Česká stopa v zápase
Jakub Nakládal (JAR) 0+1, 0 střel, čas na ledě 20:59
Ve druhé třetině jsme viděli úvodní branku, prosadil se Kontiola. Ve třetí třetině dokázali domácí rychle vyrovnat, postaral se o to Lebeděv. Rozhodující branku zápasu vstřelil po tlaku hostujícího celku Kontiola.
59:40
Novokuzněck se nemůže dostat do útočného pásma.
59:30
Domácí odvolávají brankáře, zkouší to v šesti.
59:30
Oddechový čas pro domácí.
59:00
Probíhá poslední minuta hry, Lokomotiv stále vede o jednu branku.
58:10
Vhazovat se bude ve středním pásmu, domácí kouč by si možná měl vzít oddechový čas a nechat odpočinout první formaci, která je nyní hodně vytěžovaná.
58:00
Šance k vidění nejsou, hra se nepřerušuje. Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny. Domácí se snaží vyrovnat, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.
56:00
Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí k vidění není.
55:01
Averinova tvrdá střela od modré čáry jen o malý kousek minula branku. Nechybělo mnoho a byla z toho velká šance.
54:20
Alexandr Titov vyzkoušel pozornost brankáře soupeře, ale pokus to byl nepřesný.
53:21
Talbotova střela od modré čáry končí jen o malý kousek mino branku. Domácím se krátí čas na vyrovnání.
52:40
Alexej Murygin špatně rozehrál, k puku se dostal domácí hráč, který nedokázal přesněji zakončit. Zkoušel to střelou z první.
51:54
Domácí celek hraje aktivně, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím ale marně.
51:08
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Po dlouhém tlaku hostujícího celku se prosazuje podruhé v zápase PETRI KONTIOLA. Se štěstím překonal brankáře soupeře. Asistence: Jakub Nakládal a Staffan Kronwall.
50:11
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Ivan Jemec – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.
49:45
Po delší době tu máme střelu na branku, Talbot z levé strany nepřekonal brankáře. Zápas je stále vyrovnaný.
48:40
Denis Mosaljov to zkoušel z levé strany, ale brankáře překonat nedokázal.
47:31
Domácí hrají v plném počtu.
46:10
Domácí hokejisté hrají v oslabení velmi dobře, kontrolují hru a nedávají soupeři mnoho prostoru pro zakončení.
45:31
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., držení protihráče + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
45:20
Titov od modré čáry vystřelil, jeho pokus dokázal brankář soupeře celkem v pohodě zastavit.
45:12
Prvních pět minut hry ve třetí třetině je pryč, domácím se podařilo vyrovnat.
44:55
Domácí pokračují v aktivní hře, další střelecký pokus, se kterým si brankář Lokomotivu poradit.
43:17
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Domácí hokejisté vyrovnávají z kraje třetí třetiny. Tvrdou střelou se prosazuje KIRILL LEBEDĚV. Bez asistence.
41:30
Denis Mosaljov se dostal do zakončení, s jeho nepřesným pokusem neměl brankář mnoho práce.
40:56
Zápas, ve kterém vedou hosté, pokračuje třetí třetinou.
40:01
Ve druhé třetině jsme se dočkali první branky zápasu, prosadil se hostující celek, který je střelecky aktivnější. V přesilové hře se prosadil Petri Kontiola.
40:00
39:40
Už se nic nestane, třetina se v poklidném tempu dohrává.
39:00
Sledujeme poslední minutu hry ve druhé třetině.
38:41
Domácí mají puk pod kontrolou, snaží se hrát aktivně a pokusit se vyrovnat. Vladimír Ionin minul branku.
37:40
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nedostává do zakončení.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.
36:19
Artur Kajumov obkroužil branku, dostal se do zakončení, ale minul branku.
35:50
Petri Kontiola se dostal k bekhendové střele, brankář soupeře byl připravený.
35:25
Vladislav Gavrikov zakončil rychlou akci svého celku, brankář domácích se dokázal přesunout rychle a kotouč kryje.
34:57
Dmitrij Lugin to vzal na sebe, dostal se do zakončení, ale brankář Metallurgu kryje jeho tvrdou ránu.
34:19
Andrej Taratuchin se probojoval do dobré střelecké pozice, ale brankář Lokomotivu byl pozorný a nenechal se překonat. Hosté stále vedou o jednu branku.
33:53
Hosté mají k dispozici vhazování v útočném pásmu. Domácí ale souboj o puk zvládli, a tak se směr hry otáčí.
33:09
V přesilové hře se dostávají do vedení. Po pěkné přesilovkové akci se prosazuje PETRI KONTIOLA. Asistence: Brandon Kozun a Staffan Kronwall.
33:08
Hosté mají k dispozici přesilovou hru, snaží se vstřelit první branku zápasu.
33:00
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Mark Skutar – 2 min., držení protihráče).
32:22
V poklidném tempu hra plyne dál. Následovat bude komerční přestávka.
31:19
Domácí mají puk v držení ve středním pásmu, následně se dostali do útočného pásma. Alexej Murygin kryje další střelecký pokus.
30:42
Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, hraje se zejména ve středním pásmu.
30:06
Lokomotiv sice prohrál buly před vlastní brankou, ale díky chybě se k puku hosté dostali.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí přečkali hru v oslabení a nyní se mohou pokusit o vstřelení úvodní branky.
29:33
Metallurg Novokuzněck si v oslabení počínal velmi dobře, Jaroslavl se nedokázala prosadit před brankou soupeře. Hraje se pět na pět.
28:26
Početní výhoda se nedaří hostujícímu celku podle představ. Naopak domácí se brání velmi dobře.
27:33
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Andrej Taratuchin – 2 min., podražení).
26:01
Komerční přestávka.
25:30
Kozun se probojoval ke střele od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.
25:01
Alexej Murygin nedokázal udržet střelu od modré, nakonec jej ale zachránil obránce.
24:39
23:50
Mark Skutar to vzal na sebe, pokusil se rychlou střelou překonat brankáře. Nepodařilo se mu to.
23:30
Do rychlého protiútoku se dostali hosté, Petri Kontiola se pokoušel něco vymyslet, ale jeho pokus byl nepřesný.
22:59
Ilja Davidov se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus dokázal brankář Lokomotivu vyrazit.
22:39
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Dmitrij Lugin – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
22:39
Staffan Kronwall se na druhé straně dostal do zakončení, čtrnáctá střela na branku Novokuzněcku.
21:40
Tentokrát to už bylo lepší, Mark Skutar vymyslel překvapivou střelu, se kterou měl brankář problémy.
21:10
Úvodní minuta hry ve druhé třetiny je pryč. Domácí se dostali do zakončení, ale jejich rána nebyla z nejpřesnějších.
20:01
Hostující celek odehrál první třetinu aktivněji, dostal se do několika dobrých šancí, ale proměnit je nedokázal. Gólmani pochytali celkem všech dvacet střel, a tak stále platí bezbrankový stav.
20:00
19:20
Ve středním pásmu se vhazovalo, hosté se k puku dostali, ale nedokázali založit akci.
19:00
Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry.
18:40
V poklidném tempu se dohrává první třetina.
18:07
Hosté vyhráli v útočném pásmu vhazování, zakončit se jim ale nepodařilo. Velmi dobře si počínala domácí obrana, která střelecký pokus dokázala zablokovat.
18:00
Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.
17:30
Petri Kontiola to vzal na sebe, vybruslil si do útočného pásma, kde půlminuty držel hru a čekal na spoluhráče, aby jim mohl přihrát. Vybíral, vybíral až přebral a o puk přišel.
17:05
17:00
Kirill Semjonov tečoval střelu spoluhráče. Alexej Murygin byl pozorný.
16:40
Velká část přesilové hry domácích je pryč a jen jednou se dostali do zakončení. Alexandr Titov od modré čáry minul branku.
15:30
Velké problémy mají domácí s přechodem do útočného pásma, hosté se zkušeně bráni a drží hru daleko od své branky.
15:05
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Andrej Loktionov – 2 min., vysoká hůl).
14:54
Domácí mají ponechanou výhodu.
14:40
Sledujeme klidnou pasáž zápasu, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek si nevytváří střelecké pozice.
13:50
Denis Vicharev se dostal do zajímavé střelecké pozice, branku ale trefit nedokázal.
13:23
4:11, střelecká převaha Lokomotivu je značná, ale co je to platné.
12:35
Vhazovat se bude ve středním pásmu, puk vylétl z hrací plochy. Následovat bude komerční přestávka.
11:58
Další zákrok domácího brankáře, hosté jsou nyní aktivnější.
11:43
Vladislav Kartajev se dostal k bekhendové střele, ale brankář domácích si dokázal s jeho pokusem poradit.
11:33
11:01
Kirill Semjonov hledal před brankou připraveného spoluhráče, ale jeho pas byl velmi nepřesný.
10:48
Lokomotiv hraje přesilovou hru dobře, ale chybí mu klid při zakončení.
10:01
Brandon Kozun vypálil na branku z pravé strany, jeho pokus zastavil domácí brankář. Bude se znovu vhazovat před brankou Novokuzněcku.
09:33
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., vysoká hůl).
08:38
Vladislav Gavrikov to zkoušel od modré čáry, ani jeho pokus neskončil v brance, velmi dobře zapracovala domácí defenziva.
08:20
Znovu Alexandr Titov. Jako obránce vystřelil od modré čáry. Alexej Murygin jeho střelu zastavil. Buly před brankou hostů.
07:50
Alexandr Titov ze středního pásma hledal najetého spoluhráče, k puku se ale dostal hostující Alexej Murygin. Směr hry se tak přesouvá.
Arťom Iljenko vypálil z pravého kruhu pro vhazování, brankář odrazil puk před sebe, kde jej už převzali domácí obránci. Zajímavý pokus Lokomotivu.
07:25
Hosté jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 5:2. Jejich převaha však zatím nepřinesla střelecký úspěch.
06:26
Ke své třetí střele se nyní dostali hostující hokejisté. Rafael Chakimov byl pozorný, bezbrankový stav stále platí.
06:02
04:50
Timur Fatkullin to zkusil od modré čáry, jeho pokus jen o malý kousek mířil nad branku. Následně se Lokomotiv osvobodil.
04:37
Hostující celek se zatím brání dobře, snaží se hrát co nejdále od své vlastní branky.
04:02
Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Vladislav Gavrikov – 2 min., hákování).
03:27
Zatím jsme viděli jednu jedinou střelu na branku, do další šance se dostal Jegor Averin, který z pěti metrů minul branku. Puk končí mimo hrací plochu.
02:53
Vhazovat se bude před brankou domácích, ti vyhráli bully, a tak se směr hry přesouvá.
00:35
Jako první se do útočného pásma dostali domácí, ale jejich střela od modré čáry končí mimo branku.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Podjapolskij) – Kalašnikov, Ljamkin, Skutar, Fatkullin, Michajlov, Davidov, Titov, Kuklev – Lebeděv, Taratuchin, Komaristyj – K. Semjonov, Skorochodov, Vicharev – Razumov, Jazkov, A. Michejev – Ionin, Jemec, Poliščuk.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall, Nakládal, Ljubuškin, Gavrikov, Rafikov, Pašnin, Koledov – Talbot, Kozun, Kontiola – Mosaljov, Apalkov, Kraskovskij – E. Galimov, Iljenko, Kartajev – Loktionov, Kajumov, Lugin – Averin.

Rozhodčí: Birin, Fatajev – Otmakov, Sysujev.
Papírovým favoritem jsou hostující hokejisté, ale KHL již mnohokrát předvedla, že statistiky před zápasem je jedna věc a zápas je věcí druhou.
Metallurg Novokuzněck z posledních pěti zápasů všechny prohrál. Nestačil na Dynamo Minsk 0:2, Helsinky 3.4, Dinamo Rugu 0:6, Novosibirsk 0:1 a Podolsk 3:4.
Lokomotiv Jaroslavl z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Novgorodem 3:1, v nájezdech porazil CSKA Moskvu 3.2 a v základní hrací době si poradil s Petrohradem 2:1. Nestačil na Spartak Moskvu 1:2 a po nájezdech na Novosibirsk 2:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.