč, 48. Hirt, 54. Schlegel, 91. Sisr všichni -10.