Českoslovesnká stopa
Jan Kolář (CHA) 0+0, čas na ledě 18:20
Tomáš Zohorna (CHA) 0+0, čas na ledě 16:26
Helsinky se dostali do dvoubrankového vedení, díky aktivní hře a třem vstřeleným gólům dokázali domácí hokejisté tento zápas vyhrát. Ve velmi dramatickém závěru uhájili své vedení.
59:56
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vitalij Aťušov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Huhtala – 2 min., krosček).
59:56
59:50
Icing vrací hru do obranného pásma Amuru. Domácí dělí od výhry deset sekund.
59:14
Juha Metsola kryje další střelecký pokus hostujících hokejistů. Jejich tlak je obrovský.
59:00
Oddechový čas pro domácí.
59:00
Icing vrací hru do obranného pásma Amuru.
58:36
Jokerit se dostal do útočného pásma, kde kombinuje. Domácí se brání.
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Alexandr Jelesin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Mika Niemi – 2 min., hrubost).
57:36
56:18
Juha Metsola skvěle zastavil pokus soupeře. Helsinky jsou nyní aktivnější, snaží se vyrovnat. Domácí ale drží jednobrakové vedení.
55:37
Danil Romancev se dostal do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.
54:33
Čas na vyrovnání, který hostujícímu celku zbývá, se velmi rychle krátí.
53:10
Takticky hrají domácí hokejisté velmi dobře, drží náskok a nedávají soupeři mnoho šancí na vyrovnání.
52:36
Puk končí v ochranné síti nad brankou, hra je přerušena.
52:20
Juha Metsola musel zasahovat po střele hostujícího hráče.
51:53
Mnoho šancí k vidění momentálně není. Sledujeme rychlý hokej, osobních soubojů přibývá.
50:50
Sledujeme rychlý hokej, který nyní mnoho šancí nenabízí. Domácí hrají aktivně, drží jednobrankový náskok. Helsinky se nemohou probojovat do útočného pásma.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.
49:26
Jurij Nazarov se dostal do vyložené střelecké pozice, ale jeho rána se mu nepovedla podle představ.
48:49
48:20
Momentálně hrají domácí aktivně, Helsinky ale dobře brání.
47:26
Domácí hokejisté hrají aktivně, v přesilové hře se dostali do dobré střelecké pozice, Jan Kolář od modré čáry ale minul branku.
46:49
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joey Hishon – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
46:00
Helsinky se nemohou stabilněji probojovat do útočného pásma, Amur hraje nyní podstatně lépe. Nedává soupeři prostor pro zakončení.
44:42
Chabarovsk právě vstřelil branku!
V přesilové hře otáčejí domácí hokejisté skóre a vedou o gól. Povedenou střelou se prezenzuje VLADISLAV UŠENIN. Asistence: Vjačeslav Ušenin.
44:26
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Charles Genoway – 2 min., hákování).
43:18
Stav zápasu je vyrovnaný, momentálně mají domácí hokejisté více ze hry a snaží se přidat třetí, rozdílový gól.
41:36
Kirill Kapustin odvedl pořádný kus práce. Přebruslil celé hřiště, pak přenechal puk spoluhráči. Tám byl NIKITA KAMALOV, kterou rychlou střelou do horní části branky poslal puk a vyrovnává. Asistence: Kirill Kapustin.
41:20
Ville Lajunen zakončoval rychlou akci svého celku střelou od modré.
41:00
Domácí hokejisté se snaží vyrovnat, zatím ale marně.
40:01
Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Helsinky se dostaly do vedení 2:0, domácí celek pak po krásné kombinaci snížil. Osobních soubojů je k vidění mnoho, rozhodčí mají poměrně hodně práce. Trestných minut v tomto duelu není málo, celkem 38.
40:00
39:23
V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.
38:45
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sakari Salminen – 2 min., podražení).
38:42
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ilja Gorochov – 2 min., podražení).
38:00
Probíhají poslední dvě minuty ve druhé třetině. Helsinky jsou nastěhované před brankou Amuru.
37:43
Finský tým se dostal do útočného pásma, kde kombinuje a snaží se navýšit své vedení.
36:56
Další práce pro brankáře Amuru. Ten si na nedostatek práce naříkat nemůže.
36:20
Skvěle zasáhl Juha Metsola. Hostující hráč měl před sebou odkrytou část branky, ale domácí gólman dokázal puk zastavit a odrazit mimo.
36:01
Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny.
35:10
Domácí hokejisté jsou po vstřelení kontaktní branky aktivnější, snaží se hrát před brankou soupeře. Helsinky se musí bránit.
33:37
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Dmitrij Ljutov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Masi Marjamäki – 2 min., krosček).
33:37
33:37
33:37
32:39
Po krásné akci snižují domácí hokejisté náskok soupeře. Kombinaci na jeden dotek zakončuje střelou do odkryté části branky TEEMU RAMSTEDT. Asistence: Kristian Kuusela a Jurij Nazarov.
32:20
Vjačeslav Litovčenko se pokusil ujet hostující obraně, ale jeho snaha byla zastavena.
32:00
Mika Niemi se dostal do útočného pásma, kde byl malý moment volný. Puk se k němu však nedostal.
31:42
Oba vyloučení hráči se vrací do hry.
30:17
Sledujeme hru čtyři na čtyři, hostující celek pokračuje v aktivní hře. Naopak domácí Amur se musí bránit.
29:42
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Ilja Gorochov – 2 min., hrubost).
29:42
29:10
Jokerit právě vstřelil branku!
Hostující celek v přesilové hře navyšuje své vedení. Charles Genoway se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus se však nepovedl podle představ. Puk se dostal k PETERU REGINOVI, který doklepl volný kotouč za brankovou čáru. Asistence: Charles Genoway.
28:27
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Vjačeslav Ušenin – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
27:54
Nyní se píská zakázané uvolnění Helsinek, buly v jejich obranném pásmu.
27:45
27:07
Domácí ve čtyřech, to nejhorší mají za sebou.
26:47
Ville Lajunen po dobré přihrávce vystřelil. Juha Metsola kryje jeho tvrdou ránu. Dvojnásobná přesilovka se blíží ke svému konci.
26:17
Chabarovsk znovu posílá puk přes všechny čáry.
25:59
Brian O'Neill byl ve vyložené střelecké pozici, v přesilovce pět na tři měl před sebou odkrytou bránu, ale puk nedokázal přesněji trefit.
25:50
Domácí hokejisté vyhazují puk přes všechny čáry.
25:45
25:27
Domácí hokejisté se nyní musí bránit přesilové hře Helsinek. Finský celek se ale nemůže probojovat do útočného pásma.
25:07
Vyloučení v týmu Amur Chabarovsk (Jan Kolář – 2 min., podražení).
24:08
Z ničeho nic se dostávají hosté do vedení. Obrana Amuru si nepokryla protihráče, a tak mohl celkem pohodlně BRIAN O'NEILL otevřít gólový účet. Asistence: Charles Genoway.
22:46
Joey Hishon na druhé straně hledal přihrávkou lépe postaveného spoluhráče. Puk se k němu ale nedostal.
22:17
Danil Romancev to vzal na sebe a dostal se až před branku. Tam byl atakován obráncem. Hra pokračuje dál.
22:00
Amur je aktivnějším týmem. Hosté se momentálně tak tak brání.
21:36
Maxim Kondratěv si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.
20:30
Druhou třetinu začínají domácí hokejisté aktivně, probojovali se do předbrankového prostoru, kde kombinují.
20:01
Střelecky byli domácí hokejisté v první třetině aktivnější. Hostující gólman Ryan Zapolski neinkasoval, čisté konto drží i domácí Juha Metsola. Týmy jdou do kabin za stavu 0:0.
20:00
19:26
Už se nic nestane.
19:09
Mika Niemi se dostal do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný.
19:00
Probíhá poslední minuta hry v první třetině.
18:20
Hosté mají puk za svou brankou, nikam se neženou a čekají na šance. V poklidném tempu se třetina dohrává.
18:00
Kristian Kuusela se dostal do zakončení. hostující brankář kryje. Ryan Zapolski neměl snadnou situaci, střela byla přes obránce, ale i tak tento moment brankář Helsinek zvládl.
17:08
Mnoho šancí k vidění není, ani jeden celek se nemůže probojovat do zakončení.
16:00
Dostáváme se do finální části první třetiny, stále platí bezbrankový stav.
15:20
Tomáš Zohorna nabral ve středním pásmu rychlost, dostal se do útoku, ale vypálit z ideální pozice nedokázal.
14:40
Jurij Nazarov vyhrál souboj se soupeřem, k puku se dostal, ale nedokázal jej už přesně přihrát před branku, kde byl volný jeho kolega.
14:20
Ilja Gorochov si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma, neměl komu přihrát.
14:00
Poprvé v zápase se hlasitěji ozývají fanoušci Amuru.
13:33
Hraje se rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Více ze hry mají domácí hráči, kteří jsou aktivnější.
12:58
Domácí vybojovali puk ve svém obranném pásmu, do šance se následně dostal Vjačeslav Litovčenko. Jeho zakončení bylo nepřesné.
12:10
Hra je nyní přerušena. Následovat bude komerční přestávka.
11:02
Vhazovalo se před domácí brankou, následně se do šance dostal Danil Romancev. S jeho pokusem si dokázal brankář Helsinek poradit.
10:40
Sakari Salminen vedl akci hostů, na útočné modré se ale zastavil a zjistil, že nemá kudy postupovat do útočné třetiny.
10:25
Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, Juha Metsola musel zasahovat po střele finského hráče.
09:21
Amur je ve svém obranném pásmu a nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma. Helsinky dobře brání.
08:49
Ville Lajunen má kotouč ve svém obranném pásmu, čeká na dostřídání spoluhráčů. Sledujeme klidnější část hry. Ani jeden celek se nikam nežene.
07:54
Marko Anttila na druhé straně uvolnil, dostal puk a okamžitě jej vystřelil na bránu.
07:26
Vitalij Aťušov vedl útočnou akci domácích, to střelecké pozice se přes dobrý blok obrany nedostal.
06:35
Pekka Jormakka vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si domácí brankář poradil. Následovat bude komerční přestávka.
06:20
Hraje se zejména ve středním pásmu. Mnoho šancí k vidění není.
05:17
Chabarovsk je aktivnější, má ale problémy se zakončením.
04:46
Vjačeslav Litovčenko prohrál buly v útočném pásmu. Domácí se musí rychle vracet, protiakci organizuje Joey Hishon. Hostující hráč se nakonec do zakončení nedostal.
03:30
Ilja Gorochov má puk za svou brankou, čeká na dostřádání spoluhráčů. Následně ale špatně přihrál, a tak musel Juha Metsola zasahovat.
02:56
Sledujeme klidný úvod zápasu, optickou převahu mají domácí hokejisté, ale nemohou se dostat do výraznější šance.
01:20
Marko Anttila vystřelil od modré čáry, s jeho pokusem domácí brankář neměl mnoho práce.
00:33
Ryan Zapolski musel hned zasahovat po střele domácího hráče. Vitalij Aťušov se dostal za modrou a okamžitě posílal puk před bránu.
00:01
Zápas začne v půl osmé večer místního času, aktuální teplota je minus 12. Sněhová pokrývka se drží na zemi. Před Platinum Arenou je stále obrovský vánoční stromeček.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Metsola) – J. Kolář, Ljutov, Jelesin, Aťušov, Gorochov, Kondratěv, Kamalov – T. Zohorna, Kuusela, Ramstedt – Vj. Ušenin, Byvalcev, Vl. Ušenin – Kapustin, V. Popov, Litovčenko – Nazarov, Krysanov, Romancev.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – Ch. Genoway, Rissanen, V. Lajunen, Jensen, Jalvanti, Lauridsen – Jormakka, O'Neill, Regin – Niemi, Joensuu, Salminen – Huhtala, Anttila, Hishon – Mäkinen, Marjamäki, Wirtanen – Talaja.

Rozhodčí: Gašilov, Bodnar – Metalnikov, Sirotkin.
V tabulce Západní konference jsou hosté na osmé pozici, v tabulce Východní konference jsou domácí třináctí.
Amur Chabarovsk z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Vladivostokem 3:2, Dynamem Minsk 1:0 a Dinamem Riga 5:0. Nestačil na Slova Bratislavu 0:2 a Záhřeb 1:3.
Jokerit Helsinky z posledních pěti zápasů vyhrál jeden. Poradil si s Petrohradem 3:2. Nestačil na Čerepovec 1:4, v nájezdech na Ladu 3:4, Kunlun 3:6 a v prodloužení na Vladivostok 4:5.
Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Amur Chabarovsk – Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.