Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Stade Brest - 31. března 2024   13:00

0:1
(0:0)
Stade Brest
86' Del Castillo  (Doumbia)
Lorient
Mvogo – F. Mendy, Adjei, I. Touré – Katseris (69. Le Bris), Abergel (C) (82. Lúzá), Bakayoko, Yongwa – Bouanani (74. Kroupi), Ponceau (68. Kari) – M. Bamba (74. Dieng).
Gomis – Laporte, Kalulu, Makengo.
Brisard – Pages, Auger.
Stade du Moustoir, Lorient
Stade Brest
Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Locko – Martin, Magnetti (65. Doumbia) – Lage (73. Mounié), Mah. Camara (89. Bráhímí), Le Douaron (64. Del Castillo) – Satriano (89. Le Cardinal).
Coudert – Zogbé, Lebeau, Cartillier.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek neděle. Napočtenou někdy příště!
Boj o udržení bude pro oranžovo-černý výběr příští týden pokračovat důležitým duelem s Montpellier, zatímco Brest bude hostit předposlední Méty.
Máme hotovo a nutno podotknout, že tento výsledek je pro domácí hráče hodně hořký! Lorient proti druhému celku tabulky dlouho podával velmi sebevědomý výkon a sahal po hodně cenném vítězství, své snahy ale nakonec nedokázal přetavit v zásah. Brest pak udeřil v samotném závěru, a vrací se tak domů o tři body bohatší.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 10:18.
90+7'
90+6'
Hosté budou poslední sekundy dohrávat v deseti, Bilál Bráhímí (BST) míří předčasně do sprch po faulu na pravém křídle! Na konečném výsledku se tento fakt ale nejspíš nijak nepodepíše.
90+5'
Nastavení je takřka minulostí. Pozorný Chardonnet zneškodnil dlouhý nákop před Bizota.
90+4'
Utkání se chýlí ke konci a vše nasvědčuje tomu, že body poputují do Brestu. Adjei rozehrává.
90+3'
Lorientu snahu rozhodně nelze upřít, trápí ho ale koncovka. Domácí chtějí míč do brány takřka dotlačit, o střelách z dálky vůbec nemůže být řeč.
90+2'
Yongwa si byl vědom, že z nešikovného úhlu nejspíš neuspěje. Mohl to ale aspoň zkusit, jeho křižný pas na střed vápna totiž končí na kopačce protihráče.
90'
Stade du Moustoir byl na nohou, divočina v hostující šestnáctce ale k vyrovnání nakonec nevedla! Bizot pro mne záhadným způsobem udržel míč před brankovou čarou a vykryl nebezpečnou hlavičku Yongwy!
89'
Střídání v týmu Stade Brestois 29:
ze hřiště odchází Martin Satriano, přichází Julien Le Cardinal,
ze hřiště odchází Mahdi Camara, přichází Bilál Bráhímí.
88'
Hrdinou Lorientu se chtěl stát Lúzá, jehož střela jen proskákala kolem vzdálenější tyče Bizotovy klece.
87'
Del Castillo byl tentokrát na rohu hřiště odzbrojen Adjeim, oranžový borci se prokousávají do útoku.
86'
Brest právě vstřelil branku!
Bezgólová remíza se v Lorient nekoná, favorita v samotném závěru posílá do vedení ROMAIN DEL CASTILLO a jeho zásah bude nejspíš rozhodující! Doumbia z rychlého protiútoku posunul míč právě na střídajícího žolíka, který zprava naběhl na hranici vápna a Mvoga následně obral o čisté konto zakončením na zadní tyč – 0:1!
84'
Brestští nyní kontrolují míč na středu hřiště a hledají nějakou skulinu v domácím rozestavení.
83'
Mvogo si sám zkomplikoval život, jeho nepromyšlenou krátkou rozehrávku totiž zachytil Brassier. Následné zakončení zblokoval obránce, uvidíme další roh.
82'
Střídání v týmu FC Lorient:
ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Ímrán Lúzá.
81'
To je divočina! V hostujícím vápně byl nejdříve odzbrojen Satriano, podle rozhodčího prý čistě. Dění pak pokračovalo dál, přičemž protiútok Lorient krásnou střelou pod břevno uzavřel Yongwa a Bizot projektil vyrazil nad bránu!
80'
Je to skutečně tak, Bamba Dieng (LOR) a Lilian Brassier (BST) míří na seznam varovaných hráčů.
79'
Čeká nás nejspíš hodně pikantní závěr, o čemž teď svědčila i strkanice mezi Diengem a Brassierem. Sudí k oběma aktérům běží, nejspíš i vytáhne kartu.
77'
Další centr Lorientu zhatil právě Chardonnet, po jehož obranném zákroku Brest znovu startuje dopředu. Míč na pravém křídle táhne do útoku Lala.
76'
Hostující kapitán karetnímu trestu unikl, Jonas Martin (BST) teď už takové štěstí neměl. Kariho celkem okatě podkopl, tady rozhodčí nemohl jinak.
75'
Chardonnet krátce po restartu svým faulem domácím nadělil volný kop na středovém kruhu.
74'
ze hřiště odchází Mohamed Bamba, přichází Bamba Dieng,
ze hřiště odchází Badredine Bouanani, přichází Eli Junior Kroupi.
73'
ze hřiště odchází Mathias Lage, přichází Steve Mounié.
72'
Nějakou dobu se nejspíš hrát nebude. Bakayoko si ublížil při nešikovné srážce s protihráčem na středu hřiště, rozhodčí k němu přivolává zdravotníky.
71'
Máme tu posledních dvacet minut základní hrací doby a je evidentní, že ani jeden tým se nechce spokojit s remízou. Brest je aktivnější, ale Lorient se nevzdává.
70'
Na konci domácí kombinace stál Yongwa, který z celkem složitého úhlu přestřelil. Bizot bude rozehrávat.
69'
Oražovo-černí se poprvé po delší době prodrali do útoku. Jejich první akce ale vyhořela na Brassierovi, který Bouananiho centr odhlavičkoval do bezpečí.
69'
ze hřiště odchází Panos Katseris, přichází Theo Le Bris.
68'
ze hřiště odchází Julien Ponceau, přichází Ayman Kari.
68'
No, tohle šlo určitě vymyslet lépe. Lala vzal věci do svých rukou a vsadil na projektil zpoza vápna, který ale zaletěl hned několik metrů nad domácí bránu.
67'
Obrana Lorient prožívá asi nejnáročnější pasáž v utkání, Touré nyní Del Castilla odzbrojil jen za cenu rohového kopu. Mvoga čekají nepříjemné chvíle.
66'
Na Lalův centr si ve vápně počíhal Adjei, který balón bez váhání vyrazil až do zámezí. Dění bude za malý moment pokračovat vhazováním v podání Stade.
65'
ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Kamory Doumbia.
64'
ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Romain Del Castillo.
62'
Brest má nyní více ze hry. Lala se na křídle pokusil odražený míč vrátit zpátky do šestnáctky, nadvakrát ovšem zasáhl jen vysunutého protihráče.
61'
Rýsuje se první střídání, finální instrukce od trenérského štábu dostává hostující Del Castillo. Na trávníku se mezitím Lage vzpamatovává ze srážky s Tourém.
60'
Atmosféra houstne, po krkolomném souboji o míč jsme viděli slovní přestřelku mezi Martinem a Adjeim. Sudí situaci velmi rychle přiběhl vyřešit.
59'
Uff, to bylo těsné! Lage od praporku zahrál míč do vápna, kde se do jeho dráhy parádně položil Brassier a jeho jedovatou hlavičku na samotné brankové čáře zblokoval bránící Touré!
58'
Teď ovšem místo Bizota bude muset zpozornět Mvogo, Lage totiž pro Brest vybojoval další roh.
57'
Ani jednomu celku se nyní nedaří prorazit do útoku, obrany pracují na sto procent a usnadňují život svým brankářům. Aktivnější jsou nadále domácí borci.
56'
Yongwa zachytil dlouhý křižný pas na křídle a přenechal balón Ponceauovi, následuje série poměrně opatrných přihrávek hráčů v oranžových dresech.
54'
Le Douaron si podle postranního rozhodčího proti Tourému počínal nedovoleně, Lorient bude rozehrávat míč z pozice těsně před půlicí lajnou.
53'
Stade zpevnilo svou defenzívu. Bamba ani na druhý pokus přes střed hřiště nepronikl před Bizota, tentokrát byl zastaven už na středovém kruhu.
52'
Lorientský brejk vyhořel. Ponceau nasměroval míč na střed na Bambu, který si jej ale nedokázal pořádně zpracovat a nakonec o něj úplně přišel.
51'
Piráti dostávají od pauzy první větší příležitost něco vymyslet v útoku. Mendy fauloval na křídle, slibnou standardku bude zahrávat Lage.
50'
Bamba ve snaze získat zpět ztracený míč podkopl Martina, kterého zákrok evidentně hodně bolel. Hostující záložník se v bolestech svíjí na trávníku.
49'
Bizot si počíhal na nákop z pravé strany a hravě ho schoval do svých rukavic. Brestský gólman je dnes zatím jednoznačně nejlepším hráčem svého celku.
48'
Hosté si sice v úvodních sekundách počínali aktivně, teď jim to ale znovu začíná dopředu drhnout. Oranžoví hráči jim znepříjemňují život aktivním pressem.
47'
Lorient se prodral do hostující šestnáctky, kde ze série soubojů o míč nic nevytěžil. Daleko od své svatyně jej nakonec zahrál bránící Le Douaron.
46'
Boje po krátké pauze pokračují dál, Brest se hned zkraje vrhá dopředu. Ani jeden lodivod během přestávky nestřídal, na hřišti jsou tak stejné jedenáctky.
46'
První poločas je minulostí a není vůbec vyloučeno, že na Stade du Moustoir se dnes odpoledne urodí velmi zajímavý výsledek. Úvodní pasáž totiž celkem jasně ovládl Lorient, který byl na hřišti nebezpečnějším týmem a vytvořil si hned několik slibných šancí. Favorizovaní hosté oproti tomu zatím tápou. Ani jeden gól jsme nicméně dosud neviděli, a vše je tak ještě otevřené.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 2:11.
Druhý poločas začne přibližně ve 14:02.
45+1'
45+1'
Rozhodčímu došla trpělivost a poprvé v utkání vytáhl žlutou kartu. Kenny Lala (BST) na křídle zatáhl soka za dres tak intenzivně, až ho poslal na pažit.
44'
Le Douaron se na zemi svíjí v bolestech po střetu s Mendym, kartu ale ani tentokrát neuvidíme.
43'
Domácí mají na konci půle jednoznačně více ze hry, Brestští jsou znovu pod zintenzivňujícím se tlakem.
41'
Piráty zachránila branková konstrukce, Lorient byl v závěru první půle jen milimetry od gólu! Ponceau se parádně prodral přes hostující obranu a své sólo uzavřel pěknou střelou, kterou orazítkoval přední tyč Bizotovy klece!
40'
Magnetti odražený balón z hrany šestnáctky nasměroval mimo tři tyče. Ani jeden tým sice střelami nešetří, jen velmi málo z nich ale míří přesně na bránu.
39'
Le Douaron pro Brest vybojoval standardku u postranní čáry, napomínán je Bakayoko. Hosté dostávají skvělou šanci oranžové borce potrápit v jejich vápně.
38'
První poločas se chýlí ke konci. Dění se přelévá z jednoho konce na druhý, po Brassierově ofenzivním faulu bude mít Lorient klid na rozehrávku.
37'
Lage si na křídle při bránění počínal v mezích pravidel. Sudí Brisard domácímu borci jasně ukazuje, ať vstane, tenhle zákrok totiž určitě trestat nebude.
36'
Na druhé straně zkoušel štěstí aktivní Katseris, který se ale se zakončením malinko ukvapil. Jeho projektilu sice nechyběla razance, přesnost už ale ano.
35'
Adjei nehlídal Chardonneta dost důkladně a umožnil mu si počíhat na Lageho centr, který pak hlavou poslal nad domácí bránu. Mvogo bude odkopávat.
34'
Rohový kop si dnes snad vůbec poprvé vyzkouší také Brest, k praporku se přesouvá Mathias Lage.
33'
Dění na moment zastavuje postranní rozhodčí, který nyní Lorient nachytal v postavení mimo hru.
32'
Po krátké pauze pokračujeme dál. Oranžoví hráči jsou na balónu, dopředu jej táhne mrštný Yongwa.
31'
Ne ne, penalta to dle očekávání opravdu nebude! Kapitán Lorient Abergel se i nadále hádá s rozhodčím, ale na verdiktu tím nic nezmění.
30'
Pozor, hlavní sudí Jérôme Brisard si nakonec běží Chardonnetovu ruku ještě prohlédnout na monitor! Uvidíme, co z toho vzejde...
29'
Předcházející moment vzbudil obrovské vášně! Situaci neunesl asistent trenéra Le Brise Yannick Cahuzac, který si za hlasité protesty prohlédl červenou kartu a míří do útrob haly.
27'
Domácí hráči i fanoušci nyní reklamují údajnou hru rukou, které se měl při bránění ve svém vápně dopustit Chardonnet. Rozhodčího ovšem situace ponechala chladným, hostující kapitán totiž neměl končetinu v nepřirozené pozici. Bojuje se tedy dál.
26'
Mvogo rozehrál míč po zemi na Abergela. Ten zkusil proniknout vpřed po straně, narazil však na odpor a následně zahrál balón zpět dozadu.
25'
Dění nyní na moment zastavuje hra rukou, po které budou na své polovině rozehrávat domácí.
24'
Brassier si už podruhé v tomto utkání pohlídal Katserisův pozemní křižný pas a vytěsnil ho za svou svatyni, Bizot tak bude čelit dalšímu rohovému kopu.
23'
Chardonnet se s tím nemazal a vsadil na dlouhý nákop, jehož cílem měl být vysunutý Lala. Místo něj si ovšem letící míč zpracovali domácí zadáci.
22'
Hosté kombinují na své polovině a hledají nějakou skulinu v pevném rozestavení Lorient.
20'
Le Douaron se po faulu zvedá z trávníku, Brest dostává šanci přenést hru na druhou stranu.
19'
Oranžový celek si vybojoval další rohový kop, v úvodních minutách utkání ho bude kopat už potřetí.
18'
Domácí málem aktivitu přetavili v úvodní gól! Po krátké přihrávce od Katserise z nebezpečné pozice pálil trestuhodně nestřežený Bouanani, jehož zakončení na zadní tyč výborný Bizot vytěsnil mimo nebezpečí! Krásný zákrok!
17'
Lorient rozhodně nehraje jako tým, který se krčí na předposledním místě tabulky. Dopředu Brestu stále nic nedovolil a v útoku působí nebezpečným dojmem.
16'
Brest začíná mít potíže rychlým domácím výpadům čelit. Yongwa pasem ze strany hledal ve vápně Bouananiho, Martin ale nepříjemný balón včas zblokoval.
14'
Oranžovo-černí pořádně přitopili pod kotlem a bleskově zvýšili tempo, Brassier Katserisův nízký centr srazil za bránu. Bude z toho tedy rohový kop.
13'
Lorient po faulu na středovém kruhu rozehrál míč až zbytečně rychle, piráti další domácí akci odrazili.
12'
Locko si uvědomil, že přes levé křídlo se dopředu nedostane, a pro jistotu míč zahrál dozadu na hostující stopery. Brestští hru přesouvají na opačný kraj.
11'
Defenzíva Lorientu zatím jednomu z nejlepších týmů soutěže čelí velmi sebevědomě a dosud protihráče pořádně nepustila před Mvogovu svatyni.
10'
To nevypadalo zle! Bouanani volný kop z křídla zahrál přímo do ohně, kde si na balón skvěle zaskočil Bamba a hlavou ho poslal jen pár čísel nad břevno.
9'
Bránící Chardonnet si proti Ponceauovi počínal hodně neomaleně a jeho výpad zastavil přímo hokejovým bodyčekem, sudí nařizuje standardku pro Lorient.
8'
Lage si zpracoval vysokou přihrávku na pravé straně, kolem Tourého pak ale neproklouzl. Domácí zadák míč vytěsnil do zámezí, Brest získává vhazování.
7'
Sledujeme rychlou a vesměs vyrovnanou podívanou, častěji jsou momentálně na míči hosté.
6'
Camara na křídle stihl odcentrovat na poslední chvíli, dobíhal ho totiž Mendy. Balón pak ale brankáře moc nepotrápil, Mvogo ho u přední tyče lapil.
5'
Agresivně pressující domácí donutili protihráče zahrát míč až úplně dozadu na Bizota, brestským borcům se teď nedaří znovu vyrazit do ofenzívy.
4'
Lorient má míč na svých kopačkách, zatím se mu ale nedaří překvapit připravenou defenzívu Stade.
2'
Dění se přelilo na druhý konec, kde se Camara rovnou odhodlal ke střele. Hra byla pak přerušena pro hru rukou, ač host ranou zasáhl spíš záda spoluhráče.
1'
Z trávníku se pomalu zvedá dým, který za sebou zanechala předzápasová pyrotechnická show kotle Brestu. Domácí se hned zkraje snaží zaútočit.
1'
Úvodní výkop obstará Lorient, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují na hrací plochu, domácí v tradičních oranžových a hosté v černých dresech. Start se blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné nedělní odpoledne, utkání začíná za pár minut. Níže si můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

FC Lorient: Mvogo – F. Mendy, Adjei, I. Touré – Katseris, Abergel (C), Bakayoko, Yongwa – Bouanani, Ponceau – M. Bamba.
Náhradníci: Gomis – Laporte, Kalulu, Lúzá, Makengo, Le Bris, Kari, Dieng, Kroupi.
Trenér: Régis Le Bris.

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Locko – Martin, Magnetti – Lage, Mah. Camara, Le Douaron – Satriano.
Náhradníci: Coudert – Zogbé, Lebeau, Cartillier, Le Cardinal, Del Castillo, Bráhímí, Doumbia, Mounié.
Trenér: Éric Roy.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Auger.
DNEŠNÍ DELEGACE

Na dodržování pravidel bude na Stade du Moustoir dohlížet zkušený Jérôme Brisard, pro kterého to bude 139. odpískané utkání v Ligue 1. Na stranách bude mít k dispozici Benjamina Pagese a Alexise Augera.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Role papírového favorita se v Lorient zhostí Brest, o čemž svědčí i výsledek prvního vzájemného souboje dnešních soupeřů v této sezóně. Piráti totiž těsně před Vánoci své soky deklasovali 4:0, přičemž všechny zásahy ještě před přestávkou vsítil Kamory Doumbia. Uvidíme, který tým se bude radovat dnes.

20. 12. 2023: Brest – Lorient 4:0 (4:0)

Branky: 22. Doumbia, 25. Doumbia (Satriano), 29. Doumbia (Chardonnet), 45+3. Doumbia (Del Castillo).

Žluté karty: 87. Brassier (BST) – 70. Kroupi (LOR), 86. Silva (LOR).

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 1:0. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 8:17.

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet (C), Brassier, Locko – Lees-Melou (73. Magnetti), Martin (79. Lage), Doumbia (66. Camara) – Del Castillo, Satriano (74. Mounié), Le Douaron (79. Brahímí).
Hlavní trenér: Eric Roy.

FC Lorient: Mvogo – Silva, Talbi, Touré, Mendy (73. Yongwa) – Abergel (C), Innocent (36. Laporte) – Faivre, Ponceau, Tosin (73. T. Le Bris) – Dieng (60. Kroupi).
Hlavní trenér: Regis Le Bris.
STADE BRESTOIS 29 (2. místo)
26 Z, 13–8–5, 36:20 (+16), 47 bodů

Zatímco domácí bojují o setrvání v Ligue 1, hosté se těší na svou historicky první účast v kontinentálních pohárech. Černý kůň soutěže a bezpochyby největší překvapení ročníku se stále drží těsně pod špičkou tabulky, a svůj evropský debut by si tak za aktuální situace odbylo rovnou v hlavní fázi Ligy mistrů.

Stade před sebou nicméně má ještě pořádný kus práce, třetí Lille má totiž stejný počet bodů a Monako ztrácí jen jeden. Daleko nejsou ani Nice s Lens. Naladí se dnes odpoledne hráči lodivoda Roye po dvou kolech zpátky na vítěznou vlnu a pojistí si své umístění v tabulce?

26 Z, 6–8–12, 35:49 (-14), 26 bodů

Poslední týdny aktuální sezóny se pro Lorient budou nést ve znamení tuhého boje o udržení ve francouzské nejvyšší soutěži. Svěřenci kouče Le Brise jsou aktuálně těsně nad poslední trojicí, přičemž na šestnácté Nantes mají ten nejtěsnější možný náskok. Pokud tak nechtějí riskovat sestup, nesmí si dovolit nic vypustit.

Oranžovo-černí dnes budou chtít navázat na výborný výkon, který předvedli v posledním kole před uplynulou reprezentační přestávkou. Z půdy čtvrtého Monaka si díky Bakayokově gólu v nastavení odvezli bod za cenný výsledek 2:2, kterým se o malinko přiblížili záchraně. Udělají dnes další krok směrem do bezpečí?

Čtyři hráči – 2 branky
Příjemnou sváteční neděli u sledování francouzského fotbalu! Dnešní program Ligue 1 v jednu odpoledne odstartuje utkání mezi Lorient a Brestem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.