1. česká hokejová liga - 46. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Slavia - 12. února 2024   17:30

Zlín
Zlín
05:41' Holík (Novák, Warg) • 55:32' M. Lang (Talafa, Husa)
Slavia

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje e budu těšit opět na shledanou.
Střely na branku: 28 – 25
Je dobojováno. Domácí ve třetí třetině navýšili náskok na dvoubrankový a ten si poté udrželi až do samotného konce. Slávisté několikrát nebyli daleko od snížení, ale nakonec Hufa ani jednou nepřekonali. Ten tak udržel čisté konto a pomohl svému týmu k vítězství a k dalším důležitým třem bodům. Pražané naopak v boji o záchranu nebodovali vůbec.
59:50'
Zápas se už jenom dohrává, kotouč mají domácí hráči, soupeř je ale nepouští k zakončení do prázdné jejich branky.
59:10'
Petr Holík u prázdné branky nezískal puk a hosté po jeho zisku naopak hru otáčejí před Daniela Hufa a znovu se pokusí snížit na rozdíl jediné branky.
58:50'
Paukku je na ledě a Zlín je tedy v plném počtu.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté bušili znovu na zlínská vrata, ale jejich snaha nebyla úspěšná.
57:13'
Šmerhova střela z levého kruhu mířila na branku Zlína, kde zakročil Daniel Huf a má puk ve své moci. Hra je posléze přerušena.
56:50'
Vyloučení v týmu Berani Zlín:
Jesse Paukku – 2 min., podrážení.
56:33'
Domácí se příliš unáhlili se střelou na odkrytou klec a puk končí jen vedle ní.
55:52'
Hosté jsou bez brankáře a na ledě se šesti bruslaři!
55:32'
Zlín právě vstřelil branku!
Domácí navyšují svůj náskok. Žabkou poslal puk Talafa na MARTINA LANGA, který si najel na pravou stranu a poté švihem pověsil kotouč do protějšího horního růžku Voleveckého branky – 2:0. Asistence: Tadeáš Talafa a Jakub Husa.
55:11'
Bedřich Köhler číhal mezi kruhy na přihrávku od Jana Süsse, ale nakonec se nedočkal. Sám Jan Süss pak zakončil hodně nepřesnou střelou.
54:09'
Jesse Paukku dostal přihrávku od spoluhráče, ale ta byla nepřesná a kotouč končí v moci hostů, kteří otáčejí hru.
53:14'
Na řadě je další komerční přestávka.
51:46'
Pražané stále buší do zlínských vrat, ale domácí nadále jejich zvýšenému tlaku odolávají. Po chvilce pak zakončoval před Voleveckým Petr Holík, ale jeho pokus končí mimo.
50:15'
Necelých deset minut zbývá do konce třetí třetiny a stále Zlín vede rozdílem jedné branky.
48:57'
Slávisté znovu zatopili obraně Zlína a také Hufovi, ten se musel ve svém brankovišti znovu co otáčet.
47:33'
Další šance Pražanů, ti se opět protlačili až před Hufa, kde zakončil Lukáš Strnad a domácí brankář má další přesný zákrok!
47:17'
Hosté byli v další šanci před Danielem Hufem, ten měl plné ruce práce a poté raději zastavuje hru, když puk přikryl pod svojí lapačku.
46:53'
Po zákroku domácího brankáře je hra přerušena a následuje další komerční přestávka.
45:33'
Současné vyloučení:
Zdeněk Sedlák – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
Vojtěch Malínek – 2 min., hrubost.
45:21'
Knotkovo nahození směrem ke zlínské brance zastavili domácí obránci a hned po chvilce pak Zlín míří do další útočné akce před klec Tomáše Voleveckého.
44:09'
Zdeněk Čáp nahazoval puk před branku hostů, kde ho tečoval Jesse Paukku, ovšem bylo to nepřesné.
42:30'
Na Voleveckého se na druhé straně řítil Denis Kindl, ale tváří v tvář brankáři Slavie neuspěl!
42:02'
Jan Süss zatáhl puk do útočného pásma, ale tam ho na svou stranu získal Dušan Žovinec a Slavia jde do akce.
41:10'
Další pokus hostů, který vyslal Jaroslav Brož, znovu však nepřekonal Daniela Hufa, který stále drží čisté konto.
40:30'
Edgars Kulda dostal od Berana přihrávku na levý kruh a jeho následná střela končí jen vedle protější tyče.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:07.
Střely na branku: 22 – 10
Také druhé dějství je minulostí a v něm nepadla žádná branka. Zlínští tak vedou 1:0 od šesté minuty zápasu a drží tak nejtěsnější možný náskok. Rozhodně nás ještě čeká zajímavá třetí třetina, která nemusí rozhodnout o osudu tohoto duelu. Pražané zvyšovali tempo a v závěru měli dvě šance, které ale kýžené vyrovnání nepřinesly.
40:00'
39:54'
Jan Holý nahodil kotouč před zlínskou branku, kde nebyl nikdo na teč a domácí brankář pak přikrytím puku raději přerušuje hru.
39:21'
Puk mají Zlínští a míří s ním před klec pražské Slavie. Martin Novák pak zblízka zakončil a jeho pokus se odrazil od betonu Voleveckého.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:45'
Bedřich Köhler na sebe navázal dva hráče soupeře, poté udělal kličku a dostal kotouč do prostoru mezi kruhy, kde ale nezakončil přesně Jan Süss.
37:06'
A další šance hostů, která už měla gólové parametry, ale zblízka Jaroslav Brož neprostřelil Daniela Hufa!
36:22'
Na druhé straně to zkoušel střílenou přihrávkou Jan Holý, ale i jeho pokus se minul účinkem.
35:43'
Tadeáš Talafa napřáhl ke střele, ale rána mu nesedla a puk mu poté sjel z čepele. Rázem tak bylo po možná velké šanci zlínských Beranů.
34:33'
Zlínští stále drží těsný náskok, nedaří se jim ho pojistit. Naopak hosté se stále nedostali k vyrovnání, ač na to nějaké šance rozhodně měli.
33:45'
Pražané se znovu drželi před Hufem, ale ten zamkl své brankoviště a nedovolil, aby soupeř udeřil. Následně pak domácí posílají touš do bezpečí.
32:45'
Marek Slavík dostal nabito od Karla Klikorky a hned z první pálil. Ovšem holí puk sklepl do bezpečí domácí brankář Daniel Huf.
32:06'
Karel Křepelka jistí puk u branky Slavie a ten poté kryje pod lapačku Tomáš Volevecký. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka. Po ní se bude vhazovat před klecí Pražanů.
31:43'
Další náznak akce Slavie končí zmarem a puk mají znovu na hokejkách domácí hráči.
30:45'
Pavel Sedláček si nabruslil za branku hostů, poté vyplaval na levé straně, jeho přihrávka do prostoru mezi kruhy ale nenašla žádného adresáta.
30:03'
Jsme za polovinou řádné hrací doby a Zlín stále veder rozdílem jediné branky. K vidění zatím nebylo žádné vyloučení, ani jeden tým si tak neměl možnost vyzkoušet přesilovou hru.
28:20'
Hosté se prodrali do další šance, ale obrana Zlína byla rychlejší a dostala se na puk, který poté vyhazuje do středního pásma šikovně tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
27:17'
Volevecký je na zemi a kryje další nebezpečnou střelu. Hned na to nechává hru přerušit a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
26:43'
Po další komerční pauze hra pokračuje dále, puk mají hosté a už se zase usadili před brankou Daniela Hufa, který se musí mít na pozoru.
25:26'
Tomáš Volevecký vychytal Mikka Salmia, který na něho mířil z levého kruhu a brankář Slavie tak má další důležitý zákrok na svém kontě.
24:36'
Karel Křepelka se dostal do zakončení v prostoru mezi kruhy, ale proti jeho pokusu zakročil Daniel Huf. Hned na to domácí otáčejí hru na opačnou stranu.
23:36'
Edgars Kulda byl znovu hodně aktivní před zlínskou klecí, hned napřáhl ke střele a tu srazil do bezpečí brankář Beranů Daniel Huf.
22:01'
Mikko Salmio napřáhl ke střele a tu kryje Tomáš Volevecký, další jeho zákrok znamená stále stejný stav, jaký na ukazateli svítí od šesté minuty úvodní třetiny.
21:38'
Tomáš Volevecký nyní pokryl dvě střely soupeře po sobě a byla z toho dvě vhazování před jeho klecí. Zlínští operují před jeho brankou a snaží se navýšit náskok.
20:36'
Hned na začátku druhé třetiny pálil z pravé strany Edgars Kulda, ale jeho pokus kryje pozorný Daniel Huf.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:19.
Střely na branku: 12 – 5
První třetina je minulostí a lépe se povedla Zlínu. Ten od úvodních minut byl aktivnějším týmem a to potvrdil Petr Holík, který si v šesté minutě našel na pravé straně odražený kotouč a poté ho pohotovou střelou dostal do částečně odkryté sítě pražské Slavie. Hosté tak ztrácejí jeden gól a budou se snažit své manko vymazat. Uvidíme, zda se jim to povede a co nám také přinese další průběh hry.
20:00'
19:45'
Nepřesnosti na obou stranách a už to vypadá, že se úvodní část zápasu pouze dohrává. Puk mají domácí a ještě ho dostávají před branku Pražanů.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:42'
Zakázané uvolnění Zlína a vše se stěhuje před Daniela Hufa, buly po jeho pravé ruce.
17:38'
Po další šanci Zlína byla hra přerušena a vhazovalo se před hostující klecí, kde ale domácí Voleveckého nikterak neohrozili.
17:01'
Na druhé straně musel zasahovat po Havrdově střele Daniel Huf, který si připsal další důležitý zákrok a drží těsné vedení domácích i nulu na svém kontě.
16:37'
Zdeněk Sedlák vyslal od modré čáry nahození před klec soupeře, ale před Tomášem Voleveckým nebyl nikdo, kdo by kotouč tečoval.
15:24'
Berani opět hýřili aktivitou a na Voleveckého šla další střela, kterou vyprodukoval Nicolas Werbik, ale ta se odrazila jen od obránce Pražanů.
14:11'
13:12'
Tomáš Šmerha mezi kruhy okamžitě vystřelil a kotouč šel na branku Zlína, kde byl s dalším zákrokem připraven Daniel Huf.
12:36'
Matěj Beran nepřesně zakončil před klecí Daniela Hufa, na druhé straně pak souhru pokazili domácí hráči. Ti hned spěchají zase zpět před domácí branku.
11:38'
Sedlák nahodil puk do útočného pásma, kde se ho ujal Denis Kindl, ale následná jeho střela jde jen mimo branku soupeře.
10:59'
Zakázané uvolnění Zlína stěhuje hru před Daniela Hufa a vhazovat se bude po jeho levé ruce. Pražané tak získali zadarmo útočnou třetinu.
10:05'
Wargova střela skončila u branky hostů, kde se ho poté snažili domácí dotlačit za Voleveckého, ale to se jim nepovedlo. Následně pak vyhazují kotouč do bezpečí hráči Slavie.
09:15'
Pavel Sedláček se natlačil před brankoviště Pražanů, ale jeho přízemní projektil končí jen na obraně Slavie, která bleskově otáčí hru na opačnou stranu.
08:35'
Tomáš Volevecký kryl další pokus Zlína a přerušuje hru. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
07:36'
Robin Všetečka kousek od modré čáry natáhl ke střele, tu ale posílá jen vedle protější tyče. Následoval zisk puku pro Zlín, jenž opět míří dopředu.
07:11'
Jesse Paukku šikovně tečoval pokus Martina Nováka a tentokráte ale vše jistí dalším pozorným zákrokem Tomáš Volevecký.
06:45'
Další střela domácích končí na brankáři Voleveckém a hra je přerušena. Po první komerční přestávce se pak bude vhazovat před jeho brankou.
05:41'
Aktivitu od úvodních minut domácí nyní potvrzují a otevírají účet zápasu. K odraženému puku se po nahození Martina Nováka dostal PETR HOLÍK a pohotovou střelou pak trefil odkrytou hostující klec – 1: 0. Asistence: Martin Novák a Stefan Mikael Warg.
04:57'
Marek Slavík se nyní dostal do zajímavé pozice, na pravé straně vystřelil směrem na Daniela Hufa, ale jeho svatyni svou střelou minul.
03:58'
Berani jsou aktivnější než soupeř, nyní bez větších problémů ubránili souhru Pražanů a dostali touš do neutrální zóny. Hned na to pak žlutí střídají.
03:21'
Zdeněk Čáp po buly v útočném pásmu zakončoval od modré čáry a jeho dalekonosná střela končí znovu v moci brankáře Slavie Tomáše Voleveckého.
02:18'
Berani sebrali soupeři puk a znovu s ním uháněli až před Voleveckého klec, ovšem tam se o něj postarala obrana a Pražané otáčejí hru.
01:09'
Slávisté se v rychlém protiútoku vystavili ofsajdové pasti a vhazovalo se ve středním pásmu. Následně pak šli do další akce zlínští Berani, znovu ale Tomáše Voleveckého nepřekonali.
00:24'
Hned se do šance dostali domácí hráči, Jan Süss pak napřáhl na levé straně a jeho projektil kryje efektním semaforem hostující brankář Tomáš Volevecký.
00:01'

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Riedl, Salonen, Warg, Čáp, Talafa, Husa, Suhrada – Köhler (C), Süss, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, Novák – Salmio, Werbik, M. Lang – Z. Sedlák, Gago, Kindl.
Trenér: Jan Srdínko

HC Slavia Praha: Volevecký (Hölsä) – Žovinec (A), Klikorka, Hrdinka, Holý (A), Kajínek, Křepelka, Stejskal – Matě. Beran, Kulda, Malínek – Průžek, Knotek (C), Šmerha – Všetečka, Slavík, J. Brož – Havrda, V. Polák II, Strnad.
Trenér: Aleš Totter

Rozhodčí: Obadal, Maršálek – Hanzlík, Tvrdý.
Vzájemná utkání

V probíhající sezóně se oba celky utkaly třikrát. Dvakrát vyhrál Zlín, jednou pak pražská Slavia.
HC Slavia Praha

Pražská Slavia je na tom mnohem hůře. V tabulce Chance ligy ji najdeme na třinácté pozici a dosud získala třiapadesát bodů. Má ještě šanci proklouznout do osmifinále play-off, kde ale zároveň může ještě klidně sestoupit. Na poslední příčku, kde se nachází Znojmo, mají náskok jen dvou bodů. Pražané tak na půdě Zlína prahnou po třech bodech.
Berani Zlín

Zlínští Berani se v tabulce nacházejí na osmém místě se ziskem pětašedesáti bodů. Jsou tedy na pozici, která zaručuje postup do osmifinále play-off. Nicméně ještě mají rozhodně šanci zabojovat o elitní šestku a dostat se tak do čtvrtfinále. Tam ztrácejí jen tři body. Zlínští se doma budou snažit zvítězit. Třikrát po sobě totiž prohráli a před svými diváky tak budou chtít předchozí zaváhání napravit.
Hezký pondělní večer přeji všem příznivcům hokeje. Na programu je další kolo Chance ligy a my v jeho rámci budeme sledovat duel mezi týmy Berani Zlín a HC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.