Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Mainz - 30. března 2024   15:30

0:0
(0:0)
Lipsko
Gulácsi – Henrichs (82. Simakan), Orbán (C), Lukeba, Raum – Olmo, Kampl (82. Seiwald), X. Schlager, Simons – Openda (68. Šeško), Baumgartner (68. Poulsen, 86. Elmas).
Blaswich – Bitshiabu, Klostermann, Lenz.
Willenborg – Kleve, Hüwe – Hempel.
Red Bull Arena, Lipsko
Mainz
Zentner (C) – Hanche-Olsen (81. Fernandes), Guilavogui, van den Berg – Caci (56. Widmer), Barreiro, Amiri, Mwene – Burkardt, Onisiwo (56. I Čä-song) – Ajorque (56. Gruda).
Rieß – Richter, Krauß, Papela, Ngankam.

Děkuji vám za pozornost, přeji krásné Velikonoce a všem Arnoštům dnes vše nejlepší k svátku.

Fauly: 10:15
Utkání nabídlo dvě poměrně odlišné poloviny, z nichž ta první byla bohužel dost nudná. Ani jeden z týmů v ní nechtěl nijak riskovat, a tak nebyly k vidění žádné zásadní akce. Až ve druhém poločase jako by si hráči Lipska uvědomili, že proti Mohuči jsou jasnými favority, což pomohlo zápasu k vyššímu tempu a několika slušným šancím domácích. Pokud ale byly zakončeny střelou na bránu, zlikvidoval je gólman Robin Zentner, jenž si skvělým výkonem řekl o ocenění pro hráče zápasu. Mohuč ke konci také trochu vystrčila růžky, avšak ani její útočníci skórovat nedokázali.
90+7'
90+7'
I hosté ještě dostávají příležitost, Widmer vybojoval rohový kop po souboji s Lukebou.
90+6'
Stále se hraje, další nervózní snahu Lipska zastavuje ofsajd.
90+5'
Raum stihl ještě jeden prudký centr z levého rohu, Robin Zentner balón razantně vyboxoval mimo pokutové území.
90+4'
David Raum zkusil už jen takový zoufalý nákop za obranu, ta si ale situaci svědomitě pohlídala.
90+3'
Domácí se nemohou v posledních minutách dostat ani přes půlící čáru, a tak už to nevypadá, že by si ještě byli schopni připravit nějakou zásadní šanci.
90+2'
Nakonec ale sudí situaci nevyhodnotil ani jako faul, a tak se pokračuje ve hře outovým vhazováním Mohuči.
90+1'
Hlavní rozhodčí se běží podívat k monitoru, zda nešlo o faul v pokutovém území, takže by z toho mohla být penalta pro hostující celek! To by byl opravdu nečekaný zvrat.
90'
Xaver Schlager na hranici vlastní šestnáctky sváděl velmi tvrdý souboj s Jonathanem Burkardtem, přičemž domácí hráč dost možná fauloval.
89'
Hráči Mohuči ještě cítí, že mají šanci klidně celý zápas vyhrát. Zvýšili tedy intenzitu napadání a drží se na útočné polovině.
87'
Leandro Barreiro měl na noze vítězný gól, když mu z pravé strany nabídl výborný balón po zemi před bránu Silvan Widmer. Barreiro sice na míč sáhl, ale nezvládl ho přesměrovat do brány.
86'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Eljif Elmas.
86'
Žlutou kartu dostává ještě Xavi Simons (RBL), který na útočné polovině doběhl příliš pozdě do souboje s Barreirem.
86'
Další šanci měl Šeško díky nádhernému prostrčení za obranu od Olma. Mladý útočník zkusil přehodit vybíhajícího gólmana, ale moc se mu to nepodařilo.
85'
Raumův roh na druhé straně našel Benjamina Šeška, jehož hlavička nebyla vůbec přesná.
84'
Hosté však ze standardní situace nic nevytěžili a teď musejí rychle spěchat dozadu, aby zabrzdili rodící se protiútok Lipska.
83'
Čä-song poslal do vápna pěkně načechraný balón, který musel Castello Lukeba odklidit na rohový kop.
82'
ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Nicolas Seiwald,
ze hřiště odchází Benjamin Henrichs, přichází Mohamed Simakan.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05:
ze hřiště odchází Andreas Hanche-Olsen, přichází Edimilson Fernandes.
80'
Velkou šanci měl zdánlivě Benjamin Henrichs, který byl uvnitř vápna sám před brankářem. Ten ho vychytal a navíc rozhodčí předtím stejně odpískal útočný faul.
79'
Naprosto zbytečnou žlutou kartu dostává Andreas Hanche-Olsen (MAI), který na útočné polovině sice asi nepříjemně dopadl za krajní čáru, ale pak se legračně posunul na hřiště, jen aby zdržel hru.
78'
Dani Olmo hledal chytrým obloučkem Yussufa Poulsena, který ale na balón nedosáhl. V klidu ho tedy přebírá Robin Zentner.
77'
Krátce nato měli hosté ještě druhou šanci, jenže si v pokutovém území dávali přednost tak dlouho, až míč převzala domácí obrana.
76'
Jonathan Burkardt měl chvilku času před šestnáctkou domácích, a tak z osy hřiště tvrdě střílel. Bohužel pro Mohuč přestřelil horní tyč.
74'
Prudký nákop však hostující obrana bez problémů odklidila, domácí navíc museli u půlící čáry dávat pozor, aby skákající míč zkrotili.
73'
Domácí zase stupňují tlak, který budou moci zužitkovat díky volnému přímému kopu, který budou zahrávat od levé krajní čáry.
72'
Dani Olmo z pravé strany zpoza šestnáctky vypálil po zemi, což nejprve nevypadalo příliš nebezpečně. Míč se ale překvapivě stočil blíž k bráně a málem do střely sáhnul Yussuf Poulsen.
71'
Po delší době se Lipsko dostalo blíž k pokutovému území soupeře, Xavi Simons se jednou kličkou uvolnil, ale na dalšího obránce už si nepřišel.
70'
Leandro Barreiro v souboji omylem, ale bolestivě trefil nohou na kotník Xavera Schlagera. Rozhodčí tedy uděluje Barreirovi (MAI) žlutou kartu.
69'
Po outovém vhazování se v levém rohu hezky uvolnil Brajan Gruda, jehož centr si pohlídal Péter Gulácsi.
68'
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Yussuf Poulsen,
ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Benjamin Šeško.
67'
Castello Lukeba (RBL) ve výskoku velmi tvrdě trefil rukou jednoho z hostujících hráčů do hlavy, za což domácí obránce dostává jasnou žlutou kartu.
66'
Po trochu emočně vypjatějších minutách domácí uklidňují hru kombinací u půlící čáry.
64'
Christoph Baumgartner se chtěl protáhnout za obranu po bleskově vhozeném outu. Tělem ho zastavil Josuha Guilavogui, podle rozhodčího dovoleným způsobem.
63'
Celkově se přitvrzuje, David Raum na vlastní polovině při snaze odkopnout míč trefil přímo před sebou Brajana Grudu, pro kterého to bylo velmi bolestivé, i když se samozřejmě nejednalo o faul.
62'
Tentokrát už faul na Simonse sudí odpískal, ale to bylo daleko od jakkoli vážné pozice.
61'
Xavi Simons si na samé hranici vápna naváděl balón na osu hřiště a razantním zákrokem ho o míč připravil Sepp van den Berg. Vypadalo to jako jasný faul, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
60'
Po rohovém kopu držel míč uvnitř šestnáctky Loïs Openda, jenže kolem něj byla přesila obránců, kteří situaci pro svůj tým zachránili.
59'
David Raum zleva krásně našel na bližší tyči Daniho Olma, jehož prudká hlavička zase trefila Robina Zentnera. Ten již poněkolikáté zachránil svůj tým, i když to bylo spíš díky štěstí.
58'
Hra se ve druhém poločase konečně rozjela, protože Mohuč značně otevřela hru. To vyhovuje domácím útočníkům, kteří konečně ukazují své dovednosti.
57'
Rychlý postup vpřed vyřešil Dani Olmo slušným centrem nalevo pro Loïse Opendu. Ten ještě hlavičkou vracel pro Baumgartnera, ale před ním míč ukradl gólman Zentner.
56'
ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Brajan Gruda,
ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Silvan Widmer,
ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází I Čä-song.
55'
Po další velké šanci domácích se hostům otevřel prostor k protiakci, kterou zakončil Phillipp Mwene nepovedeným centrem na Ajorqueho.
54'
Raum rozehrál roh nakrátko k Simonsovi, jenž zleva zkusil technickou střelu na zadní tyč. Míč se kroutil a kroutil, ale o kousíček Zentnerovu bránu minul.
53'
David Raum posílal další povedený balón před bránu, tentokrát klasicky ze své levé strany. Dobře postavený byl Josuha Guilavogui, jenž míč odklidil na rohový kop.
52'
Lipsko ještě zahrávalo rohový kop, ze kterého žádné ohrožení brány nebylo, nicméně poslední minuty rozhodně domácí tým povzbudily.
51'
Po Simonsově akci se k dobré střele dostal Kevin Kampl, navíc ji ještě doslova tečoval Openda. Zentner měl veliké štěstí, že ho balón trefil.
50'
Co se naopak povedlo, byl Raumův volný přímý kop, který letěl doprostřed pokutového území. Tam vyskočil Willi Orbán, jehož hlavička jen těsně minula bránu.
49'
Kevin Kampl ve středovém kruhu zachytil rozehrávku soupeře a upaloval s míčem vpřed. Pokus o oblouček pro spoluhráče se mu ale příliš nepodařil.
48'
Anthony Caci si na pravé straně chtěl narazit s Barreirem, protože před ním byl otevřený prostor. Barreiro mu však míč nevrátil ideálně, a tak budou domácí vhazovat.
47'
Na chviličku se na útočné polovině k míči dostal Ludovic Ajorque, jenž se tentokrát vůbec nerozpakoval a už zpoza šestnáctky tvrdě vypálil. Střela ovšem letěla přímo do náručí Pétera Gulácsiho.
46'
Domácí hned po několika sekundách vybojovali balón, ale musejí s ním začínat až od vlastní brány.
46'

Fauly: 2:7
První poločas nebyl nijak zvlášť záživný, což je trochu překvapivé, protože oba týmy potřebují vyhrávat – Lipsko kvůli boji o postup do Ligy mistrů, Mohuč kvůli boji o udržení. Co překvapivé není, je výrazná herní převaha domácího týmu, který téměř celou dobu držel míč, jenže s ním zkrátka nebyl dostatečně kreativní. Pevná obrana hostů tak ani neměla mnoho práce, ovšem vlastní protihru nevyprodukovala téměř žádnou.
45+4'
45+3'
Po dalším povedeném pasu uvnitř vápna se k zakončení dostali hned dva hráči Lipska v dobrých pozicích, ale ani jeden z nich nepropálil blokující obránce.
45+2'
Tlak Lipska na konci poločasu se ale opravdu vystupňoval, domácí buší do hostující obrany.
45+1'
Domácí už si chviličku mysleli, že konečně otevřeli skóre, protože Loïs Openda krásný nákop po zemi od Henrichse přesměroval do sítě, jenže pomezní sudí rychle po akci zvednul praporek kvůli ofsajdu.
45'
Šance domácích pokračovala, ale nikdo z nich se s míčem nedostal dovnitř pokutového území, které střeží pevná obrana.
44'
Zakroucený centr doletěl pouze k dobře postavenému obránci Mohuči, jenž hlavičkou odklízí míč za krajní čáru.
43'
Xaver Schlager se zkusil prosmýknout mezi dvojicí soupeřů, z nichž Anthony Caci ho fauloval. Ke konci poločasu se tedy domácím naskýtá ještě příležitost zahrozit ze standardky.
42'
Těsně u krajní čáry vybojoval balón David Raum, díky němuž byl před šestnáctkou Xavi Simons. Ten si ale netroufl na postup vpřed, a tak to byl právě Raum, který poté poslal nepovedený centr na zadní tyč.
41'
Domácí nechávají hostující tým hrát, zřejmě aby se jim otevřely prostory pro rychlé protiútoky, které jsou hlavní zbraní Lipska.
40'
Nakonec útočná trojice rozjela rychlé přihrávky na jeden dotek, ale nedošli daleko, balón jim utekl k připravenému Gulácsimu.
39'
Hosté stále kombinují v klidu s míčem, zatím se ale posunuli jen k půlící čáře.
38'
Mohuč se snaží uklidnit hru, což se jí i daří, protože domácí překvapivě po velké šanci vůbec nenapadají.
36'
Konečně si domácí vytvořili opravdu gólovou šanci, a to díky skvělému centru Davida Rauma. Míč letěl přesně na hlavu Loïse Opendy, ovšem jeho zakončení se štěstím vyrazil Robin Zentner.
35'
Lipsko pokračuje v držení balónu na útočné polovině, ale ani zrychlená kombinace zatím na obranu hostů vůbec nefunguje.
34'
Xavi Simons se rozeběhl po ose hřiště a měl před sebou spoustu prostoru. Nadiem Amiri si zřejmě uvědomil, jakou hrozbou může šikovný Simons být, a tak pro jistotu zezadu fauloval, za což bez diskuzí dostává žlutou kartu.
33'
Lukeba krásným nákopem z obrany našel uvnitř šestnáctky Loïse Opendu, jehož stylové zakončení z voleje letělo z příliš ostrého úhlu, takže si s ním Zentner poradil.
32'
Ludovic Ajorque fauloval Castella Lukebu, stalo se tak ale daleko od obou bran, takže opět nic zásadního.
31'
Domácí zkusili zahrozit rychlým protiútokem, ale na útočné polovině se s míčem sami tak trochu zamotali.
30'
První půlhodinka hry je za námi, a nutno přiznat, že nebylo k vidění nic příliš zajímavého. Hosté měli ojedinělou šanci, ale centrovaný balón byl příliš vysoký pro Anthonyho Caciho.
29'
V posledních minutách se víc nehraje, než hraje. Christoph Baumgartner ve výskoku uprostřed hřiště fauloval Leandra Barreira.
28'
Vysoký balón do vápna domácím vůbec nevyšel, Robin Zentner ho v klidu sbírá ze vzduchu.
27'
Tentokrát už je z toho ale žlutá karta pro Phillippa Mweneho, jenž u pomezní čáry chtěl odkopnout balón, ovšem místo něj trefil pouze hráče soupeře.
26'
Barreiro ve středovém kruhu doběhl příliš pozdě k Loïsi Opendovi, jenž zrovna přebíral přihrávku. Na první pohled zákrok vypadal dost tvrdě, ale zřejmě to nebylo zas tak vážné.
25'
Mohuč chvíli držela míč, ale zase v obraně znervózněla kvůli napadání od útočníků soupeře. Byl z toho tedy opět jen odevzdaný balón.
24'
Po pravé straně se hráči Lipska dostali až do pokutového území, kde se k zakončení dostali Xavi Simons i Castello Lukeba. Oba střelecké pokusy však nejbližší obránci zablokovali.
23'
Dani Olmo si uprostřed hřiště hezky přehodil Nadiema Amiriho, kterému nezbylo, než faulovat.
22'
Hosté neudrželi vybojovaný balón dlouho, utíká jim do rukavic Pétera Gulácsiho. Zatím Mohuč není pro domácí tým žádným nebezpečím.
21'
Anthony Caci byl u balónu na vlastní polovině později než Xavi Simons, kterého v souboji nepříjemně došlápl. Caci tedy dostává první žlutou kartu zápasu.
20'
Xavi Simons přenesl načechraným balónem hru na pravou stranu šestnáctky, kde byl na volej připraven Benjamin Henrichs. Technicky složitý kop se mu celkem povedl, ale Zentner si připsal další zákrok.
19'
Leandro Barreiro hledal za obranou dlouhatánským nákopem Karima Onisiwa, ovšem tomu chyběl krůček, aby na balón dosáhl dřív než gólman Gulácsi.
18'
Dani Olmo před pokutovým územím soupeře nechtěl vymýšlet nic složitého, téměř ze stoje zkusil sám vystřelit. Pro Robina Zentnera to však byla velmi snadná práce.
17'
Na daleký nákop dobře vyskočil Jonathan Burkardt, ovšem jeho hlavičkové zakončení netrefilo bránu Pétera Gulácsiho.
16'
Dobrou práci uprostřed útočné poloviny ukázal Leandro Barreiro, který vybojoval faul, a tedy standardní situaci pro hosty.
14'
Potřetí během krátké chvíle měli Red Bulls příležitost ohrozit soupeřovu bránu rohovým kopem, ale i tentokrát byla obrana Mohuči úspěšná.
13'
Druhý případ standardní situace už pro Lipsko tak přínosný nebyl, hosté odkopávají míč do bezpečí.
12'
Domácí místo penalty zahrávali rohový kop, kterým také dokázali ohrozit bránu Robina Zentnera. Ten musel poměrně nebezpečnou hlavičku Williho Orbána konečky prstů vyrazit na další roh.
11'
A nakonec rozhodčí Frank Willenborg své původní rozhodnutí mění, pokutový kop tedy Lipsko zahrávat nebude.
10'
Hlavní sudí se teď sám běží podívat na monitor, aby osobně přezkoumal důležitou situaci.
9'
Situaci však zkoumá VAR, protože hostující obránce měl ruku velmi blízko u těla a míč trefil spíš jeho rameno.
8'
Teď už to ale vypadalo zajímavěji, protože Opendův pokus o krátký centr uvnitř vápna se odrazil do zámezí od ruky Andrease Hanche-Olsena. Sudí ihned ukázal na penaltový puntík.
7'
Domácí stále drží balón a kombinují s ním kolem půlicí čáry, stále si počínají velmi rozvážně.
6'
Pokus Lipska o přenesení hry přes šíři hřiště vysokým míčem nevyšel, Benjamin Henrichs neměl šanci vyskočit tak vysoko, aby balón zastavil před krajní čarou.
4'
Zápas začíná z obou stran velmi opatrně, týmy se nikam neženou.
2'
První nákop dopředu Lipsku nevyšel, ke slovu se poprvé dostává hostující Mohuč.
1'
Domácí drží míč v zadních řadách, kde začínají trpělivou kombinací.
1'

RB Lipsko: Gulácsi – Henrichs, Orbán (C), Lukeba, Raum – Olmo, Kampl, X. Schlager, Simons – Openda, Baumgartner.
Náhradníci: Blaswich – Bitshiabu, Simakan, Klostermann, Lenz, Seiwald, Elmas, Poulsen, Šeško.
Trenér: Marco Rose.

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Hanche-Olsen, Guilavogui, van den Berg – Caci, Barreiro, Amiri, Mwene – Burkardt, Onisiwo – Ajorque.
Náhradníci: Rieß – Fernandes, Richter, Krauß, Papela, Gruda, I Čä-song, Widmer, Ngankam.
Trenér: Bo Henriksen.

Rozhodčí: Willenborg – Kleve, Hüwe – Hempel.

1. FSV Mohuč 05

Mohuč zakončila období před reprezentační pauzou důležitým vítězstvím 2:0 proti konkurenční Bochumi. Tím se dostala alespoň na barážové 16. místo před Kolín nad Rýnem, avšak s 19 body stále ztrácí šest bodů právě na zmíněnou Bochum, která je momentálně na bezpečné příčce zajišťující udržení v nejvyšší soutěži. Snaha je u týmu Mohuči rozhodně vidět, protože z posledních sedmi zápasů prohrál tři, ale ty byly všechny proti týmům z prvních tří míst tabulky. Ve zbývajících osmi zápasech se tedy Karnevalový klub (Karnevalsverein), jak se dnešním hostům přezdívá, určitě ještě bude snažit vyhnout se přímému sestupu i baráži.

RB Lipsko

Los ligových zápasů na březen pro Lipsko nemohl být papírově přívětivější, neboť na něj ve čtyřech zápasech (včetně dnešního) čekaly čtyři nejhorší týmy z tabulky. Red Bulls v nich zatím nezaváhali, tři ze tří zápasů vyhráli se součtem skóre 11:2, a dnes tedy budou chtít měsíc uzavřít i čtvrtým vítězstvím proti outsiderovi. Žádné zaváhání si také dovolit nemohou, neboť se 49 body ztrácejí z 5. místa jeden bod na příčku zajišťující účast v Lize mistrů. Tu drží Dortmund, který ale má zbývající los o poznání těžší, navíc sám ještě v letošní Lize mistrů pokračuje. Tyto věci tak hrají Lipsku do karet, nicméně je možné, že o vítězi tohoto minisouboje rozhodne až vzájemný duel 27. dubna.

[BUN] Kolín n. R. – Lipsko 1:5
[BUN] Lipsko – Darmstadt 2:0
[LM] Real Madrid – Lipsko 1:1
[BUN] Bochum – Lipsko 1:4
[BUN] Bayern – Lipsko 2:1
Zdravím všechny fanoušky německého fotbalu! Po reprezentační přestávce je tu finální část bundesligové sezony, a tak se spolu v rámci 27. kola střetnou RB Lipsko a 1. FSV Mohuč 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.