Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou.
Třetí třetina žádnou změnu skóre nepřinesla. Dinamo každopádně předvedlo jeden z nejlepších výkonů za poslední týdny a Metallurg jasně přehrálo. Rozhodla hlavně druhá třetina, v níž hosté nasázeli dohromady hned pět branek. Domácí se v tomto dějství sesypali, tíhu okamžiku absolutně nezvládli. Čisté konto udržel brankář Kalninš, jemuž mimochodem po celou dobu hlídal záda český rodák Sedláček.
59:19
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Timur Fatkullin – 2 min., hrubost).
59:10
Kulda držel v pohodě puk v útočném pásmu, když v tom se do konfliktu zase dostali dva hráči obou celků. A ještě se bude v závěru vylučovat.
58:10
Asi nejaktivnější hráč Metallurgu v celém zápase se na levém kruhu ocitl v dobré střelecké pozici. Jenže nakonec svůj pokus usměrnil zase jen vedle brány.
58:00
Zahlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:50
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Andrej Taratuchin – 2 min. + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Georgs Golovkovs – 2 min. + 2 min., hrubost).
56:50
56:49
Taratuchin se chce dnes hodně rvát. Už snad potřetí během tohoto utkání. Tentokráte ale konflikt opravdu již vyústil v regulérní bitku. Golovkovsovi nedělalo vůbec žádný problém svému soupeři se postavit.
56:47
Alespoň čestný úspěch chce Metallurg dopřát svým fanouškům, kterých na stadion došlo na dva tisíce věrných. Možná že ale většina z nich už radši opustila novokuzněcký stadion.
56:22
Tohle nahození Semjonova z úhlu nemohlo Kalninše výrazněji překvapit. Touš bez větších problémů schoval do své lapačky. Metallurg je v posledních minutách aktivnějším a lepším týmem.
55:15
Skvěle zabojoval o puk u zadního mantinelu Akišin, který následně puk přistrčil na Berdnikova! A ten po další spálené šanci jen obrátil oči v sloup. Z blízkosti prostě nedotlačil na několkátý pokus puk za záda Kalninše, jenž se zapřel o led, a postavil ve své brance pevnou zeď.
54:39
Taratuchin si najel k tyčce Kalninše z pravé strany, kde měl poměrně hodně prostoru. Snažil se zakončit bekhendem, jenže mezírku mezi hostujícím brankářem a jeho tyčkou prostě nenašel.
53:17
Golovkovs s Kuldou hezky bojovali o puk u mantinelu. ještě chvilku drželi útočné pásmo, pak však Metallurg dostal situaci pod kontrolu.
52:34
Tohle Cibulskis nevymyslel dobře. Jeden z jeho spoluhráčů se mu pletl na modré čáře, a tak z celé možné akce Dinamo vyrobilo pouze ofsajd. Vhazování bude provedeno ve středním pásmu.
51:38
Jako by byl domácí útočník Akišin bez smyslů. Vjel do pásma, jenže se následně nesnažil nic vymyslet, nepřihrával, nestřílel, a tak pouze narazil do obránce před sebou. Jako by ho snad ani neviděl.
50:46
Jerofejevs musel pod tlakem posunout puk do pásma naslepo. A jeho spoluhráči si u zadního mantinelu poradit nedokázali.
50:00
Deset minut do konce. Další branky jsme se zatím nedočkali, Kalninšovi se pořád daří držet čisté konto. Pár zákroků předvedl, to ano, jinak však měl mezi třemi tyčemi daleko méně práce, než je obvykle zvyklý.
49:17
Zakázaného uvolnění se nyní dopustili domácí. Hra se tak stěhuje před Podjapolského.
48:42
Krkolomně se Metallurg dostával do útočného pásma. Takže touš nakonec skončil na hokejce Freibergse, jenž si celou situaci bezpečně pohlídal.
47:53
Obrana Dinama si nehlídala zadní pozice, takže jeden z domácích hráčů se snažil dostat k puku po brejku. Nicméně Kalninš na situaci zareagoval, vyjel z branky, a puk odpálil do bezpečí.
47:00
Ionin si vybruslil zpoza branky blíže k tyčce a z rychlé otočky vypálil! Kalninš vyrazil střelu pouze do středu, kde se nacházel Michejev, jenže ani on v koncovce neuspěl. Mnohdy má Metallurg v zakončení smůlu, mnohdy je až nevídané, jaká mizerná střelecká produktivita ho provází. Následuje komerční přestávka.
46:20
Hra se nepřerušuje, ostatně ani není důvod. Především domácí budou rádi, když každá vteřinka bude ubíhat co nejrychleji. Z ledu chtějí být určitě co nejdříve.
45:24
Krásná souhra hostujícího Dinama. Jak snadný hokej může být. Střelu z mezikruží snad od Balinškise však škrtl lapačkou Podjapolskij. Ten si především ve druhé třetině protrpěl své.
Dnešní utkání sleduje 2019 diváků.
44:25
Indrašis prošel slušně středem pole, pak mu ale nevyšla optimálně klička. Domácí se tak na druhé straně řítili dopředu, nicméně znovu bez úspěchu.
43:22
Balinškis si u mantinelu dovolil až příliš, dělal zbytečnou kličku, místo aby nahodil nebo přihrával. Metallurg ale toho využít nedokázal, byť se chvilku dobře držel v útočném pásmu.
42:37
Kulda pálil z poměrně slušné pozice, jenže jeho zakončení nebylo vůbec úspěšné. A střela skončila pouze na zadním mantinelu.
41:46
41:06
40:49
Střelu M. Redlihse neudržel Podjapolskij, který nakonec zůstal mezi třemi tyčemi přetrpět třetí třetinu, ve své výstroji, k dorážce se tak propracoval Bičevskis, jenž z blízkosti nevyzrál na domácího brankáře.
40:23
Kdyby teď Darzinš dostal přesnou přihrávku, zakončoval by do téměř poloprázdné branky. Ale to se nestalo. Hosté pokračují v přesilovce 4 na 3.
40:01
Další třetina začne přibližně v 14:48.
Že to bude tak jednoznačné, to se tedy určitě nečekalo. Souboj posledního s předposledním měl nabídnout de předpokladů rozhodně vyrovnanější podívanou. Jenže Metallurg se v této třetině sesypal jako domeček z karet. Dohrávat třetí dějství v takovém srabu se mu bude hodně težko. Hráčům se na led určitě moc chtít nebude.
40:00
39:46
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Roman Berdnikov – 2 min., sekání).
39:06
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Andrej Taratuchin – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., hrubost).
39:06
39:00
Zahlášena poslední minuta druhé třetiny.
37:51
Riga právě vstřelila branku!
Lotyšský stroj se prostě ne a ne zastavit. A uštědřuje svému soupeři jednu těžkou ránu za druhou. Tentokráte se prosadil EDGARS KULDA, který se v mezikruží ocitl trestuhodně nehlídaný, a puk usměrnil nechytatelně do šibenice. Bez asistence.
37:10
Kalninš mezi třemi tyčemi moc zákroků. především těžších nepředvedl. Teď půjde Dinamu určitě také o to, aby udržel případné čisté konto. Toho se opravdu hodně dlouhou dobu nedočkal.
35:20
Takovou smršť domácí celek určitě nečekal. Nedaří se mu absolutně v žádných oblastech. Už teď je prakticky jasné, že si Dinamo z Novokuzněcku odveze všechny body.
34:25
Oddechový čas pro domácí.
34:25
MIKELIS REDLIHS přidává již svou druhou branku tohoto utkání. Podjapolskij neudržel střelu od modré čáry, hostující forvard byl trestuhodně nehlídaný, a tak po jednoduché kličce zakončil pod beton ležícího muže ve výstroji. Asistence: Ralfs Freibergs.
33:50
Těžko se nyní Metallurgu hraje. Soupeř ho zasypal ve třetím dějství třemi brankami a pohodlně vede. Dinamo hraje zcela v pohodě. A svého soka jednoznačně přehrává.
32:45
Ani střídání brankářů nepomohlo Metallurgu k ubránění oslabení. MIKS INDRAŠIS nového muže na hrací ploše Podjapolského překvapil střelou z úhlu, která nakonec skončila přesně pod jeho břevnem. Asistence: Lauris Darzinš.
31:50
Frustrovaní domácí se nyní musejí bránit dvojnásobnému oslabení. Opravdu zřejmě nečekali, že by ani s předposledním celkem KHL nedokázali hrát vyrovnanou partii.
31:17
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., sekání).
30:37
Střídání v týmu Metallurg Novokuzněck: ze hřiště odchází Andrej Karejev, přichází Vladislav Podjapolskij.
30:37
Početní výhodu Dinamo bleskově využilo. A možná přidalo rozhodující zásah tohoto utkání. GINTS MEIJA si na levé straně počkal se zakončením, v klidu si zamířil, a puk poslal do horní části branky nad pozdě reagujícího Karejeva. Skvěle před hostujícím brankářem clonil jinak Skvorcovs. Asistence: Krišjanis Redlihs.
29:46
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Andrej Taratuchin – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
29:45
Taratuchin se dostal do křížku s Bičevskisem. Vůbec první konflikt mezi hráči obou týmů. Jednalo se jen o jakési pošťuchování. Rozhodčí však nehodlají takové chování tolerovat. A nakonec domácímu útočníkovi udělují hned dvojnásobný trest!
28:58
Ionin jako by se u mantinelu lehce zranil. A tak trošku odkulhal po svých na střídačku. Hra je jinak přerušená, vhazovat se bude před Kalninšem.
27:20
Nakonec se Cibulskis dostal k zakončení. Tenhle bek je hodně aktivní v tomto utkání. I nadále působí Dinamo nebezpečněji.
26:45
Po reklamní přestávce se vydal Metallurg dopředu do útoku. Jenže Skutar následně na modré čáře nedokázal udržet pásmo. Na druhé straně podnikal výpad M. Redlihs, nicméně místo zakončení volil jen přihrávku do strany.
25:55
Dinamo znovu působí na ledě aktivněji. Metallurg je především směrem dopředu hodně malátný. Ne že by Kalninš nemusel zasahovat, každopádně pod nějakým větším tlakem prostě není.
24:37
Těsné poté, co Metallurg přežil vyloučení, inkasoval nakonec druhou branku tohoto střetnutí. KRIŠJANIS REDLIHS napřáhl od modré čáry, a svou pumelicí propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Pjotr Sčastlivyj.
24:29
23:21
Semjonov je zatím asi nejaktivnějším hráčem Metallurgu. Teď se dostal v oslabení do úniku, nicméně z blízkosti na Karejeva neuspěl.
22:56
Velká možnost pro hostující celek! Cibulskis nebezpečně operoval před brankou soupeře, následně se puk odrazil ještě na levou stranu, jenže ani tohle zakončení v síti neskončilo.
22:29
Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Vladislav Arbuzov – 2 min., nedovolené bránění).
22:17
Arbuzov trošku bezhlavě nahodil puk dopředu. Dinamo se ho snadno ujalo a postupovalo směrem dopředu. Nakonec domácí vek o pár vteřin později ve vlastním obranném pásmu fauloval.
21:49
Darzinš měl na pravé straně poměrně hodně prostoru, nakonec zkusil překvapit Karejeva, nicméně jeho pokus byl tečovaný pouze do ochranné sítě. Vhazovat se bude před brankou Metallurgu.
21:30
21:05
Nebezpečně u tyčky nyní operoval Kuklev, ale neuspěl. Metallurg pokračuje v přesilové hře, která ještě trvá z minulé třetiny.
20:01
Další třetina začne přibližně v 13:52.
Na to, že hraje poslední s předposledním, jsme neviděli vyloženě špatnou první třetinu. Je vidět, že oba týmy se chtějí porazit, hrají bez tlaku, takže se hra přelévá z jedné strany na druhou. O jedinou branku utkání se nám jinak postaral v šesté minutě M. Redlihs.
20:00
19:30
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., nedovolené bránění).
19:09
Semjonov skvěle zakličkoval v útočném pásmu, pak předal puk Kuklevovi, který ostře vypálil. Jenže jednoduše nebylo jeho zakončení přesné. Metallurg i nadále pokračoval v tlaku, Kalninš odolal.
18:29
K. Redlihs vyslal od modré čáry nebezpečný pokus směrem na bránu. Metallurg nakonec odolal. Každopádně nebyla to pro něj úplně snadná situace.
18:02
Tohle byla poměrně zajímavá situace. Nahození se odrazilo od zadního mantinelu k tyčce Karejeva, který ho před dorážejícím Sčastlivyjem a Skvorcovsem musel schovat pod svojí lapačku.
17:00
Tři minutky do konce. Metallurg díky početní výhodě v posledních minutách srovnal se soupeřem krok, ale vyrovnání se nedočkal. Dinamo zatím vzadu pracuje velmi dobře.
15:53
15:47
Malinký závar musel řešit Kalninš u své tyčky. Semjonov předal puk k tyčce na Fatkullina, ten se ale z blízkosti prosadit nedokázal. Celá hra Metallurgu je v přesilovce hodně rozháraná.
14:11
Hosté hráli chvilku ve třech hráčích na ledě. teď uže se však z trestné lavice vrátil na hrací plochu Sčastlivyj. DInamu by se mělo dýchat o dost lépe.
13:53
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Jekabs Redlihs – 2 min., vysoká hůl).
13:48
Semjonov pálil z pravé strany, ale Karejev nepolevil. Každopádně se bude znovu vylučovat. Jeden z hráčů hostujícího celku nešťastně vrazil hokejku do obličeje svého soupeře.
12:45
Podruhé se Metallurg snažil založit pásmo, podruhé však uspět nedokázal. Zatím se během téhle početní výhody soupeře Kalninš mezi třemi tyčemi výrazněji nezapotil.
12:11
Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Pjotr Sčastlivyj – 2 min., podražení).
11:33
Jelisejevs hledal před brankou najíždějícího si spoluhráče, nicméně jeho přihrávka nebyla přesná. Zase Dinamo zmáčkl svého soupeře na útočné polovině.
10:55
Zakázaného uvolnění se nyní dopustil Metallurg, který je na ledě zatím horším týmem. Dinamo je tedy alespoň co se ofenzívy týče daleko aktivnější. A Karajev má o poznání více práce.
10:01
Obránce Balinškis ukázal, že je i slušným technikem, na levé straně udělal kličku a skrytou střelou se snažil překvapit Karejeva. A málem se mu to podařilo. Namířil však nakonec svůj pokus jen do lapačky.
09:24
Lebeděv dostal pěknou přihrávku do mezikruží a vypálil. Kalninš byl mužem na svém místě a lapil. Každopádně domácí forvard se ocitl v opravdu dobré střelecké příležitosti.
09:12
Hra má poměrně rychlý spád, zbytečně se nepřerušuje. Až tedy na tento případ, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.
07:53
M. Redlihs nyní dobře kombinoval se svým spoluhráčem Pavlovsem, který nakonec n´vypálil od pravého mantinelu. Avšak jeho zakončení nebylo nakonec přesné.
06:45
Michejev objel branku a u tyčky zakončoval, nicméně Kalninš byl mužem na svém místě. Dinamo jinak bylo v úvodu třetiny aktivnější a dočkalo se zasloužené odměny.
05:27
Tak tohle je dobrý vstup Dinama do tohoto utkání. Pěknou individuální akci předvedl na levé straně Lipsbergs, který se kličkou zbavil svého protihráče, pak předal touš na MIKELISE REDLIHSE, který pumelicí prostřelil marně se natahujícího Karejeva. Asistence: Roberts Lipsbergs.
04:08
Před Karejevem bylo nyní poměrně rušno. Hned několik hráčů operovalo před jeho brankou, nakonec však Metallurg se štěstím odolal.
03:32
Solovjov se ve středu pole dostal k puku a snažil se ho posunout na svého spoluhráče, avšak pouze ho předal svému soupeři. Hra se přelévá z jedné strany na druhou.
02:00
Oba celky se dostaly k jakýmsi příležitostem, ale ani jednu z nich proměnit nedokázali Je vidět, že oba týmy hrají uvolnění, nevisí na nich žádný tlak. Přece jenom je to souboj posledního s předposledním.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Karejev (Podjapolskij) – Ljamkin, Skutar, Kuklev, Fatkullin, Vasilčenko, Arbuzov, Michajlov, Kalašnikov – Solovjov, A. Michejev, Komaristyj – K. Semjonov, Taratuchin, R. Berdnikov – Zemčenko, Ionin, Razumov – Akišin, Poliščuk, Lebeděv.

Dinamo Riga: Kalninš (Sedláček) – Balinškis, Cibulskis, Freibergs, K. Redlihs, Jerofejevs, J. Redlihs – Indrašis, Bičevskis, Darzinš – Meija, Sčastlivyj, Skvorcovs – M. Redlihs, Pavlovs, Lipsbergs – E. Kulda, Golovkovs, Jelisejevs – Toluzakov.

Rozhodčí: Gamalej, Lavrentjev – Misjur, Něstěrov.
V akci bychom mohli vidět pouze jednoho českého krajánka. Uvidíme, jestli v hostující brance dostane Jakub Sedláček přednost před Janisem Kalninšem.
Poslední čtyři vzájemné zápasy lépe vyzněly pro lotyšský klub, který hned třikrát uspěl v základní hrací době a jednou vyhrál v prodloužení. Letos se oba celky střetly jednou, a to v září, kdy Dinamo skolilo Metallurg vysoko 5:1.
Oba mančafty jsou vlastně letos rády za jakýkoli úspěch. Už se vlastně prakticky mohou soustředit na další sezónu. Novokuzněck naposledy prožil hodně hořkou porážku, nad Jokeritem vedl 3:0, aby v poslední části stihl ještě inkasovat další čtyři góly. Riga si však také nemohla vesele hvízdat, na půdě favorita z Omsku padla vysoko 3:9.
Bez nějakého většího otálení můžeme říci, že tohle rozhodně nebude žádný očekávaný šlágr pátečního programu KHL. Nastoupí totiž prosti sobě dva nejhorší celky ze všech 29 účastníků, které už sotva mohou bojovat o play-off. Metallurg má na svém kontě 30 bodů, Dinamo pouze o čtyři více.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.