Zubři nakonec zvládli důležitý duel za tři body a dotahují se na Slavii na minimální rozdíl bodů. Vyrovnaný duel se snažily Benátky zdramatizovat, ale nakonec se jim to po veškerém úsilí nepodařilo. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek středečního večera.
59:44
Ještě jedno buly před Klimešem.
59:15
Tvrdou střelu Dlouhého Klimeš neudržel. Vzápětí kotouč schoval do lapačky.
58:38
Mrázek chtěl střelou přes obránce překvapit Lukáše. Ten kotouč ukořistil do lapačky a rychle ho z ní vytřepal.
58:10
Kombinace Zubrů končí odpískaným ofsajdem.
57:33
Dvě minuty za hákování pro Jana Víška (BEN)
56:47
Benátky právě vstřelily branku!
DOMINIK HRNÍČKO předvedl parádní hokejovou trefu. Útočník Benátek nabral za brankou Zubrů kotouč na čepel a povedenou fintou podle Granlunda překvapil z otočky rychlým zakončením Klimeše. Bez asistence.
56:25
Přerov právě vstřelil branku!
TOMÁŠ SÝKORA definitivně trefou do prázdné branky rozhoduje o třech bodech pro Zubry. To by se muselo stát hodně, aby domácí přišli o tento náskok. Bez asistence.
55:20
Benátky to zkoušejí bez brankáře.
55:14
Vlastimil Dostálek (PŘE) 2 minutky za sekání.
54:13
Po delším čase tu máme přerušení. Po téměř dvou minutkách se píská icing Přerova.
52:19
Klimeš vychytal parádním zákrokem tutovou šanci Dominika Hrníčka.
51:44
Za brankou Lukáše se odehrála menší rozmíška. Rozhodčí tentokrát trestat nebudou.
51:06
Jan Víšek (LIB) 2 minuty za podražení.
50:51
Lukáš vyrazil v signalizované výhodě Palovu střelu zápěstím. Zubři budou hrát přesilovku.
48:19
Benátky hrají hodně agresivně. Rozhodčí ovšem nevylučují a nechávají hru plynout.
47:34
Kurka tvrdě ze zadu poslal k zemi Mrázka, hraje se bez vyloučení. Benátkám byl nasledně odpískán icing.
46:50
Petr Ulrych (BEN) dostává desetiminutový trest plus trest do konce utkání.
46:50
Zubři zvyšují své vedení již o dva góly. Sikora vybídl do samostatného úniku DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který v zakončení střelou do vrchní části prostřelil Jana Lukáše. Asistence: Marek Sikora, Petr Hořava.
45:19
Benátky se v předešlé přesilovce vůbec neprosadili.
44:50
Kovařík opustil trestnou lavici a tvrdě poslal k ledu Pletku. Ten se nakonec zvedl a může pokračovat.
42:23
Lubomír Kovařík (PŘE) odsedí dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
41:34
Menší trest za zdržování hry si odsedí Vojtěch Havlas (BEN)
40:59
Klimeš hodně dobrým zákrokem chytá tečovaný pokus Plodka. Vhazuje se opět v obranném pásmu domácích.
40:24
Jonák si vymenil kotouč s Černochem a poté střílel těsně vedle přerovské klece.
40:01
Druhá perioda skončila nerozhodně 2:2. Benátkám se povedlo vyrovnat a dokonce se dostat do vedení. Zubři si to ale nenechali líbit srovnali stav zpátky a 8 minut před koncem druhé třetiny strhli vedení zase zpátky na svoji stranu. Uvidíme co nám přichystá poslední třetina.
40:00
39:18
Poslední minutka druhé třetiny.
38:06
Ofsajd Benátek, buly ve středním pásmu.
37:19
Dostálek trefil z levé strany pouze boční konstrukci branky.
36:44
Kovařík mohl upalovat sám na Lukáše, bohužel pro domácí se pískal ofsajd.
35:17
Benátky mají povedené kombinace, ovšem pozorný Klimeš si s oběma dobře dokázal poradit.
34:25
Benátky nevyužily přesilovou hru, Grof je zpátky na ledě.
33:41
Klimeš výborně zasáhl a vzápětí proti dorážce Ulrycha zasáhl obránce Pala, který obranným zákrokem zachránil jistý gól v přerovské síti.
32:54
Povedený ťukec hostí ukončila až nepřesná nahrávka Pletky, kterou vypíchl bránící Ferenc.
32:15
Přesilovku si tentokrát zahrají hráči Benátek. Jakub Grof (PŘE) 2 minutky za krosček.
31:38
Přesilovou hru bleskově domácí trestají. Sýkora posunul kotouč do jízdy na MARKA SIKORU, který střelou zápěstím vymetl horní růžek Lukášovy branky. Brankář Benátek byl téměř bez šance proti preciznímu zakončení přerovského útočníka. Asistence: Tomáš Sýkora, Petr Hořava.
31:04
Tomáš Havlín (BEN) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
30:18
Zubři jsou hodně nabuzení. Popelka z voleje pálil těsně vedle Lukášovy branky.
29:39
Přesilovku Zubři nevyužili, ale ihned poté se do kotouče tvrdě opřel Radomír Pala, čehož využil tečujcí JIŘÍ GOIŠ a rázem máme srovnáno! Asistence: Radomír Pala, Petr Hořava.
29:25
Sikora z hranice brankoviště minul branku Benátek. Hosté přečkali oslabení a Ulrych může zpátky do hry.
28:44
Palovu dělovku obětavě zblokovan bránící Černoch. Podle výrazu to muselo hodně bolet. Zubři stále atakují branku Benátek.
28:19
Šťastnému ani Sikorovi se nepovedlo puk zachytit, ale Pala to zvládl a jeho pokus Lukáš vyrazil do ochranné sítě.
27:39
Špaček inkasoval tvrdý úder pukem do hrudníku. Po chvilce se útočník hostí zvedl a odkulhal na střídačku.
27:15
Dvouminutový trest za hru vysokou holí vyfasoval Petr Ulrych (BEN) Zubři mají šanci na vyrovnání.
26:49
Palovu bombu také brankář Benátek vyrazil do bezpečí. Následně Lukáš výborně vytáhl Sikorovou dorážku nad branku.
26:14
Poskakující kotouč těsně před brankovou čarou mohl dorazi do sítě Kovařík. Brankář Lukáš na poslední chvíli vykopl kotouč mimo branku.
25:18
Dostálkovu střelu stačil Lukáš vykopnout betonem za branku, odkud našel Mrázek Vágnera, jehož bombu také brankář Benátek vyrazil.
24:29
Sýkora posunul kotouč zpoza branky na Sikoru, který z otočky nepřekvapil Lukáše.
23:56
Benátky se po vedoucí trefě hodně zvedly. Nyní se vhazuje u brankáře Klimeše.
23:15
Hosté využívají dvojnásobnou přesilovku a jdou do vedení! Soupeř rozebral přerovskou defenzívu do posledního šroubku a zakončující JIŘÍ ČERNOCH překonal padajícího Klimeše. Asistence: Vít Jonák, Jiří Říha.
22:58
David Šťastný (PŘE) 2 minuty za podražení.
21:48
Jakub Ferenc (PŘE) 2 minuty za držení hole. Václav Pletka (BEN) 2 minuty hákování.
20:58
Klimeš úspěšně zlikvidoval kombinaci Benátek. Vhazuje se po jeho pravé ruce.
20:31
Hosté využívají početní převahu a je srovnáno. Přesilovkovou kombinaci Benátek doklepl za Klimešova záda osamocený VÁCLAV PLETKA. Asistence: Tomáš Havlín, Vít Jonák.
20:01
První vyrovnanou třetinu vyhráli o něco lepší Zubři těsně 1:0. O jedinou trefu se postaral v oslabení parádním zakončením Petr Mrázek. Benátky se v závěru tlačily do zakončení, ale překonat Klimeše se jim nepovedlo.
20:00
19:47
Michal Popelka (PŘE) 2 minuty za hákování.
18:39
Benátky se v závěru třetiny tlačí do zakončení. Hosté chtějí srovnat stav před odchodem do šaten.
18:20
Klimeš výborně několika zákroky zneškodnil střelu i dorážku Václava Pletky.
17:39
Sikora našel mezi kruhy osamoceného Novotného, ten si špatně zpracoval kotouč a střela šla hodně mimo.
17:06
Tomáš Sýkora (PŘE) 2 minuty za hru vysokou holí.
16:39
Šimon Kratochvíl nedokázal protečovat Hořavovu rozehrávku a je z toho zakázané uvolnění.
16:14
Pala si šikovně obešel protihráče a střelou příklepem prověřil Lukášovu pozornost. Brankář Benátek obstál na jedničku. Vhazuje se v obranném pásmu hostí.
15:31
Víškova sražená střela končí na střídačce domácích. Vhazovat se bude před Klimešem.
14:43
Říhova střela prolétla přes skrumáž těl až před Klimeše, který musel být ve střehu.
14:19
Černoch se snažil dvěma dorážkami z blízkosti překonat Klimeše. Ani jednou se mu to ovšem nepodařilo.
13:30
Zubři nedokázali využít přesilovku pět na čtyři a Benátky jsou zase v plném počtu.
12:37
Hra je přerušena, protože benátská čtveřice se ocitla v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.
11:50
Popelkova přizemní střela vystrašila diváky, protože kotouč prolétl kolem boční síťky.
11:26
Daniel Špaček (BEN) 2 minuty za sekání. Zubři budou hrát vteřinu přesilovku pěti proti třem.
10:36
Benátkám se povedlo vyhodit kotouč až za branku Klimeše. Zubři musejí začít další akci zpoza vlastní branky.
10:15
Benátky se dobře brání. Zubři se zatím k ničemu vážnějšímu nepropracovali.
9:54
Střela Mrázka jen prosvištěla kolem levé tyče Lukášovy branky.
9:27
Martin Novotný (PŘE) 2 minutový trest za hrubost.
9:27
Adam Dlouhý 2+2 minuty sekání + desetiminutový osobní trest.
8:44
Dlouhý a Novotný se pustili do menší šarvátky. Ta byla rychle ukončena. Oba hráči putují na trestnou lavici.
7:38
Bittner se těžce zvedal z ledu. Moc dobře to nevypadalo, protože útočník Benátek dnes nejspíše dohrál. Posléze zamířil do kabin.
6:53
Kajínek je zpátky ve hře. Benátky se v pohodě dokázaly ubránit.
5:48
Benátky se velmi dobře brání. Zubři v přesilovce ještě neohrozili Lukáše.
5:26
Ferenc trefil dvakrát po sobě jednoho z bránících hráčů Benátek.
4:41
David Kajínek (BEN) 2 minuty za nedovolené bránění.
4:35
Po ataku Šimona Kratochvíla zůstal na ledě ležet jeden z hostí. Po chvilce přerušení se sám atakovaný zvedl z ledu a může se pokračovat.
4:24
Benátky nedokázaly využít přesilovou hru a Kratochvíl se vrací zpátky do hry.
3:58
Další závar musel řešit před brankovištěm pozorný Klimeš. Zubrů, se posléze podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
3:26
Říhova střela orazítkovala levou tyčku Klimešovy branky.
2:42
Zubři překvapili svého soupeře ve vlastním oslabení a ujímají se vedení! Běhal vyslal do protiútoku rozjetého PETRA MRÁZKA, který si počkal na pohyb Lukáše a přesnou ranou do šibenice rozjásal přerovské publikum. Asistence: Jiří Běhal.
2:11
Benátky budou mít výhodu přesilové hry. Šimon Kratochvíl (PŘE) 2 minuty za hru vysokou holí.
1:56
Poprvé se vhazuje v obranném pásmu Zubrů.
1:27
Benátky vyhazují kotouč přes celé kluziště. Vhazuje se potřetí v řadě v obranné pásmu hostí.
0:48
Lukáš opět úspěšně zasahuje. Další buly v obranném pásmu Benátek.
0:31
Zubři se hned po úvodním buly usadili v útočné třetině a obránci Benátek měli plné ruce práce. Vágnerovu střelu vyrazil Lukáš do ochranné sítě a bude se vhazovat u branky Benátek.
00:01

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Slovák) – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Běhal – Pšurný, Sýkora, Mrázek – Sikora, Král, Šťastný – Goiš, Popelka, Dostálek – Š. Kratochvíl, Kovařík, Stoklasa.

HC Benátky nad Jizerou: Lukáš (Vacek) – Havlín, Říha, Kajínek, Pabiška, Hubáček, Kurka, Ulrych – Pletka, Černoch, Jonák – Špaček, Volf, Dlouhý – Víšek, Plodek, Hrníčko – Bittner, Havlas, Ordoš.

Rozhodčí: Fiala – Reich, Měkýš.
Už jen tři kola zbývají do konce základní části WSM ligy letošního ročníku. Po dvou venkovních zápasech na ledě soupeře se domácí Zubři představí v předposledním duelu základní části před svými fanoušky. Zubři změří síly s Benátkami nad Jizerou. Hostům již o nic nejde, protože si s jistotou zahrají play-out. Naopak Zubři budou chtít ukořistit další bonusové body, které by jim pomohly navýšit náskok před Havířovem a dotáhnout se na co nejmenší rozdíl na Slavii. Přerovští hokejisté nepoznali již pět utkání v řadě hořkost porážky. Benátky ovšem v letošním ročníku porazili pouze jedinkrát. Utkání mezi Přerovem a Benátkami je na programu v 18:00 v přerovské MEO Aréně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.