Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Aston Villa : Wolves - 30. března 2024   18:30

Aston Villa
36' Diaby  • 65' Konsa (Diaby)
2:0
(1:0)
Aston Villa
E. Martínez (C) – Konsa, Carlos, Torres, Moreno (63. Digne) – Bailey (90+7. Kesler-Hayden), Tielemans, Luiz, Rogers (63. Zaniolo) – Diaby (88. Iroegbunam), Watkins (46. Durán).
Olsen – C. Chambers, Lenglet, Kellyman.
Tierney – Ledger, Meredith.
Villa Park, Birmingham
Wolves
Sá – S. Bueno, Kilman (C), T. Gomes – Semedo (84. Doherty), J. Gomes (84. Bo. Traoré), Doyle (71. Chirewa), Aït-Nouri (64. H. Bueno) – Sarabia, M. Lemina – Chiwome (84. N. Fraser).
Bentley – N. Lemina, Barnett, Holman.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Oba týmy teď mají jen pár dní na to zregenerovat, než se vrátí zpět do zápasového kolotoče. Wolverhampton už v úterý vyrazí bojovat o body na půdu Burnley, zatímco Villu o den později čeká atraktivní duel s adeptem na titul: Manchesterem City.
Villa Park hlásí dohráno, všechny body zůstávají v Birminghamu! Domácí se nenechali srazit na lopatky nepřesvědčivým vstupem do zápasu, po pár minutách se dostali do tempa a díky trefám Diabyho a Konsy nakonec slaví vítězství 2:0. Wolves dnes sice nepodali úplně špatný výkon, po druhém zásahu domácích ale ztratili nit a nedařilo se jim si před Martínezem vytvořit nějakou výraznější příležitost snížit.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:19.
90+9'
90+9'
Pomalu ale jistě se blíží konec. Nejspíš poslední střelu utkání si připsal Fraser, který z úhlu prudkou ranou nasměroval míč do vnějšku domácí sítě.
90+8'
Hosté to stále nevzdávají a vrhají se dopředu, na vyrovnání už jim ale nezbývá čas.
90+7'
Všem nadějím je nejspíš definitivně konec. Lemina kop od praporku přetavil v nepřesnou hlavičku, Martínez mohl zůstat naprosto v klidu a bude rozehrávat.
90+7'
Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Kaine Kesler-Hayden.
90+6'
Další žluté napomenutí je na světě, tentokrát se k němu prohádal střídající Lucas Digne (ASV).
90+6'
Doherty proklouzl do šestnáctky a pokusil se po zemi odcentrovat míč, který bránící protihráč srazil za svou svatyni. Martínez bude čelit ještě jednomu rohu.
90+5'
Domácí budou před koncem ještě jednou střídat, v zámezí dostává poslední instrukce zadák Kesler-Hayden. Na hřišti se toho mezitím moc neděje.
90+4'
Durán si něco vyřizuje s hlavním sudím, nevypadá to na zrovna dvakrát přátelskou výměnu názorů.
90+2'
Wolves se dostali k míči a odtáhli ho na birminghamskou stranu hřiště, kde o něj ale obratem přišli.
90+1'
Nastavení otevírá žlutá karta pro Totiho Gomese (WOS), který zatáhl za záchranou brzdu a rozběhnutého Baileyho před vápnem poslal k zemi.
89'
Zaniolo si vybojoval volný kop u postranní čáry, Aston Villa má šanci hru trochu uklidnit.
88'
ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Tim Iroegbunam.
86'
Ale pozor, Wolverhampton jsem zřejmě odepsal předčasně! Kousek od snížení teď byl střídající Doherty, který si na hraně malého vápna naskočil na centr z levého křídla a hlavou jej tečoval jen těsně nad břevno! Martínez měl kliku!
85'
Základní hrací doba se pomalu chýlí ke konci. Opatrná hostující kombinace je bezkrvá, chybí tomu náboj. Hra se drží velmi daleko od Martínezovy klece.
84'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází João Gomes, přichází Boubacar Traoré,
ze hřiště odchází Leon Chiwome, přichází Nathan Fraser,
ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Matt Doherty.
84'
Jeden fauloval a druhý oplácel, žlutou kartu dostávají oba. Ve zbytku utkání si budou muset opatrněji počínat Jhon Durán (ASV) a Max Kilman (WOS).
82'
Martínez si pohlídal i další nákop do své šestnáctky, ani teď to hostům nevyšlo dle představ.
81'
Tawanda Chirewa (WOS) schválně po přerušení odkopl míč pryč, aby ho domácí nemohli rychle rozehrát. Obratem si prohlíží zaslouženou žlutou kartu.
80'
Vše nasvědčuje tomu, že všechny body dnes večer zůstanou v Birminghamu. Wolverhampton se na hřišti trápí, zejména se mu nedaří v ofenzívě.
79'
Série kopů od praporku pokračuje, domácí ho teď budou zahrávat už počtvrté. Tentokrát míč za svou svatyni u přední tyče vytěsnil Santiago Bueno.
78'
Pokračujeme dál. Wolverhampton sice první roh ubránil, vzápětí ale bude čelit dalšímu.
77'
Nastavení bude zřejmě celkem dlouhé. Vynucená pauza se ale podle všeho chýlí ke konci, pomezní sudí už může znovu komunikovat se svými kolegy.
75'
Nějakou dobu se ve Villa Parku zřejmě hrát nebude, jednoho z asistentů totiž trápí technické problémy s komunikačním zařízením, které má připevněno na ramenou. Už k němu vyrazil technik.
74'
Poměrně slibně vyhlížející domácí brejk vyšuměl, křižná přihrávka Baileyho totiž zajela až za hostující svatyni. Míč byl zřejmě tečován, je z toho roh.
73'
Luizův tečovaný balón spadl přímo do Sáova nastraženého náručí, hosté mohou znovu zaútočit.
71'
ze hřiště odchází Thomas Doyle, přichází Tawanda Chirewa.
70'
Santiago Bueno si v souboji s Duránem pomohl faulem, Villa získává volný kop u středové čáry.
69'
Máme před sebou posledních dvacet minut základní hrací doby. Balón má nyní ve své moci hostující obranný val, který přesouvá dění z jednoho kraje na druhý.
68'
Wolves zastavili krvácení a snaží se se vrátit zpět do útoku, domácí je ale nepouští před Martíneze.
66'
Wolverhampton se musí rychle zkonsolidovat, ve Villa Parku to už mohlo být o tři góly! Zaniolo ovšem v ideální pozici zakončení chvíli váhal a Sá jeho následné zakončení úspěšně vyrazil!
65'
Aston Villa právě vstřelila branku!
Svěřenci Unaie Emeryho nachytali své soupeře na švestkách a po hodině hry vedou o dvě branky! Střeleckou listinu rozšiřuje EZRI KONSA, který na levé hraně pokutového území převzal Diabyho krátkou přihrávku a jeho centr, určený pro Durána, zapadl rovnou k zadní tyči – 2:0!
64'
ze hřiště odchází Rayan Aït-Nouri, přichází Hugo Bueno.
63'
ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Lucas Digne,
ze hřiště odchází Morgan Rogers, přichází Nicolò Zaniolo.
62'
V zámezí se peče další domácí střídání, kamery nyní zabírají Zaniola a Digneho. Na hřišti se mezitím bojuje o balón kousek vedle středového kruhu.
61'
Výborný Martínez zlikvidoval další vysoký centr Wolves, kteří ho tak ani teď moc nepotrápili.
60'
Semedo protáhl hru dopředu po straně a přenechal míč Sarabiovi, který jej obratem zahrál zpět ke středové čáře na Buena. Hosté opatrně postupují do útoku.
59'
Domácí gólman zvolil hodně krátkou rozehrávku, Villians startují vpřed z hloubi vlastní poloviny.
58'
Toti Gomes byl při standardní situaci ve vápně až přehnaně aktivní a vrazil do Martíneze, sudí okamžitě zastavuje hru a přiděluje míč do držení Ville.
57'
Wolves mají v posledních minutách více ze hry a jsou častěji na balónu, ve finálové fázi jim to ale zatím stále vázne. Uvidíme, zdali se to teď změní po rohu.
56'
V Birminghamu pokračujeme dál. Lemina se ve vápně odpoutal od Konsy a z posledních sil odhlavičkoval centr z pravé strany jen do Martínezova náručí.
54'
Hra se na malou chvíli zastavila, aby Moussa Diaby dostal šanci prolomit půst. Ramadán je v plném proudu, hezké gesto ze strany Premier League.
53'
Aston Villa má balón pod kontrolou a opatrnými přihrávkami na své polovině zklidňuje hru.
52'
Tak to je pro Wolverhampton velká škoda! Sarabia z nadějné pozice přestřelil a míč trestuhodně nasměroval nad břevno, Martínez se za ním jen ohlédl.
51'
Moreno si tenhle zákrok za rámeček nedá. Sudí Tierney nekompromisně nařizuje standardku Wolves, kterou budou hosté zahrávat ze samotného kraje vápna.
50'
Sarabia se po zemi pokusil procedit míč do pokutového území na Chiwomeho, kterého si ovšem připravená domácí defenzíva pohlídala a akci rozebrala.
49'
Hraje se nahoru dolu. Další výpad Villy hodně nepřesnou střelou uzavřel Bailey, Sá bude rozehrávat.
48'
Martínez viděl rychlého Chiwomeho a pro jistotu vyběhl na kraj své šestnáctky, kde před vysunutým útočníkem schoval ujíždějící míč do svých rukavic.
47'
Domácí borci druhé dějství odstartovali standardkou. Bailey z křídla nasměroval míč do vápna na Carlose, který v ofsajdové pozici hlavičkoval vedle.
46'
ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Jhon Durán.
46'
Úvodní poločas je ve Villa Parku minulostí, domácí se mohou těšit z jednogólového náskoku. Do utkání sice vstoupili velmi vlažně, po pár minutách se ovšem dostali do tempa a posléze zvyšující se aktivitu přetavili v pěkný zásah Diabyho. Špatně se ovšem neprezentoval ani Wolverhampton, a utkání je tak stále ještě otevřené. Uvidíme, jak se bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:6.
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
45+2'
45+2'
Diaby byl důrazně zastaven kousek před hostujícím vápnem, Wolves ještě naposledy startují vpřed.
45+1'
Konsově nepovedené střele na zadní tyč chybělo pár čísel, Sá bude těsně před pauzou odkopávat.
44'
Závěr první půle se nese v klidném tempu, Aston Villa kontroluje hru a vyčkává na přestávku.
43'
Luiz se sice trochu diví, ale tohle byl zcela určitě faul. Gomes se zvedá ze země poté, co byl velmi okatě přistrčen, a hosté se nyní ujmou volného kopu.
42'
Aït-Nouri na křídle ubránil míč před dotěrným Baileym a vzduchem ho poslal na vzdálenější stranu, kde se ho Semedo snaží rychle přenést na domácí polovinu.
41'
Balón nyní má ve své moci obrana Villy, do opatrné kombinace je zapojen i sám Martínez.
40'
Borci ve žlutém marně hledají nějakou cestu dopředu, birminghamská defenzíva je neprostupná.
39'
Obrana Wolverhamptonu dostává v závěru prvního poločasu zabrat, ve svém vápně musela řešit vzdušný pas Konsy. Domácí mají jasnou převahu.
38'
Aston Villa chce kout železo, dokud je žhavé. Sá byl tentokrát ve střehu a Luizův centr zneškodnil.
36'
Domácí z volného kopu vykřesali nikoliv pouhou šanci, ale rovnou i gól! Několik minut před přestávkou Villians posílá do vedení MOUSSA DIABY, který na hraně vápna našel odražený míč a bezmocného Sáa následně pokořil prudkým zakončením do bližšího horního rohu – 1:0!
35'
Svému brankáři nyní zkomplikoval život Bueno, Aston Villa po jeho faulu získává další standardku. Uvidíme, zdali se jí ji podaří přetavit ve větší šanci.
34'
Wolverhampton byl přistižen v postavení mimo hru, za posledním obráncem byl podle všeho Sarabia.
33'
Sá si připisuje první úspěšný zákrok. Torresovo pěkné zakončení se zakroutilo přímo do středu hostující svatyně, portugalský brankář míč hravě lapil.
32'
Villians si o chvíli později vyzkoušeli svůj první rohový kop. Kilman se znovu zaskvěl v defenzívě, vyhlídl si letící centr a hlavou jej rychle vytěsnil do bezpečí.
31'
Luiz pár metrů před vápnem neustál souboj s Kilmanem, hosté znovu aspoň na malou chvíli odtlačili Villu pryč od své svatyně. Sá je stále bez práce.
30'
Teď ovšem akci rudého celku hatí ofenzivní faul Youriho Tielemanse (ASV), který dostává žlutou kartu.
29'
Herní obrození Aston Villy pokračuje, Emeryho tým postupně přitápí pod kotlem a Wolves se nedaří ve zvyšujícím se tempu držet s domácími krok.
28'
Skvělá akce z domácí dílny! Tielemans narýsoval hezkou přihrávku za obranu Wolverhamptonu na Watkinse, kterému ovšem dotěrný Bueno dovolil rozvlnit síť Sáovy svatyně jen zvnějšku!
27'
Sledujeme vesměs vyrovnanou podívanou. Hra se drží na středu hřiště, balón často mění majitele.
26'
Morenův nepovedený centr z levého křídla spadl za hostující svatyni, Sá bude za malou chvíli odkopávat.
25'
Konsa posunul míč dopředu na Watkinse, kterého ale bedlivě střežil Kilman a donutil ho balón pro jistotu po pár sekundách zahrát zpět ven z vápna.
24'
Po delší době nyní znovu v útoku operují domácí, kteří kombinují a nedaří se jim prorazit k brance.
22'
Doyle na sebe na kraji vápna stáhl asi čtyři protihráče a následným pasem vybídl ke střele Sarabiu, jehož pokus ale mířil jen přesně do středu svatyně.
21'
Teď se ovšem budou muset znovu bránit. Luiz fauloval těsně za středovou lajnou, Wolverhampton tak získává velmi dlouhou standardku. Uvidíme, co z ní vykřeše.
20'
Prvních dvacet minut je takřka minulostí. Svěřenci Unaie Emeryho se po bídném vstupu do zápasu zdánlivě oklepávají a častěji se vrhají před Sáa.
19'
Rogers nyní běžel na čele brejku Aston Villy. Dobíhající Pablo Sarabia (WOS) jej zatáhl za dres tak silně, že jej div neroztrhl, a dostává žlutou kartu.
17'
Semedo se na křídle protáhl před Rogerse a znovu nasměroval míč do šestnáctky, nic z toho ale nebylo. Villians si berou balón a míří do ofenzívy.
16'
Vznikající domácí protiútok zhatila nepřesná přihrávka, Moreno se stahuje zpět na svou polovinu.
15'
Na rohový kop si na vzdálenější straně šestnáctky počíhal Kilman, jehož slabá a nepřesná hlavička pro Martíneze nepředstavovala sebemenší problém.
14'
Martínez udržel tápající domácí borce nad vodou krásným zákrokem! Bueno parádně odcentroval do vápna přímo na nehlídaného Aïta-Nouriho, kterého ale argentinský reprezentant skvěle vychytal a míč vyrazil za svatyni!
13'
Hosté mají stále více ze hry, sledujeme sérii vhazování vedle domácí šestnáctky. Ville se nedaří se dostat na míč a odtáhnout ho ven z vlastní půlky hřiště.
11'
Wolverhampton po malém zavrávorání pokračuje v aktivitě, kterou dosud předváděl. Ve statistice držení míče vede 67 % : 33%, na střely pak hned 3:0.
10'
Dění se rychle přelilo na opačný konec hřiště. Semedův vzdušný pas do vápna se pokusil za Martíneze tečovat Sarabia, jenž na něj ale nataženou nohou nedosáhl.
9'
Villa Park byl na nohou, Watkinsovu odraženou střelu totiž za bezmocného brankáře doklepl dobíhající Luiz! Radost ochozů ale trvala jen pár vteřin, první jmenovaný byl totiž na samotném počátku akce v jasném ofsajdu.
8'
Lemina po křídle pronikl až do šestnáctky, neustál ale souboj s dotěrným sokem a neudržel míč před zadní čarou. Martínez tak bude za chvíli odkopávat.
7'
Bueno přihrávkou k postranní čáře vysunul do útoku Semeda, Wolverhampton znovu míří vpřed.
6'
Po faulu jednoho z borců ve žlutém uvidíme standardku Villy, balón se před Sáa z poměrně velké vzdálenosti pokusí nasměrovat jeden z dvojice Luiz–Bailey.
5'
Balón po kopu od praporku vyklouzl ven z vápna. Těsně před hranicí šestnáctky se ho ujal Doyle, jehož následná rána se nicméně mezi tři tyče nevešla.
4'
Semedova střela z voleje zařídila hostům první rohový kop, balón totiž zblokoval bránící Luiz.
3'
Rozhodčí na malý moment zastavuje hru, na trávníku klečí hostující Thomas Doyle. Nevypadá to na nic vážného, zřejmě půjde jen o mírnější křeče.
2'
Poprvé v utkání si na míč sáhl Martínez, který bez obtíží uhasil nízký centr Wolves z levého křídla.
1'
Domácí se v úvodních sekundách pokusili přesunout do útoku skrz sérii opatrných krátkých přihrávek, jednu z nich ovšem zachytil Doyle a kombinaci utnul.
1'
Úvodní výkop obstarají Wolves, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují před zaplněné tribuny, oba ve svých tradičních barvách: domácí v kombinaci rudé a světle modré, hosté ve žluté. Start se rychle blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný sobotní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Aston Villa FC: E. Martínez (C) – Konsa, Carlos, Torres, Moreno – Bailey, Tielemans, Luiz, Rogers – Diaby, Watkins.
Náhradníci: Olsen – Digne, C. Chambers, Lenglet, Kesler-Hayden, Zaniolo, Iroegbunam, Kellyman, Durán.
Trenér: Unai Emery.

Wolverhampton Wanderers: Sá – S. Bueno, Kilman (C), T. Gomes – Semedo, J. Gomes, Doyle, Aït-Nouri – Sarabia, M. Lemina – Chiwome.
Náhradníci: Bentley – Doherty, H. Bueno, Bo. Traoré, Chirewa, N. Lemina, Barnett, N. Fraser, Holman.
Trenér: Gary O'Neil.

Rozhodčí: Tierney – Ledger, Meredith.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude zkušený Paul Tierney, jenž během své kariéry odřídil už skoro 180 zápasů v Premier League. Jeho asistenty pak budou Scott Ledger spolu se Stevem Meredithem.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemné střetnutí dnešních soupeřů v této sezóně vítěze nenašlo. Na úvodní gól zápasu z dílny Hwanga totiž naprosto bleskově odpověděl Torres, a jelikož žádný další zásah pak už k vidění nebyl, body se po výsledku 1:1 dělily rovným dílem. Bude tomu tak i dnes?

8. 10. 2023: Wolves – Aston Villa 1:1 (0:0)

Branky: 53. Hwang Hi-čchan (Neto) – 55. Torres (Watkins).

Žluté karty: 28. Dawson (WOS), 62. Lemina (WOS), 67. Semedo (WOS), 90+14. Kalajdžić (WOS) – 6. Kamara (ASV), 29. McGinn (ASV). Druhá žlutá / červená karta: 90+4. Lemina (WOS).

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:8. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:9.

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, T. Gomes – Semedo, J. Gomes (69. Traoré), Lemina, Aït-Nouri (46. Doherty) – Neto, Cunha (76. Kalajdžić), Hwang Hi-čchan (86. Silva).
Hlavní trenér: Gary O'Neil.

Aston Villa FC: Martínez – Konsa, Carlos, Torres, Digne – Cash (82. Bailey), Kamara (82. Tielemans), Luiz, McGinn (C) – Diaby (62. Zaniolo), Watkins.
Hlavní trenér: Unai Emery.
WOLVERHAMPTON WANDERERS (9. místo)
28 Z, 12–5–11, 42:44 (-2), 41 bodů

Na účast v kontinentálních pohárech v příštím ročníku mohou teoreticky pomýšlet i ve Wolverhamptonu. Tým Garyho O'Neila je sice aktuálně až devátý, na šesté United ale ztrácí jen šest bodů. Pokud by jej tedy závěr sezóny zastihl ve výborné fazóně, posun výš, klidně i na evropské pozice, rozhodně není mimo realitu.

Bezprostředním cílem Wolves je nicméně si spravit chuť po ostudném konci v FA Cupu, ze kterého je před reprezentační pauzou vyřadilo druholigové Coventry. Ještě na začátku nastavení přitom vedli 2:1, jenže outsider pak slepenými góly zvrátil výsledek na svou stranu. Ani nebylo potřeba prodlužovat.

29 Z, 17–5–7, 60:42 (+18), 56 bodů

Ačkoliv v posledních týdnech párkrát klopýtli, Villains jsou několik kol před koncem sezóny stále v elitní čtyřce, a útočí tak na svou první účast v Lize mistrů od roku 1983. Rozhodně si ale nemohou dovolit nic vypustit: pátý Tottenham, kterému nedávno podlehli překvapivě vysoko 0:4, je stále jen tři body daleko.

Svěřenci kouče Emeryho se tak dnes jistě budou chtít naladit zpět na vítěznou vlnu poté, co v posledním kole jen remizovali s West Hamem. Zároveň je souboj s Wolves pro ně příležitost poladit formu na nadcházející čtvrtfinále Konferenční ligy proti francouzskému Lille. O motivaci tak určitě mají postaráno.

Leon BAILEY – 27 Z, 8 branek
Příjemnou sobotu u sledování anglického fotbalu! Předposledním utkáním dnešního bohatého programu Premier League bude duel Aston Villy a Wolves.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.