Liga mistrů -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Dortmund - 10. dubna 2024   21:00

Atlético
4' de Paul  • 32' Lino (Griezmann)
2:1
(2:0)
Dortmund
81' Haller  (Brandt)
Atlético
Oblak – Witsel (90+1. Savić), J. Giménez, Azpilicueta – Molina (90. Saúl), Llorente, Koke (C), de Paul (80. Correa), Lino (90. Riquelme) – Morata (64. Barrios), Griezmann.
Gomis, Moldovan – El Jebari, Paulista, Mandava, Vermeeren.
Guido – Carbone, Peretti (vš. Itálie)
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
68 641 diváků
Dortmund
Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer (84. Reus), Can (C) (84. Özcan) – Sancho, Nmecha (46. Brandt), Adeyemi (73. Bynoe-Gittens) – Füllkrug (60. Haller).
Lotka, Meyer – Moukoko, Wolf, Süle, Duranville.

Souboj Atlética s Borussií Dortmund končí stavem 2:1, který je pro oba týmy rozhodně hratelný do odvety, oba však nebudou spokojeny.

Atlético mělo 80 minut zápas pod kontrolou, bylo výrazně lepší a po brankách de Paula a Lina vedlo 2:0, ovšem Borussia sehrála závěr zápasu jasně lépe, snížila díky Sebastianu Hallerovi, poté však ještě dvakrát trefila břevno a nakonec bude zklamána, že odjíždí poražena, byť nakonec „jen“ o jednu branku.
90+6'
90+6'
A znovu Atlético zachránila branková konstrukce! Po centru Ryersona hlavičkoval do břevna Julian Brandt!
90+4'
Haller naběhl do přehuštěného prostoru a přišel o míč, Atlético se pak pokusilo o rychlý protiútok do otevřené obrany, ten ale skončil jen nedůraznou přízemní střelou Riquelmeho, která nenadělala Kobelovi žádné potíže.
90+3'
První polovina nastaveného času se odehrála takřka výhradně ve středu hřiště, oba týmy se dopředu úplně neženou.
90+1'
Rozhodčí Guida oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
90+1'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Stefan Savić.
90'
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Rodrigo Riquelme.
90'
ze hřiště odchází Nahuel Molina, přichází Saúl.
88'
Borussia je v náporu, dostala se k dalším dvěma rohovým kopům, z nich se ale prosadit nedokázala.
87'
Jamie Bynoe-Gittens podnikl povedenou individuální akci od postranní čáry, zakončil tečovanou střelou, která skončila na břevně domácí branky!
87'
Brandtův centr od praporku mířil do velmi nebezpečného prostoru před brankou, tam se hosté do zakončení nedostali.
86'
Sanchův centr na Reuse domácí odvrátili jen na rohový kop.
85'
Ángel Correa se dokázal dostat za záda Matse Hummelse a objevil se tváří v tvář Kobelovi, hostujícího brankáře ale překonat nedokázal!
84'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Marco Reus.
84'
ze hřiště odchází Emre Can, přichází Salih Özcan.
83'
Dlouhý nákop Llorenteho si hostující defenziva pohlídala.
81'
Dortmund právě vstřelil branku! Borussia snižuje! Julian Brandt s trochou štěstí propasíroval svoji přihrávku do pokutového území, kde se k míči dostal naprosto osamocený SEBASTIAN HALLER, jenž nedal Oblakovi nejmenší šanci zasáhnout!
80'
Marcos Llorente vybojoval míč před pokutovým územím, pak jej potáhl po pravé straně, následný centr už ale byl zpoza hřiště a bude se tak rozehrávat od branky Borussie.
80'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Ángel Correa.
79'
Křeče trápí Rodriga de Paula, ten bude zřejmě dalším vystřídaným hráčem Atlética.
77'
Publiku se nelíbí, že sražení Llorenteho dvojicí Schlotterbeck – Can také nebylo žlutě posouzeno.
75'
Za podražení Ryersona ve středu hřiště dostává žlutou kartu José Giménez.
75'
Po Griezmannově centru ze standardní situace se míč dostal ke vzdálenější tyči, kde byl naprosto osamocený Samuel Lino, ten zblízka nedokázal překonat Kobela!
75'
Julian Ryerson u postranní čáry fauloval Antoineho Griezmanna a může být rád, že tento šlapák nebyl ohodnocen žlutou kartou.
73'
Z volného kopu se do míče opřel Julian Brandt, ovšem mířil velmi nepřesně.
73'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Jamie Bynoe-Gittens.
72'
José Giménez příliš agresivně bránil u vlastního pokutového území Hallera, ten vybojoval volný kop z velmi nebezpečné palebné pozice.
71'
Brandtův centr s jistotou pokryl Jan Oblak, pak se snažil rozehrát rychlý brejk Atlética, míč ale doputoval jen k jeho protějšku Kobelovi.
70'
de Paul centrem z levé strany našel před pokutovým územím volného Barriose, ten si míč jedním dotykem zpracoval a druhým střílel po zemi, hosté dokázali tento pokus zablokovat.
69'
Série ztrát míče, pod kontrolu jej dostali domácí a mohou přenést hru na útočné polovinu.
67'
Schlotterbeck jasně podrazil Marcose Llorenteho, téměř až nepochopitelně se pak divil verdiktu italského arbitra.
66'
Dortmund znovu drží mí na útočné polovině, hostům se ale nadále nedaří vymyslet vůbec nic nebezpečného pro defenzivu Atlética.
64'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Pablo Barrios.
63'
Adeyemi nakonec od rohu pokutového území zkusil cosi jako střílený centr, ten však zamířil přímo do náruče Jana Oblaka. První změny v sestavě chystá i Diego Simeone.
62'
Hosté z Vestfálska se usadili u pokutového území Atlética, za hlasitého pískotu obecenstva se jim ale nedaří dostat před branku.
60'
ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Sébastien Haller.
59'
Neshody u lavičky Atlética, kde si s Diegem Simeonem přišel něco vyříkat sportovní ředitel Borussie Sebastian Kehl.
58'
Zdravotní potíže trápí Emreho Cana, jenž zůstal sedět ve středovém kruhu.
58'
Velmi nepovedená Griezmannova přihrávka doputovala za hostující branku, rozehrávky se ujme Gregor Kobel.
57'
Ze standardní situace od rohového praporku Borussia nijak nezahrozila.
56'
Niclas Füllkrug se dožadoval odpískání penalty za stažení v pokutovém území, ovšem marně, Brandtová následná střela je sražena na rohový kop.
55'
Ze standardní situace centroval Antoine Griezmann, jeho centr ale byl prodloužen k brankáři Kobelovi.
54'
Marcos Llorente musí být po předchozím žlutém faulu Maatsena ošetřen.
53'
Po Maatsenově nepříjemném faulu na Llorenteho rozhodčí Guida zprvu ponechal výhodu, brzy se ale k faulu Maatsena vrátil a uděluje mu žlutou kartu.
53'
Nahuel Molina individuálně potáhl míč k rohu pokutového území, pak pálil levačkou k bližší tyči, kde Kobel vyrazil míč sice před sebe, ovšem do prostoru, kde nebyl žádný z domácích hráčů.
51'
Niclas Füllkrug zatím takřka nebyl vidět na trávníku, teď si před pokutovým územím posunul míč na levačku, pomalá přízemní rána pak nenadělala brankáři Oblakovi žádné potíže.
50'
Griezmann byl u průsečíku středové a postranní čáry faulován Ryersonem, Atlético už rozehrálo z místa přestupku.
48'
Jadon Sancho podél hranice pokutového území přihrál Sabitzerovi, do jehož rány stačil vletět de Paul a zpomalit ji, Jan Oblak si tak připisuje velmi snadný zákrok.
47'
S dlouhým nákopem na Jadona Sancha si domácí zadáci bezpečně poradili a už dostali míč do středu hřiště.
46'
Atlético po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Julian Brandt.
46'
Z kabin nevyběhl zpět na trávník Felix Nmecha, jehož nahradí zkušený ofenzivní fotbalista.
Podle očekávání bude Edin Terzić poprvé měnit sestavu, do hry se chystá Julian Brandt.
První poločas souboje Atlética s Borussií Dortmund končí 2:0, když hostující chyby v defenzivě potrestali brankami Rodrigo de Paul a Samuel Lino. Vzhledem k velmi nepovedenému výkonu Borussie v úvodním dějství je domácí vedení určitě zasloužené.
45+1'
45+1'
Jadon Sancho převzal míč u rohu pokutového území, poté si jej posunul na levačku, střele z úhlu ale chyběla přesnost.
45+1'
Rozhodčí Guida k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou minutu.
45+1'
S centrem Griezmanna od rohového praporku si hosté poradili.
45'
Griezmannův centr z levého křídla je sražen na už osmý roh pro Los Colchoneros.
45'
Po osobním souboji s Maatsenem Álvaro Morata nepříjemně dopadl na trávník, už se ale zvedá na nohy.
43'
Jan Oblak si připisuje první zákrok proti ráně Maatsena zpoza pokutového území.
42'
Antoine Griezmann při snaze o přihrávku u postranní čáry podklouzl, míč se tak dokutálel do zámezí a vhazovat mohou hosté.
40'
Na střelecké pokusy Atlético vede 8:2 na bránu je to 4:0. Domácí mají zatím na trávníku jasnou převahu.
38'
Ryersonův centr zablokoval Griezmann a zdálo se, že rukou, rozhodčí Guida ale situaci zřejmě posoudil tak, že si francouzský mistr světa z roku 2018 kryl obličej.
38'
Hosté přenesli hru k levé postranní čáře, kde si míč zpracoval Sancho na zdánlivě ještě volném prostoru, domácí jej ale rychle stačili zaplnit, proti početní převaze už se pak anglický křídelník nedokázal prosadit.
36'
Z rohového kopu pak už hosté nijak nezahrozili, centr k bližší tyči odkopl do pole Álvaro Morata.
35'
Chyba také na opačné straně, de Paulovu nepřesnou přihrávku vystihl Adeyemi, jeho pokus stačil srazit na rohový kop Axel Witsel.
34'
Na stadiónu Wanda Metropolitano panuje skvělá atmosféra, domácí fanoušci zpívají takřka už vítězné chorály.
32'
Atlético právě vstřelilo branku! Druhá euforie v hledišti! Schlotterbeck se srazil s Hummelsem, čehož domácí využili k rychlé souhře do otevřené obrany, Antoine Griezmann pak posunul míč volnému SAMUELU LINOVI, jenž snadno překonal bezmocného Kobela a zvyšuje na 2:0!
31'
Od praporku centroval právě Sancho, před brankou Nmecha hladce přeskočil Nahuela Molinu, hlavičkoval ale nad branku.
30'
Jadon Sancho se probil do pokutového území, následná střílená přihrávka je sražena Giménezem na rohový kop.
28'
Nico Schlotterbeck bude po krátkém ošetření v pořádku.
28'
Žlutou kartu dostává také Marcos Llorente.
27'
Žlutá karta už putuje i na domácí konto, Samuel Lino ji dostává za šlapák na Nica Schlotterbecka, Lino tak bude kvůli třem žlutým kartám chybět v odvetě.
25'
Griezmann rozehrál od praporku nakrátko na Samuela Lina, jeho následnému centru se Borussia dokázala ubránit.
25'
Následný nákop před branku Borussie odvrátil Jadon Sancho na už sedmý rohový kop Atlética.
24'
Prvním žlutě napomenutým hráčem se dostává hostující kapitán Emre Can za sražení rozběhnutého de Paula.
23'
Nmechovi při špatném zpracování odskočil míč do zámezí, Atlético může vhazovat.
22'
Felix Nmecha byl faulován ve středu hřiště, Borussia dostane míč pod svoji kontrolu.
20'
Griezmann našel od rohového praporku volného Giméneze, jenž hlavičkoval poměrně z dálky, ovšem před branku si míč našel Morata a zblízka hlavou minul! Morata se i vyhnul ofsajdové pasti, Dortmund přežil velmi těžkou chvíli.
19'
Molina hledal před brankou pokrytého Moratu, hosté odehráli míč na již šestý rohový kop Atlética.
17'
Další chyba v rozehrávce Dortmundu, Maatsen nedokázal odkopnout míč z pokutového území, ten se dostal ke Griezmannovi, jehož střela je sražena na rohový kop.
16'
Atlético pozvolna rozehrává na vlastní polovině, domácí hledají cestu k soupeřově brance.
14'
Koke obranným skluzem vletěl pod nohy Sanchovi, míč se pak odrazil za postranní čáru a domácí kapitán se mocně dožadoval autového vhazování, to však je přisouzeno Borussii.
12'
Álvaro Morata se probil po pravé straně pokutového území, když už se zdálo, že mu míč odskočí za brankovou čáru, tak jej ve spolupráci s Llorentem ještě udržel ve hře, před branku už se ale domácí nedostali.
11'
V dohrávce předchozí akce se u hranice pokutového území uvolnil Llorente, jeho střela byla zablokována.
10'
Série rohových kopů Atlética pokračuje, Griezmann tentokrát centroval přímo před branku, Kobelovi se povedlo míč vyboxovat.
8'
Z dalšího rohu už madridský celek nedokázal zahrozit.
7'
Po nakrátko rozehraném rohu Antoine Griezmann našel v pokutovém území Axela Witsela, jehož patičku směřující ke vzdálenější tyči brankář Kobel vytáhl vedle branky. Rozhodčím však unikl poměrně výrazný ofsajd Witsela, Atlético tak bude moci pokračovat dalším rohovým kopem.
6'
Znovu se hosté dostali pod tlak při rozehrávce u vlastního pokutového území, Hummels pak odehrál míč jen na rohový kop a domácí se znovu rychle stěhují k soupeřově brance.
4'
Atlético právě vstřelilo branku! Atlético se právě díky výbornému presinku ujímá vedení! Brankář Kobel se skoro dobrovolně dostal pod tlak, přihrál jen obsazenému Maatsenovi, jenž neměl moc možnost, co udělat s míčem, který posunul jen k RODRIGU DE PAULOVI, jenž se vcelku snadno dostává k první brance zápasu!
4'
Po dalším centru před branku Borussie si nedovoleným přistrčením pomohl José Giménez.
3'
Po nakrátko rozehraném rohu Griezmann hledal přetaženým centrem Moratu, před ním se povedlo odhlavičkovat míč Julianu Ryersonovi.
2'
Álvaro Morata se prohnal po volném prostoru na pravém křídle, velmi dobře jej ale zakřižoval Ian Maatsen a povedlo se mu Moratovu střelu srazit na rohový kop.
1'
Atlético se hned od úvodního výkopu snaží o aktivní presink až hluboko k pokutovému území Borussie.
1'
Úvodního výkopu se ujala Borussia a je rozehráno!
1'
Dnes nehrozí žádný barevný konflikt, oba celky se tak představí v tradičních sadách, Atlético v červeno-bíle pruhovaných dresech, Borussia ve žluto-černých.
Trojice italských rozhodčích v čele s Marcem Guidou přivedla fotbalisty na trávník před beznadějně vyprodaný stadión Wanda Metropolitano.

Atlético Madrid: Oblak – Witsel, J. Giménez, Azpilicueta – Molina, Llorente, Koke (C), de Paul, Lino – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Gomis, Moldovan – Barrios, Correa, El Jebari, Paulista, Riquelme, Saúl, Mandava, Savić, Vermeeren.
Trenér: Diego Simeone

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can (C) – Sancho, Nmecha, Adeyemi – Füllkrug.
Náhradníci: Lotka, Meyer – Bynoe-Gittens, Brandt, Haller, Reus, Moukoko, Özcan, Wolf, Süle, Duranville.
Trenér: Edin Terzic

Rozhodčí: Guido – Carbone, Peretti (vš. Itálie).
Borussia Dortmund

Také Borussia v domácí ligové soutěži usilovně bojuje o umístění mezi elitní čtveřicí, ovšem v sobotu prohrálo důležitý domácí duel se Stuttgartem, čímž jej o devět branek lepší skóre přeskočilo Lipsko a Borussia je tak aktuálně pátá. Rovněž v Německu už to vypadá jen na souboj dvou týmů, ovšem může to být velmi výživný souboj dvou celků, pro něž by neúčast v příštím ročníku Ligy mistrů byla obrovským neúspěchem.

V osmifinále letošního ročníku Ligy mistrů Borussia vyzvala PSV Eindhoven a proti lídrovi nizozemské Eredivisie se herně celkem trápila, přesto dokázala postoupit po remíze 1:1 na hřišti soupeře a domácí výhře 2:0. Tu zařídil už ve třetí minutě Jadon Sancho, v nastaveném čase pak přidal pojistku Marco Reus.

Oproti odvetě s PSV se do sestavy vrátí Nico Schlotterbeck. Nešťastný hrdina posledního ligového utkání se Stuttgartem, kdy neproměnil takřka stoprocentní příležitost, vynechal odvetu s PSV kvůli karetnímu trestu. Mimo hru jsou Ramy Bensebaini a Donyell Malen, druhý jmenovaný se vrátil do tréninku před utkáním se Stuttgartem, ovšem obnovil si zranění žeber a k dispozici ještě nebude.
Atlético Madrid

Atlético o víkendu zvládlo velmi těžký ligový duel na trávníku rozjetého Villarrealu. Výhrou 2:1 se vrátilo na čtvrtou pozici zajišťující účast v příštím ročníku Ligy mistrů, o ni zabojuje proti Athleticu Bilbao, na nějž aktuálně disponuje dvoubodovým náskokem.

V osmifinále Ligy mistrů Atlético zvládlo otočit nepříznivě se vyvíjející dvojzápas proti suverénovi letošního ročníku italské Serie A Interu Milán. Po prohře 0:1 v Miláně prohrávalo brankou Federica Dimarca i v domácí odvetě, ovšem ještě do přestávky vyrovnal Antoine Griezmann, v 87. minutě pak poslal zápas do prodloužení Memphis Depay. V prodloužení další branka nepadla, penaltový rozstřel pak výrazně lépe zvládlo Atlético, které vyhrálo 3:2, když Dortmund neproměnil hned tři pokutové kopy.

Po zranění z reprezentační přestávky je zpět k dispozici Antoine Griezmann, naopak dlouhodobě zůstává mimo hru jeho krajan Thomas Lemar, potíže se stehnem pak trápí Maria Hermosa.
Hezký večer při sledování přenosu utkání čtvrtfinále Ligy mistrů, na madridském Wanda Metropolitano domácí Atlético vyzve Borussii Dortmund.

Oba celky se utkají ve vyřazovací fázi Ligy mistrů vůbec poprvé. Všechny dosavadní vzájemné zápasy se uskutečnily již v základní skupině nejprestižnější evropské klubové soutěže.

V roce 1996 se v obou radovali hosté, Dortmund zvítězil na starém stadiónu Vicenteho Calderóna 1:0, Atlético pak v Dortmundu 2:1. V roce 2018 pak naopak dvakrát zvítězili domácí, Dortmund 4:0 díky famóznímu výkonu Achrafa Hakimiho, jenž v té době hostoval v Borussii z Realu Madrid, tedy úhlavního konkurenta Atlética, Hakimi připravil první tři branky svého týmu. V Madridu se pak radovalo Atlético výhrou 2:0, když se prosadili Saúl Ňíguez a Antoine Griezmann, oba hráči v Atléticu působí i nyní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.