Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Paris SG - 31. března 2024   20:45

0:2
(0:0)
Paris SG
53' Vitinha  (O. Dembélé) • 85' Ramos  (Asensio)
Marseille
López – García, C. Mbemba (51. Gigot), Balerdi, Merlin – Veretout, Kondogbia (C) (61. Gueye) – Harít, I. Ndiaye (61. Moumbagna), L. Henrique – Aubameyang.
Blanco – Correa, Únáhí, Negouai, Soglo, Sparagna.
Bastien – Zakrani, Berthomieu
Stade Vélodrome, Marseille
Paris SG
Donnarumma – Hakimí, Pereira, Beraldo, Hernández – Zaïre-Emery (77. Škriniar), Vitinha, Ruiz (65. Ugarte) – O. Dembélé (C) (65. Asensio), Kolo Muani (46. I Kang-in), K. Mbappé (65. Ramos).
Navas – Mayulu, Mukiele, Soler.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:8.
Fotbalisté Paříže zvládli tradičně emotivní souboj v Marseille, když vítězí 2:0 po brankách Portugalců Vitinhy a Ramose. To už hosté hráli dokonce v deseti, když byl ještě v prvním poločase vyloučen Lucas Beraldo, oslabení ale hosté sehráli skvěle, neinkasovali a naopak sami se dvakrát dokázali prosadit.
90+5'
90+4'
Harít dostal příliš dlouhou přihrávku na levou stranu pokutového území, dříve byl u míče Škriniar a odehrál jej do zámezí.
90+3'
Nastavený čas už se překlenul do své druhé poloviny a hosté si v poklidu drží dvoubrankový náskok.
90+2'
Po faulu Veretouta na Asensia hosté mohou rozehrávat volný kop na útočné polovině, což přináší i drobnou roztržku.
90+1'
Rozhodčí Bastien oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
A další zákroky Donnarummy! Ten si nejdříve poradil s prudkou střelou Haríta z ostrého úhlu, pak i s dalekonosnou ránou Garcíi, ta už mířila přímo do středu branky.
88'
Moumbagovi se nepovedlo prostrčit míč na Aubameyanga, domácí to musí zkoušet zase ze středu hřiště.
86'
Domácí mohli rychle odpovědět! Aubameyang se nejdříve protlačil přes Škriniara před Donnarummu, ten vyrazil míč k Harítovi, pak podržel pařížský celek i při dorážce!
85'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Hosté se ubránili rohovému kopu a rozjeli smrtící protiútok, Marco Asensio vysunul do gólové šance GONCALA RAMOSE, jenž si proti Lópezovi věděl rady a navyšuje hostující náskok! Při oslavě provokoval domácí příznivce a chránit jej museli policisté se štíty.
84'
Po domácím centru byl Donnarumma pozdě v souboji s Gigotem, zasáhl jej do hlavy, k nevoli domácích příznivců ale rozhodčí Bastien penaltu neodpískal.
83'
Zajímavá situace, při rohovém kopu I kang-ina byli v pokutovém území jen tři hosté a čtyři domácí, Marseille se v poklidu ubránilo.
82'
Po dalším faulu Gigota I Kang-in zahnal Hakimiho k rohovému praporku, Maročan si ale skvěle zpracoval těžký míč a vybojoval rohový kop.
81'
Faul odpískaný Ulissesi Garcíovi na Manuela Ugarteho zase trochu otupí ten tlak Marseille.
81'
Nápor domácích roste, ovšem stále to nejsou nějaké vyložené příležitosti.
80'
V pokutovém území se tentokrát objevil osamocený Amín Harít, tomu se ale skvělým zákrokem vložil do střely Vitinha.
79'
Do další střelecké pozice se dostal Aubameyang. ovšem i s jeho pohotovou ránou si italský brankář PSG poradil.
77'
Faris Pemi Moumbagna se s trochou štěstí dostal v pokutovém území Pařížanů do dobré palebné pozice, jeho ránu ale pokryl Donnarumma.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain:
ze hřiště odchází Warren Zaïre-Emery, přichází Milan Škriniar.
76'
Po rohovém kopu si odražený míč zpracoval Aubameyang, pak velmi nepovedeně zakončoval.
75'
Merlin se od boční hranice pokutového území pokusil přímo ohrozit Donnarummu, ten míč padající pod břevno vyboxoval nad branku.
74'
Samuel Gigot předvedl extrémně nepovedený kop, z nějakých pětadvaceti metrů nasměroval míč výrazně za hostující branku, přičemž nelze mluvit o střele či o centru.
73'
Marseille je usazeno na útočné polovině, zatím ale daleko od hostující branky.
71'
Aubameyang před hostující brankou nedovoleně přistrčil Danila Pereiru, jenž převzal kapitánskou pásku od vystřídaného Dembélého.
69'
Při pařížském rohu měli domácí před svoji brankou výraznou početní převahu, bezpečně se tak ubránili.
68'
Leonardo Balerdi dobře odblokoval běžícího Hakimiho, ovšem na deštěm skrápěném trávníku podklouzl, zahrál tak míč na rohový kop, navíc se trochu poranil.
68'
Z něj pak domácí nedokázali nijak zahrozit.
67'
Warren Zaire-Emery se ošklivě ukopl při odkopu z blízkosti vlastní branky, Lucas Hernández pak musel hasit situaci alespoň odehráním míče na rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Fabián Ruiz, přichází Manuel Ugarte.
65'
ze hřiště odchází Ousmane Dembélé, přichází Marco Asensio.
65'
ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Gonçalo Ramos.
64'
Hosté chystají hned trojici střídání, do hry přijdou i Asensio s Ramosem.
63'
Centr Ulissese Garcíi doletěl přímo do rukavic Donnarummy.
61'
Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Geoffrey Kondogbia, přichází Pape Gueye.
61'
ze hřiště odchází Iliman Ndiaye, přichází Faris Pemi Moumbagna.
60'
Ulisses García se na pravém křídle dostal k centr, ten však postrádal přesnost.
58'
Marseille právě vstřelilo branku! Domácí fanoušci už se radovali z vyrovnání, branka ale neplatí!

Vše začal Harit individuální akcí na levé straně pokutového území, jeho jedovatou ránu Donnarumma vyrazil jen k PIERRU-EMERICKU AUBAMEYANOVI, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě, rozhodčí ale nakonec posoudili postavení Luise Henriqueho u Donnarummy jako zapojení se do hry bráněním hostujícího brankáře a pískají ofsajd!
57'
Po hostujícím faulu ve středu hřiště se do držení míče dostane Olympique.
56'
Domácí vypadají býti velmi zaskočeni inkasovanou brankou, znovu se musí jen bránit bez míče.
55'
Pařížané jsou při chuti a znovu kombinují na útočné polovině.
53'
Paris Saint-Germain právě vstřelil branku! Hosté se i v oslabení dostávají do vedení! VITIHNA vybojoval míč na útočné polovině a rozjel brejk ve třech proti dvěma, vyměnil si míč s Dembélém, naběhl si na zpětnou přihrávku do pokutového území, kde si balon jedním dotykem zpracoval a druhým jej poslal mimo dosah brankáře Lópeze!
52'
Ke střeleckému pokusu ze střední vzdálenosti se dostal Ulisses García, jeho střela ale doskákala přímo do náruče Donnarummy.
51'
ze hřiště odchází Chancel Mbemba, přichází Samuel Gigot.
50'
Výrazné zdravotní potíže trápí Chancela Mbambu, ten rozhodně nebude schopen v zápase pokračovat, jen za doprovodu stěží kulhá po jedné noze do zámezí.
48'
Obrovská šance hostů! Achraf Hakimi se protáhl po pravém křídle až do pokutového území, tam se uvolnil šikovnou zasekávačkou, svoji slabší levačkou ale neprostřelil Lópeze! Pak se ještě k dorážce probojoval Dembélé, jeho přízemní střela ale končí vedle branky.
46'
ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází I Kang-in.
46'
Hosté po červené kartě podle očekávání změní sestavu, Randal Kolo Mouani přepustí místo na trávníku korejskému záložníkovi I Kang-inovi.
První poločas největší francouzské bitvy mezi Marseille a Paříží končí bez branek, hosté ale budou po změně stran pokračovat v deseti bez vyloučeného Lucase Beralda.
45+2'
45+2'
Nastavený čas se odehrává jen ve středu hřiště, hosté mají míč pod kontrolou.
45+1'
Rozhodčí Bastien k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Žlutou kartu za zdržování při odkopu dostává Gianluigi Donnarumma.
44'
Další výrazně nepřesnou střelu z dálky zapisuje do statistik Luis Henrique.
44'
Kondogbia si na útočné polovině navedl míč na levačku, ovšem velmi nepovedeně pálil výrazně mimo branku.
42'
Iliman Ndiaye se pokusil zaskočit Donnarummu z ostrého úhlu, na italského brankáře si ale nepřišel.
40'
Za protesty bleskově dostává žlutou kartu i Danilo Pereira.
40'
Rozhodčí Bastien po zhlédnutí videozáznamu skutečně vylučuje Lucase Belarda!
39'
Rozhodčí Bastien běží k monitoru a prohlédne si předchozí souboj Aubameyanga s Beraldem!
38'
Žlutou kartu nakonec dostává Lucas Hernández.
38'
Lucas Beraldo hrající se žlutou kartou na kontě vrazil u postranní čáry do Aubameyanga a domácí hráči se dožadují druhé žluté karty pro Beralda.
36'
Po Ruizově pasu do pokutového území se Mbappému nepovedlo obhodit bránícího Mbembu, domácí už dostali hru do středu hřiště.
34'
Nepřesnou rozehrávku Pau Lópeze si zpracovali hosté, ovšem nepovedlo se jim založit rychlou protiakci.
33'
Centr Quentina Merlina si v klidu pohlídal Gianluigi Donnarumma.
32'
Marseille začalo tento zápas velmi aktivně, v posledních minutách ale výrazně vypadlo z tempa, do něj se domácí snaží pomalu vrátit.
30'
Ousmane Dembélé podnikl parádní individuální akci po útočné polovině, ze středu hřiště se efektním slalomem dostal až do střelecké pozice v pokutové území, zakončení ale vůbec nezvládl a přízemní ránou výrazně minul branku!
29'
Další průnikovou přihrávkou Dembélé hledal rozběhnutého Kola Muaniho, včas ale vyběhl López a před Dembélém dokázal vyrazit míč do bezpečného prostoru.
27'
Fabian Ruiz příliš prudce přihrával Dembélému za obranu Marseille, druhý jmenovaný si sice pohlídal své postavení, ovšem neměl nejmenší šanci na tento pas dosáhnout.
25'
Lucas Hernández velmi nepříjemným šlapákem atakoval Ulissese Garcíu, pak se mu nějakou záhadou povedlo přemluvit rozhodčího Bastiena, aby mu neudělil žlutou kartu.
24'
S nepřesným centrem Hakimiho z pravé strany si domácí defenziva snadno poradila.
23'
Kylian Mbappé se uvolnil na levém křídle, pak ale velmi nepřesně centroval, překopl všechny fotbalisty před brankou Marseille.
21'
Z rohového kopu pak vedoucí celek Ligue 1 nijak nezahrozil, hosté znovu hrají ze středu hřiště.
21'
Randal Kolo Mouani se z pravé strany pokutového území snažil najít před brankou Dembélého, přihrávka je sražena na rohový kop.
19'
Dobrou minutu v kuse jsme sledovali hostující přihrávky na úrovni okolo čtyřiceti metrů od branky, k radosti publika to ale dopadlo jen ztrátou míče.
18'
Za bouřlivého pískotu publika si hosté přihrávají na polovině Marseille.
16'
Zpoza pokutového území napřáhl Jordan Veretout a jeho povedená rána prosvištěla jen těsně vedle tyče hostující branky!
15'
Aubameyang byl při dalším průniku povalen k zemi Lucasem Beraldem, ten se stává prvním žlutě napomenutým hráčem tohoto utkání.
14'
Pierre-Emerick Aubameyang potáhl míč útočnou polovinou, individuální akci zakončil střelou zpoza pokutového území, ta mířila přímo do italského brankáře Pařížanů.
13'
Mbappé byl faulován Ulissesem Garcíou poblíž laviček, hosté rychle rozehráli z místa přestupku.
12'
Kolo Muani si u postranní čáry zprvu dobře prohodil míč kolem Merlina, pak si jej ale příliš ukopl od kopačky a balónu se znovu zmocnili domácí.
10'
Neúspěšný výpad Merlina po levé straně, hosté ale zase jen odevzdali mí soupeři, Olympique může vhazovat.
9'
Po nakrátko rozehraném rohu už se domácím nepovedlo ohrozit Donnarummu.
9'
Marseille je v úvodu výrazně aktivnější, Merlin na levém křídle vybojoval další rohový kop.
7'
Aubameyangovi se u postranní čáry nepovedlo zkrotit dlouhou přihrávku, hosté mohou vhazovat.
6'
Po rohu se míč odrazil v pokutovém území k naprosto osamocenému Mbembovi, ten si ale složitě zpracovával míč, pak mu do střely stačili hosté vletět.
5'
Marseille vybojovalo první rohový kop zápasu.
3'
Za bouřlivé kulisy v hledišti se úvodní minuty odehrávají takřka výhradně ve středu hřiště.
1'
Úvodního výkopu se ujali v tmavě modrých dresech hrající Pařížané a je rozehráno! Marseille obléklo bílou sadu.
1'
Při nástupu hráčů na trávník představili domácí fanoušci úchvatnou pyrotechnickou show, atmosféra na Stade Vélodrome je skutečně skvělá. Byť bez hostujících fanoušků, kteří nemohou dnešní bitvu sledovat přímo na stadiónu.

Olympique Marseille: López – García, C. Mbemba, Balerdi, Merlin – Veretout, Kondogbia (C) – Harít, I. Ndiaye, L. Henrique – Aubameyang.
Náhradníci: Blanco – Correa, Gigot, Gueye, Moumbagna, Únáhí, Negouai, Soglo, Sparagna.
Trenér: Jean Louis Gasset

Paris Saint-Germain: Donnarumma – Hakimí, Pereira, Beraldo, Hernández – Zaïre-Emery, Vitinha, Ruiz – O. Dembélé (C), Kolo Muani, K. Mbappé.
Náhradníci: Navas – Mayulu, I Kang-in, Asensio, Ramos, Mukiele, Škriniar, Soler, Ugarte.
Trenér: Luis Enrique

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Berthomieu.
Paris Saint-Germain

Pařížané téměř s jistotou míří k mistrovskému titulu, neboť aktuálně mají náskok deseti bodů na druhé Monako, které už navíc má svůj zápas 27. kola za sebou, třetí Brest pak zaostává o dvanáct bodů. Celek z francouzské metropole je navíc v domácí ligové soutěži neporažen od poloviny září, kdy v domácím prostředí nestačil na Nice.

Jelikož je zmíněná prohra 2:3 s dalším celkem z francouzské riviéry vůbec jedinou ligovou pro PSG v dosavadním průběhu sezóny, zůstává na trávnících soupeřů neporaženo s bilancí 9-4-0.

Hosté mají starosti se zdravotním stavem obranné formace, neboť mimo hru jsou Milan Škriniar, Presnel Kimpembe, Marquinhos i Layvin Kurzawa. Chybět bude i Bradley Barcola, jenž si poranil zadní stehenní sval při srazu francouzské národního týmu do 23 let, což by mělo otevřít cestu do základní sestavy Goncalu Ramosovi.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille před reprezentační přestávkou nezvládli velmi důležitý duel v Rennes, kde prohráli 0:2 a ztratili důležité body v boji o evropské poháry. Aktuálně jsou sedmí se ziskem 39 bodů z dosavadních 26 kol za 10 výher, 9 remíz a 7 porážek.

Marseille sráží naprosto katastrofální bilance na hřištích soupeřů (2-4-7), kde je bodově spolu s dalšími dvěma týmy bodově vůbec nejhorší v celé soutěži. Naopak na domácím Stade Vélodrome je Marseille jediným neporaženým týmem (8-5-0), dnes jej však čeká ta nejtěžší možná zkouška.

Domácí se musí obejít bez Ismaily Sarra, jenž by měl chybět tři týdny kvůli zranění zadního stehenního svalu. S podobnými potížemi absolvoval reprezentační přestávku Jonathan Clauss, ten by mohl chybět měsíc. Tato dvojice se tak připojila k již zraněným Murillovi, Gigotovi, Meitemu, Balerdimu, Garcíovi, Rongierovi a Onanovi. Nějakou naději dnes nastoupit mají alespoň Balerdi a Gigot.
Hezký večer při sledování přenosu z atraktivní dohrávky 27. kola francouzské Ligue 1, v tradičním souboji "Le Classique" se utkají dva nejúspěšnější celky francouzské fotbalové historie Marseille a Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.