Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Lens - 29. března 2024   21:00

Lille
9' Žegrova (bin Tálib) • 60' Žegrova
2:1
(1:0)
Lens
78' Wahi  (Medina)
Lille
Chevalier – T. Santos, B. Diakité, Yoro, Ismaily – bin Tálib, André (C), Gudmundsson – Žegrova (77. Únás, 86. Cabella), David (90+2. Dago), Haraldsson (90+1. Cavaleiro).
Mannone – Alexsandro, Bouaddi, Miramón, Yazıcı.
Delajod – Jeanne, Finjean
Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve d'Ascq
Lens
Samba (C) – Medina, Danso, Aguilar (88. Thomasson) – Frankowski (62. Fulgini), Samed (70. A. Diouf), el-Ajnawí, Chávez (62. Haïdara) – da Costa – Saïd (62. Wahi), Sotoca.
Leca – Guilavogui, N. Mendy, Pouilly.

Z tohoto zápasu je to všechno. Omlouvám se za technické problémy a děkuji za pozornost. Těším se zase někdy příště u dalších přenosů. Na počtenou. Hezký zbytek velikonočního prodlouženého víkendu.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 13:17.
Utkání je u konce. Ve druhé půli se za domácí v 60. minutě trefil podruhé v zápase Zhegrova. Hosté alespoň snížili, když se trefil v 78. minutě střídající Wahi, který poslal míč přesně ke vzdálenější tyči. Lille se tak díky výhře posunulo minimálně do zítřka na třetí místo tabulky. Lens stále zůstává na šestém místě, což je příčka, která by mu zajistila účast v předkole Evropské konferenční ligy.
90+8'
90+6'
Lille rozehrávalo rohový kop. Místo centru do vápna ho ale domácí rozehráli nakrátko.
90+2'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Trevis Dago.
90+1'
ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Ivan Cavaleiro.
90'
Rohový kop pro Lens. Centr z něj byl ale zmařen domácím obráncem, který odkopl míč šikovným obranným zákrokem.
89'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Nabíll bin Tálib).
Bin Tálib také něco pronesl na adresu rozhodčího a dostal žlutou kartu.
89'
Žlutá karta pro tým Racing Lens (David da Costa).
Hostující hráč dostal žlutou za průpovídky směrem k hlavnímu rozhodčímu.
88'
Střídání v týmu Racing Lens:
ze hřiště odchází Ruben Aguilar, přichází Adrien Thomasson.
86'
ze hřiště odchází Adam Únás, přichází Rémy Cabella.
Únáse trápí zřejmě nějaké drobné zdravotní problémy, a tak musí trenér reagovat střídáním. Do hry posílá Cabellu.
84'
Davidovi odpískán další nedovolený zákrok.
84'
Sotoca si zpracoval nahrávku a vypálil ze střední vzdálenosti. Bránu ale netrefil, protože se do jeho rány postavil jeden z obránců Lens.
81'
Domácí opět zahrávali roh, ale centr byl zlikvidovaný obráncem Lens, který odkopl míč do bezpečí.
80'
Aguilarovi odpískán faul. Rozehrávat budou hráči Lille.
78'
Lens právě vstřelilo branku! Přízemní pas Mediny si v pokutovém území našel střídající ELYE WAHI, který vypálil do levého dolního rohu branky a Chevalier nedokázal zasáhnout.
77'
ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Adam Únás.
76'
Wahi se po dalším rohu tentokrát dokázal dostat k hlavničce z pokutového území. Jeho zakončení směřovalo pod horní tyč, ale míč skončil jen v rukavicích Chevaliera.
74'
Lille zahrávalo rohový kop, ale ani jeden z hráčů domácích se nedostal k zakončení po centru. Jeden z obránců Lens se totiž vyhoupl do vzduchu a odhlavičkoval míč do bezpečí.
73'
Aktuální statistika střel na bránu je 5:0 pro domácí Lille.
71'
David posílal centrovaný míč do vápna, ale Samba si ho v pohodě sebral ze vzduchu a má ho v rukavicích.
70'
ze hřiště odchází Salis Abdul Samed, přichází Andy Diouf.
68'
Hráči Lille mají momentálně více míč na svých kopačkách a vymýšlí další akce.
67'
Davidova střela levačkou letěla na branku, ale Samba předvedl dobrý zákrok a dokázal tuhle ránu k levé tyči lapit do svých rukavic. Dobrou nahrávku si zapsal Zhegrova.
64'
Haraldsson po nahrávce Diakitého zakončoval pravou nohou zpoza vápna, ale pokus skončil vysoko nad Sambovou brankou.
64'
Žlutá karta pro tým Racing Lens (Elye Wahi).
64'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Edon Žegrova).
62'
ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Elye Wahi,
ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Angelo Fulgini,
ze hřiště odchází Jhoanner Chávez, přichází Massadio Haïdara.
60'
Samba musel vytáhnout velmi důležitý zákrok, aby zastavil obrovskou příležitost Gudmundssona. Samba skvělým zásahem vyrazil jeho střelu, která mířila do levého dolního rohu.
60'
Lille právě vstřelilo branku! Lille přidává druhou branku. Postaral se o ni opět EDON ZHEGROVA, který se tentokrát dostal k dorážce v pokutovém území a balon poslal pravou nohou doprostřed zcela odkryté brány.
58'
Lille rozehrálo rohový kop tentokrát nakrátko.
57'
Po rohu si na hranici vápna našel odražený míč Bentaleb a okamžitě ho poslal na bránu. Bránící hráče Lens ale neprostřelil a jeho pokus byl zblokován. Další roh pro domácí.
57'
Obrana Lens srazila míč za čáru, takže přijde na řadu roh Lille.
56'
Zhegrova se po pěkné přihrávce napřáhl z dobré pozice ke střele, ale jeho ránu stihli včas zablokovat hostující obránci.
55'
Said se dopustil útočného faulu a rozhodčí Delajod svým hvizdem ihned přerušuje hru.
55'
David přistížen v ofsajdu. Hra je přerušena.
52'
Žlutá karta pro tým Lille OSC (Benjamin André).
52'
O míč se nyní hraje převážně ve středu hřiště.
50'
Hostující Frankowski se dopustil faulu a hra je přerušena.
49'
Saidovi při náběhu za obranu odmáván ofsajd.
46'
Danso hlavičkoval z pravé strany, když si naskočil na da Costův centr, ale pravou tyč Chevalierovy brány minul.
46'
V první půli se prosadilo domácí Lille, které poslal do vedení v 9. minutě Zhegrova. Ve 36. minutě dostal hostující Medina původně červenou kartu, ale po zásahu videa si oddechl, protože dostal nakonec jen žlutou. Do šaten tak odchází spokojenější zatím domácí. Druhá půle začne ve 22:02.
45+3'
45+2'
Said se snažil najít centrovaným míčem spoluhráče, ale centr byl nepovedený.
45+1'
Davidovi odmáván ofsajd.
43'
Lens bude zahrávat rohový kop, ale centr z něj odvrátila obrana Lille.
42'
Saidovu střelu výborným zákrokem srazil na roh brankář Chevalier.
39'
Said se snažil zcela sám uvolnit, ale jeho průnik byl zastaven obranným zákrokem domácí obrany.
36'
Žlutá karta pro tým Racing Lens (Facundo Medina).
Medina si může pořádně oddechnout. Původně totiž za svůj faul obdržel červenou kartu, jenže VAR se k celé situaci vrátil a rozhodčí si celou věc prohlédl u obrazovky. Nakonec dostává Medina jen žlutou a může pokračovat v zápase.
9'
Lille právě vstřelilo branku!
Autorem branky je EDON ŽEGROVA., který vypálil z pravé strany levou nohou a trefil se do pravého dolního rohu Sambovy brány.Asistence: Nabíll bin Tálib.
1'
Racing Lens

Hráči hostujícího mužstva ztrácí na Lille pouhý bod a patří jim šestá příčka, která zaručuje postup do kvalifikace o Evropskou konferenční ligu. Hosté v této sezóně z šestadvaceti odehraných utkání brali hned dvanáctkrát tři body, šestkrát si rozdělili po bodu se soupeřem a osmkrát poznali hořkost porážky. Právě tu poznali i v posledním ligovém klání proti Nice, v němž Lens na soupeře nestačilo v poměru 1:3. V dresu Lens se v tomto ročníku o nejlepšího střelce prozatím dělí dva francouzští hráči – Elye Wahi a Wesley Said, kteří oba zaznamenali po šesti gólech.

Poslední odehraná ligová utkání:
Lens – Nice 1:3
Lens – Brest 1:0
Lyon – Lens 0:3
Lille OSC

Domácímu celku po šestadvaceti odehraných kolech patří s třiačtyřiceti body čtvrtá příčka, na druhý Brest Lille však ztrácí pouhé čtyři body a tým tak hraje o přímý postup do skupinové fáze Ligy mistrů. Fotbalisté Lille v probíhajícím ročníku nastříleli sedmatřicet branek, naopak jich inkasovali pouze 23. Společně s Brestem mají domácí doposud na kontě pouze pět porážek, což je po PSG vůbec nejlepší číslo z celé soutěže. V posledních dvou utkáních OSC remizovalo, na domácím hřišti si dělilo body s Rennes po remíze 2:2 a v posledním kole před reprezentační pauzou odehrálo vyrovnané utkání (1:1) na stadionu Brestu. Nejlepším střelcem mužstva je s patnácti přesnými zásahy kanadský kanonýr Jonathan David.

Brest – Lille 1:1
Lille – Rennes 2:2
Reims – Lille 0:1
Dobrý den! Vítám Vás u textového přenosu z 27. kola francouzské Ligue 1, ve kterém se střetne domácí Lille OSC proti hostům z Racing Lens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.