Liga mistrů (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Hafnarfjördur : Víkingur - 12. července 2017   21:15

Hafnarfjördur
49' Pálsson
1:1
(0:0)
Víkingur
Víkingur
73' Lawal
Nielsen – Ólafsson, Doumbia, P. Vidarsson (90. Björnsson), Bödvarsson – Björnsson (76. Gudmundsson), Pálsson, Vidarsson (C), Lennon – Valdimarsson (76. Gudnason), Finnbogason.
Ardeleanu – Kotík, Mokrusch (všichni CZE)
Kaplakrikavöllur, Hafnarfjördur
Víkingur
E. Rasmussen – G. Hansen (63. A. Olsen), Gregersen (C), H. Jacobsen, E. Jacobsen – Djurhuus, Benjaminsen – G. Vatnhamar, S. Vatnhamar, Anghel (85. H. Hansen) – Lawal.
Reynatrøð – A. Olsen, H. Hansen, J. Olsen, Svensson, Lervig, Á. Rasmussen.

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám hezký zbytek středečního večera.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 10:3. Fauly: 15:14.
Je dobojováno! Domácí tým vstoupil do druhého poločasu lépe a po necelých čtyř minutách hry se dostal do vedení, když po jednom z mnoha rohových kopů skóroval Emil Pálsson. Hosté ale dokázali odpovědět z pokutového kopu, který pro Vkingur vybojoval Anghel a proměnil jej Adeshina Lawal.
90+4'
90+3'
V posledních sekundách zápasu to ještě zkusil nově příchozí Atli Björnsson, ale Rasmussen se po letícím balónu jenom ohlédl, neboť prolétl vedle jeho branky.
90+2'
Útok domácího celku se Víkinguru povedlo odrazit a Hafnarfjördur tak pokračuje znovu z vlastní obranné poloviny.
90+1'
Druhý poločas je prodloužen o tři minuty nastaveného času.
90'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Pétur Vidarsson, přichází Atli Björnsson.
88'
Lennonův vysoký centr hostující obránci odhlavičkovali mimo pokutové území až k polovině hrací plochy.
87'
Hafnarfjördur velmi rychle přešel do útoku a vytěžil ze své snahy další kop od rohového praporku.
86'
Na druhém konci hřiště napřáhl Andreas Olsen, ale ani on neseřídil mířidla tak, aby brankář Nielsen musel zasahovat.
85'
Střídání v týmu Víkingur Gøta: ze hřiště odchází Vasile Anghel, přichází Hedin Hansen.
83'
Kristján Floki Finnbogason svou střelou domácí fandy příliš nepotěšil, brankář Rasmussen ji totiž zpacifikoval ještě před brankovou čarou.
82'
Následoval domácí rohový kop, ze kterého centrující Lennon žádné ohrožení hostující branky ale nevytěžil.
80'
Faulovaný Benjaminsen si vyžádal ošetření, proto je hra na několik desítek sekund přerušena.
79'
Petr Ardeleanu opět vytáhl žlutou kartu, kterou tentokrát udělil Emilu Pálssonovi, zatím jedinému střelci Hafnarfjörduru.
78'
Inkasovaná branka domácí hráče viditelně rozhodila, i proto se teď snaží najít ztracenou pohodu klidnou souhrou na vlastní polovině.
76'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Halldor Orri Björnsson, přichází Gudmundur Karl Gudmundsson.
76'
Střídání v týmu FH Hafnarfjördur: ze hřiště odchází Thórarinn Valdimarsson, přichází Atli Gudnason.
75'
Hned po domácí rozehrávce si Vasile Anghel vyšlápl na Finnbogasona a za to rovněž inkasoval žlutou kartu.
73'
Víkingur právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík připravil ADESHINA LAWAL a neomylnou střelou jej poslal za Nielsenova záda. Je vyrovnáno a faerský celek je před odvetou rázem v lepší výchozí pozici.
73'
Žlutou kartu dostává Pétur Vidarsson (FH Hafnarfjördur).
72'
Zničeho nic mají hosté vynikající šanci na vyrovnání. Vasile Anghel byl v pokutovém území faulovaný Péturem Vidarssonem a je z toho penalta!
71'
Lennon byl opět faulován Erlingem Jacobsenem, který poté sledoval přímý kop Bödvarssona a střelu Finnbogasonna, jež znovu letěla mimo tři tyče.
70'
Pro Víkingur to dobře znovu dopadlo, jediný pokus o zakončení byl záhy zablokovanán valem bránících hráčů.
69'
I s tímto rohem si hosté věděli rady, jenže kvůli Djurhuusově faulu na skotského křídelníka Lennona budou muset pokračovat v bránění.
68'
Uteklo jen pár desítek vteřin a znovu tady máme domácí standardku v podobě rohového kopu...
66'
Znovu je veškeré vzrušení zbytečné, bránícího Anghela totiž v šestnáctce stáhl Kassim Doumbia.
65'
Domácí zkusili zahrozit po křídle, jenže Víkingur jejich snahu eliminoval sražením balónu na další z řady rohů.
63'
Střídání v týmu Víkingur Gøta: ze hřiště odchází Gert Åge Hansen, přichází Andreas Olsen.
62'
Steven Lennon zvolil centr do velkého vápna, ale v něm se prosadili jen zadáci Gøty, která bude za chvíli poprvé střídat.
61'
Jeden z hostů fauloval na útočné polovině Hafnarfjörduru a je z toho slibná standardní situace v domácí prospěch.
59'
Finnbogason si tentokrát počínal čistě a dokázal si udělat místo ke střele, kterou ale hostující branku o nějaký ten kousek minul.
56'
Elias Rasmussen ale může zůstat v úplném klidu, neboť Kristján Floki Finnbogason při snaze dostat se k balónu fauloval Lawala.
55'
Znovu přichází na řadu rohový kop, tentokrát v podání islandského Hafnarfjörduru.
53'
Žlutou kartu dostává Fródi Benjaminsen (Víkingur Gøta).
53'
Ze zmíněného rohu skutečně přišlo ohrožení pro branku Nielsena, který si po centru Jacobsena musel poradit se zakončením Sølviho Vatnhamara!
52'
Za jeden z předchozích zákroků dodatečně viděl žlutou kartu hostující kapitán Atli Gregersen.
51'
Víkingur může odpovědět stejným způsobem, na rohový kop se všichni sbíhají k brance Gunnara Nielsena.
49'
Hafnarfjördur právě vstřelil branku!
Domácí po změně stran na svého soupeře vlétli a v devětačtyřicáté minutě se dostávají do vedení! Po dalším rohovém kopu v podání Stevena Lennona dokázal brankáře Rasmussena překonat středopolař EMIL PÁLSSON.
48'
Lennonův centr do šestnáctky hostující obrana odvrátila zpět do autu, takže se celá situace bude ještě jednou opakovat.
47'
Domácí rozehráli druhou půli a okamžitě vyrazili vstříc Rasmussenovi, který bude se svými spoluhráči čelit rohovému kopu.
46'
Úvodních pětačtyřicet minut souboje dvou týmů z ostrovních zemí moc fotbalové krásy nenabídlo. Dohromady byla k vidění jedna jediná střela na branku, kterou navíc hostující strážce branky dokázal zneškodnit. Do druhé půle se tak půjde za trvajícího bezbrankového stavu.
45+2'
45+2'
Další rohový kop a znovu v podání Lennona, který posadil míč na hlavu Kassima Doumbii, ale tomu se nepovedlo vtěsnat míč do prostoru branky.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Rozběhla se už poslední minuta prvního poločasu, u balónu se aktuálně nachází domácí, nicméně zatím se tak děje ve středu hřiště.
43'
O malou chvíli později si Hafnarfjördur vybojoval rohový kop, ovšem po centru Stevena Lennona přišlo jen zakončení, které se hostům povedlo před vlastní brankou zablokovat.
42'
Domácí se prokombinovali středem hřiště a dostali více prostoru k útočení. Ani to ale nepomohlo Valdimarssonovi, proti jehož střele Rasmussen zasahovat nemusel.
40'
Na poklidném průběhu první půle se stále nic nemění, vypadá to, že se do šaten půjde za bezbrankového stavu.
37'
Djurhuus se nechal zfaulovat domácím útočníkem Finnbogasonem a získal tím pro hosty klidnou rozehrávku z vlastní poloviny.
35'
Stále se hraje v bezpečné vzdálenosti od obou branek, obě obrany si zatím počínají bezchybně a nepouští protivníky ani k náznakům šancí.
33'
Nedovolených zákroků nadále přibývá, ve středu hřiště se tentokrát provinil Sølvi Vatnhamar v dresu Víkinguru.
31'
V jednatřicáté minutě už český rozhodčí poprvé tasí žlutou kartu, kterou za útočný faul na Valdimarssona inkasoval Adeshina Lawal.
29'
Bödvarssonův faul na Gunnara Vatnhamara domácí mrzet nemusí, neboť se krátce po rozehrávce zase zmocnili balónu.
28'
Hosté se šikovně prokombinovali do blízkosti velkého vápna, ale k ohrožení Gunnara Nielsena už se nedostali.
26'
Ani hosté se ale daleko nedostali, neboť Djurhuus v souboji o balón nedovoleně zastavil Davída Vidarssona.
25'
Thórarinn Valdimarsson se snažil udržet balón na domácí straně, jenže mu byl odpískán faul na hostujícího kapitána Gregersena. Znovu se tak rozehrává z obranné poloviny Víkinguru.
23'
A nakonec z toho byla i první hostující střela, která však z Anghelovy kopačky neletěla mezi tři tyče Nielsenovy brány.
22'
Po kratičké pauze se už opět hraje, u balónu se nachází hráči z Faerských ostrovů.
20'
Z Lennonovy rozehrávky tentokrát nic zajímavého k vidění nebylo. Po zákroku Doubii na Anghela navíc dochází k ošetřování hostujícího hráče.
19'
Domácí ještě pokračují v aktivitě, další nebezpečí možná přijde z nařízeného rohového kopu.
18'
Až do osmnácté minuty jsme si museli počkat na první střelu na branku. Tou se prezentoval domácí křídelník Björnsson, jehož pokus ale brankář Rasmussen s problémy zneškodnil.
16'
A znovu faul z domácí strany, který tentokrát resultoval z přehnaného napadání rozehrávky Gøty.
14'
Jenomže i v tomto případě byl pískán nedovolený zákrok Stevena Lennona, skotského to legionáře v dresu FHH.
12'
Domácí se po odpískaném útočném faulu rychle vrátili do držení míče a už znovu se snaží vymyslet recept na defenzívu Víkinguru.
10'
Hafnarfjördur se ojediněle přiblížili pokutovému území, jedna z přihrávek ale byla nepřesná a brankář Rasmussen může odkopávat.
8'
Sølvi Vatnhamar nakonec rozehrál rohové kopy hned dva, ovšem jeho spoluhráči si ani v jednom případě střeleckou příležitost nevypracovali.
6'
Hosté ubránili soupeřovo vhazování a vyrazili do protiakce, ze které resultuje úvodní rohový kop.
5'
Sølvi Vatnhamar si v souboji s domácím obráncem Doumbiou pomohl nedovoleným zákrokem, a tak se bude kopat proti brance, kterou hájí Elias Rasmussen.
4'
V prvních minutách se hraje z obou stran opatrně, míč se zatím pohybuje v prostorech okolo půlící čáry.
2'
Islandsko-faerský souboj je odstartován! Úvodního výkopu se zhostili fotbalisté Víkinguru.
1'

FH Hafnarfjördur: Nielsen – Ólafsson, Doumbia, P. Vidarsson, Bödvarsson – Björnsson, Pálsson, Vidarsson (C), Lennon – Valdimarsson, Finnbogason.
Náhradníci: Jóhannesson – Magnússon, Crawford, Gudnason, B. Vidarsson, Björnsson, Gudmundsson.

Víkingur Gøta: E. Rasmussen – G. Hansen, Gregersen (C), H. Jacobsen, E. Jacobsen – Djurhuus, Benjaminsen – G. Vatnhamar, S. Vatnhamar, Anghel – Lawal.
Náhradníci: Reynatrøð – A. Olsen, H. Hansen, J. Olsen, Svensson, Lervig, Á. Rasmussen.

Rozhodčí: Ardeleanu – Kotík, Mokrusch (všichni CZE).
Víkingur Gøta

Hostující celek je asi nejmenším klubem z těch, které se druhého předkola Ligy mistrů účastní. Sídlí totiž ve faerském městě Norðragøta, kde žije pouhých šest stovek obyvatel. Samotný klub Víkingur Gøta byl oficiálně založený teprve v roce 2008 a loni oslavil vůbec první mistrovský titul, když v tabulce faerské ligy o jediný bod předčil o něco málo známější KÍ Klaksvík. V pohárové Evropě se Víkingur představuje nepřetržitě od sezóny 2012/13, letos byl nasazený již do prvního předkola a z něj po výsledcích 2:1 a 4:1 postoupil přes KF Trepça z Kosova.
FH Hafnarfjördur

Klub z třetího největšího islandského města získal v tamní nejvyšší soutěži o čtyři body více než druhý Stjarnan a obhájil mistrovský titul z roku 2015. Díky tomu se znovu se znovu kvalifikoval do druhého předkola nejprestižnější klubové soutěže, ve kterém se představil i v minulém roce, jenomže po dvou remízách s irským Dundalkem do další fáze neprošel. Největší úspěch Hafnarfjörduru se datuje k sezóně 2013/14, kdy postoupil přes litevský Ekranas do třetího předkola a nakonec si zahrál ve čtvrtém předkole Evropské ligy, kde nad jeho síly byl belgický Genk.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemný středeční večer při sledování textového přenosu ze zápasu druhého předkola Ligy mistrů. Od jednadvaceti hodin a patnácti minut se zaměříme na utkání mezi týmy FH Hafnarfjördur a Víkingur Gøta!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.