Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Wolfsburg - 30. března 2024   15:30

0:2
(0:1)
Wolfsburg
45+4' Lacroix  (Gerhardt) • 84' Majer  (Wind)
Werder
Zetterer – Veljković, Friedl (C), Jung – Agu (89. Opitz), Alvero (79. Hansen-Aarøen), Deman, Schmid (89. Imasuen), Bittencourt (67. Groß) – Woltemade (67. Keïta), Ducksch.
Pavlenka – Malatini, Pieper, Röcker.
Stegemann – Günsch, Gittelmann
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Wolfsburg
Pervan – Bornauw, Lacroix, Zesiger – Baku (60. Majer), Gerhardt (82. Vranckx), Arnold (C), Maehle – A. Sarr (82. Wind), K. Behrens (82. Fischer), Paredes.
Klinger – Černý, Jenz, Svanberg, Tomás.

Na druhé straně brankář Pavlenka prodlužuje svou nepěknou sérii bez zápasu v Bundeslize již na 176 dní, což dělá nějakých 5 a půl měsíce.
Wolfsburg nakonec ke své výhře nepotřeboval ani Václava Černého, který tak nenaskočil ani do pátého záasu z posledních šesti.
90+5'
90+4'
Wolfsburg už pouze odkopává a tak dohrává dnešní zápas, ve kterém získá všechny tři body a vzdálí se barážovým příčkám.
90+3'
Paredes ještě uviděl žlutou kartu, když nesportovně odhodil míč.
90+2'
Arnold faulován uprostřed poloviny domácích. Jeho přímák ale byl pro Paredese příliš dlouhý.
90+1'
Zetterer utrpěl v některém z dřívějších soubojů zranění a těžko se mu chodí. Do příštích zápasu by to tak mohla být možná příležitost pro Pavlenku.
90'
Akci Wolfsburgu dokázali domácí zblokovat alespoň na roh.
89'
Ještě taktické střídání na domácí straně posílá do hry Opitze s Imasuenem, kteří nahradili Agua a Schmida.
88'
I čerstvý hráč na hřišti se zapojil do vyhrocenosti a obdrží žlutou kartu. Před očima se zažlutilo Hansenovi.
84'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
V dnešním zápase je možná o vítězi rozhodnuto. Paredesovi se to sice nepovedlo, o pár vteřin později však skóruje LOVRO MAJER, který dokázal využít skvělé přihrávky Winda a následně přehodit gólmana.
83'
Paredes byl v obrovské šanci, když se míč málem dostal do brány. Těsně před bránou ale skvěle zakročil domácí hráč.
82'
Další střídání na straně Wolfsburgu, které je hned trojité. Na hřiště vstupují Fischer, Vranckx a Wind, kteří nahradili Behrense, Gerhardta a Sarra.
81'
Po centru z levé strany se snažil hlavičkovat Agu, který však trefil Paredese, jenž zůstal ležet na zemi.
80'
Žlutou kartu obdržel také Zesiger, který přišlápl jednoho ze svých protihráčů.
79'
Další střídání Brém se týká Alvera, který hřiště opouští a naopak se jedná o Isaka Hansena-Aarøena
78'
Z přímáku domácí však nedokázali nic vytěžit.
77'
Oba týmy tak budou dohrávat v deseti, což jen svědčí o vyhrocenosti dnešního duelu.
76'
Schmid byl faulován při snaze o útok a k vidění tak je druhá červená karta zápasu, tu obdržel za jasný faul Lacroix, kterému se to pochopitelně nelíbí.
72'
Alvero fauloval hostujícího kapitána Arnolda a obdržel tak žlutou kartu.
71'
Z přímáku Brém nic nebude, poněvadž byl odpískán ofsajd.
70'
Žlutou kartu ukázal hlavní sudí také hostujícímu Bornauwovi, který jasně fauloval svého soka.
67'
Střídání také na straně domácích. Na hřiště se podívají Christian Groß s Naby Keitou, kteří nahradili Bittencourta a Woltemadeho.
67'
Deman sice dokázal míč u čáry ještě odkopnout, avšak namazal přímo hostům, kteří se dostali do obrovské šance. Po přihrávkách se sám před brankářem objevil Arnold, kterého však dokázal skvělým zákrokem Zetterer vychytat.
66'
Pokus Schmida z hranice vápna vypadal nebezpečně. Nakonec ale míč zamířil nad bránu hostí a skóre tak zůstává stejné.
64'
Přihrávka na Agua byla příliš dlouhá a Schmidovi se tak akci podařilo místo rozjetí zhatit.
61'
Mohla to být nebezpečná akce, avšak přihrávka Arnolda byla příliš dlouhá a rychlá.
60'
Trenér hostí se ujal prvního střídání svých svěřenců. Hřiště opustil Baku, kterého nahradil Majer.
58'
Bittencourt si ze soubojů odnesl nějaké zranění a na malý okamžik tak opustil hřiště.
56'
Zápas začíná být čím dál tím vyhrocenější a vypadá to, že domácí nesou průběžný stav velmi těžce. Rozhodčí však teď pustil více nedovolených zákroků na obou stranách.
54'
Arnold opět posílal míč na zadní tyč, kde byl úplně osamocený Yannick Gerhardt. Hráč Wolfsburgu ale hlavičkou poslal míč pouze do svého protivníka.
53'
Maehle se nedokázal probojvat přes Demana, který poslal míč za čáru a daroval tak Wolfsburgu roh.
53'
Faulem se provinil také Paredes, který však kartu neobdržel.
51'
Jasná žlutá karta pro Bakua, který fauloval Demana.
48'
Behrens dostal skvělou přihrávku od Bakua a dostal se tak ke střele. Jeho pokus ale zamířil nad bránu.
47'
Arnold posílal míč na zadní tyč, kde nabíhali dva jeho spoluhráči. Souboj však vyhrál Zetterer, který míč vyboxoval pryč.
46'
Faul Bittencourta poprvé přerušuje hru ve druhé půli.
46'
45+5'
45+4'
Ještě před koncem poločasu obdržel žlutou kartu domácí Marvin Ducksch, který protestoval prti rozhodčímu nevhodnými slovy.
45+4'
Hosté otevírají skóre zápasu a střílí gól do šatny. Po nepovedeném pokusu Gerhardta se dostal míč k MAXENCI LACROIXOVI, který se již nemýlil a otevřel skóre zápasu. Asistence: Yannick Gerhardt.
45+3'
Zesigerovi spadl míč po rohu přímo před nohu. Dokázal jej však odkopnout domácí hráč a hostující obránce se k pokusu nedostal.
45+1'
Pokus Arnolda skončil pouze v zelenobílé zdi a domácí se tak ubránili i tentokrát.
45'
Ani přezkoumání videa situaci nezměnilo a Jung tak opouští hřiště. Penalta se však nakonec kopat nebude, neboť Gerhardt byl faulován těsně před vápnem.
44'
Právě za faul na Gerhardta obdržel červenou kartu domácí Jung a Brémy budou dohrávat v deseti.
43'
Hosté budou kopat penaltu! V pokutovém území byl faulován Gerhardt.
42'
Brémy se řítily do útoku, když na pravou stranu dostal míč Bittencourt, jehož centr dokázal zblokovat Paredes.
41'
Agu dokázal odhlavičkovat centr hostí mimo hřiště a Wolfsburg tak bude zahrávat roh.
39'
Další velká šance pro Brémy. Duckschovu ránu z malého vápna dokázal skvěle zblokovat hostující obránce, čímž překazil radost hráčů i fanoušků Werderu.
39'
Domácí se dožadují ruky ve vápně, kterou měl zahrát Zesiger. Hostující obránce však měl ruku u těla a tak se penalta kopat nebude.
38'
Schmid dostal skvělý pas až od svého brankáře. Nedokázal však míč udržet na kopačkách a ten mu odskočil do zámezí.
35'
Wolfsburg dokázal domácí vytlačit až na jejich polovinu a domácí tak rozjíždí akci do brankáře.
34'
Arnold nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů a jeho patička tak zamířila do autu.
32'
Bittencourtovu ránu omylem zblokoval Woltemade.
30'
Woltemade byl už velmi blizoučko ke gólu a to tak, že už po střele běžel skorom slavit. Jeho pokus ale skvělým zákrokem zastavil Pervan.
30'
Jungův centr do vápna byl zablokován hosty ještě na hranici brankoviště.
29'
Alvero pálil z dálky po přihrávce Agua. Jeho pokus dokázal skvěle odhlavičkovat, kdo jiný, než Paredes.
26'
Šanci domácích dokázal zastavit Lacroix.
23'
Domácím fanouškům se teď nelíbí odpískaný faul Woltemadeho, který svého soka trefil loktem do obličeje.
23'
Přímý kop Maehleho skončil pouze v rukavicích domácího gólmana.
21'
Skvělé napadání hostů znamená vhazování pro Wolfsburg.
20'
Agu si také zkusil vystřelit z dálky, avšak i jeho pokus zamířil značně mimo bránu.
20'
Bittencourt faulován Bakuem může rozehrát ze své poloviny v klidu.
19'
Pokus Junga z dálky se stočil hodně mimo bránu Pervana.
18'
Paredes se skvěle vrátil a byl důležitou součástí obrany Wolfsburgu. Hostující hráč totiž dokázal zneškodnit centr, na který si hned za ním nabíhal Agu.
17'
Baku se pokusil o střelu z dálky. Pokus se mu však příliš nepovedl a po odrazu od země si míč pokryl domácí brankář.
16'
Zettererovi se zatím rozehrávky moc nedaří. Často je posílá na pravou stranu k autové čáře. Míč teď těsně dokázal zachytit Agu.
15'
Zetterer měl teď co dělat, aby se s míčem dokázal udržet před brankovou čárou. Naštěstí pro něj se mu to povedlo a může tak rozehrát.
14'
Agu fauloval Paredese, který zůstává ležet na zemi a jeho tým bude zahrávat přímák. Právě faulující Agu obdržel první žlutou kart zápasu.
12'
Zettererovi se nepovedla rozehrávka, po které míč skončil v zámezí.
11'
Arnold poslal roh ke vzdálenější tyči, kde byl připravený hlavičkovat Zesiger. Jeho hlavičku zastavilo až břevno, které teď hodně pomohlo domácím.
10'
Paredes posílal centr na zadní tyč, který vypadal nebezpečně. Na zadní tyči jej dokázal mimo hřiště odhlavičkovat Deman.
9'
Agu se snažil projít přes Paredese, což se mu však nepovedlo a odkopávat budou hosté od brány.
8'
Bittencourt se po srážce se svým sokem těžce zvedal z hřiště. Vypadá to však, že je v pořádku.
6'
Hosté se dokázali dostat na polovinu soupeře, kde začínají dělat neplechu. Paredes se přes obránce neprocpal.
5'
Další vhazování pro Wolfsburg.
4'
Schmidovi se nepodařilo přihrát a rychle jej dostoupili hráči v oranžovém, kteří tak míč získali pro sebe.
3'
Zesigerovu hru s míčem překazili obránci domácíh, kteří míč odklidili do zámezí.
2'
Wolfsburg napadá vysoko a domácí se teď nemohou dostat na polovinu soupeře.
1'
Centr Brém z pravé stray posílal do vápna Schmid. Míč ale dokázali obránci hostů odvrátit pryč.
1'

Werder Brémy: Zetterer – Veljković, Friedl (C), Jung – Agu, Alvero, Deman, Schmid, Bittencourt – Woltemade, Ducksch.
Náhradníci: Pavlenka – Groß, Hansen-Aarøen, Keïta, Malatini, Opitz, Pieper, Röcker, Imasuen.
Trenér: Ole Werner

VfL Wolfsburg: Pervan – Bornauw, Lacroix, Zesiger – Baku, Gerhardt, Arnold (C), Maehle – A. Sarr, K. Behrens, Paredes.
Náhradníci: Klinger – Fischer, Černý, Jenz, Majer, Svanberg, Tomás, Vranckx, Wind.
Trenér: Ralph Hasenhuttl

Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Gittelmann.
Werder Brémy na domácí půdě vyzvou Wolfsburg, se kterým odehrají zápas 27.kola Bundesligy. V letošním ročníku se celky setkají už podruhé. Z prvního zápasu si oba týmy odvezly 1 bod za remízu 2:2.

Brémy jsou na tom prozatím o trochu lépe než minulou sezónu. Domácímu týmu totiž patří 10.místo s 30 body. V posledních pěti ligových duelech však Werder získal pouze 4 body za výhru a remízu. Ve dvou že zbylých tří utkání sice hráli proti 10, avšak ani to jim nepomohlo k zisku bodů. Brankářem Brém je také Jiří Pavlenka, který však do ligového zápasu naskočil naposledy 7.října loňského roku a odchytal tak pouze 7 zápasů.

Wolfsburgu se naopak mnohem lépe dařilo v sezóně loňské. Aktuálně totiž týmu Václava Černého patří 14.místo s 6 bodovým náskokem na příčky barážové. V posledních pěti utkáních si hosté připsali pouze dvě remízy a tudíž dva body. Ve zbylých utkáních svému soupeři podlehli a ve dvou z nich navíc dohrávali v desíti. Václav Černý, který vstřelil 3 branky v 18 zápasech, by určitě rád naskočil do základní sestavy a pomohl svému týmu.

Klání dvou českých hráčů můžete sledovat v tomto přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.