To je z dnešního utkání Ligy mistrů vše, z Liberce přeji dobrou noc.
Finští hráči děkují hrstce fanoušků, kteří dorazili do Tipsport arény.
Ačkoliv seTygři ve třetí třetině přiblížili na rozdíl jedné branky, srovnat už nedokázali a v premiérovém utkání Ligy mistrů odcházejí do kabin s těsnou prohrou. Oulu po první polovině zápasu nebylo tolik aktivní, ale dokázalo zabránit ztrátě v závěru.
60:00
59:49
Puk se dostává do obranného pásma Liberce, zřejmě už je rozhodnuto.
59:15
Bartek s Filippim kombinují, ale nepřichází žádná střela.
58:28
Schwarz jde z branky, Liberec bude v závěru zkoušet hru v šesti.
57:40
A už i domácí Liberec je v pěti hráčích na ledě.
56:57
Oulu v plném počtu.
56:55
Šance Filippiho nebyla proměněna, vhazovat se bude před Karhunenem.
56:23
Juntilla se dostal do úniku, jeho střelu však bravůrně stáhl Schwarz lapačkou!
55:39
Ondřej Vitásek (LIB) posedí dvě minuty za držení protihráče. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
55:27
Liberci se zatim nedaří dostat do útoku a navíc nyní půjde do čtyř.
55:10
Masuhr se pustil do pěstního souboje s Filippim.
54:57
Jedna z posledních šancí Liberce, na dvě minuty jde ze hry Mikko Alikoski (OUL) za hrubost.
54:53
Bulík se ocitl před brankou, ale na dorážky byl krátký.
54:40
Oulu si připisuje další zakázané uvolnění.
53:23
Škoulův pokus od modré končí u Karhunena, ale ten kotouč nemá pod kontrolou. Obránci hostů však situaci zachraňují a vyhazují do střední třetiny.
52:57
Maenalanen postrčil kotouč směrem k Schwarzovi a snažil se ho dojet, liberecký gólman však puk přikryl pohotově lapačkou.
52:21
Tygři rozjíždějí akci zpoza své branky.
52:01
Zakázané uvolnění domácího celku.
51:34
Oulu v plném počtu, Liberci se srovnat nepodařilo.
51:11
Hned po vhazování ve středním pásmu vyhodili Finové přes celé hřiště.
50:48
Dravý průnik Filippiho skončil na modré čáře, kde narazil na semknutou obranu Kärpätu.
50:31
Pokus Barteka jde opět mimo branku.
50:14
Po kombinaci Tygrů dokázali hosté vyhodit.
49:34
Šance pro Liberec na srovnání, Mikko Niemela (OUL) jde sedět za nedovolené bránění.
49:31
Filippiho pokus od modré skončil na betonu Karhunena.
48:57
Niemela se snažil ze středního pásma vyslat tvrdou střelu, ta však byla zblokována a neškodně doklouzala k zadnímu mantinelu.
48:20
Bartek zkoušel přidat další branku, těsně však minul svatyni Karhunena.
47:35
Deschamps se snažil rozjet útočnou akci, ta se mu však nevydařila a skončila ve střední třetině.
46:40
Oulu se sice drží v pásmu, domácí se však soustředí na obrann povinnosti a nepouští soupeře k zakončení.
45:37
Liberec právě vstřelil branku!
Liberec se blíží k vyrovnání! MARTIN BARTEK našel pozici mezi kruhy a nekompromisně snižuje na rozdíl jediného gólu. Asistence: Tomáš Filippi, Michal Bulíř.
45:10
Maenalanen zkoušel oslovit své spoluhráče v útočném pásmu, ale kotouč mezi nimi pouze neškodně prošel.
44:19
Domácí jsou v plném počtu, oslabení zvládli výborně.
44:10
Liberečtí vyhazují přes všechny čáry.
43:31
Vampola se dostal v oslabení do slibné pozice před brankou Oulu, ale natrefil připravený beton Karhunena.
42:45
Severočechům se zatám daří držet hru mimo svou útočnou třetinu.
42:19
Lukáš Derner (LIB) míří na trestnou za nedovolené bránění, Kärpät bude hrát přesilovku.
42:00
Žádný z týmů se nyní do útoku nežene, Liberec drží kotouč bezpečně v obranném pásmu.
41:38
Nyní se zakázaného uvolnění dopouštějí Tygři.
40:58
Hraje se z jedné strany na druhou hlavně ve středním pásmu, nakonec se Oulu dopouští icingu.
40:15
Po vhazování se dostali do pásma hosté a chtějí si pojistit své vedení.
40:01
Ve druhé třetině se podařilo Kärpätu zvýšit vedení na 4:0, ale domácí se dokázali dostat zpět do hry a snížili na 2:4. Uvidíme tedy, zda ve třetí třetině přijde vyrovnání.
40:00
38:59
Tygři stahují nepříznivé skóre pouze na rozdíl dvou branek! MICHAL BULÍŘ z kraje levého kruhu dokázal přesně zamířit ke vzdálenější tyči a kotouč proletěl Karhunenovi nad betonem. Asistence: Jakub Valský.
38:48
Humlův pokus zprava šel mimo.
38:04
Kärpät je v plném počtu, oslabení zvládl bez problémů.
37:37
Liberci se početní výhoda moc nedaří, sice drží pásmo, ale střely nepřicházejí.
37:14
Po dlouhé kombinaci dostal nabídku Urban před brankou, ale nedokázal se prosadit.
36:12
Liberec hraje druhou přesilovku a má šanci stáhnout poměrně vysoké vedení Oulu.
36:04
Patrick Davis (OUL) při snaze skórovat najel do Schwarze a půjde sedět na dvě minuty za nedovolené bránění.
35:23
Ofsajd Kärpätu přerušuje hru.
35:10
Vallinova snaha na levé straně nekončí úspěchem, domácí obránci brání svědomitě.
34:46
Bulík hledal Barteka přes celé hřiště, druhý jmenovaný byl ale v ofsajdu, a nakonec z toho je zakázané uvolnění.
34:01
Šimek vybídl na druhé straně Vitáska, který tvrdou střelou nedokázal propálit klubko hráčů před brankou.
33:39
Spangovi nesedla střela od modré.
32:55
Ve druhé periodě zatím hru ovládá hostující Oulu, i nyní drží kotouč na svých holích.
31:55
Eminger se dostal k puku na modré čáře, ale svatyni domácích netrefil.
31:15
Valský se z blízkosti neprosadil, nedokázal puk prostrčit u tyče.
30:40
Bartek se dostal do úniku, jeho střela těsně minula tyčku!
30:18
Glenn se zamotal na modré, a ačkoliv vystřelil, tak trefil prvního bránícího hráče.
29:55
Po vstřelené brance však Liberečtí nepokračují v aktivitě a musejí se vracet, situaci však zachránil Schwarz.
28:39
Domácí tým se přeci jen ještě dostává do hry! Bulíř si vyměnil kotouč s TOMÁŠEM FILIPPIM, jenž dokázal z blízkosti poprvé překonat Karhunena. Liberec tak nyní ztrácí pouze tři branky. Asistence: Michal Bulíř.
28:11
Při rozehrávce Oulu skončil puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.
27:09
Tygři střídají gólmany, místo Lašáka naskočí do hry Schwarz.
27:09
Oulun Kärpät vstřelil branku!
Kärpät je rozjetý a zápas má pod kontrolou, nyní přidává čtvrtou branku. SIMON SUORANTA se dokázal trefit z úhlu mezi nohy Lašáka. Asistence: Ryan Glenn.
26:45
Niemela vypálil před brankou a užuž to vypadalo, že dal gól, ovšem puk končí na zadní síťce svatyně Lašáka.
26:01
Huml znovu aktivní před brankou, puk však nedokázal ideálně tečovat.
24:49
Další snahu Liberce zastavuje ve svém obranném pásmu Spang.
24:15
Tygři reagují na branku pokusem o tlak v útočném pásmu, ale brzy o kotouč přicházejí.
23:04
Oulu jde už do tříbrankového vedení! Huml našel přes šíři hřiště DANA SPANGA, který dokázal přesně zavěsit za záda Lašáka. Na začátku druhé třetiny tak má Kärpät slušný náskok. Asistence: Ivan Huml, Joonas Komulainen.
22:44
Glenn našel Humla, který byl v dobré pozici, ale nedokázal se trefit do branky.
21:50
Vitásek neubránil Deschampse a ten se vydával do slibného úniku, zakončení se mu však nepodařilo.
21:08
Finský tým je v plném počtu, dokázal ještě v minulé třetině v oslabení skórovat.
20:38
Škoula oslovil Filippiho, ale ten nevymyslel žádnou gólovou příležitost.
20:10
Tygři pokračují v přesilové hře.
20:01
Liberci se v první třetině moc nedařilo, hned v úvodu inkasovali, když Oulu využilo první nabídnoutou početní výhodu. Druhý puk musel Lašák lovit po přečíslení v oslabení finského týmu. Po úvodní periodě Tygři prohrávají 0:2.
20:00
19:39
Kärpät skóruje v oslabení! Spang vyslal do přečíslení Kemppainena s Junttilou, první jmenovaný JULIUSE JUNTTILU oslovil přihrávkou přes šířku hřiště a ten se svou přesnou střelou nemýlil. Asistence: Joonas Kemppainen, Dan Spang.
19:09
Lasse Kukkonen (OUL) půjde ke konci třetiny na trestnou lavici za držení protihráče. Liberec hraje první přesilovku.
18:32
Vitásek objel branku, ale zakončení nebylo úspěšné.
17:56
To se jim však nepodařilo a k puku se dostávají hráči Liberce. Ti ho však ztrácejí ve střední třetině.
17:30
Nyní jsou aktivnější hosté, snaží se udržet útočné pásmo.
16:50
Spangův pokus od modré trefil pouze mantinel za klecí domácích.
16:06
Huml se obtáčel kolem svatyně Liberce, ale nedokázal se zorientovat a k finální střele se nedostal.
15:34
Liberečtí se dopouštějí zakázaného uvolnění, vhazuje se před Lašákem.
15:10
A opět severoevropský tým zkouší proniknout dopředu, hra je však přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Oulu.
14:50
Pokus Finů o útok končí ve středním pásmu.
14:29
Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění.
14:16
Hra se na chvíli uklidnila v obranném pásmu Kärpätu.
13:30
Donskoi se snažil prodrat před branku Lašáka, ale byl zastaven beky domácích.
12:37
Lukáš Derner dnes hraje perfektně dopředu, už jeho druhá velká šance v první třetině. Tentokrát těsně minul klec hostů.
11:56
Valského střela šla přímo na Karhunena.
11:34
Jeden z libereckých hráčů leží v rohu na ledě, vypadá to na Jana Víška. Zvedá se a zřejmě bude v pořádku.
11:07
Vlachův pokus končí v ochranné síti za brankou.
10:20
Oulu se osvobodilo od tlaku Liberce a přesouvá se do útočné třetiny.
09:33
Druhá formace Liberce opět hrozí, jen těsně nedosáhl na puk u vzdálenější tyče Filippi.
09:00
Derner měl na holi srovnávací branku, ale pohotový Davis dokázal střelu zblokovat.
08:39
Fáze hry, ve které tahají Tygři za ten delší konec. Bulíkův pokus však nebyl úspěšný.
08:08
Urban hledal před brankou rozjetého Vlacha, ten však na kotouč nedosáhl.
07:49
Puku se zmocnili Tygři, ale rozehrávka od obránců šla až na zakázané uvolnění.
07:07
Finové jsou i nadále aktivní, mají však problémy udržet puk v pásmu.
06:34
Domácí v plném počtu, tentokrát oslabení přečkali bez inkasované branky.
06:05
Masuhr a Deschamps se snažili něco vymyslet na modré čáře, ovšem pohotová čtveřice bránících Tygrů jim puk vypíchla.
05:24
Severočeskému týmu se podařilo vyhodit až k Karhunenovi.
04:53
Oulu se snaží rozehrát zpoza své branky.
04:34
Další trest na straně Tygrů, sedět jde Jan Víšek (LIB) za hákování.
03:57
Hosté zůstávají nadále aktivní, daleko od branky nebyl Pyorala, ale k dorážce se nedostal.
02:56
Tak nakonec je početní výhoda využita dvě vteřiny před jejím koncem a Kärpät jde rychle do vedení! Protiútok finského týmu rozjel Deschamps, který našel PATRICKA DAVISE a ten se může pyšnit úvodní trefou duelu. Asistence: Nicolas Deschamps.
02:53
Filippi v úniku trefil tyč!
02:26
Tak tahle přesilovka vydařená rozhodně nebude, hosté jsou bezzubí.
01:53
Tygři vyhazují a nepouští tak Kärpät do útočného pásma.
01:30
Hostům se zatím početní výhoda nedaří a drží hru spíše na své polovině.
00:58
První přesilovka bude ze strany Oulu, David Kajínek (LIB) půjde na trestnou za podražení.
00:30
Druhé formaci Liberce se podařilo natrefit brankovu konstrukci.
00:10
Vhazování vyhráli Tygři a dostali se do útoku, Víšek však na nabízený puk nedosáhl.
00:01
A už jsou na ledě i hráči obou týmů.
Na led už přijíždějí rozhodčí, vše je připraveno a utkání může během pěti minut začít.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Voráček, Škoula, Vitásek, Kajínek, Derner, Plutnar, Šimek – Víšek, Bartek (C), Bulík – Valský, Filippi, Bulíř – Vampola, Jelínek, Jass – Vlach, Urban, Kica – Jonák

Oulun Kärpät: Karhunen (Tarkki) – Kukkonen (C), Masuhr, Spang, Glenn, Niemela, Vallin, Eminger – Pyorala, Deschamps, Davis – Maenalanen, Komulainen, Huml – Junttila, Kemppainen, Donskoi – Keranen, Suoranta, Alikoski – Manninen

Rozhodčí: Edqvist (SWE), Fraňo (CZE) – Jelínek (CZE), Pešek (CZE).
Kärpät Oulu, tým z Finska, bude pro Liberec docela těžký soupeř. Loňský mistr své ligy dokázal ovládnout i základní část. Navíc se může pyšnit bilancí devíti medailí za posledních 14 let, tudíž kvalita soupeře je na vysoké úrovni. Oulu má i zkušenost s evropským hokejem, když se, stejně jako Tygři, účastnilo předešlých ročníku European Trophy, předchůdce novodobé ligy mistrů.
Liberecký tým zatím v přípravných zápasech nepřesvědčil o tom, že by v následující sezóně měl hrát v horních příčkách tabulky. Bilance tří porážek, jedné remízy a jedné výhry po nájezdech zatím fanoušky ze severu moc nenadchla. Tygři doposud čekají na první letošní výhru v základní hrací době, a doufají, že se jim povede v úvodním ostrém zápasu.
Dobrý večer u prvního kola hokejové ligy mistrů! Pod Ještědem budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry a finským Kärpätem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.