Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Monaco  - 30. března 2024   17:00

Metz
78' P. Diallo (Kouao) • 84' I. Sané (Kouao)
2:5
(0:3)
Monaco
4' Minamino  (E. Ben Seghir) • 10' Akliouche   • 16' Vanderson  (Golovin) • 76' Balogun   • 88' Balogun  (Kehrer)
Metz
Úkíddžá – Kouao, Lô (82. I. Sané), I. Traoré, Candé, Udol (C) – Van Den Kerkhof (71. Jallow), Atta, L. Camara, Asoro (24. P. Diallo) – Mikautadze (82. S. Sané).
Dietsch – Mbaye, N'Duquidi, Tetteh, Demouchy.
Wattellier – Mugnier, Bercherbru
Stade Saint-Symphorien, Mety
Monaco
Majecki – Vanderson (89. M. Coulibaly), Singo, Kehrer, Jakobs – Yo. Fofana (65. Magassa) – Akliouche, Golovin (79. E. Diop), Minamino (65. Diatta), E. Ben Seghir (65. Balogun) – Ben Yedder (C).
Köhn – Embolo, Ouattara, Salisu.

Už v prvním poločase rozhodlo Monaco o svém vítězství. Ve druhém poločase se pak hrál opatrný fotbal a dlouho se čekalo na nějakou větší šanci. Vše se povedlo až v závěrečných minutách, kdy oba soupeři přidali po dvou trefách.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.
90+3'
90+3'
Střetnutí už se pouze dohrává a oba týmy se spíše už vidí v kabinách.
89'
Střídání v týmu AS Monaco:
ze hřiště odchází Vanderson, přichází Mamadou Coulibaly.
88'
Monaco právě vstřelilo branku!
Maghnes Akliouche poslal centr na první tyč, kde míč za sebe prodloužil Thilo Kehrer. A když FOLARIN BALOGUN předskočil soupeře, měl už snadnou pozici ke vstřelení dalšího gólu – 2:5. Asistence: Thilo Kehrer.
87'
Vanderson nasadil soupeři jesličky, čím vybojoval alespoň rohový kop. Monaco přestalo po čtvrté trefě úplně hrát, čímž vrátilo do hry domácí.
84'
Méty právě vstřelily branku!
Kolmou přihrávku do vápna dostal Koffi Kouao, jenž zvedl nohu a přihrál před branku, kde se na správné pozici nacházel střídající IBOU SANÉ. Ten měl před sebou odkrytou branku, kterou z malého vápna také trefil – 2:4. Asistence: Koffi Kouao.
83'
Na centr od rohového praporku si naskočil Fali Candé, jenž balon netrefil, a tak on sám skončil za brankovou čárou.
82'
Střídání v týmu FC Méty:
ze hřiště odchází Georges Mikautadze, přichází Sadibou Sané,
ze hřiště odchází Aboubacar Lô, přichází Ibou Sané.
82'
Z levé strany se snažil odcentrovat Ablie Jallow, který vybojoval rohový kop.
79'
ze hřiště odchází Alexandr Golovin, přichází Edan Diop.
78'
Ablie Jallow roztáhl hru na pravou stranu vápna, kde byl osamocený Koffi Kouao. Na jeho střílenou přihrávku nastavil nohu PAPE AMADOU DIALLO, jenž už měl snadnou úlohu – 1:4. Asistence: Koffi Kouao.
76'
Vánoce sice nejsou, ale Alexandr Úkíddžá dal soupeři dáreček! Domácí brankář patičkou chtěl vrátit míč Falimu Candému. Ovšem trefil nohu FOLARINA BALOGUNA, který se může běžet radovat – 0:4.
75'
Do konce zápasu zbývá posledních patnáct minut a nastavení. Ve druhém poločase už moc velkou kvalitu nevidíme.
73'
Na levé straně se nacházel Wissam Ben Yedder, jehož zakončení bylo sražené na rohový kop.
72'
Dalším volejem se prezentoval Wissam Ben Yedder, jemuž zakončení nesedlo, protože míč letěl jen nad branku.
71'
ze hřiště odchází Kevin Van Den Kerkhof, přichází Ablie Jallow.
70'
Na hranici vápna se napřáhl Folarin Balogun, jemuž do střely skočili hned tři soupeře. Následně ze střední vzdálenosti zamířil nad branku Soungoutou Magassa.
69'
Vanderson využil podklouznutí soupeře a dostal se blíže k vápnu. Ovšem následnou přihrávkou už nenašel spoluhráče.
68'
Sledujeme pasáže zápasu, kdy se toho moc neděje. Monaco znovu drží míč a kombinuje daleko od soupeřovy branky.
66'
Na malém vápně, ale také zády k brance byl Wissam Ben Yedder, jenž patou hledal spoluhráče. Méty se tentokrát ubránili, znovu jen odkopem.
65'
ze hřiště odchází Takumi Minamino, přichází Krépin Diatta,
ze hřiště odchází Youssouf Fofana, přichází Soungoutou Magassa,
ze hřiště odchází Eliesse Ben Seghir, přichází Folarin Balogun.
65'
Do vápna se hnal Georges Mikautadze, kterého tělem otravoval soupeř, a tak zakončení bylo nepřesné.
64'
Ve druhém poločase už je to fotbalová nuda! Ani jeden z týmů si nevytváří šance a troufnu si říct, že knížecí klub vyhraje.
63'
Do vápna se hnal Eliesse Ben Seghir, kterému se střetly myšlenky, a tak si pro balon vyběhl Alexandr Úkíddžá.
62'
Ve druhém poločase je vidět, že Monaco už má nahráno a nikam rozhodně nespěchá. Vše podporují také Méty, kterým schází větší kvalita.
60'
Centr domácího celku byl sražený na rohový kop. K hlavičce se nacpal Fali Candé, jehož pokus šel do vzduchu, odkud si ho stáhl Radosław Majecki.
58'
Domácí celek mířil do přečíslení, avšak jednalo se o pomalou akci, a tak se hosté stihli vrátit. Navíc Arthur Atta neustál před vápnem souboj.
57'
Kevin Van Den Kerkhof se snažil něco vymyslet u postranní čáry, avšak pozorný byl Ismail Jakobs, jenž míč odehrál do autu.
55'
Po dalším rozehrání rohového kopu si na balon naskočil Matthieu Udol, jenž jej netrefil ideálně, a tak míč spíše jen prodloužil za sebe.
52'
Rohovému kopu se Méty ubránily, ale odkopem našly jen obránce soupeře, kteří už mezi sebou kombinují.
51'
Na levé straně se rozeběhl Ismail Jakobs, který centrem hledal Wissama Bena Yeddera, jenž na míč nedoskočil. Monaco bude rozehrávat další rohový kop.
50'
Takumi Minamino hledal přihrávkou před branku svého kapitána. Míč těsně vedle pravé tyče srazil Fali Candé.
49'
Z levé strany pokutového území přihrával na zadní tyč Maghnes Akliouche. Ovšem ve správném prostoru nikdo nebyl, a tak se bude odehrávat od branky.
48'
Zpoza vápna se napřáhl Lamine Camara, jehož pokus znovu mířil pouze doprostřed branky, kde byl připravený Radosław Majecki.
47'
Při pohledu na hrací plochu to vypadá, že ani jeden z trenérů v poločasové přestávce nestřídal.
46'
Hlavní rozhodčí zahájil druhý poločas. Na míči začne Monaco, které má tříbrankový polštář.
46'
Monaco během šestnácti minut dalo soupeři tři branky a pokud bude pokračovat ve stejném výkonu i ve druhém poločase, vyhraje. Naopak Méty byly směrem dopředu téměř neškodné a potřebovaly by pořádně zapnout.
45+1'
45'
Čtvrtý rozhodčí ukazuje, že se bude hrát pouhá minuta navíc.
43'
Wissam Ben Yedder hledal ve vápně spoluhráče, ale balonu se chopil Alexandr Úkíddžá. Po jeho odkopu znovu hraje Monaco.
41'
Do vápna se hnal Matthieu Udol, který přistrčil soupeře. Hlavní rozhodčí situaci posoudil jako faul, což domácího kapitána pořádně rozohnilo.
40'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, který je v režii hostujícího mužstva. Méty se potřebují rychle vzchopit, jinak by mohly odejít s debaklem.
39'
Youssouf Fofana otočil hru na levou stranu, odkud to sám zkusil Ismail Jakobs. Jeho pokus měl mířit do bližšího horního rohu branky, avšak míč letěl nad branku.
37'
Před hostující branku letěl další míč, který ale odehrál do bezpečí Wilfried Stephane Singo.
35'
A znovu hostující kapitán, který se nacházel u postranní lajny. Jeho kolmá přihrávka byla příliš dlouhá, a tak si pro balon vyběhl Alexandr Úkíddžá.
34'
Ve vápně se nacházel Wissam Ben Yedder, který si skvěle poslal balon před sebe. Ovšem z prostoru pokutového puntíku branku přestřelil.
33'
Maghnes Akliouche si na útočné polovině podržel míč a nechal se faulovat. Monaco tak zůstává u míče a vteřiny soupeři utíkají.
31'
Z velké dálky natáhl ke střele Fali Candé, který neměl komu už přihrát. Jeho pokus před brankářem skočil, ale mířil doprostřed branky, kde byl připravený Radosław Majecki.
31'
Youssouf Fofana dával malou domů a při napadání se do skluzu položil Lamine Camara. Radosław Majecki měl plné nohy práce, aby míč odehrál.
30'
Koffi Kouao vedl míč středem a počkal si na náběh spoluhráče. Ovšem přihrávka byla trochu delší, a tak z brankové čáry centroval mimo hrací plochu Kevin Van Den Kerkhof.
29'
Monaco hraje opravdu pozorně, velmi často kombinuje. Naopak při ztrátě míče přichází rychlé dostupování soupeřů.
27'
Pas hostujícího celku mířil na japonského záložníka. Takumi Minamino dával míč pod sebe patičkou, ale Youssouf Fofana to k němu měl dál než soupeř.
26'
Aboubacar Lô poslal pas po pravé straně, kde si zkušeně počínal Thilo Kehrer, který nechal proběhnout útočníka soupeře.
24'
ze hřiště odchází Joel Asoro, přichází Pape Amadou Diallo.
24'
Domácí fanoušci pískají, čímž zrovna svým hráčům nepomáhají. Alexandr Úkíddžá pod tlakem odehrál míč za postranní lajnu.
23'
V úvodu zápasu se domácí celek nemá čeho chytit, je pod velkým tlakem a už třikrát inkasoval. Métám tak vlak ujíždí od úvodních minut.
21'
Dnešní utkání se hraje za hustého deště. Pokud Monaco dnes vyhraje, posune se minimálně do zítra na druhou pozici.
20'
Do vápna vnikal Maghnes Akliouche, jemuž nevyšel první dotek. Následně míč za postranní lajnu odpálil Koffi Kouao.
19'
Monaco vstoupilo do zápasu ve skvělém stylu a dále zůstává u míče, který ještě zachytilo na útočné polovině hrací plochy.
16'
Pohybu krajního obránce si skvěle všiml Alexandr Golovin. VANDERSON byl v pokutovém území zcela sám a placírkou zakončil podél brankáře na zadní tyč. Parádní moment – 0:3. Asistence: Alexandr Golovin.
15'
Knížecí klub už může hrát v klidu. Je vidět, že jde o zkušené mužstvo, které se nikam nežene a spíše drží mí na útočné polovině.
14'
Hráči v bílých dresech kombinují na útočné polovině. Monaco za čtrnáct minut vyslalo už osm střel.
13'
Z pravé strany postupoval do vápna Georges Mikautadze, jenž neprostřelil polského brankáře. Následně to zpoza vápna zkoušel také Lamine Camara, ale mířil jen doprostřed branky.
10'
Ve středovém kruhu chyboval Kevin Van Den Kerkhof, a tak se dva monačtí hráči hnali na jediného obránce. Celou akci vzal na sebe MAGHNES AKLIOUCHE, jenž zamířil po zemi do pravého spodního rohu branky – 0:2.
9'
Na levé straně vápna dostal trochu prostoru Georges Mikautadze, jehož pokus na roh srazil Alexandr Golovin.
8'
Knížecí klub rychle přešel na útočnou polovinu, kde přihrávku pokazil Alexandr Golovin. Méty tak peláší na druhou stranu.
7'
Domácí celek vybojoval faul na útočné polovině, avšak centr vyboxoval Radosław Majecki. Následně se u lajny protáhl Georges Mikautadze a vybojoval rohový kop.
4'
Na levé straně se uvolnil Eliesse Ben Seghir, který na malém vápně našel japonského spoluhráče. AKUMI MINAMINO se rychle otočil, zamířil mezi soupeřovy nohy a také přesně do levého spodního rohu branky – 0:1. Asistence: Eliesse Ben Seghir.
3'
Na pravé straně vápna převzal přihrávku Vanderson, jehož pumelice mířila na branku. Avšak Alexandr Úkíddžá byl dobře postavený a míč vyrazil.
3'
Wissam Ben Yedder prodlužoval míč za sebe, kde se nacházel soupeř, který balon vrátil. Následně před branku nepřesně přihrával Ismail Jakobs.
2'
Domácí celek do dnešního souboje nastoupil ve vínových dresech, naopak Monaco hraje v bílé sadě.
1'
Jdeme na to, jelikož hlavní rozhodčí dal pokyn k tomu, aby se rozehrálo. První se balonu chopily Méty, jejichž akce po faulu Koffiho Kouaoa skončila.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Kouao, Lô, I. Traoré, Candé, Udol (C) – Van Den Kerkhof, Atta, L. Camara, Asoro – Mikautadze.
Náhradníci: Dietsch – P. Diallo, Jallow, Mbaye, N'Duquidi, S. Sané, I. Sané, Tetteh.
Trenér: Boloni

AS Monaco: Majecki – Vanderson, Singo, Kehrer, Jakobs – Yo. Fofana – Akliouche, Golovin, Minamino, E. Ben Seghir – Ben Yedder (C).
Náhradníci: Köhn – Balogun, M. Coulibaly, Diatta, E. Diop, Embolo, Magassa, Ouattara, Salisu.
Trenér: Hutter

Rozhodčí: Wattellier – Mugnier, Bercherbru.

Půjde o souboj týmů, které se nacházejí na opačných pólech tabulky. Při pohledu na ní je jasné, že favoritem bude Monaco. To se aktuálně nachází na čtvrtém místě, když zaznamenalo šestačtyřicet bodů a na vedoucí PSG už ztrácí třináct bodů. Knížecí klub v posledních čtyřech zápasech vždy bodovalo, když zapsalo dvě vítězství a stejné počet remíz. Naopak Méty jsou na sedmnáctém místě a bojují o záchranu. Předposlední celek tabulky aktuálně posbíral třiadvacet bodů a na záchranu ztrácí pouhé tři body. Dnes domácí tým v posledních pěti duelech dvakrát zvítězil a třikrát prohrál.
Reprezentační přestávka je minulostí, a tak vás vítám u Ligue 1 Uber Eats. V sedmadvacátém kole na sebe narazí FC Méty a AS Monaco.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.