Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Zápas je u konce, plný počet bodů si z něj berou domácí fotbalisté, kteří tak stále živí naděje na udržení francouzské nejvyšší soutěže. I když stále zůstávají ve vodách sestupu, na klidnější část tabulky jim chybí čtyři body, do konce ligy zbývají tři kola.
90+1
Hostující Sagbo vidí žlutou kartu za protesty.
90
Domácí se už jen brání a vyčkávají poslední minuty nastaveného času.
88
Hosté se snaží hrát dlouhými pasy na nabíhající hrotové útočníky, pasy Evianských však zatím nejsou přesné.
85
Přímý kop zahráli hosté na krátko, po třech kombinacích se ke střele dostal Dja Djédjé, minul ale bránu.
83
Postavení kolem udržení se v Ligue 1 se tak rázem změnil. Domácím chybí čtyři body, aby se dostali do klidných vod, na druhé straně se posledním pozicím přiblížili fotbalisté z Evianu. Zápas ale ještě není u konce, stát se tak může všechno.
80
Domácí jsou nabuzení a pokračují v útočných snahách.
78
Troyes právě vstřelilo branku!
Střídající JEAN CHRISTOPHE BAHEBACK dává veledůležitý gól, díky kterému mohou fotbalisté Troyes dále živit šance na udržení se mezi elitou francouzské Ligue 1. Domácí útočník dostal pěkný pas z pravé strany od Niveta za záda hostující obrany a sám proti brankáři hostí se nemýlil.
74
Yattara je nahrazen Jeanem Christophem Bahebeckem. Střídání post za post.
74
Kartou potrestaný Barbosa rázem přenechává místo svému spoluhráči Tie Bimu.
70
Hostující Barbosa vidí také žlutou kartu.
69
Sagbo se snažil projít ke střele, obhodil si sice dva protihráče, na toho třetího ale již nevyzrál.
69
Další střídání domácího Troyes. Faussurier přenechá místo Camusovi.
68
Nivet vidí žlutou kartu za faul na Barbosu.
66
Velká šance domácího Niveta! Jeho hlavičku musel na brankové čáře zachraňovat Lacour, který tak napravil zaváhání Duranda. Domácí byli velmi blízko veledůležitému gólu a Durand prvnímu inkasovanému gólu v Ligue 1.
63
Další střídání hostí. Youssef Adnane je nahrazen Milosem Ninkovicem.
61
Gólman hostí Durand je v klubu Evianu již od roku 2010, přesto až dnes se poprvé podívá mezi tři tyče v rámci mistrovského utkání Ligue 1.
60
Střídají i domácí. Místo Camary přijde Benjamin Nivet, který by měl do týmu donést patičnou dávku zkušenosti.
60
Velmi netypické střídání, přesto je tomu tak. Hostující brankář Laquait přepouští své místo náhradníkovi Johannu Durandovi.
58
Žlutá karta pro hostujícího Bérigauda.
56
Po aktivním úvodu druhého poločasu ze strany domácích se hráčům Troyes již nedaří dostat se do šancí. Navíc tyčka soupeře by pro ně měla být dostatečným varováním.
53
Obrovská šance hostujícího týmu! Brice Dja Djédjé měl před sebou chvíli prostoru a ze sedmnácti metrů trefil tyčku brány střežené Thuramem. Ten by byl jinak bez šance.
52
Bréchet si naskočil na roh z levé strany, hlavou ho ale poslal vysoko nad.
51
Sorlin dobře viděl Sagba a poslal mu přesnou přihrávku. Hostující útočník ale poslal míč velmi mimo.
50
Hosté se zatím brání a čekají na případné brejky.
49
Domácí dobře začali a pokračují v aktivní hře i v dalších minutách druhého poločasu.
47
A hned v úvodu druhého poločasu velká šance domácího týmu. Yattara se dostal do samostatného útoku proti gólmanu Laquaitovi, který ovšem nohami chytá. Yattarovi se navíc střela příliš nepovedla.
46
První poločas je za námi, neviděli jsme v něm jak branku, tak ani žádnou slibnou šanci ani jednoho z týmů. O kapánek aktivnějším týmem jsou hosté, byť i oni zatím postrádají patřičný šmrnc a tah na branku.
44
Barbosa zůstává ležet na zemi po střetu s jedním z hráčů Troyes. Bude ale v pořádku.
43
Domácí Yattara vidí žlutou kartu za simulování.
41
Rána Darbiona z levé strany trefila bránu jen z boku, přesto sympatická šance domácích ke konci prvního poločasu.
39
Hostujícímu útočníkovi Sagbovi je odpískáno postavení mimo hru.
38
N'Sakala se lvím stylem probil k šestnáctce soupeře, již ale neměl dostatek sil ke střele.
38
Dja Djédjé centroval z pravé strany, míč však končí pouze v rukavicích připraveného gólmana Thurama.
35
Hra pokračuje stále v klidném tempu, bez žádné větší šance. Diváci se mohou trochu nudit.
32
Barbosa z přímého kopu hledal Betaoa. Domácí hráč Bréchet však do centru vložil hlavu a překazil jeho trajektorii letu.
30
Za půl hodiny hry jsme ještě neviděli žádnou výraznou šanci, ani jeden z týmů se nesnaží vzít směr hry do svých rukou.
28
Souboj o míč mezi Dja Djédjém a Faussurierem nakonec úspěšnější pro hostujícího obránce, který připravil soupeře o míč.
27
Sagbo z pravé strany se pokusil proniknout ke střele, nakonec byl ale o míč zbaven jedním z domácích obránců.
26
Darbion z pravé strany zahrával přímý kop. Hostující brankář Laquait si poměrně riskantně vyběhl, míč ale hlavičkou odpálil jeden z hostujících obránců.
24
Zatím jsme žádnou vážnou šanci neviděli, hra se odehrává především ve středu hřiště.
21
Nebezpečný centr Fabrice N'Sakaly, který mířil přímo na bránu. Laquait nakonec zasahovat nemusel, míč mířil těsně mimo.
19
Enza-Yamissi zahrával přímý kop, míč chvíli poskakoval v obraně hostujícího celku, fotbalisté Evianu ho ale nakonec dokázali odkopnout pryč.
17
Za sedmnáct minut jsme ještě neviděli žádnou vyloženou šanci na žádné straně, hraje se velmi opatrně.
15
Do útoku se na druhé straně hnali hosté, Sagbo-Bérigaud ovšem nepřesně poslal míč na nabíhajícího spoluhráče.
14
Faussurier z pravé strany hledal podobným stylem Darbiona, tentokrát se domácímu útočníkovi nepodařilo míč zpracovat.
12
Camara hledal z levé strany nabíhajícího Darbiona, míč ale zblokovala hostující obrana.
11
Domácí fotbalisté se pomalu dostávají blíže k bráně, na hostujícího gólmana ale ještě ani jednou nevystřelili.
9
Pěkný centr Faussuriera z levého křídla, jeho adresát si na něj ale bohužel špatně naběhl.
7
Domácí se zatím nemohou dostat do nějaké složitější kombinace, míč je zatím příliš neposlouchá.
5
Na úvod se ještě sluší konstatovat podmínky, ve kterých se dnešní zápas odehrává. Trávník je velmi dobře připravený a oba týmy žene dopředu slušná divácká kulisa. Počasí je navíc pro fotbal ideální.
4
Barbosa zahrával z pravé strany první rohový kop pro hostující celek v růžovém. Ten byl však rychle odvrácen domácí obranou mimo.
3
Dle úvodního rozestavení domácího týmu můžeme soudit, že fotbalisté z Troyes budou hrát dnes ofenzivně. Musí vyhrát, pokus nezískají plný počet bodů, je jasné, že letos sestoupí z Ligue 1.
2
Lacour se centrem snažil najít hlavu Bérigauda, jeho pokus vyrazil gólman Thuram. První šance na straně hostí.
1
Utkání začalo, jsou to hosté, kteří rozehráli míč.
1

ESTAC Troyes: Thuram – N'Skala, Brechet, Rincon, Colin – Enza Yamissi, Othon, Camara – Darbion, Yattara, Faussurier.

Évian Thonon Gaillard: Laquait – Djedje, Mongongu, Betao, Lacour – Beraigaud, Rabiu, Sorlin, Barbosa – Adnane, Sagbo.
Letošní jeden vzájemný zápas dopadl příznivěji pro Évian, který na domácím hřišti zvítězil v polovině prosince 2:0. Pokud se povede podobný výsledek evianským fotbalistům předvést i dnes, přiblíží se notnou mírou k vytoužené záchraně.
Do konce letošního ročníku zbývají odehrát poslední čtyři kola a ani jeden z dnešních soupeřů nemá ještě jistou záchranu. Podstatně hůře na tom jsou domácí fotbalisté, kteří se s 28 body nachází na posledním dvacátém místě v tabulce Ligue 1. Ovšem ani hostující Évian ještě nemá nic jistého. V tabulce mu náleží 17. místo, na kontě má 34 bodů. Situace kolem udržení se v nejvyšší soutěži se zdá být napínavá až do samotného konce.
Pěkný den z online přenosu nejvyšší francouzské fotbalové soutěže Ligue 1. V rámci 35. kola budeme svědky duelu mezi ESTAC Troyes a hostujícím Évianem. Zápas začne v 20:00 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.