Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Lyon - 23. února 2024   21:00

13' Mikautadze
1:2
(1:1)
Lyon
45+1' Lacazette  (Mata) • 61' Benrahma  (Caqueret)
Metz
Úkíddžá – Colin, S. Sané, Hérelle, Udol (C) – Asoro (76. I. Sané), L. Camara (82. N'Duquidi), Jacques, Sabaly (55. Van Den Kerkhof) – Mikautadze, Lamkel Zé (76. Atta).
Dietsch – Candé, Kouao, Lô, Mbaye.
Bollengier – Luczynski, Berthomieu
Stade Saint-Symphorien, Mety
Lyon
Lopes – Mata, Ćaleta-Car, O'Brien, Maitland-Niles – Caqueret (90+5. Akouokou), Matić, Mangala (70. Cherki) – Nuamah (70. M. Fofana), Lacazette (C) (89. M. Baldé), Orban (46. Benrahma).
Perri – Adryelson, Kumbedi, Lovren.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:12.
Čtvrtá výhře v řadě posouvá Lyon na desáté místo, kdežto Méty jsou s pětibodovým mankem na barážovou 16. příčku dál předposlední.
Bollengier vůbec nezohlednil fakt, že se v nastavení několik minut nehrálo, a nedal Métám žádný čas navíc. Po závěrečném hvizdu se raduje Lyon, který po minele Orbana a nájezdu Mikautadzeho od 13. minuty prohrával, ale po Lacazettově vyrovnání z konce první půle zvládl zápas dovést do vítězného konce zásluhou střídajícího Benrahmy.
90+6'
90+6'
Cherkimu to moc nejde. Teď poněkolikáté zachrtil a v důsledku dobře načasovaného skluzu míč ztratil. Hned v další akci ho zase odevzdal přihrávkou namířenou k Úkíddžovi.
90+5'
Střídání v týmu Olympique Lyon:
ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Paul Akouokou.
90+5'
Původně avizované šestiminutové nastavení se ve skutečnosti asi prodlouží. Maxence Caqueret sedí na hrací ploše a avizuje, že bude muset být vystřídán.
90+4'
Joseph N'Duquidi měl kolem sebe trochu volného prostoru. Míč si navedl na levačku a z docela velké dálky zakončil levačkou přesně doprostřed Lopesovy branky.
90+3'
Během Udolova centru si jeho dva potenciální příjemci navzájem překáželi a Maitland-Niles díky tomu odehrál míč do bezpečí.
90+2'
V návaznosti na roh Benrahmy se hosté sami vrátili až k vlastní brance. Lopes nic nevymýšlel a nakopl míč zpět do středu hřiště.
90'
Attův centr O´Brien nebezpečně prodlužoval k Van Den Kerkhofovi. Míč pak letěl do malého vápna a Mata jej na poslední chvíli odklidil na roh, z něhož Udol nehlavičkoval vůbec přesně.
89'
ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Mama Baldé.
88'
S realizací standardky musí domácí tým chvíli počkat. Na vině je Alexandre Lacazette a ošetřování jeho kotníku.
87'
Nebezpečná hra O´Briena vůči Mikautadzemu byla oceněna žlutou kartou a standardní situací pro Méty.
86'
Udol ve výskoku nedovoleně atakoval Cherkiho. Před obnovením hry si hostující fotbalisté ukrojí další porci zbývajícího času.
85'
Méty neztrácely čas s přípravou standardky a bleskově rozehrály do kombinace. Ibou Sané svým centrem zleva žádného parťáka neobjevil.
84'
Atta elegantně přenesl hru ke Colinovi. Centr tohoto pravého beka ale neměl patřičné parametry a Lyon si pomohl vysvobozujícím odkopem.
83'
Hosté nespěchají s distribucí balonu k soupeřově šestnáctce. Duje Ćaleta-Car si rád vymění další přihrávky se stoperským kolegou O´Brienem.
82'
Střídání v týmu FC Méty:
ze hřiště odchází Lamine Camara, přichází Joseph N'Duquidi.
81'
Lamine Camara šel nebezpečně do souboje s Matou a navzdory tomu, že si sám přivodil zranění, mu rozhodčí neodpustil žlutou kartu.
81'
Van Den Kerkhof si předkopl míč za pravou autovou čáru, když se snažil utéct čerstvému Fofanovi.
80'
Ze závaru na okraji vápna byli hosté vytlačeni do středu hřiště, což jim za současného stavu vcelku vyhovuje.
78'
Camara zválcoval Caquereta. Záložník Lyonu získal faul a držíc se za hlavu šetří cenné sekundy.
77'
Kevin Van Den Kerkhof se nastartoval v reakci na diagonálu z vlastní poloviny. Kromě tohoto sprintu nic víc nepředvedl, zodpovědně se za ním vrátil Caqueret.
76'
ze hřiště odchází Didier Lamkel Zé, přichází Arthur Atta.
76'
ze hřiště odchází Joel Asoro, přichází Ibou Sané.
75'
Ještě to pro Lyon bude těžká šichta. Méty pod vlivem nepříznivého skóre zabraly a už několik minut slušně zatápí obraně v čele s O´Brienem a Čaletou-Carem.
74'
I této standardky z levé části hřiště se zhostil Lamine Camara. Didier Lamkel Zé ji zády brance pouze prodloužil mimo hřiště.
73'
Asorův houževnatý postup po levé straně zhatil faul Maty, za který byla udělena první žlutá karta v zápase.
72'
Cherki místo centru vracel míč za sebe. Caqueret byl o chlup odvážnější, jenže jeden z protihráčů jeho pas odklonil k Úkíddžovi.
70'
ze hřiště odchází Ernest Nuamah, přichází Malick Fofana.
70'
ze hřiště odchází Orel Mangala, přichází Rayan Cherki.
70'
Kromě zdi překopl Lamine Camara i břevno Lopesovy branky. Před výkopem portugalského gólmana se bude střídat.
69'
Z faulu na Mikautadzeho pramení přímý kop z lukrativní palebné pozice. Lopes si pečlivě staví zeď.
68'
Z akce Udola a dobře načasované průnikovky těžil Didier Lamkel Zé. Lopes proti kamerunskému hráči rychle vběhl a zmenšil mu střelecký úhel natolik, že zakončení zblízka vyrazil do klidnějších vod.
66'
Matić zakřižoval náběh Mikautadzeho a vypíchl mu balon na roh. Camarův centr Lopes v rukavicích neudržel, ale pokračující akce Mét byla zastavena kvůli ležícímu Matovi.
65'
S vědomím získaného náskoku se Lyon okamžitě stáhl a dává domácím fotbalistům prostor na poklidnou souhru ve středu hřiště.
63'
Zálusk na svůj druhý dnešní gól projevil Georges Mikautadze, avšak tečovaná střela skončila banálním zákrokem zkušeného Lopese.
62'
Méty musí v poslední půlhodině drasticky změnit přístup a začít hrát více do ofenzivy. Po změně stran jsou zkrátka až moc pasivní.
61'
Lyon právě vstřelil branku!
Hosté otáčí na 2:1! Caqueret si po kreativní přihrávce Matiće na Úkíddžu nepřišel. Míč ale získal zpět a zprava ho posunul na podstatně volnějšího SAIDA BENRAHMU, jehož střela se o levou tyč odrazila do sítě.
61'
Lacazette neměl dostatečnou rychlost k tomu, aby převzal Nuamahovu kolmici před Saném.
60'
Držení míče: 33 % – 67 %.
59'
S dobýváním zformovaného bloku si teď hosté neví rady a ztrácí hodně času alibistickou kombinací na půlce.
58'
Caqueret nedoručil přihrávku na Lacazettea. Lyon míč rychle získal zpět, ale Lacazette přetaženým centrem zprava nic moc nevytvořil.
57'
Danley Jean Jacques je v péči realizačního týmu a László Bölöni pravděpodobně bude muset vypotřebovat druhý slot na střídání.
56'
Nuamah nepočítal s Lacazetteovou přihrávkou do druhé vlny a kvůli špatnému zpracování neměl možnost akci lépe rozvinout.
55'
ze hřiště odchází Cheikh Tidiane Sabaly, přichází Kevin Van Den Kerkhof.
54'
Obléhání přelidněného vápna chtěl Nuamah zrychlit vysunutím Lacazettea. Přihrávka z prvního doteku však k ostřílenému útočníkovi neprošla.
53'
Matův centr přistál u domácích obránců, kteří i nadále zůstanou v pohotovosti. Nařízen je aut Maty.
52'
Ve snaze o co nejpřímočařejší útoky se domácí tým často zbavuje balonu hned po jeho zisku. Lyon naopak volí trpělivější mezihru.
51'
Méty nejprve měly odkrytý střed hřiště, ale o pár sekund později se jim přesto podařilo svědomitě ubránit Benrahmu.
49'
Ćaleta-Car vystavil stopku přihrávce Udola. Benrahmův protiútok zase skončil kousek za půlkou na bránícím Camarovi.
48'
Střídající Benrahma se uvedl střelou z dálky, kterou alžírského brankáře domácího týmu v žádném případě neznervózněl.
47'
Sané nic neriskoval a v návaznosti na nepřesnou kolmici Lyonu jenom odpálil míč za pomezní čáru.
46'
ze hřiště odchází Gift Orban, přichází Saíd Benrahma.
46'
Lyon se v prvních poločasech venkovních zápasů dlouhodobě trápí a nejinak tomu bylo dnes v Métách, kde po velké chybě Orbana otevřel skóre Mikautadze. Ještě do přestávky však Olympique kostrbatě vyrovnal na 1:1 – Matovu střelu z dálky duchapřítomně prodloužil do sítě kapitán Lacazette.
45'
45+1'
Olympique dává gól do šatny! Matićovy dvě přihrávky odvrátili domácí fotbalisté jen k Mangalovi, jenž rychle odevzdal míč Matovi. Jeho nástřel z pětadvaceti metrů převzal ALEXANDRE LACAZETTE a pohotovým halfvolejem zaevidoval dvanáctý gól v sezoně.
44'
Didier Lamkel Zé napadal O´Briena a z beznadějné situace vytěžil pro Méty aut z křídelní lokality.
43'
Lyon rychle rozehrál po faulu Camary. Mangala vyšperkoval následnou souhru přihrávkou z levé části vápna k penaltovému puntíku. Caqueret tam dostal míč na dlouhou nohu a v pádu Úkíddžu neohrozil.
42'
Další zbytečná ztráta Lyonu v přechodové fázi. Didier Lamkel Zé díky ní dokráčel až do vápna a připsal si nepřesnou střelu levačkou.
40'
Chybu Lyonu v rozehrávce napravoval Ernest Nuamah taktickým faulem ve středovém kruhu na Mikautadzeho. Rozhodčí přivřel obě oči a neudělil za něj žlutou kartu.
39'
Současně s nepřesnou přihrávkou Matiće odhalil hlavní rozhodčí Bollengier ofenzivní faul Mangaly.
38'
Colin měl neskutečně hodně času na provedení centru z pravého křídla, nicméně Udol se přes Matu k zakončení hlavou nedostal.
37'
Mikautadze roztáhl přímočarou akci do pravého křídla. Z toho okamžitě letěl centr a nekrytý Cheikh Tidiane Sabaly na něj jen o milimetry nedosáhl.
36'
S nízkým centrem do ohně se Colin trochu ukvapil. U branky neměl žádné spoluhráče, takže Duje Ćaleta-Car situaci komfortně vyřešil.
35'
Mangala lacino ztratil míč ještě před půlící čarou. Camara mu pak nestihl utéct, protože byl rychle faulován.
34'
Nuamah se na pravém okraji vápna uvolnil k centru. Mangala na přílet balonu nebyl připravený a nekvalitní hlavičkou branku netrefil.
33'
Sabaly byl zpomalen na hranici pokutového území. Bránícímu Matovi ulehčil život hvizd rozhodčího, který viděl hru rukou.
32'
Balon cirkuluje mezi zadáky Lyonu. Jeho mezihra je hodně zdlouhavá, byť se Méty nesnaží napadat.
31'
Po Mikautadzeho ztrátě nedostal Nuamah balon do bezpečí a umožnil Jacquesovi vystřelit z dálky. Lopesův zákrok v tomto případě nebyl zapotřebí.
30'
Držení míče: 23 % – 77 %.
29'
Narážečka mezi Matićem a Caqueretem byla zastavena ještě předtím, než se začala rýsovat nějaká palebná pozice.
28'
Didier Lamkel Zé přenášel hru napříč útočnou polovinou, nicméně před Mikautadzem si balon přivlastnil Maitland-Niles.
27'
Lacazette to má v soubojích s domácí obranou hodně složité. Suverénně nejlepší střelec Lyonu si zatím moc nekopl.
26'
Lyon začíná přitápět pod kotlem. Méty brání ve velkém počtu a trpělivě čekají na rychlé brejky.
25'
Nedostatečně odvrácený centr měl za následek nebezpečnou situaci v hlavní roli s Nuamahem, jemuž se nepovedlo tvrdou střelu lépe umístit. Úkíddžá se za ní nemusel skoro vůbec přemisťovat.
23'
Z Lacazettem sklepnuté diagonály Matiće vzešla Caqueretova střela zpoza vápna, proti které si Úkíddžá připsal první jednoduchý zákrok.
22'
Hérelle byl v souboji na půlce faulován Orbanem.
21'
Nuamah potvrdil pozici dosud nejaktivnějšího hráče Lyonu. Před vápnem si navedl míč na levačku a o solidní kus minul vzdálenější šibenici.
20'
Mata pomohl Lyonu vytáhnout míč k útočné třetině hřiště, jenomže Nuamahův centr k nikomu v modrém nedoplachtil.
19'
Lopesův výkop stopily Méty, které zatím působí mnohem odhodlaněji. Lyonu se nedaří navázat na sérii výher.
18'
Ćaleta-Car odhlavičkoval Camarův roh daleko před vápno, odkud se Lamkel Zé prezentoval trochu naivní ranou mimo tři tyče.
17'
Ćaleta-Car stál v cestě Asorova centru. Také domácí fotbalisté si vyzkouší výhodu rohového kopu.
16'
Didier Lamkel Zé se po dalším neslavném rohu Nuamaha hnal do protiútoku, ale na pravé straně se proti přesile tentokrát neprosadil.
15'
Další požár v hostující obraně Lopes uhasil skokem k levé tyči. Zpoza vápna to na něj zkoušel Lamine Camara.
13'
Méty právě vstřelily branku!
Orban poslal tristní přihrávku na vlastní polovinu. GEORGES MIKAUTADZE ji vystihl a utekl O´Brienovi, aby s citem přeloboval vybíhajícího Lopese.
13'
Nuamah se dlouhým dotekem do křídla uvolnil k centru. Ainsley Maitland-Niles z něj otřel volej o Asora a pokračovat se bude rohovým kopem.
12'
Camara zpackal přechod otevřeného středu hřiště přihrávkou na kopačky hostujících stoperů. Začátek zápasu je plný nepřesností.
11'
Colinův výpad po pravé straně byl zastaven riskantním skluzem vracejícího se Lacazettea.
10'
Znovu je míč mimo výseč. Colin tam pustil nepřesné přenesení Lyonu.
9'
Mangala to přehnal s výškou finálního centru. Balon proletěl nad Nuamahem a zastavil se až v zámezí.
8'
Mangala zahnal Orbana k zadní čáře. Hérelle tam přispěchal se skluzem a odrazil míč na roh.
7'
Lopes centr z levé strany suverénně schoval do rukavic.
6'
Camarova přihrávka na Udola byla drobně tečována a kapitán Mét doprovodil míč za zadní čáru. Je z toho první roh.
5'
Nuamah prováhal ideální čas na centr před branku a přihrávkou dozadu trochu zatopil svým spoluhráčům, kteří si museli pomoct s brankářem Lopesem.
4'
I napodruhé si O´Brien v obraně poradil na výbornou. Jacques si v jeho společnosti ukopl míč do autu.
3'
Jake O'Brien na křídle vystavil stopku Udolovi. Hosté míč vrátili neadresným nákopem Maitlanda-Nilese, jenž netypicky nastupuje na pozici levého beka.
2'
V modrém hrající Lyon obstaral zahajovací výkop a hned se snaží usadit na útočné polovině.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Colin, S. Sané, Hérelle, Udol (C) – Asoro, L. Camara, Jacques, Sabaly – Mikautadze, Lamkel Zé.
Náhradníci: Dietsch – Atta, Candé, Kouao, Lô, Mbaye, N'Duquidi, I. Sané, Van Den Kerkhof.
Trenér: László Bölöni

Olympique Lyon: Lopes – Mata, Ćaleta-Car, O'Brien, Maitland-Niles – Caqueret, Matić, Mangala – Nuamah, Lacazette (C), Orban.
Náhradníci: Perri – Adryelson, Akouokou, M. Baldé, Benrahma, M. Fofana, Cherki, Kumbedi, Lovren.
Trenér: Pierre Sage

Rozhodčí: Bollengier – Luczynski, Berthomieu.
1. vzájemný zápas

05.11.2023
Lyon – Méty 1:1
Branky:
84. Alvero – 77. Jallow.
Olympique Lyon

Jedna z nejslavnějších značek ve francouzském fotbale se ve třech únorových kolech konečně vzdálila sestupovému pásmu. Lyon postupně zdolal Marseille, Montpellier a Nice a současně s posunem na jedenácté místo tabulky získal tři body k dobru na barážovou šestnáctou příčku. Tahounem ofenzivních řad je s jedenácti góly zkušený útočník Alexandre Lacazette. Na marodce je obránce Henrique a záložníci Lepenant s Tolissem. Vykartován je krajní bek Tagliafico.
FC Méty

Zatímco Lyonu se sestupové starosti postupně přestávají týkat, tak domácí tým je po dvaadvaceti kolech jedním ze dvou žhavých adeptů na přímý pád do druhé ligy. S bilancí čtyř výher, pěti remíz a třinácti porážek je na předposledním sedmnáctém místě, kde má pět bodů ztráty na tři týmy před sebou. Méty získaly v předešlých devíti kolech jediný bod za remízu v Marseille. Před týdnem naopak padly 0:3 s Montpellierem. S pouhými třemi góly se o post nejlepšího střelce dělí Sabaly a momentálně zraněný Gambijec Ablie Jallow. Fit není ani další útočník Tetteh.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z prvního zápasu třiadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se zaměříme na zápas, ve kterém si to Méty rozdají s Lyonem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.