Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Rennais - 31. března 2024   17:05

Štrasburk
71' Senaya  • 73' Sebas (Bakwa)
2:0
(0:0)
Štrasburk
Bellaarouch – Guilbert (C), Perrin, Saï. Sow – Senaya, A. Santos (89. Ali Abdallah), H. Diarra, Delaine – Bakwa, Gameiro (75. Mwanga) – Emegha (53. Sebas).
Pierre – Aholou, Baseya, Deminguet, Doukouré, A. Sylla.
El Hadj – Mouysset, Boudikian
Stade de la Meinau, Štrasburk
Rennais
Mandanda (C) – G. Doué, Wooh, Omari, Theate (75. Belocian) – Bourigeaud, Matusiwa (57. Kalimuendo), Santamaría, D. Doué (75. Le Fée) – Gújrí, Terrier (83. Saláh).
Gallon – Rieder, Seidu, Yıldırım, Bamba.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:0. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:17.
Díky prohrám týmů ze spodku tabulky si dvanáctý Štrasburk vypracoval šestibodový náskok na barážové 16. místo. Rennes po skvělém začátku roku nevyhrálo třetí z posledních čtyř ligových zápasů a po 27 kolech mu bude patřit osmá příčka.
Je konec a Štrasburk může směle oslavovat první domácí ligovou výhru od 20. prosince loňského roku! Alsasané celý zápas bezchybně odolávali převaze Rennes. Hosty nepustili k žádné střele na branku a sami několikrát hrozili z rychlých kontrů. Mandanda těmto nájezdům odolával do 71. minuty. To nestačil na dorážku Senayi a hned z následné akce ho ze zmiňovaného protiútoku překonal také střídající Sebas.
90+8'
90+7'
Saláhův přetažený centr hravě odhlavičkoval Perrin. Uprostřed hřiště se pak mimořádně nepovedl nákop Woohovi.
90+6'
Sebas byl faulován, když šel odvážně mezi Le Féeho a Bourigeauda. Štrasburk rozehrál standardku do kombinace za účelem dalšího šetření času.
90+5'
Julien Stéphan už má dávno dostřídáno, takže se Wooh musí vrátit na hřiště i se zkrvavenými ústy.
90+4'
Na trávník naopak vyrazil doktor hostů. Z hlavičkového souboje se sedmnáctiletým benjamínkem Ali Abdallahem si odnesl zranění obličeje Wooh.
90+3'
Senaya zůstává v nefotbalové pozici s křečemi. První pomoc mu poskytl Bakwa, zásah realizačního týmu zapotřebí nebude.
90+2'
Delaine se postavil mezi balon a G. Douého. Talent Rennes si pomohl faulem a domácí rozhodně nebudou spěchat s uvedením balon do pohybu.
90'
Woohova hlavička se vznesla vysoko do vzduchu a to byla markantní výhoda pro Bellaarouche, který si stáhl balon do rukavic.
89'
Střídání v týmu RC Štrasburk:
ze hřiště odchází Andrey Santos, přichází Aboubacar Ali Abdallah.
88'
Bellaarouch neměl zájem provádět riskantní rozehrávku se svými obránci a dalekonosným odkopem víceméně odevzdal balon Mandandovi.
86'
Santos pod vlivem Saláhova napadání ztratili balon u svého vápna. Využít toho chtěl Kalimuendo, jenže přihrávka na Gújrího přes domácí fotbalisty neprošla.
85'
Alsasané ukrajují další desítky sekund bez toho, aniž by se museli potýkat s nějakým drtivým náporem Rennes. V tuto chvíli se zdá být o výsledku rozhodnuto.
83'
Střídání v týmu Stade Rennes:
ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Ibráhím Saláh.
83'
Diarra řešil přečíslení tři na dva kooperací s aktivním Bakwou. Ten se snažil co nejlépe zhotovit ke střele a to dalo Woohovi trochu času na to, aby koncovku z pravé strany obětavě zablokoval na roh.
82'
Terrier neměl připravenou pozici na zakončení z narážečky s Kalimuendem. Vysoko letící balon se stal snadnou kořistí pro Bellarouche.
81'
Perrin dohrával rohový kop propagační střelou z dálky, která nemohla stačit na překonání veterána Mandandy.
80'
Díky dvěma slepeným gólům narostlo domácím fotbalistům sebevědomí. Bakwa čaroval na křídle a vytěžil z toho rohový kop.
78'
Trápení v útoku Rennes teď krásně podtrhl Santamaría. Ve snaze o střelu z jedničky mu podjela stojná noha a balon putoval několik metrů vedle Bellaarouchovy branky.
77'
I s touto standardní situací z dílny Bourigeauda si domácí obrana poradila. Rennes je celý zápas v ofenzivní křeči.
76'
Delainemu se zažlutilo před očima kvůli faulu, který odnesl G. Doué. Domácí krajní bek nedokázal dobře načasovat svůj riskantní skluz na křídle.
75'
ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Junior Mwanga.
75'
ze hřiště odchází Désiré Doué, přichází Enzo Le Fée.
75'
ze hřiště odchází Arthur Theate, přichází Jeanuel Belocian.
73'
Štrasburk právě vstřelil branku!
G. Doué se neprosadil přes Sowa a Bourigeaudovi zbyl jen další rohový kop. Sklepnutí Theathea na D. Douého domácí fotbalisté vystihli a ve čtyřech vyrazili do smrtícího brejku. Bakwa dobře načasovaným pasem uvolnil za obranu JEREMYHO SEBASE. Poprvé v sezóně hrající mladík ve sprintu obešel Mandandu a zleva pohodlně upravil skóre na 2:0.
71'
Alsasané dělají mílový krok za druhou výhrou v řadě! Delaine si užíval volnosti na levé straně. Bakwa po jeho přihrávce zasáhl protihráče a od toho se balon odrazil k MARVINU SENAYOVI, který z duchapřítomné dorážky poslal domácí tým do vedení 1:0.
71'
I v tomto případě hledal Bourigueaud Wooha. Kamerunský obránce však nebyl v komfortní pozici na zakončení a Bellaarouch zůstal bez práce.
70'
Roh se bude opakovat, a to v důsledku Woohovy hlavičky, která se pravděpodobně otřela o bránícího Diarru.
69'
Vpád D. Douého dovnitř pokutového území perfektně načasovaným skluzem eliminoval Guilbert. Za následek to má rohový kop.
68'
Bellaarouch nedosáhl na centr snášející se k zadní tyči. Theate ho u ní rovněž nezpracoval a domácím byl přisouzen odkop od brány.
67'
Guilbertův roh byl odhlavičkován před vápno. Senaya se tam odhodlal k ambicióznímu projektilu, jenž se hostům podařilo zablokovat ještě před Mandandou.
66'
Sebasovi byl vypíchnut balon ve prospěch Bakwy, jenž u zadní čáry otřel balon o Omariho. Alsasané navážou rohovým kopem.
65'
Pro Bourigeaudův nákop z prvního doteku si došel Bellaarouch. Náběh Kalimuenda byl vesměs zbytečný a symbolický.
64'
Theate nechytil přihrávku k rohovému praporku. Rennes alespoň zkusí nalézt na domácí aut z krajně nevýhodné destinace.
63'
Nákop stopera Sowa znamenal drobnou práci pro Mandandu. Kvůli zakládání útočné akce Rennes se Bourigeaud zatáhl až ke stoperům.
62'
D. Doué byl u levé postranní čáry zdvojen. Pro své barvy získal aspoň aut, takže se tým z Bretaně nanovo usazuje v okolí domácího vápna.
61'
Sebas je po svém nástupu na hřiště hodně vidět. Nyní byl v souboji s Theatem trochu přemotivovaný, Rennes se bude moci z klidu přesunout do útočné fáze.
60'
Držení míče: 40 % – 60 %.
59'
Sebasovo rozhození do křídla mělo za následek úprk Bakwy. Finální pas z pravé strany se mu ale nepovedlo a ještě navíc si Bakwa trochu ublížil.
58'
Alsasané se po změně stran jeví v mnohem odvážnějším světle. Rozhodně už to není tak, že se hraje jen na branku Bellarouche. Spíše naopak...
57'
ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Arnaud Kalimuendo.
57'
Guilbertův roh muži v bíločerných barvách odvrátili za cenu toho, že se Santos dostal k ještě jedné střele ze střední vzdálenosti, kterou Mandanda tentokrát řešit nemusel.
56'
Realizaci nařízeného rohu oddálil menší spor v přelidněném malém vápně. Mandanda se nepohodl s Diarrou.
55'
Dvojí šance Štrasburku! Hosté podcenili situaci u půlící čáry. Čerstvý Sebas rozvinul protiútok až do střely, kterou Mandanda vyrazil skokem ke své levé tyči. Senaya ještě udržel balon ve hřišti a dal ho pod sebe Santosovi, jenž si na veterána v brance rovněž nepřišel!
54'
Dlouho nezůstane kompletní ani základní jedenáctka Rennes. Od kouče Juliena Stéphana přebírá poslední pokyny útočník Kalimuendo.
53'
ze hřiště odchází Emanuel Emegha, přichází Jeremy Sebas.
52'
A nejspíše bude zapotřebí střídání. U domácího trenéra Vieiry už je v dresu Sebas.
50'
Znovu je na hřišti o několik lidí více, jež je potřeba pro odehrání fotbalového zápasu. Domácím realizačním týmem je ošetřován právě Emegha.
49'
Emegha šel nebojácně vstříc přesile. Omari klíčový běžecký souboj zvládl a Mandanda žádnému úniku čelit nemusel.
48'
Ošetření Diarry mělo pozitivní konec. Štrasburk je opět kompletní a díky faulu D. Douého na Sowa bude mít balon k dispozici.
47'
Odvážný Diarrův průnik středem hřiště byl předurčen k zániku. Domácí fotbalista se v prohraném miniduelu se Santamaríou navíc zranil.
46'
Rennes takřka celý poločas disponovalo neúčinnou územní převahou. Bellaarouch nečelil žádné šanci a Štrasburk se občas vydával do rychlých protiútoků. Z toho ostatně pramenila i dosud největší šance Emeghy, kterého Mandanda v osmé minutě vychytal.
45+1'
45+1'
Mandanda ve vzduchu odklonil Santosův centr mimo dosah Eneghy, který už číhal u zadní tyče. Domácí tlak pokračoval centrem Delaineho a na okraji malého vápna se do akrobatického zakončení vedle levé tyče položil už jednou zmiňovaný Emegha.
44'
Aktivní Theate svým centrem defenzivu Štrasburku rovněž moc nepozlobil. Perrin se Sowem odvádí před svou brankou výbornou práci.
43'
Gújrí o krok nedosáhl na prudkou přihrávku za obranu, jejíž autorem byl D. Doué. I přes územní převahu je Rennes stále bez pořádné šance.
42'
D. Doué se na levém okraji vápna vyhnul skluzu Senayi. S míčem postoupil skoro k zadní čáře a z té už nebyl schopen najít obsazeného Terriera.
41'
Theathe vtipnou patičkou uvolnil na levém křídle Bourigeauda. Okamžitý centr si u bližší tyče Terrier pořádně nepřevzal a vše skončilo faulem Santamaríi na Diarru.
40'
Delaine nechytil Ebeghovu přetaženou přihrávku k levé postranní čáře. zcela zadarmo se k vhazování dostal G. Doué.
39'
Bourigeaudova kolmice byla překvapivá i pro jediného možného příjemce v osobě Gújrího. Míč prošel k domácímu brankáři.
38'
Senayův centr nebyl kompatibilní s pohybem Gameira, který se zatím nemůže pořádně dostat do hry.
37'
Guéla Doué vyslal centr, který propadl přes jednoho z domácích hráčů hluboko do vápna. Nic vážného z toho nebylo, před Gújrím stopil balon Bellaarouch.
36'
Emegha přebíral míč z hranice ofsajdu. Ve vápně pak šel v souboji s Omarim k zemi, ale na zisk pokutového kopu to bylo málo.
35'
Terrier a Theate se k centru neměli. Santamaría už trochu odvahy ukázal, jenže nákop z hloubi pole do vápna vůbec nedoletěl.
34'
Kiks v rozehrávce Štrasburku odčinil Perrin, na jehož těle se zastavil Terrierův projektil z více než dvaceti metrů.
33'
Matusiwa trochu zariskoval, když na útočné půlce zbytečně zajel do Santose. Obránce Rennes už nějakou dobu hraje pod hrozbou druhé žluté karty...
32'
Domácí si do této chvíle dali jen 25 přihrávek na útočné polovině. I to je jasný důkaz toho, že se ze zformovaného bloku snaží vyjíždět do rychlých brejků.
31'
I další hostující akce se rozbila o dobře zformovanou obranu Štrasburku. D. Doué konkrétně narazil do stromu, který před ním zasadil Sow.
30'
Držení míče: 35 % – 65 %.
29'
Tradiční exekutor Bourigeaud cpal míč do kapsy mezi obranu a gólmana. Těsně před brankou se na chvíli vynořil volný Wooh, nicméně přes pohotově vybíhajícího Bellaarouche balon zblízka nenapasoval.
28'
Désiré Doué zařídil pro Rennes další standardku z pravé části hřiště. Znovu tak probíhá stěhování všech hlavičkářů před branku Alsasanů.
27'
Guéla Doué dal perfektní míč do běhu Gújrího. Šance z toho ale nebyla, alžírského fotbalistu ve sprintu vyrušil Perrin a míč byl odražen k Bellaarouchovi.
25'
Vypadený míč z hlavičky Theatea vyzvedl Andrey Santos. Mandanda s halfvolejem letícím doprostřed branky starosti neměl. Zakončující hráč při onom zakončení přišel o kopačku.
24'
Druhé napomínání na straně Rennes. Týkalo se Matusiwy, přes jehož nohu přepadl Bakwa.
22'
Po Gújrího roztažení hry na pravou stranu se k Bourigeaudově obloučku nejdříve dostal domácí gólman Bellaarouch.
21'
Gújrí se po zadovce Terriera ocitl v klinči mezi třemi protihráči. Hlavní rozhodčí pak na Alžířanův pád ve vápně nereagoval.
20'
Hodně nepovedený Bakwův centr nechal Mandanda odletět mimo výseč.
19'
Santamaría v souboji dvou osmiček fauloval Santose. Bakwa výhodu nedostal, hlavní rozhodčí nařídil standardku ve prospěch Štrasburku.
18'
Znovu v akci Theathe. Hostující levý bek dobře nacentroval, ovšem Gújrí v prostorové a časové tísni nenastavil nohu tak, aby balon zblízka nasměroval mezi tyče.
17'
V souvislosti s nepřesnou přihrávkou Theatea se Terrier provinil hrou s nebezpečně zvednutou nohou. Za ohrožení Santosova zdraví zároveň padla první žlutá karta.
15'
Theathe chtěl na křídle nastartovat Terriera. O toho se bedlivě staral Guilbert a zkušeně doprovodil míč do autu.
14'
Štrasburk zahustil střed hřiště. Wooh přišel o míč a na světě byl rychlý brejk, na jehož konci se Emegha nedostal k finální přihrávce Santose.
12'
Arthur Theate vyrazil do akce na levé straně z ofsajdového postavení. Bez ohledu na tento delikt byl ihned zakřižován Senayou.
10'
V souvislosti s Bourigeaudovou rozehrávkou na krátko se Désiré Doué ocitl v ofsajdu, takže se získaný roh kopat nebude.
9'
Senaya podkopnul Terriera a poskytl týmu z Bretaně standardku, ze které se patrně bude centrovat.
8'
Takřka ihned z výkopu domácího gólmana vzešla šance pro Emeghu! Nizozemský útočník se v situaci jeden na jednoho zbavil Omariho a Mandanda tak musel rychle na zem kvůli nebezpečné střele z patnácti metrů.
7'
Gújrího premiérová standardní situace měla za následek centr Désiré Douého a hlavičku Santamaríi, která mířila hodně vedle Bellaarouchovy branky.
6'
Na základě hostujícího přenesení hry přes celou šířku hřiště odhlavičkoval Senaya balon na rohový kop.
5'
Rennes aktivovalo aktivní presink. Bakwa se ho ale nezalekl a chvilkami riskantní rozehrávku Alsasanů opět uklidnil.
4'
Na opatrném úvodu nic nemění ani faul Terreira na Diarru. Hra se bude i nadále odvíjet daleko od obou gólmanů.
2'
Výkop měli domácí, kteří nastupují v modrých dresech. Rennes hraje v bílém.
1'

RC Štrasburk: Bellaarouch – Guilbert (C), Perrin, Saï. Sow – Senaya, A. Santos, H. Diarra, Delaine – Bakwa, Gameiro – Emegha.
Náhradníci: Pierre – Aholou, Ali Abdallah, Baseya, Deminguet, Doukouré, Mwanga, Sebas, A. Sylla.
Trenér: Patrick Vieira

Stade Rennes: Mandanda (C) – G. Doué, Wooh, Omari, Theate – Bourigeaud, Matusiwa, Santamaría, D. Doué – Gújrí, Terrier.
Náhradníci: Gallon – Belocian, Kalimuendo, Le Fée, Rieder, Saláh, Seidu, Yıldırım, Bamba.
Trenér: Julien Stéphan

Rozhodčí: El Hadj – Mouysset, Boudikian.
1. vzájemný zápas

29.10.2023 (10. kolo)
Rennes – Štrasburk 1:1
Branky:
23. A. Truffert – 81. L. Mothiba.
Stade Rennes

Celku z Bretaně stále zbývají dvě možnosti, jak se kvalifikovat do pohárů, a napodobit tak letošní účast v šestnáctifinále Evropské ligy, v němž nestačil na AC Milán. Rennes zažívá přesný opak toho, co jeho dnešní soupeř, protože v roce 2024 sbírá body jako na běžícím páse. Naposledy porazilo 2:0 Marseille, v tabulce vyskočilo na osmé místo a už dnes se může bodově vyrovnat šestému Racingu Lens. S bilancí 7+4 vede týmovou produktivitu záložník Bourigeaud.
RC Štrasburk

Alsasané nenavázali na solidní podzim a kvůli několikaměsíční neschopnosti vyhrát ligový zápas se rychle začali blížit spodku tabulky. První tříbodový zisk roku 2024 Štrasburk oslavil až před reprezentační přestávkou, kdy uspěl na půdě Nantes výsledkem 3:1. Tím se posunul na dvanácté místo a vytvořil si šestibodový náskok na přímý sestup. Dvěma góly se zmíněném skóre podílel Emanuel Emegha, jenž je s celkovými sedmi zásahy nejlepším střelcem mužstva.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od sedmnácti hodin a pěti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Štrasburkem a Rennes!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.