33:24' Lisin   • 55:39' Burdasov  (Larsen, Omark)
Furch (Šilin) – Čudinov, Berezin, J. Medveděv, Martynov, Ahnelöv (C), Meňšikov, Minejev – Pěrežogin, Fisenko, Kovaljov – Fajzullin, Stas (A), A. Galimov – Košelev, K. Semjonov (A), I. Michejev – Kugryšev, Rau, Chochrjakov.
Omsk Arena
Ufa
Karejev (Scrivens) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Loginov, Petrišev – M. Majorov, Juňkov, Soloduchin – Burdasov, I. Makarov, Zubov (C) – Lisin (A), Omark, Kemppainen – Hartikainen, Tkačov, Sajustov.

To je ode mě vše, děkuji Vám za pozornost, na shledanou!
Třetí třetina byla asi nejvíce zajímavá z celého zápasu. Zpočátku jsme sledovali vyrovnanou bitvu. Následně mohl Omsk dát vedoucí branku, avšak záhy se branky dočkala Ufa. Ta však, pravděpodobně z důvodu ofsajdu, nebyla uznána! Omsk však šel záhy do oslabení. Ufa si rozebrala tři hráče Omsku v jejich pásmu a Burdasov vystřelil svému týmu tři body!
Omsk se již v závěru zápasu na nic více nezmohl, Ufa skvěle ubránila svoje vedení a po dobře odehrané třetí třetině zaslouženě vítězí.
59:40'
Ufa již dvakrát dokázala vyhodit puk do středního pásma a Omsku dochází čas!
59:29'
...již se dostal, ale nemá puk pořádně pod svou kontrolou, nyní již hrají v šesti hráčích v poli.
59:14'
Omsku se nedaří dostat do útoku...
59:02'
Oddechový čas pro domácí.
59:00'
Ufa drží puk v pásmu soupeře a šetří drahocenné vteřiny!
58:16'
58:00'
Poslední dvě minuty zápasu a Omsk si přihrává v pásmu soupeře a obrana Ufy je již dost vyšťavená.
57:11'
56:47'
Ještě asi dvacet vteřin se bude hrát čtyři na čtyři a pak přijde kratší početní výhoda pro domácí celek.
56:16'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., podražení).
55:39'
Ufa právě vstřelila branku!
A tato branka již bude určitě platit. ANTON BURDASOV dostal přihrávku z pravé strany na střed hrací plochy a jeho střelu pod břevno Furch nedokázal vytěsnit. Asistence: Philip Larsen a Linus Omark.
55:24'
Ufa má velkou šanci nyní rozhodnout zápas a operuje v pásmu soupeře proti třem hráčům Omsku.
55:11'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
54:15'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., podražení).
53:43'
Rozhodčí tedy nakonec upažil a branku hostujícího mužstva neuznává.
Na stadionu sice padla branka, ale čeká se na posouzení video rozhodčího. Popravdě abych řekl, nevím proti čemu domácí mužstvo protestuje.
53:43'
Konečně nějaké pozdvižení na stadiónu, po dobré střele se snažil o dorážku Chochrjakov, ale Karejev drží puk ve své výstroji.
51:32'
Nyní se hodně přerušuje a ani jeden z celků si nevytváří žádné šance či střelecké pokusy.
50:10'
Ansel Galimov přenechal do jízdy puk na Stase, ale ten s ním byl vytlačen za branku Karejeva.
49:32'
Oba celky již budou s přibývajícím koncem třetí třetiny hrát více na jistotu, neboť každá chyba může rozhodovat.
48:41'
Po sražené střele se bude vhazovat před Karejevem.
47:42'
Hráč Ufy se snažil zamířit mezi betony Furcha, ale ten se nenechal nachytat a pouze mu puk oprášil jeho výstroj.
47:23'
Karejev opět předvedl jeden ze svých zákroků a skóre nám zůstává stále 1:1. Následuje komerční pauza.
46:54'
Nyní se Omsku nepodařil přechod přes střední pásmo, kdy se do sebe zamotali rovnou dva hráči Omsku.
46:21'
Ufa zaútočila a byla z toho pěkná šance, kterou Furch vyráží nad svou branku.
45:56'
Oba celky zatím hrají ve třetí třetině vyrovnanou partii...
45:33'
Pěknou střelu zastavuje Karejev svým betonem. Ten jednu malou chvíli ani nevěděl kde má nakonec puk.
44:26'
Omsk zavezl puk do pásma soupeře, ale boj v rohu kluziště prohrál a Ufa se osvobozuje.
43:12'
Domácí se dostali před branku Ufy, ale nic vážného z toho nevyplynulo.
42:25'
Furch jistil puk chycením do své lapačky, avšak následně jej rychle vytřepal pro svého spoluhráče, který se snaží rozehrát útok.
42:04'
Omsku se zatím ve třetí periodě nedaří zaměstnat Karejeva v brance a jediné co se mu podařilo je zavezení puku do útočného pásma a následné jeho ztracení.
40:46'
Do prvního útoku se dostalo hostující mužstvo, jejich střelecký pokus z pravé strany byl sražený.
40:01'
Druhá třetina přinesla vyrovnání hostů. Omsk však byl víceméně aktivnějším celkem po celou druhou třetinu. Na jejím konci mohl opět překlopit vedení na svou stranu Michejev, ale v tváří tvář brankáři Ufy nesupěl.
40:00'
38:39'
Ilja Michejev se dostal sám na brankáře Karejeva, ale se svou kličkou na Karejeva neuspěl. Respektive ji nedotáhl do konce.
38:14'
Střela ze středu kluziště prošla až na Furcha, ale ten ji vyráží do strany.
37:39'
Zajímavou útočnou akci měla Ufa, ale finální přihrávka neprošla a z celé akce nic nebylo. Velká škoda pro hostující celek, že nedošlo k nějakému zakončení.
35:44'
Střela z pravé strany se nevešla mezi tři tyče Karejeva a skončila sražená v levém rohu kluziště.
34:54'
Máme tedy vyrovnáno a uvidíme co nám přinese zbytek zápasu. Ufa prakticky z jedné větší chyby domácích dokázala vytěžit vyrovnávací branku.
33:24'
Omsku se nyní nepodařilo uhlídat střední pásmo, kde se puku zmocnil ENVER LISIN, který si to namířil k brance Furcha a v pádu dokázal zasunout puk do branky. Bez asistence.
33:10'
Omsku se podařilo dostat po delší době puk od své branky a snaží se napadat svého soupeře v jeho vlastním pásmu.
32:49'
Ufa se však stále nachází v útočném pásmu soupeře, ale má puk za brankou, kde se jej snaží dostat hráči Omsku.
32:31'
32:30'
Nyní pomohl Furch dobrým zákrokem proti jedné střele a tuto přesilovku již Omsk ubrání.
31:50'
Omsk vyhazuje další puk ze své třetiny a zatím se velmi dobře brání.
31:11'
Ufa operuje v pásmu soupeře, následně se však svou chybnou rozehrávkou připravuje o pásmo.
30:31'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., nedovolené bránění).
28:58'
Andrej Stas šikovně zavezl puk do pásma a následně přihrával zpět na modrou. Puk se mu rychle vrátil, ale na ideální zakončení již neměl tolik potřebného času.
27:07'
Omsku se však nepodařilo tak úplně vyhodit a Teemu Hartikainen již měl odkrytou branku, ale nedokázal zkrotit poskakující puk!
26:40'
Ufa vybojovala vhazování a chvíli se jí podařilo zaměstnat obranu Omsku.
26:12'
Nyní však musel Furch předvést svůj lepší zákrok proti šanci Ufy a následuje komerční přestávka.
25:02'
Omsk pokračuje ve snaze vstřelit svou druhou branku...
24:19'
24:15'
Před blížícím se koncem přesilové hry bylo hodně horko před brankou Ufy, ale ani jeden z hráčů nedokázal zastrčit puk do branky.
22:52'
Z pravé strany se snažil hráč Omsku překvapit Karejeva střelou k jeho levé tyči, ale to mu nevyšlo.
22:19'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., krosček).
21:10'
V boji o puk byla úspěšnější Ufa, která vyvezla puk až do útočné třetiny soupeře, avšak Furcha nezaměstnala.
20:30'
Střelu ze středního pásma vyrazil Karejev do rohu kluziště, kde nyní probíhá boj o puk.
20:01'
Ufa měla možnost jedné přesilové hry, ihned na úvod zápasu, kterou však nevyužila. Hosté se snaží, avšak Dominika Furcha příliš v brance nezaměstnávají a obrana Omsku je dobře připravená.
To je z první třetiny vše! V té byl lepším celkem domácí celek, který dokázal využít jednu přesilovou hru ve svůj prospěch a díky brance útočníka Raua vedou domácí ve své aréně 1:0.
20:00'
19:00'
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta, kterou se Omsk snaží v klidu dohrát s pukem na svých holích.
17:28'
Omsk v útočném pásmu soupeře, ale bez puku a napadá rozehrávku Ufy.
16:40'
16:21'
Pěkná střela od modré čáry nastřelila jen obránce Ufy.
15:54'
Omsk vytvořil přesilový vzorec a snaží se o vytvoření si výhodné pozice...
14:40'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Grigorij Panin – 2 min., sekání).
13:39'
Avangard právě vstřelil branku!
Této brance předcházela povedená střela Bereziny, puk se následně od Karejeva odrazil před branku a CHAD RAU byl posledním mužem, který dokázal puk doklepnout za záda brankáře Ufy. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
12:12'
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Joonas Kemppainen – 2 min., podražení).
11:20'
Po celou první třetinu jsou aktivnější domácí hráči, kteří se však do vyložené šance prozatím nedostali. Karejev zatím bez větších obtíží kryje jejich střelecké pokusy.
09:30'
Maxim Minejev se snažil dostat po své pravé straně do zakončení, ale v pádu již nestačil puk zakončit do branky a nastřeluje jen boční síť.
08:41'
Karejev opět v permanenci a chytá puk do své lapačky po lehčí střele hráče Omsku.
06:59'
06:48'
Ve druhé minutě přesilové hry se daří Omsku napadat rozehrávku soupeře a úspěšně vyhazuje puky ze své třetiny.
06:11'
Ufa po první minutě přesilové hry dokázala jednou vystřelit na branku a Furch bezpečně ukryl kotouč ve ve své výstroji.
04:59'
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Berezin – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku).
04:59'
Uvidíme první vyloučení a hosté si zahrají přesilovou hru.
04:24'
První vážnější zákrok Dominika Furcha, který ukrývá puk pod svou lapačku.
03:40'
Po povedené střele z levé strany má Karejev puk ve své výstroji.
03:30'
Hráč Ufy se snažil o samostatný průnik a zavézt puk do útočné třetiny soupeře, ale bohužel s tímto příliš nepochodil a Omsk otáčí hru.
02:12'
Omsku se daří zastavovat počínající útoky soupeře ihned na modré čáře a Furch je zatím bez větší práce.
01:46'
Karejev musel dávat pozor při dalším náporu domácích. Kteří jsou od úvodu zápasu aktivnější a snaží se o rychlou branku.
00:49'
Jako první se do útoku snažil probít domácí celek, ale průnik k pravé tyči brankáře Karejeva nebyl dotažen do konce.
00:01'
Avangard Omsk
Omsk se nachází ve své Východní konferenci na třetím místě se 73 body, ihned druhým Nižněkamskem (79 bodů) a za první Kazaní (79 bodů).
Omsk nyní v řadě doma odehrál již tři zápasy – prohry – 1:5 Jugra, 2:3 pp se Soči a nakonec v posledním kole cenné vítězství 5:3 nad Kazaní.
Salavat Julajev Ufa
Ufa drží sedmé místo s 67 body. Na poslední postupové osmé místo do play off, kde se nachází překvapivě Chabarovsk, ztrácí pouze jeden bod. Ufa na začátku svého venkovního tripu prohrála první dva zápasy – 1:2 Kazaň, 1:2 Soči, následně další dvě utkání zvítězila – 6:3 Novosibirsk a 2:0 nad Barys Astana.