21:16' Kubánek  • 23:49' Vitouch  • 30:29' Adamec  • 43:02' Adamec
02:32' Jiruš   • 26:25' Pray   • 45:32' Pray   • 55:17' Kovář   • 60:20' Jiruš
Sparta
Micka – Kučera, Nekvapil.
Malá hala, Praha-Holešovice
Liberec

V Holešovicích je dohráno, Bílí Tygři si z hlavního města dnes odváží dva body po vítězství v prodloužení. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou!
60:20'
Liberec právě vstřelil branku!
Hotovo! Stačilo pouhopouhých dvacet sekund a o majiteli bodu navíc je rozhodnuto. Po rychlé akci se z bezprostřední blízkosti brankoviště prosadil VOJTĚCH JIRUŠ. Asistence: Vojtěch Strnad, Filip Kovář.
60:01'
Šedesát minut o vítězi utkání nerozhodlo, po kratičké pauze tedy uvidíme prodloužení.
60:00'
59:42'
Strnad zamířil z blízka mimo branku, hosté se teď snaží na Cichoně posílat jednu střelu za druhou. Obraně domácích se daří jejich ambice krotit.
58:48'
Lukáš Franc má ve statistikách další zákrok, pokus jednoho z domácích borců vyšel vniveč. Zatím vše nasvědčuje tomu, že se bude prodlužovat.
57:43'
Domácí nyní tahají za kratší konec, Liberečtí zapnuli motory a snaží se o osudu utkání rozhodnout už v základní hrací době.
56:35'
Z mezikruží teď zahrozil Folda, jeho pokus nakonec jen zaduněl o mantinel za pražskou brankou. Stav je tak stále vyrovnaný.
55:17'
Tak tohle byla nádhera! Takřka okamžitě po vyhraném vhazování se ke kotouči dostal FILIP KOVÁŘ a z prostoru mezi kruhem pro vhazování a modrou čarou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Je vyrovnáno! Asistence: Vojtěch Jiruš, Lukáš Nezbeda.
53:22'
Střel na branku je v posledních minutách k vidění poskrovnu, Sparta má na ledě stále převahu. Liberečtí se marně snaží usadit před Cichoněm.
51:42'
Nahození jednoho z domácích útočníků od modré čáry nakonec skončilo až na holi připraveného France, který jej následně poslal dopředu.
50:20'
Pražané mají momentálně mnohem více ze hry, vyhrávají souboje a všude jsou o sekundu před protihráči. Liberec k ničemu nepouští.
49:23'
Guryevskiy rozehrál puk dopředu, Sparta se následně bleskově přesunula zpět před soupeřovo brankoviště. Uvidíme, co domácí ofenzíva vymyslí tentokrát.
47:54'
Jenčovský přerušil dlouhou kombinaci soupeře rychlým vypíchnutím, domácí si ale téměř okamžitě berou puk zpět na své hole a pokračují v útoku.
46:45'
Hosté vyhazují přes všechny čáry, sparťané se budou muset pro puk vracet až za vlastní brankoviště. Zatím toho v přesilovce moc nepředvedli.
46:10'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Filip Kovář – 2 min., hození hole nebo předmětu).
45:32'
Tak pozor, Liberečtí se rozhodně nehodlají vzdát bez boje a střílí kontaktní gól! Za Cichoně protlačil puk WILLIAM PRAY. Asistence: Jakub Hladík, Filip Jansa.
44:31'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Vitouch – 2 min., nesportovní chování).
44:09'
Pray si chtěl do pažby udělat další zářez, jeho slabší pokus z pravého kruhu ale nakonec úplně minul svatyni pražského celku.
43:02'
Sparta právě vstřelila branku!
ANDREJ ADAMEC doklepl kotouč do prázdného prostoru v hostující svatyni a posílá tak domácí celek do dvoubrankového vedení! Aktivní vstup do třetí části se Spartě vyplácí. Asistence: Josef Slavíček.
42:13'
Sparta si na ledě udržuje převahu a zatlačila Liberec do jeho pásma, pořádně ohrozit Francovu branku se jí ale nedaří.
40:21'
Strnad zajel hluboko do domácího pásma a nahrál na modrou připravnému Kollertovi, jehož projektil tečoval mimo nebezpečí jeden z domácích borců.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 18:59.
Po čtyřiceti minutách svítí na světelné tabuli v holešovické Malé hale stav 3:2 pro domácí, kteří tak mají nakročeno k dalšímu tříbodovému zisku. Uvidíme, zda-li se jim povede vedení udržet až do konce, nebo jestli Tygři ještě nějak zápas zdramatizují.
40:00'
39:47'
Druhá část se dohrává v obranném pásmu hostujícího celku, do konce periody zbývá kolem třinácti sekund.
38:39'
Zničehonic se sám před Francem zjevil Ondřej Výkruta, jehož ránu zastavil hbitý gólman severočechů vyrážečkou!
37:32'
Strážce pražského brankoviště si povyjel ven z branky a následně vypíchl puk z hole Mikuláše Jenčovského, který se už chystal zakončit.
36:42'
Icing Sparty, hra se na nějakou dobu přesune před brankoviště domácích. Vhazovat se bude po levé ruce Oldřicha Cichoně.
35:07'
Maxim Kubánek měl blízko ze druhému gólu, jeho pokus z hranice brankoviště zastavil dobře položeným betonem.
34:35'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mikuláš Jenčovský – 2 min., hákování).
33:38'
Do bezprostřední blízkosti hostující klece se dostal Tomáš Tomek, jehož zakončení brankář Liberce vykryl vleže holí! Ke gólu nechybělo mnoho!
32:05'
Bílí Tygři se snaží na branku Sparty odpovědět, jenže se jim vůbec nedaří se na delší dobu usadit v útočném pásmu. Domácí mají více ze hry.
30:29'
Brankové hody v mrazivé Malé hale pokračují, domácí si po čtyřech minutách berou vedení zpět na svou stranu! Třetí gól za France propasoval ANDREJ ADAMEC. Asistence: Josef Slavíček, Tomáš Tomek.
29:50'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Filip Kovář – 2 min., hákování).
29:09'
Folda se pokusil puk propasovat mezi levou tyč a beton Oldřicha Cichoně, brankář Sparty ale škvírku v jeho svatyni zacpal včas! Stav je tak stále vyrovnaný.
29:09'
Liberecký Lukáš Folda byl v úniku faulován Tomášem Hamarou a pojede trestné střílení!
27:33'
Zemchenkov na modré chvilku přemýšlel, co udělá s kotoučem. Nakonec se jej rozhodl poslat na branku, přičemž jeden z obránců soupeře jeho projektil tečoval až do ochranné sítě.
26:25'
S brankami se ve druhé třetině roztrhl pytel, Tygři vyrovnávají na 2:2! Hostům se v závěru početní výhody nakonec podařilo protlačit před Cichoně, přičemž kotouč do sítě letěl z hole WILLIAMA PRAYE. Asistence: Jakub Šedivý, Jakub Hladík.
25:27'
Jeden z domácích hokejistů se málem dostal do úniku, na poslední chvíli jej ale od kotouče odstavil Filip Kovář. Hostům zatím přesilovka vůbec nevychází.
25:03'
Domácím se zatím daří se v oslabení bránit libereckému náporu, Oldřich Cichoň si teď do statistik připsal další úspěšný zákrok.
24:34'
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Nikita Guryevskiy – 2 min., krosček).
23:49'
Domácí otáčejí skóre, ve čtyřiadvacáté minutě jdou do vedení! Obrana Liberce zaspala, po střele z kruhu se puk odrazil od Francova ramena přímo do brankoviště, odkud jej do klece doklepl MICHAL VITOUCH. Asistence: Maxim Kubánek.
22:20'
Sledujeme vyrovnanou partii, ani jeden tým momentálně na ledě nemá převahu. Hra se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhý, střel je poskrovnu.
21:16'
Pražanům se podařilo soupeře v přesilovce dostat pod pořádný tlak, který následně přetavují ve vyrovnávací gól! Úspěšným střelcem je MAXIM KUBÁNEK. Asistence: Oto Theimer.
20:25'
Domácí zahájil druhou část aktivně, Lukáš Franc už musel čelit hned několika pokusům. Zatím se mu ale podařilo všechny zlikvidovat včas.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 18:13.
Úvodní perioda střetnutí Sparty s Libercem přinesla pouze jednu branku, kterou ve třetí minutě vsítil hostující Vojtěch Jiruš. Bílí Tygři tak po nepříliš záživné první dvacetiminutovce, ve které si udržovali mírnou převahu, odchází do kabin se zaslouženým vedením. Domácí ale budou mít po přestávce šanci se svým sokem srovnat krok, jelikož zahájí druhé dějství v početní výhodě.
20:00'
20:00'
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jakub Šedivý – 2 min., napadení).
19:26'
Z úvodní dvacetiminutovky zbývá ukrojit něco málo přes třicet sekund, na další gól si budeme muset pravděpodobně počkat nejdříve až do dalšího dějství.
18:22'
Na ledě se teď bojuje o každičký centimetr, ani jeden celek teď nenechává soupeři nic zadarmo. Hraje se převážně v pásmu Liberce.
16:53'
V rohu za svatyní Tygrů probíhá tahanice o kotouč, do níž je zapojeno hned několik borců z obou celků. Těžko říct, kdo si puk nakonec odveze...
15:46'
Zasahovat teď musel zase Franc na druhém konci hřiště, přičemž se rozhodl po úspěšném zákroku kotouč podržet. Přerušuje se.
14:15'
Maskovaný muž v domácí kleci se teď musel pořádně natáhnout, nebezpečnou střelu jednoho z hráčů Liberce vykryl na poslední chvíli předloktím!
13:25'
Hosté se dopouští prvního zakázaného uvolnění v dnešním zápase, po pauze proběhne buly po Francově levici. Pražané mají šanci rychle udeřit a vyrovnat.
12:25'
Bojuje se výhradně ve středním pásmu, ani ofenzívě Liberce se momentálně nedaří překročit sparťanskou modrou čáru.
10:58'
Domácí se snaží prorazit do liberecké třetiny kluziště, stále marně. Dnes jim přechody dopředu vůbec nevychází, Bílí Tygři se zvládají bránit s přehledem.
09:40'
Oldřich Cichoň se blýskl luxusním semaforem a aspoň na moment tak zhasl liberecké naděje na druhou branku. Gólman rudých dnes zatím podává kvalitní výkon.
08:52'
Přechod Sparty do útočného pásma zastavil poměrně jasný ofsajd, po kratičké přestávce se tak bude vhazovat ve středním pásmu.
07:25'
Pronést puk do útoku se nyní pokusil Nezbeda, ani on se ale hluboko do soupeřovy třetiny ledu nedostal. Obrana domácích má stále plné ruce práce.
05:59'
Lukáš Folda nebojácně mířil sám do útoku, kde jej velmi rychle zneškodnila dvojice připravených beků Sparty. Liberečtí si na ledě stále udržují mírnou převahu.
04:23'
Domácí se budou muset na nějakou dobu obejít bez obránce Semena Zemchenka, kterému momentálně na střídačce lékař ošetřuje krvavý šrám v obličeji.
03:57'
Hra se přelévá ze strany na stranu, domácí se po inkasovaném gólu docela probrali a momentálně sledujeme relativně vyrovnanou partii.
02:32'
Tentokrát už ale puk za Cichoňovými zády opravdu končí, Pražané úvod utkání zaspali a hosté jdou do vedení! Po rychlé souhře se z brankové čáry prosadil VOJTĚCH JIRUŠ. Asistence: Vojtěch Strnad, Lukáš Nezbeda.
01:49'
Na sparťanském konci ledové plochy zazvonila tyč, Liberec teď měl hodně blízko k úvodní brance. Tohle musí hosty pořádně mrzet...
01:29'
K brance Tygrů se propracoval Guryevskiy, jehož pokus z poměrně vysokého úhlu ale nakonec svatyni úplně minul.
01:00'
Oldřich Cichoň má na kontě první zákrok, gólman domácích musel čelit nepříjemné střele z bezprostřední blízkosti brankoviště. Následně se rozhodl kotouč podržet, hra je přerušena.
00:20'
Jako první se dopředu vydala pražská Sparta, jejíž výpad na branku byl ale pohotovou libereckou obranou zastaven již v zárodku.
00:01'
Ještě jednou vám přeji příjemný podvečer, oba týmy už jsou na ledě. Od úvodního vhazování nás dělí jen několik málo sekund.

HC Sparta Praha: Cichoň (Sluka) – Hamara, Truhlář, Zemchenkov, Procházka, Ducháč, Guryevskiy, Adam, Šesták – Kubánek, Adamec, Jaroš, Potůček, Slavíček, Výkruta, Vitouch, Tomek, Theimer.

Bílí Tygři Liberec: Franc (Krátký) – Duschka, Kovář, Hladík, Šedivý, Kollert, Tůma – Pray, Jansa, Jiruš, Měchura, Jenčovský, Folda, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Trunda.

Rozhodčí: Micka – Kučera, Nekvapil.
Hostům z města pod Ještědem patří třetí příčka, v případě tříbodového vítězství v dnešním duelu se Spartou by se mohli čistě teoreticky vyšvihnout až na stříbrnou pozici. V nadstavbě se ale Liberci zatím vůbec nedaří – na kontě má dvě porážky, nad jeho síly byli hokejisté Litvínova a Chomutova. Dnes si tedy bude snažit spravit chuť a konečně navázat na úspěšnou základní část.

*do uvedených statistik se započítává z. č. i nadstavba
Sparta vstoupila do nadstavby slušně, z prvních dvou duelů si do tabulky připsala hned pět bodů – nejprve porazila v prodloužení Chomutov a následně vyhrála o dvě branky v Českých Budějovicích. Pomalu ale jistě se tak škrábe ze dna tabulky skupiny A, aktuálně je předposlední s pětibodovou ztrátou právě na Piráty.

3. 12., zákl. část: Sparta – PZ Kladno 3:2sn.
7. 12., nadstavba: Chomutov – Sparta 3:4pp.

Tabulka ELIOD ELMD – skupina A

1. Plzeň – 20 Z, 16-2-1-1, 133:27, 53 b.
2. Litvínov – 20 Z, 14-2-0-4, 119:57, 46 b.
3. Liberec – 20 Z, 14-0-1-5, 80:41, 43 b.
4. Chomutov – 20 Z, 12-2-3-3, 96:58, 43 b.
5. Sparta – 20 Z, 11-2-1-6, 78:63, 38 b.
6. Č. Budějovice – 20 Z, 10-1-0-9, 71:67, 32 b.
Přeji vám příjemný úterní podvečer z Malé haly v pražských Holešovicích, která bude dějištěm dnešního střetnutí mezi mladšími dorosty domácí Sparty a Bílými Tygry z Liberce. Pojďme si oba soupeře představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.