Premier League - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Everton - 15. dubna 2024   21:00

Chelsea
13' Palmer (N. Jackson) • 18' Palmer  • 29' Palmer  • 44' N. Jackson (Cucurella) • 64' Palmer  • 90' Gilchrist
6:0
(4:0)
Chelsea
Petrović – Gusto (88. Gilchrist), T. Silva, Chalobah, Cucurella – Caicedo, Gallagher (C) – Madueke (72. Chukwuemeka), Palmer (80. Casadei), Mudryk (80. Chilwell) – N. Jackson (88. Washington).
Bettinelli – Badiashile, Dyer, Tyrique.
Tierney – Ledger, Meredith
Stamford Bridge, Londýn
40 341 diváků
Everton
Pickford – Coleman (C) (46. Patterson, 90+2. Godfrey), Tarkowski, Branthwaite (57. Keane), Mykolenko – Young, Garner (46. J. Harrison), Am. Onana (46. A. Gomes), McNeil – A. Doucouré – Beto.
Virginia – Danjuma, Warrington, Chermiti.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 4:8. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 5:21.
Chelsea totálně ovládla dnešní dohrávku 33. kola Premier League a vítězí nad Evertonem 6:0. Hlavní hvězdou zápasu je bezpochyby čtyřgólový Cole Palmer, další branky přidali Nicolas Jackson a premiérově také Alfie Gilchrist.

Chelsea zůstává devátá, ovšem dnešní výhrou se bodově přibližuje pozicím zajišťující účast v příštím ročníku pohárové Evropy, Everton na šestnáctém místě čeká tuhý boj o udržení prvoligové příslušnosti, dnes navíc kromě žádného boodvého zisku utrpěl i velkou psychickou ránu.
90+7'
90+7'
Ještě jednu příležitost si vypracoval Beto, jeho střela ale mířila přímo do středu branky, Petrović ji tak mohl vyrazit do bezpečného prostoru.
90+6'
Po malé domů Michaela Keana směrem na vlastní branku musel Jordan Pickford spěchat, aby stačil míč zpracovat, to se mu povedlo.
90+4'
Evertonu se povedlo vybojovat míč na útočné polovině, Godfrey jej ale rychle zase nepřesnou přihrávkou jen do zámezí odevzdal soupeři.
90+2'
Rozhodčí Tierney ještě prodlužuje trápení Evertonu o sedm nastavených minut.
90+2'
Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Nathan Patterson, přichází Ben Godfrey.
90+1'
Everton bude muset ještě jednou střídat, neboť ze hřiště kulhá Nathan Patterson.
90'
Chelsea právě vstřelila branku! Přeci jen jsme se ještě jedné branky dočkali! Ben Chilwell pronikl po levé straně do pokutového území, pak jeho střelu Pickford vyrazil jen k ALFIEMU GILCHRISTOVI, jenž dorazil míč do sítě a mocně slaví svůj první gól v Premier League!
88'
Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Malo Gusto, přichází Alfie Gilchrist.
88'
ze hřiště odchází Nicolas Jackson, přichází Deivid Washington.
88'
Harrison se ve středu hřiště šikovně uvolnil kolem Gallaghera, ten soka podrazil.
86'
Malo Gusto potáhl míč po pravé straně, místo centru ale byl zahnán k rohovému praporku, ani z této akce tak neuvidíme nic zajímavějšího.
84'
Tentokrát je v držení míče Everton, ale ani hosté se dopředu moc neženou, zcela rozhodnuté utkání se spíše jen dohrává.
82'
Chelsea hraje s míčem na své polovině, domácí hledají cestu k pokutovému území soupeře.
80'
ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Ben Chilwell.
80'
ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Cesare Casadei.
78'
Gomesův rohový kop letěl do předbrankového prostoru, kde se k míči neprotlačil Michael Keane. Balón se pak odrazil k Pattersonovi, tomu se jej ale nepovedlo vrátit dobře do „ohně“.
78'
Mykolenkův centr byl sražen na další rohový kop pro Toffees.
77'
McNeil rozehrál od praporku na Gomese, pak si míč několikrát vyměnili, následný Portugalcův centr se neujal.
77'
Mykolenkova střela je sražena na rohový kop, sedmý pro Everton.
76'
Jacku Harrisonovi se nepovedlo odcentrovat přes Mala Gusta, Everton se sice ještě ujal odraženého míče, hostům se ale nedaří nic vymyslet.
74'
Nicolas Jackson při individuální akci uvolnil Mychajla Mudryka, ten zakončoval přímo do Jordana Pickforda.
73'
Centr Ashleyho Younga Thiago Silva v záklonu odhlavičkoval jen k Betovi, ten ale také neměl dobrou pozici ke kvalitnímu zakončení a míč doskákal k Petrovićovi.
72'
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Carney Chukwuemeka.
70'
Madueke už je na nohou a ve hře se může pokračovat.
69'
Noni Madueke zůstal ležet na trávníku, trápí jej potíže s křečemi.
67'
Z Mudrykovy nepřesné přihrávky před vlastním pokutovém území mohl vytěžit rychlou akci Beto, ovšem pálil mimo branku.
66'
Dwight McNeil se marně dožadoval penalty po pádu na trávník u rohu pokutového území, následný protiútok Chelsea Michael Keane zastavil velmi tvrdým zákrokem, za nějž dostává žlutou kartu. Za ni může být ještě velmi rád, neboť ten zákrok už se velmi blížil rudé barvě.
64'
Chelsea právě vstřelila branku! COLE PALMER s jistotou kopl penaltu k pravé tyči, Pickford spadl na opačnou stranu a byl bez šance!
62'
Nakonec to bude Cole Palmer, který zaútočí na svoji čtvrtou branku v zápase!
61'
Fotbalisté Chelsea se přetahují o to, kdo bude kopat penaltu. Míč si vzal Noni Madueke, spoluhráči mu ale balón doslova ukradli a dokonce jej od něj odstrkují. Také Nicolas Jackson těžce nese, že penaltu nebude zahrávat ani on sám.
61'
Chelsea znovu zaútočila, v pokutovém území nejdříve bez odezvy rozhodčího Tierneyho upadl Cole Palmer, pak po individuálním průniku byl Tarkowskim sražen Madueke a rozhodčí Tierney okamžitě nařizuje penaltu!
61'
Po tom třetím se do zakončení neúspěšně tlačil Thiago Silva.
60'
Chelsea dosud měla na svém kontě jediný rohový kop, teď bude zahrává hned tři v rychlém sledu.
59'
Na výborný centr si před branku Evertonu naběhl Nicolas Jackson, zblízka ale nedokázal překonat Pickforda, míč se pak odrazil na stehno Nathana Pattersona, od nějž zamířil těsně vedle branky!
57'
ze hřiště odchází Jarrad Branthwaite, přichází Michael Keane.
56'
Everton bude muset znovu střídat, zdravotní potíže trápí Jarrada Branthwaita, jenž nebude schopen pokračovat v zápase.
54'
Mychajlo Mudryk perfektní kolmicí vysunul do úniku Palmera, ten ale nevyzrál na Pickforda! V případě vstřelené branky by se určitě řešilo i velmi těsné postavení Mudryka, které mohlo být ofsajdové.
53'
Tarkowski u postranní čáry podrazil Nicolase Jacksona, za což si vysloužil žlutou kartu.
51'
Po přetaženém rohu se dostal k hlavičce Branthwaite, mířil ale přímo do náruče Djordjeho Petroviće.
50'
Střelecký pokus Andrého Gomese zpoza pokutového území byl sražen mimo branku, Everton bude zahrávat už svůj šestý rohový kop.
48'
Další neúspěšný výpad Beta po útočné polovině, portugalský útočník ztratil stabilitu a k míči se znovu dostali domácí zadáci.
46'
Okamžitě po rozehrávce se do útoku vrhl Everton, Beto se před pokutovým územím ale nedokázal protlačit do zakončení.
46'
ze hřiště odchází Séamus Coleman, přichází Nathan Patterson.
46'
ze hřiště odchází Amadou Onana, přichází André Gomes.
46'
ze hřiště odchází James Garner, přichází Jack Harrison.
46'
Everton chystá několik změn v sestavě, do hry zasáhnou minimálně Jack Harrison a Andre Gomes.
Po prvním poločase se zdá být rozhodnuto o výhře Chelsea, která vede nad Evertonem 4:0. Ústřední postavou je Cole Palmer, jenž už v první půlhodině završil hattrick, čtvrtou branku pak před přestávkou přidal Nicolas Jackson.
45+5'
45+5'
Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Onana, v tísni ale hlavičkoval mimo branku.
45+4'
Centr Ashleyho Younga odhlavičkoval Chalobah na rohový kop.
45+3'
Nicolas Jackson byl faulován u postranní čáry, Chelsea se znovu může usadit na útočné polovině.
45+1'
Rozhodčí Tierney k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává pět nastavených.
44'
Chelsea právě vstřelila branku! Marc Cucurella dostal přihrávku k rohovému praporku, pak svým centrem našel NICOLASE JACKSONA, jenž si za pouhého přihlížení hostujících obránců míč v klidu zpracoval a z otočky se trefil přesně k tyči!
44'
McNeil uvolnil v pokutovém území Beta, ten si posunul míč na levačku, pak mu ale nesedla střela, která doskákala přímo do náruče Djordjeho Petroviće.
43'
Z rohového kopu už Everton nedokázal zahrozit.
42'
Po skrumáži před domácí brankou bude následovat rohový kop Evertonu.
40'
Po zisku míče mohli hosté podniknout rychlý přechod k pokutovému území, taktickým faulem za cenu žluté karty jej zastavil Mychajlo Mudryk.
39'
Nicolas Jackson si parádně obhodil Branthwaita a namířil si to vstříc Pickfordovi, před ním ale ztratil stabilitu a míč doputoval k hostujícímu brankáři.
38'
Moisés Caicedo napřáhl z velké dálky, jeho rána ale postrádala přesnost a mířila výrazně mimo Pickfordovu branku.
36'
Ashley Young se za faul na vlastní polovině stává druhým žlutě napomenutým hráčem Evertonu.
35'
Everton poprvé dostal míč do domácí branky, když Colemanův centr hlavou prodloužil k tyči Beto, ovšem hned vzápětí je máván Betův ofsajd.
34'
Amadou Onana zůstává ležet na trávníku po střetu s Conorem Gallagherem, jenž zřejmě zasáhl Onanu nešťastně loktem do obličeje.
33'
Everton drží míč na kopačkách, ovšem převážně jen na své polovině.
31'
Beto si naběhl mezi obránce Chelsea, ovšem dostal nepřesnou přihrávku a balónu se zase ujala Chelsea.
29'
Chelsea právě vstřelila branku! COLE PALMER završuje hattrick už v úvodní půlhodině! Využil obrovského selhání brankáře Pickforda, jenž vyběhl daleko z branky, ovšem nepřesně přihrál přímo ke COLEMU PALMEROVI, jenž z dálky přeloboval anglického reprezentačního brankáře!
28'
První žlutou kartu zápasu inkasuje James Garner.
26'
Nicolas Jackson potáhl míč po ose hřiště, pak velmi nepřesně střílel.
24'
Malo Gusto se snažil proniknout po útočné polovině pomocí narážečky s Colem Palmerem, zpětná přihrávka ale byla nepřesná.
22'
Everton zahrával další rohový kop, po něm se Toffees do zakončení nedostali.
20'
Moisés Caicedo byl faulován ve středu hřiště, hned se zvedl na nohy, ovšem těžce rozcházel drobný šrám.
18'
Chelsea právě vstřelila branku! Chelsea přidává druhou branku! Conor Gallagher se protáhl po levé straně pokutového území, pak připravil vekou šanci pro Nicolase Jacksona, ten ještě nepřekonal Pickforda, COLE PALMER ale dokázal dorazit míč do sítě a raduje se ze své druhé branky!
17'
Moisés Caicedo byl faulován při průniku útočnou polovinou, Palmer s Gallagherem už si chystají míč na další centr před branku.
15'
Také Chelsea doslova zazdila naprostou tutovku! Hosté skvěle vykombinovali po levé straně, Jackson pak z úhlu adresoval míč před prázdnou branku na Palmera, ten jej ale přeběhl, pak už nedokázal zakončit!
15'
Hosté rozehrávali standardní situaci na útočné polovině, ovšem McNeilův centr byl příliš dlouhý a mířil mimo dosah jeho spoluhráčů.
13'
Chelsea právě vstřelila branku! Chelsea se ujímá vedení! COLE PALMER si šikovně prohodil míč mezi nohama Branthwaita, pak si jej vyměnil s Jacksonem a ze střední vzdálenosti se trefil perfektně k tyči!
10'
Everton měl první obrovskou tutovku! Hostům vyšla skvělá kombinační souhra, v jejímž závěru Coleman přihrával Betovi před prázdnou branku, Beto ji ale dokázal zblízka přestřelit!
9'
Po rohovém kopu Evertonu se do vzduchu zavěsil Jarrad Branthwaite, hlavičkoval ale nepřesně.
7'
Djordje Petrović musel vyběhnout daleko z branky, aby byl u míče dříve než rozběhnutý Doucouré, to se mu nakonec povedlo a odkopl jej do zámezí.
5'
Palmerově rohovému kopu se Everton ubránil.
4'
Noni Madueke se protáhl s míčem po pravé straně pokutového území, následná přihrávka byla sražena na rohový kop.
3'
Brzy se ke standardní situaci dostali také hosté, po centru do pokutovém území se k míči probojoval Tarkowski, jeho hlavička si ale neproklestila cestu až k Petrovićovi.
2'
Chelsea se dostala k první standardní situaci, Palmerův centr jen proletěl předbrankovým prostorem a rozehrávat bude Jordan Pickford.
1'
Úvodního výkopu se ujala Chelsea a je rozehráno!
1'
Jelikož oba kluby vyznávají modrou barvu jako hlavní, tak Everton oblékne oranžové dresy.
Trojice rozhodčích v čele s Paulem Tierneym přivedla fotbalisty na hrací plochu, zahajovací výkop se pomalu blíží.

Chelsea FC: Petrović – Gusto, T. Silva, Chalobah, Cucurella – Caicedo, Gallagher – Madueke, Palmer, Mudryk – N. Jackson.
Náhradníci: Bettinelli – Badiashile, Casadei, Washington, Gilchrist, Chilwell, Chukwuemeka, Dyer, Tyrigue.
Trenér: Mauricio Pochettino

Everton FC: Pickford – Coleman, Tarkowski, Branthwaite, Mykolenko – Young, Garner, Am. Onana, McNeil – A. Doucouré – Beto.
Náhradníci: Virginia – Danjuma, Godfrey, A. Gomes, J. Harrison, Keane, Patterson, Warrington, Chermiti.
Trenér: Sean Dyche

Rozhodčí: Tierney – Ledger, Meredith.
Everton FC

Everton letos trápí odečty bodů. Původní desetibodový trest za porušení finančních pravidel byl po odvolání snížen na šestibodový, ovšem před týdnem byly Evertonu odebrány další dva body a momentálně jich tak za bilanci 9-8-14 má jen 27, což znamená náskok pouhých dvou bodů na osmnáctý Luton. Mezi oběma celky je v tabulce ještě Nottingham, jemuž už také byly čtyři body odebrány.

Ani herní forma Evertonu není bůhvíjaká, před týdnem se dočkal vůbec prvního ligového vítězství v tomto kalendářním roce, když nejtěsnějším možným výsledkem dokázal zdolat konkurenta v boji o udržení Burnley, čímž ukončil dlouhou třináctizápasovou sérii čekání na vítězství.

Po kratším zranění by se mohli vrátit do sestavy Amadou Onana a Idrissa Gueye, k dispozici by pak mohl být i Arnaut Danjuma, jenž kvůli zranění kotníku chyběl od konce ledna. Na marodce zůstávají Dele Alli a Lewis Dobbin.
Chelsea FC

Chelsea vstupuje do utkání se sérií sedmi zápasů bez prohry, která je momentálně vůbec nejdelší v Premier League, přesto mají na Stamford Bridge k pohodě daleko. V posledních třech kolech Chelsea totiž sice dokázala v závěru zápasu otočit bitvu s Manchesterem United na 4:3, kromě toho ale uhrála jen remízy 2:2 s dvěma nejhoršími celky soutěže Burnley a Sheffieldem United.

Celek ze západního Londýna je aktuálně na devátém místě Premier League, má ale stále reálnou šanci bojovat o evropské poháry, do nichž by mělo zasáhnout sedm celků. Na šestý Newcastle i sedmý Manchester United Chelsea ztrácí shodně šest bodů, když oproti oběma celkům má ještě dva zápasy k dobru.

Po nemoci je k dispozici Malo Gusto a nastoupit může i další krajní obránce Ben Chilwell. Právě nemoc ale skolila i Raheema Sterlinga a Roberta Sáncheze, jejichž start je nepravděpodobný. Mimo hru zůstávají i Wesley Fofana, Romeo Lavia, Reece James, Christopher Nkunku, Levi Colwill a Lesley Ugochukwu.
Hezký večer při sledování přenosu utkání 33. kola anglické Premier League, Chelsea přivítá Everton, který se potýká s již druhým odečtem bodů a je těžce namočen v boji o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.