Ligue 1 - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nice : Montpellier - 25. dubna 2021   13:00

Nice
6' Búdawí (Dolberg) • 39' Todibo (Claude-Maurice) • 40' Claude-Maurice
3:1
(3:1)
Montpellier
4' Laborde  (Delort)
Nice
Benítez – Lotomba (81. Ndoye), Todibo, Saliba, Kamara – Claude-Maurice, Schneiderlin (C), Búdawí (64. Lees-Melou) – Atál (64. Daniliuc), Dolberg, Rony Lopes (90+1. N'Soki).
Dechepy – Le Tellier, Jouannaud
Allianz Riviera, Nice
Montpellier
Omlin – Sambia, Cozza (79. Vidal), Congré (59. Le Tallec), Ristić – Mollet (79. Škuletić), Ferri (60. Chotard) – Savanier, Laborde, Mavididi (60. Wahi) – Delort (C).
Bertaud – Vidal, Chotard, Ben Achour, Benchama, Le Tallec, Yun, Wahi, Škuletić.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání 34. kola Ligue 1 je u konce. Nice vyhrálo doma nad Montpellier 3:1 a v tabulce se na něho dotáhlo na rozdíl jediného bodu. O výhře OGC rozhodl závěr prvního poločasu, kdy se trefil nejprve Jean-Clair Todibo a o minutu později dal poslední branku zápasu Alexis Claude-Maurice. Druhý poločas moc hezkého fotbalu nenabídl, oba týmy dělaly hodně chyb při přechodu do útoku a často se uchylovaly k dlouhým nákopům bez úspěchu. Nice má další utkání 1.5. na hřišti Lille. Montpellier čeká o den později doma Saint-Étienne.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 3:8. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:17.
90+3'
90+2'
Z hodně velké dálky zkusil vypálit domácí Pierre Lees-Melou. Jeho pokus ze středu hřiště však zamířil pouze nad branku.
90+1'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Stanley N'Soki.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
V poslední minutě hry zkusil Morgan Schneiderlin kolmou nahrávku na Dolberga, který však šel místo toho do lajny.
89'
Přeci jen to ještě jednou zkusili hosté. Gaëtan Laborde se chtěl uvolnit na střed vápna, ale míčem trefil pouze položenou nohu svého soupeře.
88'
Oba celky hrají na středu hrací plochy, ani jeden z týmů se už dopředu nijak extra nežene.
87'
Od praporku centroval míč do pokutového území Alexis Claude-Maurice. Jeho centr však nikoho v červenočerném dresu nenašel.
86'
Rohový kop pro Nice.
85'
Zápas se již pouze dohrává. Pro tři body si dojde dnes Nice a tím se tak přiblíží svému soupeři na jediný bod v tabulce.
84'
Po průniku Wahiho na pravé straně dostal míč proti noze hostující Gaëtan Laborde, který v obří šanci napálil míč jen vedle domácí branky.
83'
Na středu hřiště se uvolnil domácí Morgan Schneiderlin, hned po jeho kličce přišel faul na domácího kapitána.
81'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Dan Ndoye.
80'
Po brankové čáře se protáhl hostující Téji Savanier a míč nabídl do vápna Delortovi, jehož následná hlavička skončila v rukavicích Beníteze.
79'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nicolas Cozza, přichází Clement Vidal.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Petar Škuletić.
79'
Z rohu hřiště centroval míč na střed vápna Téji Savanier. Našel Delorta, jehož hlavička skončila nad brankou soupeře.
78'
Roh z pravé strany pro Montpellier.
77'
Hostující kombinace na krátko u postranní lajny nic většího nepřinesla, Mihailo Ristić se totiž dostal do ofsajdové pozice.
76'
Téji Savanier si na místě přestupku postavil míč a centroval do vápna. Tam však míč odvrátil dobře postavený Morgan Schneiderlin.
75'
Míč do sprintu dostal hostující Wahi, který po lehkém kontaktu se soupeřem putoval k zemi. Přímý kop pro jeho tým.
74'
O další vysoký míč se pokusili hráči Montpellier, ale ten tentokrát skončil až u brankáře Beníteze.
73'
Vysoký centr na hranici vápna si zpracoval v poklidu domácí Flavius Daniliuc a Nice tak opět může dopředu.
72'
Hostující tým se pustil do rychlého brejku, ten ukončila až nepřesná nahrávka Téjiho Savaniera na střed hřiště.
71'
Až do vápna si hodně sebevědomě navedl míč domácí Alexis Claude-Maurice, jenže pak upadl a na zemi si míč zpracoval rukou.
70'
Do konce zápasu zbývá něco přes dvacet minut. Hra se nyní odehrává na středu hřiště.
69'
Z levé strany se na střed pokutového území protáhl Rony Lopes a zkusil vypálit. Jeho zajímavý pokus trefil pouze prvního soupeře.
68'
U praporku si míč postavil právě Kamara. Jeho centr do malého vápna skončil ve spárech hostující obrany.
67'
Centr Kamary z levé strany byl sražený a domácí si kopnou roh.
66'
Žlutou kartu dostává Elye Wahi (Montpellier HSC).
65'
Opět se do akce dostal na levé straně Mihailo Ristić, ale jeho nabídka do pokutového území nikoho v bílém nenašla.
64'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Flavius Daniliuc.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Pierre Lees-Melou.
63'
Z hodně velké dálky zkusil vypálit hostující Junior Sambia. Důrazný pokus z velké dálky skončil v rukavicích Waltera Beníteze.
61'
Bývalý sparťan Mihailo Ristić se snažil protáhnout po levé straně, ale po chvilce byl faulován.
60'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Elye Wahi.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Joris Chotard.
59'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Daniel Congré, přichází Damien Le Tallec.
59'
Hišám Búdawí (Nice) zbytečně dohrál u postranní lajny Molleta a vidí za to oprávněnou žlutou kartu.
58'
Tempo hry zatím není nikterak velké, Nice se snaží kombinovat nějakých 40 metrů od branky soupeře.
57'
Po pravé straně se dopředu dostal Rony Lopes a poté zkoušel nahrát míč na vápno, tam byl připravený jeden z hostů.
56'
Florent Mollet (Montpellier) musel zastavit unikajícího Alexise Clauda-Mauriceho.
54'
Na levou lajnu dostal nahrávku Andy Delort, parádní obrannou práci však ukázal Júsuf Atál, který sebevědomě získal míč pro svoje barvy.
53'
Tlak domácího týmu pokračoval rohovým kopem, ale na centru Ronyho Lopese si pochutnal Jonas Omlin.
52'
Bylo to třicet metrů od branky a k přímému kopu se postavil Alexis Claude-Maurice, jehož centr do vápna si našel Dolberg, ale jeho hlavička branku minula.
51'
Domácí Kamara byl zatažen za dres jen kousek za hranicí pokutového území. Nice tak bude mít k dispozici hodně zajímavý centr.
50'
Na hrací ploše je nyní hostující Daniel Congré, jehož trefil míč hodně nepěkně.
49'
Centr na zadní tyčku vyprodukoval Florent Mollet, jenže ani jeden z hráčů v bílém dresu si míč nedokázal najít.
48'
Rohový kop pro hostující celek.
47'
Hodně důrazný centr z pravé strany od Atála nakonec byl spíše střelou, kterou ovšem dokázal Jonas Omlin pohotově vyrazit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:03.
Prvních pětačtyřicet minut hry je za námi. Hodně zajímavý a ofenzivní fotbal byl k vidění v úvodu a v závěru poločasu. Hned v úvodu se totiž trefil hostující Gaëtan Laborde a na jeho trefu vzápětí reagoval Hišám Búdawí. Na konci poločasu přišla silná chvíli domácích, když se nejprve trefil Jean-Clair Todibo a po něm Alexis Claude-Maurice. Domácí tak vstoupí do druhého poločasu za vedení 3:1.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 53%:47%
Střely na branku: 6:1
Rohy: 3:4
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.
45'
O další centr do vápna se pokoušel Junior Sambia. Jenže ani tentokrát to nebyl centr nikterak přesný.
44'
Do těžké pozice k brankové čáře dostal míč hostující Stephy Alvaro Mavididi, který následně ztratil rovnováhu a s ní i míč.
43'
Na levou stranu hřiště dostal míč Téji Savanier a už pádil dopředu. Rozhodčí ho ovšem shledal v ofsajdové pozici.
42'
Hosty dvě branky za sebou evidentně zasáhly a nyní hraje hlavně domácí Nice.
40'
Nice právě vstřelilo branku!
Domácím vychází závěr prvního poločasu na jedničku podtrženou a jedou do dvoubrankového vedení. Dlouhý míč až na hranu vápna dostal Rony Lopes, který se uvolnil od soupeře a nacentroval do pokutového území, kde jeden z beků odvrátil jeho centr pouze přesně na nohu skórujícího ALEXISE CLAUDA-MAURICEHO.
39'
Domácí ještě před poločasovou přestávkou obrací vývoj skóre a jdou do vedení! Přímý kop rozehrával Alexis Claude-Maurice a posílal centr někam na malé vápno, kam hodně špatně vyběhl Jonas Omlin a skórujícímu JEANU-CLAIRU TODIBOVI stačilo pouze nastavit nohu.
38'
Dolberg faulovaný u postranní čáry, přímý kop pro jeho tým.
37'
Domácí se rychle dostali na polovinu soupeře a z levé strany centroval do vápna Kamara. Jeho nabídka se přidala k výpisu těch nepovedených.
35'
Alexis Claude-Maurice to zkoušel rozehrát důrazně na střed vápna, kde však byl připravený Nicolas Cozza.
34'
Na hranici vápna se do kličky pustil domácí Hišám Búdawí a byl faulován. Přímý kop z levé strany pro OGC.
33'
Na pravou stranu hřiště dostal míč hostující Junior Sambia a z druhého doteku centroval do vápna, tam však nikoho v bílém dresu nenašel.
31'
Vysoký míč si na pravé straně hřiště zpracoval Téji Savanier. Kvalitní zpracování však zhatilo ofsajdové postavení hostujícího hráče.
30'
Máme za sebou třicet minut hry. Zatím lepším týmem je hostující HSC. V posledních minutách se avšak začalo zvedat i Nice, který chodí do rychlých brejků.
29'
Zbytečného útočného faulu se dopustil Hišám Búdawí, hrát tak může Montpellier.
28'
Kousek za vápnem dostal míč na nohu Rony Lopes a zkusil okamžitě pálit na vzdálenější tyčku, jeho zajímavý pokus však branku minul.
27'
Do rychlého brejku se vzápětí pustili hráči Nice, jenže přenesení hry Morgana Schneiderlina na hrací ploše nikdo nedostihl.
26'
Florent Mollet si tento roh za rámeček rozhodně nedá. Centr od praporku se mu příliš nepovedl a našel pouze prvního soupeře na přední tyčce.
25'
Rohový kop pro Montpellier.
23'
Na místě přestupku si míč postavil Florent Mollet a přes zeď zkoušel pálit na přední tyčku. Míč ovšem netrefil ideálně a poslal ho pouze na střed branky.
22'
Kousek za hranicí vápna byl faulován hostující Téji Savanier a jeho tým si tak kopne přímý kop z hodně zajímavé pozice.
21'
V těžké pozici byl na pravé straně hřiště Jordan Lotomba, který to vyřešil jednoduše – otočil se a míč odkopl na tribunu.
20'
Rony Lopes si chtěl na středu hřiště vyměnit míč s Alexisem Claude-Mauricem, jenže druhý jmenovaný mu míč vrátil na paty.
19'
Na levé straně se protáhl kolem soupeře Florent Mollet, poté ale zastavil hru a nahrál za sebe.
18'
Aktuálně se hraje na středu hřiště, právě o těžiště hry se hodně bojuje.
17'
Do levé lajny dostal těžkou nahrávku Stephy Alvaro Mavididi, který si nevěřil na centr do vápna, tak hru raději otočil dozadu.
16'
Tentokrát si hrací předmět přichystal Rony Lopes, dopadlo to ovšem jako v prvním případě. Pro míč si opět došel Omlin.
15'
Další rohový kop pro Nice.
14'
Alexis Claude-Maurice si postavil míč u praporku a centroval na malé vápno. Tam si pro míč jistě došel Jonas Omlin a míč vyrazil do prostoru s menším nebezpečím pro jeho klec.
13'
12'
William Saliba zkoušel dlouhým přenesením hry na levou stranu najít právě Kamaru, ale příliš dlouhý míč skončil na tribuně.
11'
Na levé straně hřiště dostal trochu volnosti Hassane Kamara a cpal se do centr, kterým trefil jen soupeře před sebou.
9'
Na středu hřiště si naváděl míč na střelu hostující Stephy Alvaro Mavididi, do cesty se mu nakonec postavil jeden z bránících hráčů a míč mu odebral.
8'
Na levé straně bojoval o míč hostující Gaëtan Laborde, nakonec ho ovšem nevybojoval a Jordan Lotomba ho odtlačil do autu.
6'
Hodně ofenzivní úvod do utkání. Po špatné rozehrávce se k míči v pokutovém území dostal Kasper Dolberg, který ho ještě nezištně nabídl na levou stranu pro volného HIŠÁMA BÚDAWÍHO a ten v klidu uklidil míč do sítě hostující branky.
5'
Hosté i nadále kontrolují hru, když kombinují v okolí středu hrací plochy.
4'
Montpellier právě vstřelil branku!
Hosté jsou rychle do vedení. Z levé strany odcentroval míč do vápna Mihailo Ristić, který našel na zadní tyčce Andyho Delorta a jeho následnou hlavičku do předbrankového prostoru si našel GAËTAN LABORDE a míč uklidil do sítě.
2'
Hodně rychlý nástup hostů do zápasu, centr z rohového kopu si našel na malém vápně Delort a míč z bezprostřední blízkosti napálil do břevna.
1'
Rohový kop pro hostující tým.
1'

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Todibo, Saliba, Kamara – Claude-Maurice, Schneiderlin (C), Búdawí – Atál, Dolberg, Rony Lopes.
Náhradníci: Cardinale – N'Soki, Bambu, Pelmard, Daniliuc, Lees-Melou, Sellouki, Trouillet, Ndoye.

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Cozza, Congré, Ristić – Mollet, Ferri, Savanier – Laborde, Delort (C), Mavididi.
Náhradníci: Bertaud – Vidal, Chotard, Ben Achour, Benchama, Le Tallec, Yun, Wahi, Škuletić.

Rozhodčí: Dechepy – Le Tellier, Jouannaud.

Montpellier HSC

Montpellier je v tabulce o jednu příčku nad Nice. V dosavadních 33 zápasech získalo 47 bodů se skóre 53:54 a patří mu tedy osmá příčka, na pohárovou příčku číslo 5 ztrácí osm bodů. Ofenzivu hostujícího celku táhne hlavně dvojice Andy Delort – Gaetan Laborde, oba dva hráči dali 12 gólů a k tomu přidali osm gólových nahrávek. V letošní sezoně odehrálo Montpellier venku 16 zápasů, ve kterých získalo 23 bodů. V tomto ohledu je na desáté příčce napříč kluby Ligue 1. V týdnu tým porazil Canet Roussillon 2:1 a postoupil do semifinále poháru.

Poslední tři zápasy

Canet Roussilon VS. Montpellier 1:2
Lille VS. Montpellier 1:1
Montpellier VS. Marseille 3:3

OGC Nice

Domácí celek je aktuálně na deváté příčce Ligue 1. V dosavadních třiatřiceti zápasech získal 43 bodů se skóre 41:44. Nejlepším střelcem týmu je Francouz Amine Gouiri, který dal 12 branek a na dalších šest nahrál. OGC zažívá relativně plodné období, ve kterém prohrálo v lize pouze jednou z posledních sedmi zápasů. Nice také působilo v základní skupině Evropské ligy. Ve skupině se Slavií však získalo pouze 3 body a skončilo na posledním místě tabulky. Aby hrálo evropské poháry i v další sezoně, schází tradičnímu klubu zatím 12 bodů.

Dijon VS. Nice 2:0
Nice VS. Reims 0:0
Nantes VS. Nice 1:2
Zdravím všechny fanoušky francouzské nejvyšší soutěže. V rámci 34. kola Ligue 1 se utkají týmy Nice a Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.