KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ufa : Magnitogorsk - 26. října 2017   16:00

Ufa
Ufa
06:06' Kemppainen (Omark, Hartikainen)
1:4
(1:0, 0:1, 0:3)
Magnitogorsk
39:49' Kaletnik   • 40:18' Mozjakin  (Ellison) • 58:03' Pivcakin  (De. Kazionov) • 59:40' Platonov  (Osala)
Ufa
Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Arzamascev, S. Garejev, Panin, M. Osipov, Jelizarov – Kemppainen, Omark, Hartikainen – Lisin, Juňkov, Fjodorov – A. Lazarev, Busarov, I. Makarov – M. Majorov, Kuzmin, Korotkov.
Košečkin (Samsonov) – Pivcakin, J. Birjukov, Chabarov, Schaus, Igošev, Děnisov, S. Těreščenko – Jan Kovář, Mozjakin, De. Kazionov – Ellison, Šenfeld, Osala – I. Grigorenko, Kaletnik, Berestennikov – Švyrjov, Platonov, Timkin.

Česká a Slovenská stopa utkání

1. Jan Kovář (MET), (0+0), 3 střely, 17:33
Hráči Ufy vstoupili do utkání velmi dobře a také si vytvořili jednobrankové vedení. To ovšem smazal v poslední minutě druhé třetiny Kaletnik. Následně se v začátku třetí třetiny prosadil Mozjakin prudkou střelou. Domácí se usilovně snažili zdramatizovat zápas, ale to jim hosté a také branková konstrukce nedovolila.
59:40'
Metallurg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, další propad domácích hráči Metallurgu potrestali další brankou do prázdné branky. DENIS PLATONOV se dokázal i přes těsnou obranu dostat k zakončení, které nakonec dopadlo těsně k pravé tyči. Asistence: Oskar Osala.
59:00'
Prudká střela z levého kruhu prosvištěla těsně vedle pravé tyče branky Košečkina.
58:05'
Domácí opět v šesti.
58:03'
Zatímco se vydal Ben Scrivens na střídačku, tak domácí hráči velmi uspěchali přechod modré čáry, kde nakonec přišli o kotouč a NIKITA PIVCAKIN tak dostal prostor pro zakončení do prázdné branky a navyšuje těsné vedení na rozdíl dvou branek. Asistence: Denis Kazionov.
57:41'
Čtyřka statečných ve službách Metallurgu vyhazuje kotouč až za branku soupeře.
57:01'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., nedovolené bránění).
55:34'
Velmi riskantně rozehrál Scrivens. Domácí však velmi rychle obsadili útočné pásmo.
54:54'
Hartikainenův bekhend před brankoviště neprošel. Hosté vyhazují tak, aby to nebylo zakázané uvolnění.
54:25'
Už velmi dlouho se Magnitogorsk nedostal do žádného zakončení. Salavat Ufa jednoznačně diktuje tempo poslední desetiminutovky.
53:43'
Domácím v dnešním zápase štěstina příliš nepřeje. Brankovou konstrukci nastřelili nejméně čtyřikrát.
51:31'
Na útočný výlet se vydal obránce Arzamascev, jenž střílenou přihrávkou hledal spoluhráče před brankou.
50:42'
Poté co střelu od modré zastavil Košečkin, se do brankoviště sjeli všichni hráči na ledě.
50:32'
Z ostrého úhlu zkoušel nahodit puk před branku Kuzmin. Brankář Magnitogorsku si pravou tyč pohlídal.
50:00'
Běží posledních deset minut závěrečné třetiny. Střely na branku: 24-30.
48:56'
Trest Ellisona vypršel a také hosté už pokračují v pěti.
48:54'
Přihrávku před branku dostal Hartikainen, který z bezprostřední blízkosti nastřelil pouze hruď skvěle pozorného Košečkina.
48:35'
Omark s Larsenem stahují hru stále blíže k brance.
48:18'
Makarov neudržel puk ve své moci a Metallurg může vy čtyřech na polovinu soupeře.
47:37'
Dělovka z hole Omarka skončila sražena mimo ledovou plochu.
47:26'
Další zákrok na hranici pravidel nyní prošel jednomu hráčů hostí.
46:56'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Matt Ellison – 2 min., nedovolené bránění).
Rozhodčí trestá poněkud přísně. Fjodorov neudržel rovnováhu a spadl na Košečkina.
46:25'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Arťom Fjodorov – 2 min., nedovolené bránění).
46:22'
Hráči obou týmů jdou velmi tvrdě do každého souboje.
46:16'
Lisinova střela skončila přizvednutá a otřela se o horní tyč Košečkinovy branky!
46:00'
Velmi tvrdě za nahozeným kotoučem šel Timkin. Ten byl odstaven domácími hráči.
45:32'
Prudký pas Omark nezachytil, ale i přesto se hráči v zelených dresech drží v útočném pásmu.
45:00'
Loginův trest vypršel a kapitán domácího Salavatu spěchá do obranné třetiny.
44:32'
Neskutečné dobývání branky Ufy! Po řadě dorážek se dostal kotouč přímo k Mozjakinovi, který však netrefil puk tak jak by si představoval a prázdnou branku minul!
43:17'
Hostům kombinace nevyšla a jsou vyhnání do středního pásma.
43:05'
Mozjakin to zkusil znova okamžitě po buly. Tentokrát ovšem nastřelil hůl jednoho z bránících hráčů.
43:00'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Loginov – 2 min., nedovolené bránění).
42:36'
Nyní pálil pro změnu Kuzmin! Ten dostal skvělou přihrávku na střed levého kruhu, odkud okamžitě roztáhl Košečkina. Ten předvedl skvělý semafor.
42:09'
Osipov neměl komu přihrát a vrátil se za vlastní branku.
41:41'
Z pravého rohu dostal přihrávku přímo před branku Makarov! Jeho střelu dokázal Košečkin včas vykrýt.
40:26'
Hra pokračuje a oba týmy hrají v plném počtu hráčů.
Hlavní sudí ještě debatují u boxu časoměřičů.
40:18'
Tak jak skončila druhá třetina začíná ta třetí! Po vyhrané buly Matta Ellisona v útočné třetině se dostal k puku kapitán SERGEJ MOZJAKIN, jehož prudký projektil rozvlnil síť u pravé tyče. Magnitogorsk tak otáčí stav utkání ku vlastnímu prospěchu. Asistence: Matt Ellison
40:15'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Philip Larsen – 2 min., podražení).
40:01'
40:00'
39:49'
Tomu se říká gól do šatny! VLADISLAV KALETNIK šikovně zasáhl do přihrávky domácích a podél pravého hrazení se vydal do samostatného úniku. Jeden z hráčů Ufy mu však zablokoval osu hřiště a tak útočníkovi Metallurgu nezbylo nic jiného, než bekhendem zakončit k bližší pravé tyči. Kotouč propadl Scrivensovi pod lapačkou. Bez asistence.
39:36'
Ke střele se už chystal Larsen, ale rozhodl se dál kombinovat se svými kolegy.
39:00'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:55'
Obranná čtyřka vyhnala přesilovou formaci do středního pásma.
38:51'
Domácí zatím kombinují po obvodu pásma. Před branku se staví finská dvojice Kemppainen a Hartikainen.
38:18'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Děnisov – 2 min., podražení).
37:05'
Polovina trestu Děnisova je pryč. Hosté vyhazují puk do bezpečné vzdálenosti.
36:47'
Omarkovu střelu mezi kruhy tečoval velmi slibně Fin Hartikainen! Kotouč se z jeho čepele však vymrštil příliš vysoko do ochranné sítě.
36:05'

Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., hrubost).

Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Jevgenij Korotkov – 2 min., hrubost).
35:10'
Po propadu útoku Metallurgu vystartoval po ose hřiště do přečíslení Kemppainen. Ten přihrávkou na vnitřní stranu pravého kruhu vyzval ke střele Loginova. Košečkin velkou šanci domácích pokryl.
34:33'
Ani průnik Těreščenka nepřinesl žádný úspěch. Obránci Ufy vrací puk rázem do střední třetiny.
33:31'
Hostům se nedaří usadit v útočné třetině. Ufa velmi dobře brání modrou čáru.
33:00'
Košečkin pomáhál s rozehrávkou. Kotouč se však velmi rychle vrátil zpět za jeho branku.
31:19'
Trojici domácích hráčů se daří držet puk v útočné třetině. Magnitogorsk však usilovně napadá.
30:46'
Berestennikov uklidňuje hru přihrávkou za vlastní branku. Oba týmy střídají.
30:18'
Střílenou přihrávkou k levé tyči nezachytil Kemppainen. Hosté otáčí hru na polovinu Ufy.
30:00'
První třicetiminutovka je za námi. K vítězství má stále o něco blíže domácí Julajev Ufa.
29:09'
Do bezprostředního zakončení se dostal Osipov! Ten se pokoušel doklepnout Scrivensem vyražený puk po střele Osaly.
28:58'
Makarov skvělým pasem našel z druhé vlny Busarova, jehož střela vypadla z lapačky Košečkina.
28:13'
Špatnou rozehrávkou si Ufa komplikuje bytí v obrané třetině. Od modré se pokoušel srovnat stav utkání prudkou střelou Berestennikov.
27:42'
Magnitogorsku nahození příliš nevyšlo. To sebral Makarov a může tak rozjet protiútok.
26:41'
Z pravého křídla pálil Kazionov. Ten se pokoušel svou střelu schovat za obráncem Ufy, ale Sccrivens svou vyrážečkou zasáhl včas.
25:47'
Prudké nahození Mozjakina zastavil Scrivens. Vhazovat se bude po jeho pravici.
25:11'
Lazarev se snažil šikovně obhodit obránce hostí, ale zezadu byl sražen vracejícím se útočníkem.
24:02'
Vysoké vyhození zachytil v obranném pásmu Metallurgu Igošev, jenž otáčí hru opět na útočnou polovinu.
22:19'
Hosté vstoupili do druhé části mnohem aktivněji. Hraje se kolem branky Scrivense.
20:01'
20:00'
19:42'
Střelu od červené čáry přizvedl do ochrané sítě Šenfeld.
18:58'
Podél pravého hrazení nabral velmi dobrou rychlost Lisin, ale při kombinaci si neporozuměl se spoluhráči. Kotouč mají v moci hosté.
18:17'
Birjukovovi se nikdo nenabízel a tak musel obránce Magnitogorsku pouze nahodit puk za branku Scrivense.
16:46'
Nejlepší střelec Ufy Kemppainen přečetl rozehrávku soupeře a po jejím zachycení zkoušel zakončit z pravého kruhu ke vzdálenější tyči.
15:56'
Do zdvojené obrany se dostal Lisin, který i přes tuto komplikaci dokázal posunout hru dál za branku Košečkina.
13:46'
Mozjakin na modré čáře našel přijíždějícího Kováře z druhé vlny, který měl mezi kruhy slibnou pozici. Při kličce na forhend mu kotouč sjel z čepele a ke střele se tak nedostal.
13:04'
Ihned z trestné lavice vystartoval do útoku Kaletnik společně s Timkinem. Těm se u pravé tyče nepodařilo procedit puk za Scrivensova záda.
12:31'
Od modré čáry zkusil hromadu těl prostřelit Makarov.
12:20'
Po vyhození se přesilová pětka Ufy opět usazuje v útočné třetině.
11:26'
Sražená střela se dostala přímo na čepel Omarka! Ten si ze středu pravého kruhu vylepšil pozici a dvěma rychlými kroky si vybruslil mezi kruhy, odkud trefil pouze vyrážečku číhajícího Košečkina.
11:10'
Obranná čtyřka Metallurgu se postarala o rychlé vyhození.
10:53'
Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Vladislav Kaletnik – 2 min., vysoká hůl).
10:37'
Kaletnik si v souboji o kotouč pomohl nedovoleným zákrokem. Výhoda pro Salavat.
10:00'
Můžeme sledovat velmi plynulý hokej. První třetina se právě přelila do své druhé poloviny.
09:11'
O rychlou odpověď na inkasovanou branku se pokoušel Kovář, ale Scrivens pravou tyč utěsnil velmi spolehlivě.
08:39'
Domácí nebezpečně kombinují kolem branky Košečkina.
06:06'
Ufa právě vstřelila branku!
Domácím se po rychlém protiútoku podařilo zakončit a otevírají tak brankový účet tohoto utkání! Linus Omark stáhl hru na pravý kruh, odkud přesnou přihrávkou našel u protější levé tyče najíždějícího JOONASE KEMPPAINENA, který zakončil do odkryté části branky. Asistence: Linus Omark a Teemu Hartikainen.
05:30'
Z ostrého úhlu se Grigorenko pokusil překvapit svého soupeře.
05:00'
Pokaženou přihrávku za Scrivensovou brankou sebral Jelizarov, jenž bez váhání otáčí hru zpět na polovinu Magnitogorsku.
04:02'
Pohotovou přihrávkou Lisin našel spoluhráče na středu modré čáry, od níž si Košečkin musel poradit s lehkým nahozením.
03:21'
V útočném pásmu Metallurgu vyrušil domácí hráče při rozehrávce Šenfeld.
02:46'
Mozjakin rozjel útočnou akci zpoza vlastní branky, ta ovšem skončila na útočné modré.
01:23'
Hostům se podařilo usadit v útočné třetině, ale kvůli aktivní hře domácích se do žádné slibné pozice nedostali.
00:53'
Po řadě soubojů ve středním pásmu se domácí Ufě podařilo dostat do útočné třetiny.
00:01'
Metallurg Magnitogorsk

Hráči Metallurgu jsou na tom o čtyři body hůře, tudíž s devětatřiceti body obývají sedmé místo. Dvě výhry v řadě proti Podolsku a Slovanu vystřídali tři porážky v řadě. Nejprve Magnitogorsk podlehl vysokým rozdílem 2:7 s CSKA, poté hráči nenašli recept na brankáře Kazaně a vůbec v posledním utkání na ledě Nižněkamsku vstřelili pouze jedinou branku, o kterou se postaral Fin Osala, který tak přidal svou šestou branku v této sezóně. Nejlepším střelcem je zatím s dvanácti góly Mozjakin.
Salavat Julajev Ufa

Po šestadvaceti odehraných zápase setrvává Ufa na uspokojivém pátém místě Východní konference s dosud nasbíranými třiačtyřiceti body. V posledních pěti utkání podlehli hráči Ufy pouze dvakrát a to proti finskému Jokeritu a Traktoru Čeljabinsk. Mezi nejaktivnější střelce se s deseti brankami řadí Fin Kemppainen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.