Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Lorient - 3. února 2021   19:00

Rennais
14' Terrier
1:1
(1:0)
Lorient
83' Boisgard  (Gravillon)
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (24. Soppy), Da Silva, Aguerd, Maouassa (69. Truffert) – Doku, Camavinga, Grenier (81. Martin), N'Zonzi, Bourigeaud – Terrier (82. Guirassy).
Ben El Hadj – Pasqualotti, Benkemouche
Roazhon Park, Rennes
Lorient
Dreyer – Hergault, Gravillon, Morel, Laporte – Delaplace (85. H. Mendes), Lemoine (55. Abergel), Le Fée (65. Lauriente) – T. Chalobah, Moffi (65. Grbic), Wissa (65. Boisgard).

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:6.
Je dobojováno, Rennes dnes bylo favoritem, od 14. minuty také vedlo 1:0, ale zhruba v posledních dvaceti minutách se domácí začali o výsledek obávat a začali pouze bránit. Toho hosté využili k vyrovnání a po senzačním výsledku z minulého kola, kdy doma porazili PSG, uhráli další nečekaný výsledek, což remíza z hřiště o poháry bojujícího Rennes nepochybně je!
90+3'
90+1'
Nastavují se tři minuty, zápas spěje do remízového rozuzlení...
90'
Quentin Boisgard (Lorient) rozehrál roh z pravé strany, na bližší tyči hlavičkuje Adrian Grbic, který ale netrefuje branku Rennes.
89'
Rohový kop pro Lorient, že by hosté senzačně otočili vývoj zápasu?
88'
Po delší době vidíme útočnou akci také domácích, po pravé straně, vše končí zákrokem gólmana Lorientu, který má míč ve své náruči.
87'
Žlutou kartu dostává Eduardo Camavinga (Stade Rennes FC).
85'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jonathan Delaplace, přichází Houboulang Mendes.
83'
Lorient právě vstřelil branku!
Domácí jsou potrestání za svou pasivitu vyrovnávacím gólem! Andrew Gravillon (Lorient) poslal z pravé strany pas do vápna, kde trestuhodně zaváhali obránci Rennes, když na místě pokutového kopu mohl zakončit QUENTIN BOISGARD, jehož střela z první končí v domácí brance.
82'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Sehrou Guirassy.
81'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Clément Grenier, přichází Jonas Martin.
79'
Žlutou kartu dostává Brandon Soppy (Stade Rennes FC).
79'
Útočný faul Armanda Laurienteho (Lorient), míč pro domácí tým.
78'
Vypadá to, že se Rennes již pouze soustředí na bránění těsného náskoku.
77'
Útočné manévry Lorientu zakončil střelou zpoza vápna Armand Lauriente, který ale branku přestřeluje.
75'
Po zákroku Alfreda Gomise (Rennes) získávají hosté roh, který Quentin Boisgard rozehrál z pravé strany, domácí se ubránili.
74'
Quentin Boisgard (Lorient) rozehrál, poslal pas do vápna, kam si nabíhala hned dvojice jeho spoluhráčů, ale míč doklepnout do branky nedokázali.
73'
Volný kop pro Lorient, hosté budou rozehrávat z levé strany, na polovině Rennes.
72'
Jonathan Delaplace (Lorient) vhazuje z pravé strany, na polovině Rennes, ale hosté se dostali s míčem zpět na svou polovinu.
70'
Statistika držení míče – 63% : 37%.
69'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Adrien Truffert.
69'
Quentin Boisgard (Lorient) rozehrál roh z pravé strany, míč šel na bližší tyč, kde odhlavičkovává bránící hráč Rennes.
68'
Rohový kop pro Lorient, hosté budou rozehrávat z pravé strany.
67'
Lorient se po levé straně dostává na polovinu Rennes, ale kombinace se moc hostům nedaří.
66'
Daleko ven z branky vyběhl gólman Alfred Gomis (Rennes), aby odkopl míč do bezpečí, což se mu povedlo.
65'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Yoane Wissa, přichází Quentin Boisgard.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Adrian Grbic.
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Armand Lauriente.
64'
Znovu šel míč z pravé strany před branku Lorientu, ale již opakovaně tam nikdo z druhé vlny domácích nedobíhal.
63'
Rennes i nadále kombinuje na polovině Lorientu, dočkáme se v nejbližších minutách druhého domácího gólu?
62'
Jonathan Delaplace (Lorient) vhazuje z pravé strany, na vlastní polovině, hosté jsou pod stálým tlakem.
61'
Z pravé strany šel do vápna Lorientu pas, který ale nikoho nenašel.
60'
Domácí ještě reklamovali údajné hraní rukou obránce Lorientu, po střele Dokua, ale sudí je jiného názoru.
59'
Jeremy Doku (Rennes) vystřelil z hranice vápna, střelu ale skvěle zablokoval obránce Lorientu.
58'
Až k půlící čáře se domácí sami vyhnali a zkouší znovu zaútočit po pravé strany.
57'
Brandon Soppy (Rennes) udržel míč i v souboji s dvěma protihráči, velmi dobrá práce domácího obránce.
56'
Loreint ztrácí míč a hosté se rychle vracejí zpět na svou polovinu.
55'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Laurent Abergel.
53'
Jerôme Hergault (Lorient) si bere míč a bude moci vhazovat z levé strany.
52'
Odražený míč se dostal před vápno Rennes, odkud z voleje vypálil Fabien Lemoine (Lorient), který ale branku minul.
51'
Ofsajdem končí útočná akce Lorientu, Terem Igobor Moffi vyběhl za obranu soupeře příliš brzy.
50'
Gólman Alfred Gomis (Rennes) musí před vápno, aby stihl odkopnout míč před blížícím se útočníkem Lorientu, což se mu povedlo.
49'
Tak nakonec to nebyl roh, ale pouze autové vhazování, Brandon Soppy však nevhodil podle představ, k míči se rychle dostal soupeř.
48'
Rohový kop pro Rennes, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
47'
Útočným faulem končí akce Rennes, Matthieu Dreyer (Lorient) tak rozehrává od vlastního vápna.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:01.
První poločas končí vítězstvím favorizovaného Rennes, které se ve 14. minutě dostalo do vedení zásluhou dorážejícího Terriera. Od té doby to ale byla spíše taková hra na údržbu a byli to hosté, kteří dokázali zahrozit a nebyli daleko od vyrovnání. Na vyrovnání si ale hosté budou muset počkat minimálně do druhého poločasu.
45+1'
45+1'
Domácí rozehráli roh z pravé strany, jmenovitě Benjamin Bourigeaud, hosté se ale ubránili.
45'
Po zásahu gólmana Dreyera mají domácí k dispozici ještě roh v samém závěru poločasu.
44'
Po rohovém kopu se dostal ke střele z první Clément Grenier, který ale branku přestřelil.
43'
Brandon Soppy (Rennes) vybojoval roh pro svůj tým, domácí rozehrají z pravé strany.
42'
Mohlo být vyrovnáno, kdyby ale Jonathan Delaplace (Lorient) lépe usměrnil hlavou míč z malého vápna.
41'
Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině Lorientu.
40'
Čeká nás posledních pět minut první půle, která se, po úvodním gólu ve 14. minutě, trochu zvrtla v přehlídku spíše průměrného fotbalu.
39'
Clément Grenier (Rennes) na hranici vápna pouští přihrávku za sebe, tam ale není nikdo z jeho spoluhráčů, následuje útočný faul, míč pro Lorient.
38'
Centr domácích míří do vápna Lorientu, jako první je ale u míče gólman Matthieu Dreyer.
37'
Faitout Maouassa (Rennes) vybojoval míč na své polovině a posílá ho na střed, domácí postupují na polovinu Lorientu.
36'
Brandon Soppy (Rennes) v podstatě jen odevzdal míč brankáři Lorientu, Matthieu Dreyer rychle rozehrává.
35'
I přes svou aktivitu se ale hosté stále příliš na míč nedostávají, i nadále trvá převaha domácích ve statistice držení míče.
34'
Ve čtyřech hosté napadají soupeře, hodně aktivní hra Lorientu.
33'
Benjamin Bourigeaud (Rennes) se vrací s míčem na svou polovinu a posílá ho obráncům, následuje tak další rozehrávka.
32'
Trevoh Chalobah (Lorient) se provinil útočným faulem za půlící čárou, míč pro Rennes.
31'
Chyba domácích v rozehrávce, hosté toho ale nedokázali využít a o míč na pravé straně přišli.
30'
Je za námi první půl hodina hry, domácí tým již vede o gól, ale Lorient již dokázal zahrozit, vyrovnat se mu ještě nepodařilo.
29'
Benjamin Bourigeaud (Rennes) posílá centr do vápna Lorientu, tam se ale nikdo v červenočerném k míči nedostal.
28'
26'
Terem Igobor Moffi (Lorient) překvapil obránce Rennes střelou bodlem, pohotovou střelou, ale gólman Rennes byl na svém místě.
24'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Brandon Soppy.
24'
Pozor, Hamari Traoré (Rennes) odchází z hřiště a zápas pro něho hned v úvodu končí, domácí budou muset střídat.
24'
Před sprintujícím Moffim chytá míč pozorný Alfred Gomis (Rennes).
23'
Jako před okamžikem také nyní končí akce Rennes zbytečnou ztrátou míče, hrát tak mohou hosté.
22'
Rennes znovu na polovině Lorientu, který se téměř celou dobu dosavadního průběhu zápasu pouze brání.
21'
Martin Terrier (Rennes) udržel míč na levé straně, pak ale nepřesně přihrál před vápno Lorientu.
20'
První dvacetiminutovka vyšla favorizovanému Rennes, které také vede díky dorážce Terriera.
19'
Gólman Rennes znovu v akci, Alfred Gomis odkopává míč daleko do své branky.
18'
Registrujeme také střelu na branku domácích, kdy Terem Igobor Moffi vypálil zpoza vápna, Alfred Gomis si s tímto pokusem poradil.
17'
Nepřesný centr domácích z levé strany, hosté odkopávají míč.
16'
Matthieu Dreyer (Lorient) znovu v akci, kdy vyráží střelu soupeře zpoza vápna.
14'
Rennes právě vstřelilo branku!
Eduardo Camavinga (Rennes) se dostal s míčem na hranici vápna Lorientu a pohotově vystřelil. S tímto pokusem si ještě gólman Matthieu Dreyer poradil, když jí vyrazil pravačkou, ale na dorážku MARTINA TERRIERA již nedosáhl.
13'
Statistika držení míče – 77% : 23%.
12'
Clément Grenier (Rennes) pokazil přihrávku na pravou stranu, míče se tak chopil soupeř.
11'
Hosté napadají rozehrávku Rennes, domácí ale dokázali dostat míč z vlastní poloviny.
10'
Enzo Le Fée (Lorient) si nabíhal na levém křídle na dlouhý pas, ale ten nebyl přesný, míč končí mimo hřiště.
9'
Alfred Gomis (Rennes) rozehrává od své branky, míč ale u půlící čáry získávají hosté.
8'
Domácí rozehráli roh z levé strany, ale bylo to hodně nepovedené, míč zamířil přímo k prvnímu bránícímu hráči, který míč odkopl do bezpečí.
7'
Středem postupují domácí, Clément Grenier se dostává i ke střele z hranice vápna, ale je z toho „pouze“ roh pro Rennes.
5'
Z levé strany dolétl centr do vápna Rennes, domácí se ale v pohodě ubránili.
4'
Volný kop pro Lorient, na polovině Rennes, ale není to na přímé ohrožení branky.
3'
Následně se ale domácí sami zahnali až na svou polovinu, ale stále drží míč.
2'
Damien Da Silva (Rennes) přesouvá hru na levou stranu, na polovině Lorientu.
1'

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Da Silva, Aguerd, Maouassa – Doku, Camavinga, Grenier, N'Zonzi, Bourigeaud – Terrier.
Náhradníci: Salin – Dalbert, Guirassy, Martin, Nyamsi, Soppy, Del Castillo, Truffert, Hunou.

FC Lorient: Dreyer – Hergault, Gravillon, Morel, Laporte – Delaplace, Lemoine, Le Fée – T. Chalobah, Moffi, Wissa.
Náhradníci: Bartouche-Selbonne – Grbic, Hamel, H. Mendes, Ilori, Boisgard, Etienne, Abergel, Lauriente.

Rozhodčí: Ben El Hadj – Pasqualotti, Benkemouche.
FC LORIENT
To Lorient je na tom v tabulce Ligue 1 mnohem hůře a proto bude řešit zcela jiné starosti, než Rennes. Aktuální bodový zisk osmnácti bodů totiž řadí Lorient na osmnácté místo, které by v tuto chvíli znamenalo účast v ošidné baráži o udržení se v nejvyšší soutěží. Na přímý sestup má Lorient pouze tříbodový náskok.
Že se ale v Lorientu blýská na lepší časy dokazují poslední výsledky, kdy v předchozích dvou kolech pokaždé doma vyhrálo 3:2. Nejprve nad Dijonem a poté, k velké senzaci odborné veřejnosti, i nad obhájcem titulu PSG! Hostům nepomohly ani dvě Neymarem proměněné penalty, domácí po heroickém výkonu v 80. minutě vyrovnali a ve druhé nastavené minutě zajistil třetím gólem domácích prvotřídní senzaci Terem Moffi!
STADE RENNES
Rennes také v této sezóně pokračuje ve skvělých výkonech. Třetí nejlepší tým uplynulého ročníku i v této sezóně i v této sezóně atakuje přední příčky, byť nejlepší čtveřice (Lille, Lyon, PSG, Monaco) mu přece jenom již trochu bodově utíká.
V posledním ligovém kole Rennes nezvládlo přímý souboj s Lille, které je aktuálně lídrem Ligue1. O osudu zápasu rozhodl jediný gól a hosté si odvezli cennou výhru 1:0. Byla to vůbec první ligová prohra Rennes od 5. prosince, kdy také doma prohrálo s Lens 0:2. Mezitím dokázalo v sedmi kolech pětkrát vyhrát a dvakrát remízovat.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 23. kola francouzské Ligue 1, v němž STADE RENNES přivítá na svém stadionu FC LORIENT.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.