Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Freiburg - 30. března 2024   15:30

0:3
(0:1)
Freiburg
7' Gregoritsch   • 47' Röhl   • 57' Dōan  (Eggestein)
Mönchengladbach
Omlin (C) – Netz, Elvedi (70. Wöber), Itakura, Scally (75. Lainer) – Neuhaus (62. Pléa), Weigl, Reitz – Hack (62. Ngoumou), Siebatcheu (62. Čvančara), Honorat.
Nicolas – Friedrich, Kramer, Herrmann.
Dingert – Kempkes, Kimmeyer
Borussia-Park, Mönchengladbach
53 259 diváků
Freiburg
Atubolu – Gulde, Höfler (90+1. Muslija), Kübler – Günter (C) (90+1. Makengo), Keitel (75. Szalai), Röhl, Eggestein, Dōan – Höler (90+1. Adamu), Gregoritsch (75. Grifo).
F. Müller – Sildillia, M. Philipp, Breunig.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 14:5. Rohy: 14:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 11:7.
Za mohutného pískotu fanoušků končí dnešní utkání. Trápení Mönchengladbachu pokračuje. Myslím si, že výsledek úplně neodpovídá průběhu zápasu, domácí měli své šance. Jenže je nedokázali proměnit, a to na rozdíl od Freiburgu.

České fanoušky může těšit, že se po zranění vrátil na hřiště Tomáš Čvančara. Nastoupil v 62. minutě a procpal se k několika nebezpečným pokusům.
90+4'
90+3'
Utkání se už poklidně dohrává. Borussia kombinuje na polovině hřiště a vyhlíží závěrečný hvizd rozhodčího.
90+1'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Florent Muslija,
ze hřiště odchází Christian Günter, přichází Jordy Makengo,
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Chukwubuike Adamu.
89'
Franck Honorat vybojoval autové vhazování v blízkosti šestnáctky Freiburgu.
87'
Stadion Mönchengladbachu se postupně vylidňuje. Podle televizních záběrů soudím, že svá místa opustila zhruba polovina diváků.
85'
Blízko ke snížení byl Ko Itakura! Jeho hlavičku Noah Atubolu fantasticky vytáhl nad břevno.
84'
Lucu Netzovi se nepodařilo propálit hradbu těl. Mönchengladbach se snaží alespoň o kosmetickou úpravu skóre, zatím ale neúspěšně.
83'
Tomáš Čvančara se znovu probojoval k hlavičce. Zakončení bylo sraženo na rohový kop.
82'
Julian Weigl za sebou nechal ve vápně nohu. A udělal dobře, díky tomu zastavil přízemní centr hostujícího celku.
80'
Rocco Reitz se pohledně obtočil kolem soupeře. Nechal za sebou dvojici hráčů Freibergu, přejít přes toho třetího už ale bylo nad jeho síly.
78'
Hezká kombinace Mönchengladbachu na malém prostoru. Vzešel z ní však jen nepřesný centr.
76'
Luca Netz zahrával rohový kop domácího týmu. Centroval na přední tyč, odkud se míč odrazil mimo nebezpečný prostor.
75'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Stefan Lainer.

ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Attila Szalai,
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Vincenzo Grifo.
74'
Maximilian Eggestein se prohnal do šestnáctky Mönchengladbachu. V cestě mu stál poslední obránce domácího výběru, a tak se rozhodl vystřelit k protější tyči. Tu výrazně minul.
73'
Jonas Omlin skvěle vyběhl proti letícímu míči a odhlavičkoval ho před dotírajícím soupeřem do bezpečí.
72'
Ko Itakura nic nevymýšlel a odkopl balón na tribunu. Vhazovat bude Freiburg, přesněji Lukas Kübler.
71'
Spousta míčů nyní směřuje na Čvančaru. Český forvard se nyní procpal k hlavičce a těsně minul protější tyč.
70'
ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Maximilian Wöber.
69'
Tomáš Čvančara znova v náběhu. I v tomto případě neměl šanci se k míči včas dostat, prudká přihrávka skončila až u brankáře hostujícího týmu.
67'
Tohle se Lucasu Hölerovi zase tolik nepovedlo. S míčem dosprintoval až k hranici šestnáctky, odkud hledat krosem jednoho ze spoluhráčů. Míč odkopl domácí obránce na rohový kop.
65'
Na centrovaný míč si nabíhal do šestnáctky Tomáš Čvančara. Jednoduchá kořist pro brankáře Noaha Atubolua.
64'
Lucas Höler hraje fantastický zápas. Znovu zaměstnal obranu Borussie, ta si ovšem dokázala volný míč pohlídat. Odkop od brány domácího týmu.
62'
ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Nathan Ngoumou,
ze hřiště odchází Jordan Siebatcheu, přichází Tomáš Čvančara,
ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Alassane Pléa.
61'
Joe Scally byl v šestnáctce zcela osamocen. Centrovaný míč si našel, jeho hlavička však těsně minula protější tyč.
60'
U střídačky dostává pokyny Tomáš Čvančara! Ex-sparťanský forvard odehraje první minuty po dlouhém zranění.
60'
Atmosféru na stadionu momentálně tvoří fanoušci hostujícího celku. Domácí kotel utichl.
57'
Freiburg právě vstřelil branku!
Troufám si říct, že o vítězi utkání je definitivně rozhodnuto. RICU DOAN parádní patičkou vyslal do šance Maximiliana Eggesteina. Ten se neunáhlil a svému spoluhráči ještě míč vrátil, přičemž Doanovi stačilo trefit odkrytou bránu. Asistence: Maximilian Eggestein.
57'
Domácí se probrali a hned dvakrát zaměstnali obranu Freiburgu. Hosté odolali a mohou se hnát do kontru.
55'
Freiburg pokračuje v herní převaze. Mönchengladbach působí poměrně odevzdaně.
54'
Dobrý obranný zákrok Lukase Küblera, který ve skluzu odstavil od míče unikajícího soupeře.
52'
Lucas Höler poslal do šance Michaela Gregoritsche, jehož střelu k zadní tyči Jonas Omlin fantasticky vyrazil.
50'
Tohle už nevypadá pro Borussii vůbec dobře. Očekávám, že trenér Gerardo Seoane co nejdříve oživí hru nějakým střídáním. A kdoví, třeba sáhne i po Tomáši Čvančarovi.
48'
O okamžitou odpověď se pokoušel Franck Honorat. Střela neměla gólové parametry.
47'
Fotbalisté Freiburgu dlouho kombinovali bez větší snahy o přechod vpřed. Nakonec to zkusili pdél levé strany a vyplatilo se. Z ostrého úhlu zakončoval Michael Gregoritsch, jehož pokus Jonas Omlin vyrazil k MERLINU RÖHLOVI. Ten si připravil míč na pravačku a poslal ho k pravé tyči.
46'
Mönchengladbach nebyl v prvním poločase horším týmem, vytvořil si celou řadu šancí. Domácím se však nedaří v zakončení, což neplatí pro Freiburg, který si už v sedmé minutě zajistil poločasové vedení 1:0. O to se postaral Michael Gregoritsch, jenž se prosadil v březnu už pošesté.
Druhý poločas začne přibližně v 16:32.
45+3'
45+1'
Florian Neuhaus ani tentokrát neuspěl. Po rohovém kopu se míč odrazil za vápno, odkud domácí záložník netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
45'
Florian Neuhaus si navedl míč na pravačku a pořádně vystrašil gólmana Atubolua. Hostující brankář míč vyrazil nad břevno.
44'
Ko Itakura by si měl dávat pozor. Nebojí se faulovat, přestože už má jednu žlutou kartu.
42'
Joe Scally trefil při snaze o střelu z voleje Nicolase Höflera. Odkop od brány Freiburgu.
41'
Mönchengladbach poměrně vysoko napadá rozehru soupeře. A nyní to přineslo úspěch, Freiburg přichází o míč.
39'
Tohle si Robin Hack za rámeček nedá. Míč dovedl až k malému vápnu a měl spoustu možností, jak s kvalitní pozicí naložit. Rozhodl se pro individuální průnik, což se neukázalo jako zrovna šikovné řešení situace.
37'
Franck Honorat nasadil jesle Nicolasu Höflerovi a z ostrého úhlu mířil na protější tyč. V dobré pozici minul a vysloužil si přísný pohled Jordana Siebatcheua, jenž čekal na přihrávku.
36'
Jordan Siebatcheu se utrhl po pravé lajně. Svůj postup zpomalil a odcentroval do šestnáctky, kde si s míčem poradila obrana Freiburgu.
34'
Solidní zákrok si připisuje do statik Jonas Omlin, jemuž se podařilo zpacifikovat nepříjemnou ránu Lucase Hölera.
33'
K exekuci přímáku se postavil Michael Gregoritsch a napálil zeď. K odraženému míči se následně procpal Yannik Keitel, nicméně se mu nepodařilo plnohodnotně zakončit.
32'
Ko Itakura může být rád, že za zákrok na unikajícího soupeře obdržel jen žlutou kartu.
31'
Nico Elvedi je v šestnáctce obzvlášť nebezpečný. Tentokrát si nabíhal na přední tyč a jen těsně minul svatyni Freiburgu.
30'
Mönchengladbach zahrával zajímavou standardní situaci. Franck Honorat odcentroval na hlavu Jordana Siebatcheua, jehož hlavička byla sražena na rohový kop.
28'
Borussia se dostala na levé straně hřiště pod tlak. Situaci domácí fotbalisté ustáli, když se jim podařilo vybojovat autové vhazování.
26'
Maximilian Eggestein na zemi posunul míč na Nicolase Höflera. Ten nic nevymýšlel a z první vypálil, nicméně mimo tři tyče.
23'
Rocco Reitz si navedl míč na pravačku a vystřelil k protější tyči. Míč zablokoval jeho spoluhráč Jordan Siebatcheu.
22'
Potřetí v zápase Mönchengladbach zahrával rohový kop z levé strany hřiště. Franck Honorat odcentroval na malé vápno a Nico Elvedi trefil na brankové čáře stojícího soupeře!
21'
Fotbalisté Freiburgu v klidu kombinují na své polovině a nikam nespěchají.
18'
Obrana domácího výběru zaspala. Hosté se díky tomu dostali bez většího úsilí k hranici vápna, odkud vyslal přízemní střelu Ricu Dōan. Balón směřoval doprostřed brány a skončil v rukavicích Omlina.
17'
Z ní vzešel dlouhý centr do šestnáctky, který nenašel žádného z nabíhajících fotbalistů v černých dresech.
17'
Michael Gregoritsch znova v akci, tentokrát byl faulován Roccem Reitzem. Standardní situace pro Freiburg.
16'
Ke střele zpoza šestnáctky se odhodlal Michael Gregoritsch. Rakouskému kanonýrovi se pokus vůbec nepovedl, Omlin tak nemusel zasahovat.
15'
Jordan Siebatcheu vystihl odkop Atubola. Hosté měli štěstí, že se od útočníka Borussie míč odrazil pouze do autu.
14'
V současnosti se ani jednomu z týmů nedaří přechod do ofenzívy. Vidíme spoustu nepřesných přihrávek.
13'
Dlouhý nákop za obranu Mönchengladbachu nenašel adresáta. Míč končí u brankáře Omlina.
12'
Mohlo být srovnáno! Luca Netz se doslova probojoval do šestnáctky a posunul míč Roccovi Reitzovi, do jehož rány z gólové pozice se vložil obránce Freiburgu.
10'
Merlin Röhl skvěle vyvezl míč na útočnou polovinu. Jenže neměl podporu spoluhráčů, a tak musel kontr zpomalit. Vzápětí ho o balón připravil Ko Itakura.
7'
Střela Lucase Hölera byla sražena na zadní tyč, kam si nabíhal MICHAEL GREGORITSCH. Ten z bezprostřední blízkosti propálil Omlina a otevřel gólový účet utkání. Poměrně smolná situace pro Borussii.
5'
Lukas Kübler nechal Robinu Hackovi spoustu prostoru. Hráč Mönchengladbachu toho využil, míč dotáhl až k hranici vápna a prověřil pozornost gólmana soupeře.
4'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč Noah Atubolu vyboxoval do bezpečí.
2'
České fanoušky může těšit, že se po více jak třech měsících vrací na soupisku Borussie Tomáš Čvančara. Fotbalista, kterého vyřadilo zranění kotníku, začíná dnes na lavičce,
1'

Borussia Mönchengladbach: Omlin (C) – Netz, Elvedi, Itakura, Scally – Neuhaus, Weigl, Reitz – Hack, Siebatcheu, Honorat.
Náhradníci: Nicolas – Friedrich, Lainer, Wöber, Ngoumou, Kramer, Herrmann, Pléa, Čvančara.
Trenér: Gerardo Seoane

SC Freiburg: Atubolu – Gulde, Höfler, Kübler – Günter (C), Keitel, Röhl, Eggestein, Dōan – Höler, Gregoritsch.
Náhradníci: F. Müller – Szalai, Sildillia, Makengo, Muslija, Grifo, Adamu, M. Philipp, Breunig.

SC Freiburg

Hosté hrají klidný střed tabulky, momentálně jim s 33 body patří devátá příčka. Z posledních pěti zápasů Freiburg vydoloval pět bodů, když porazil Bochum a remizoval s mnichovským Bayernem a Frankfurtem.

Sport-Club může mrzet hlavně Evropská liga. V úvodním osmifinálovém zápase porazil West Ham 1:0, jenomže následná odveta v Londýně se mu vůbec nevyvedla. Od anglického celku obdržel „bůra“ a jeho cesta soutěží skončila.
Borussia Mönchengladbach

Borussia si určitě představovala vstup do roku 2024 jinak. Od ledna zvítězila jen dvakrát, body ztratila i s týmy jako Mohuč, Kolín nad Rýnem nebo Darmstadt. Kvůli nepříznivým výsledkům se tým zraněného Tomáše Čvančary nachází na 12. příčce.

Ostudu si Mönchengladbach uřízl před dvěma týdny, kdy ve čtvrtfinále poháru podlehl třetiligovému Saarbrückenu 1:2. Vedení týmu z Porýní přesto vyjádřilo podporu švýcarskému trenérovi Gerardu Seoaneovi, který má smlouvu až do roku 2026.
Přeji krásné sobotní odpoledne! Dnes se společně podíváme na utkání 27. kola nejvyšší německé fotbalové soutěže, ve kterém proti sobě od 15:30 nastoupí Borussia Mönchengladbach a SC Freiburg.