To je pro dnešek vše, příjemný zbytek čtvrtečního odpoledne přeje Petr Dejnožka.

Jiří Novotný (CLJ) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:25
Pavel Francouz (CLJ) – 26 zákroků, 0 gólů, 100 %

vhazování: 29:21
hity: 14:12
trestné minuty: 10:12
přesilové hry: 0/6 – 1/5
Duel končí, Lada se proti Čeljabinsku nedokázala prosadit a po špatně odehraných dvou třetinách již nic v závěru zápasu nezachránila. Hvězdou zápasu byl brankář Pavel Francouz, který se čistým kontem velkou měrou podílel na tříbodovém zisku Traktoru.
59:03
Domácí se přece jen snaží o čestný úspěch, brankář Francouz je ale jistý a blíží se k dalšímu čistému kontu v letošní sezóně.
58:36
Ježov se pochopitelně vrací do branky, utkání se již pouze dohrává.
58:06
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Krok s prázdnou brankou domácímu celku vůbec nevyšel, hosté potvrzují svoje vítězství! Puk do odkryté klece dopravil KONSTANTIN KLIMONTOV – 0:3! Asistence: Paul Szczechura a Maxim Jakuceňa.
57:10
Obě mužstva hrají v plném počtu.
57:00
Tři minuty před koncem domácí odvolávají Ježova a zkouší hru v pěti proti čtyřech!
56:59
Lada Togliatti si bere oddechový čas!
56:03
Do konce řádné hrací doby zbývají poslední dvě minuty, podaří se Ladě ještě zdramatizovat závěr zápasu?
55:22
Pokračovat se bude ve čtyřech, za katr putuje také hostující Bělov.
55:10
Maxim Rybin (TOG) dostává menší trest za sekání a tím snižuje šanci na vyrovnání utkání.
54:03
Často je k vidění hra ve středním pásmu, kam hosté bez větších potíží dokáží vyvézt kotouč.
52:44
Puk míří znovu za branku Togliatti, domácím se čas na zvrat utkání začíná výrazně krátit.
51:57
Hosté mohli zahrozit v přečíslení ve třech proti dvěma, rána Pestonova byla ale zablokována. Hra se znovu vrací před Francouze.
51:13
Statistika 7:0 na střely ve třetí třetině vypovídá o obrazu hry, tlak domácího týmu ale rozhodně nepatří do kategorie silných.
50:03
Aktivní Mastrjukov vyslal na Francouze další zakončení, český brankář je ale zatím naprosto bezchybný.
48:59
Hosté hrají zataženě a vyčkává, s čím Lada přijde. Zatím jim tato taktika vychází dokonale, do konce zápasu ale zbývá ještě deset minut.
48:23
Roy zakončil svůj útočný výlet přesným zakončení do lapačky Ježova.
47:57
Ani pátá přesilová hra v dnešním zápase brankou Togliatti neskončila, hráči Traktoru se opět dokázali ubránit.
46:26
Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se protrhnout prokletí brankáře Pavla Francouze.
45:56
Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Danil Gubarev – 2 min., nedovolené bránění).
44:44
Po delší době se z útočné akce těšili také hráči Čeljabinsku, jejich kombinace ve třetině Lady končí zákrok gólmana Ježova proti Šininově nahození.
43:03
Přečíslení tři na dva končí nepřesnou střelou Ivanova, Traktor posílá puk raději na zakázané uvolnění.
42:39
Hostující brankář se vůbec nenudí, Lada krouží v útočném pásmu a testuje jeho pozornost ze všech možných pozic.
41:23
Domácí hokejisté vstoupili do třetího dějství aktivně, zakončení od modré čáry ale skončilo úspěšným zákrokem Pavla Francouze.
40:01

střely: 14:24
vhazování: 17:16
hity: 11:10
trestné minuty: 8:8
přesilové hry: 0/4 – 1/4
Prostřední dějství znovu přiblížilo Traktor k vítězství, druhá branka přišla v dvojnásobné přesilové hře zásluhou přesného zakončení Paula Szczechury. Domácí nejsou v útočné fázi příliš efektivní a pokud něco nezmění, mohou na bodový zisk znovu zapomenout. Třetí dvacetiminutovka odstartuje asi v 15:39.
40:00
38:59
Kolcov se málem přes Filatova dostal do samostatného úniku, domácí útočník nakonec šanci hostujícímu hráči na poslední chvíli sebral.
38:38
Icing Čeljabinsku vrací hru znovu před Pavla Francouze.
38:12
Bočarov svoje zakončení v rychlém protiútoky otřel pouze o boční síťku, Lada však zůstane s kotoučem v útočné třetině.
37:48
Traktor Čeljabinsk si vybírá oddechový čas.
37:40
36:59
Filatovovu střelu zápěstím v poklidu brankář Francouz vyrazil, hosté následně znovu vyhodili a posílají na závěr oslabení čerstvou čtveřici.
36:40
Minuta je pryč, ani tato početní výhoda domácího hokejistům ani za mák nevychází.
35:40
Sekání v podání Kirilla Kolcova (CLJ) nabízí Togliatti možnost vrátit se do zápasu v přesilové hře.
34:03
Novotného zakončení od levého mantinelu mířilo do pravého betonu gólmana Ježova.
33:35
Převaha 22:10 jednoznačně vypovídá o tom, kdo v dnešním utkání tahá za nitky. Traktor jistě směřuje za dalším tříbodovým ziskem.
32:48
Lada zbytek oslabení ve čtyřech ubránila a hraje v plném počtu.
31:32
Hostům se nakonec podařilo dvojnásobnou přesilovou hru využívá! PAUL SZCZECHURA dostal s kotoučem ve středu útočného pásma hodně prostoru a prudkou ranou propálil vše před sebou – 0:2! Asistence: Alexej Petrov.
31:03
Kolcov s Jakuceňou ostřelovali Ježova od modré čáry, Togliatti se ale zatím ubránilo. Do konce přesilovky je ale ještě daleko.
30:48
Rázem může být s Ladou zle, domácí jdou totiž do tří! Dnes podruhé je potrestán Vladimir Maleňkich, Traktor čeká 52 sekund dvojnásobná přesilová hra.
29:40
Maxim Rybin (TOG) je za nedovolené bránění vykázán s menším trestem na trestnou lavici.
28:49
Na druhé straně měl naopak hodně práce Pavel Francouz! Kostromitinova střela od modré byla šikovně tečována Mastrjukovem, český brankář ale dokázal na změnu stavu zareagovat a skvělým zákrokem zabránil vyrovnání skóre!
28:13
Petrov dokonale skryl svoji střelu do chumlu hráčů a Ježov měl následně velké štěstí, že puk nakonec jen těsně minul jeho pravou tyčku!
27:10
Maleňkich zkusil štěstí od červené čáry, jeho rána ale byla zblokována. Zatím nesledujeme nijak pohledný hokej, Čeljabinsk je stále o krok vpředu.
25:54
Dereck Roy a jeho další zakončení, Ježov tentokrát pouze kontroloval cestu kotouče mimo branku Lady.
25:01
První střelu Togliatti ve druhé třetině vyprodukoval Sotnieks, pro Francouze byla jeho střela naprostou lahůdkou. Domácí se těší alespoň ze zisku vhazování v útočné třetině.
24:15
Ani nyní se neurodilo, domácí se ubránili a jsou v pěti.
23:11
Přesilovková kombinace přenesla kotouč na hokejku Jiřího Novotného, jehož rychlá rána končí zákrokem domácího Ježova. Lada se následně osvobodila.
22:33
Krátce po začátku početní výhody rozjíždějí hosté další akci až zpoza vlastní branky.
22:15
Po delší době si hru v početní převaze vyzkouší také Traktor. Vladimir Maleňkich (TOG) zastavil akci hostí hákováním, za což si vysloužil dvouminutový pobyt na trestné lavici.
22:00
Na druhé straně lapil Ježov prudkou ránu Kirilla Kolcova od modré čáry.
21:28
Domácí se vzápětí vrhli do přečíslení tři na dva, po rychlé výměně kotouče však pálil Mastrjukov mimo branku Traktoru.
20:53
Úvodní minuta druhého dějství se odehrála před brankou Pavla Francouze, český brankář si ale žádný zákrok nepřipsal.
20:01

střely: 6:14
vhazování: 10:9
hity: 4:5
trestné minuty: 2:6
přesilové hry: 0/3 – 0/1
Skončila nám úvodní třetina mezi Ladou a Traktorem. Podle očekávání jsou ve vedení hokejisté z Čeljabinsku, kteří mají střeleckou převahu a jsou o něco nebezpečnější. Hokej je ale nevyzpytatelná hra, a tak stále není o vítězi vůbec rozhodnuto. Druhé dějství odstartuje zhruba v 14:50.
20:00
19:03
Začala nám poslední minuta, hraje se v okolí Francouzovy branky. Podaří se Ladě ještě ohrozit bývalého litvínovského gólmana?
17:55
Útočné počínání si v podání Traktoru skončilo po nepřesném pasu na modrou čáru, domácí se protentokrát ubránili.
17:11
Peňkovskij z velké blízkosti pouze plácl do kotouče, Ježov se stihl včas přesunout a zabránit druhé hostující radosti. Vhazování po pravici domácího gólmana.
16:36
Lada je přece jen v posledních minutách častěji u kotouče a snaží se umazat těsné manko ze začátku utkání.
16:03
Roy rozšířil svoje střelecké statistiky z dnešního utkání, od levého mantinelu vyprodukoval již čtvrtý pokus v první třetině. Ani jeden ale gólmana Ježova nezaskočil.
15:26
Po delší době musel Francouz předvést další kvalitní zákrok, na vině bylo přečíslení Lady tři na dva. Česká jistota si ale dokázala kotouč najít a ukrýt ho ve své výstroji.
15:03
Hra byla v posledních minutách trochu rozháraná, ani jeden z celků nedokáže výrazně ohrozit soupeřova brankáře.
13:41
13:29
A znovu se hostům podařilo poměrně snadno dostat kotouč ze svého obranného pásma.
12:58
I přes již třetí přesilovou hru Lady je stále střelecky aktivnější celek hostí, domácí si stále nedokáží vytvořit souvislejší převahu.
12:12
Maxim Rybin na modré čáře zkusil štěstí prudkým nahozením, to bez jediné teče zapadlo až do Francouzovy lapačky.
11:41
S vyloučenými se nyní roztrhl pytel, domácí tak budou hrát znovu v početní převaze. Nebezpečnou hrou vysokou holí se provinil Alexander Šišin (CLJ).
11:28
Ani ve druhé přesilovce Lady se neurodilo, Petrov již znovu bruslí po ledové ploše.
10:29
Rychlá souhra domácího celku vybídla k zakončení Sotniekse, lotyšský zadák ale pálil pouze do nohy blokujícího obránce.
10:03
Úvodní kombinace početní převahy končí vyhození Traktoru až za branku Ježova.
09:28
Domácí tak budou muset těžit zejména z přesilových her, další jim sekání nabídl Petrov (CLJ).
08:41
Při hře v plném počtu diktuje tempo převážně tým Čeljabinsku, který se často stará o potíže v obranné třetině soupeře.
07:15
Čeljabinsk se ubránil a znovu hraje v plném počtu.
07:05
Nakonec dokázali v oslabení zazlobit i hosté, Šarov táhl akci ve dvou proti dvěma. Jeho skrytá střela ale končí dalším zákrokem brankáře Ježova.
06:44
Filatovovo zakončení si Pavel Francouz znovu bezpečně pohlídal.
06:01
Pavel Francouz se stal hrdinou posledních okamžiků! Togliatti vytvořilo na brankovišti neskutečný závar, při kterém zlobil zejména Viktor Komarov! Český gólman ale dokázal na brankové čáře náskok Čeljabinsku pohlídat!
05:15
Domácí Lada dostane šanci na srovnání stavu v početní výhodě, na lavici hanby míří za podražení Alexander Černikov (CLJ).
05:06
Hosté jsou i nadále výrazně střelecky aktivnější, nebezpečný je zejména Dereck Roy. Jeho tři pokusy zatím ale náskok Traktoru nenavýšily.
04:34
04:13
Další ránu od modré čáry přichystal Kolcov, domácí brankář znovu na svém místě.
03:58
Jakuceňa od modré čáry nasměroval kotouč přímo do náruče připraveného Ježova.
03:23
Téměř minuta z přesilové hry je pryč, Traktor je nastěhován v obranném pásmu Lady, ale chybí kvalitní střelba. Hosté to zkouší zejména od modré čáry, ale nepřesně.
02:34
Traktor bude mít další příležitost na navýšení vedení, na trestnou lavici za držení putuje Nikita Filatov (TOG).
02:11
Rázem zde máme první branku dnešního střetnutí! Do vedení se dostává favorizovaný Traktor, prosazuje se čtvrtá útočná formace Čeljabinsku. Šarov rozjel útočnou akci, na jejímž konci ARŤOM PEŇKOVSKIJ překonal brankáře Ježova – 0:1! Asistence: Alexander Šarov.
01:59
Z ostrého úhlu zkusil zakončení Roy, Ježov se ale včas namáčkl k tyči a připsal si do statistik první úspěšný zákrok.
01:23
Na druhé straně si první úspěšný zákrok připsal Pavel Francouz, Komarov ho ranou zpoza pravého kruhu nijak výrazně nevystrašil.
00:54
Oba celky mají za sebou úvodní útočné akce. Traktor se po vyhraném buly na chvilku dokázal usadit v útočné třetině, k zakončení se ale nedostal.
00:01

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Sotnieks (A), Aronson, Kostromitin, Gurkin, Maleňkich, Sinicyn, A. Bolšakov – Achmetov, Rybin (C), Zernov (A) – A. Ivanov, Filatov, V. Komarov – Bočarov, A. Strelcov, V. Strelcov – Mastrjukov, Šenfeld, Bělousov.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Šinin (C), N. Bělov, Borodkin, Kolcov, A. Petrov (A), Petrikov, Klimontov, Mamajev – Novotný, Szczechura, Jakuceňa – Roy, Pestunov (A), Zinovjev – Šolochov, J. Petrov, Černikov – Gubarev, Šarov, Peňkovskij.

Rozhodčí: Lavrentěv, Hofmann – Kuprijanov, Savenkov.
Traktor Čeljabinsk po opatrném začátku plně rozjel svoje plány na účast v play-off, ke které se v posledních měsících výrazně přiblížil. Do utkání proti Togliatti půjde ze čtvrtého místa východní konference, jeho pohodu však zkazily poslední odehrány zápasy. Tým Pavla Francouze prohrál třikrát ze čtyř případů a svoji špatnou sérii by chtěl zlomit právě proti Togliatti.
Lada Togliatti v současné době kotví na dvanáctém místě východní konference, na postupovou osmičku v tuto chvíli ztrácí celých dvanáct bodů. V souboji s Čeljabinskem bude favorizovaný soupeř, v jediném zápase letošní sezóny se radovala právě Lada po výsledku 2:1 v prodloužení.
Základní část Kontinentální hokejové ligy se rychlým tempem řítí do svého finiše, na programu je posledních patnáct utkání. Jen skvělý finiš zaručí účast ve vyřazovacích bojích Ladě Togliatti, naopak Čeljabinsk se pomalu blíží jistotě. Kdo se bude radovat ve vzájemném střetnutí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.