KHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Red Star Kunlun : Jugra - 5. ledna 2018   12:30

Red Star Kunlun
59:24' Yip (Beck, A. Kosticyn) • 60:17' Ibragimov (Brulé)
2:1
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Jugra
Jugra
51:51' Varfolomejev  (Pestuško, Ugolnikov)
Cyplakov, Fatějev – Majtak, Černyšjov
LeSports Center
1 322 diváků
Jugra

Z tohoto online přenosu je to vše, s přáním hezkého dne se s vámi loučí Lukáš Jasoněk.
Góly v závěru základní hrací doby a na začátku prodloužení Kunlun otočil skóre ve svůj prospěch a před tímto duelem poslední Chanty-Mansijsk udolal 2:1. Jugra teď musí spoléhat na prohru Toljatti v právě hraném zápase s Dinamem Moskva, aby znovu nespadla na chvost tabulky.
Československá stopa

Ondřej Vitásek (JUG) - 1 střela, čas na ledě 16:27
Vojtěch Polák (JUG) - 1 střela, čas na ledě 14:57
60:17'
Red Star Kunlun právě vstřelil branku
Je dobojováno! Hokejisté Kunlunu se dostali do přečíslení dva na jednoho, Brulé jako na zlatém podnose žabkou přes hůl bránícího hráče naservíroval puk RINATU IBRAGIMOVI a ten střelou z pokleku rozvlnil síť poloodkryté branky. Hosté ztratili vyhraný zápas a z čínského území si za porážku v prodloužení odvezou pouze bod. Asistence: Gilbert Brulé.
60:01'
Utkání v hledišti LeSports Center sleduje 1 322 diváků.
60:00'
59:24'
Ještě není konec! Domácí v šesti hráčích v poli roztočili pořádnou rošádu a půl minuty před vypršením základní hrací doby vyrovnali na 1:1. Přihrávka zpoza brány a střela mezi betony, po které má ruce nad hlavou BRANDON YIP. Asistence: Taylor Beck a Andrej Kosticyn.
58:49'
Time-out pro Red Star Kunlun.
58:49'
V době, kdy už domácí odvolali svého gólmana, se bekhendovým pokusem snažil vyrovnat Beck. Proskurjakov ale změnu stavu skóre odmítl.
58:00'
Ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí třetiny. Hellberg (Red Star Kunlun) zatím zůstává v brankovišti.
57:22'
Zřejmě Kosticyn (Red Star Kunlun) v souboji před bránou natlačil jednoho ze soupeřů na Proskurjakova.
56:02'
Proskurjakov (Jugra Chanty-Mansijsk) proti Brulého štiplavé jedovce nastavil své tělo.
55:28'
Po nikým nezaviněném tvrdém střetu Ponikarovského s Panovem rozhodčí raději přerušili hru, aby zkontrolovali zdravotní stav obou hráčů.
53:40'
Domácí zmobilizovali všechny síly a vyrazili do útoku, obrana Jugry se ale zdá být neprostupná.
51:51'
Jugra právě vstřelila branku!
Tak se diváci gólu ještě v základní hrací době přeci jen dočkali. V levém kruhu měl spoustu času na zakončení PAVEL VARFOLOMEJEV, který se trefil k bližší tyčce. Tahle bleskově využítá přesilovka posunula Jugru do vedení. Asistence: Maxim Pestuško a Alexander Ugolnikov.
51:38'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lucas Lessio.
51:24'
Vrátka trestné lavice se otevřela a Graborenko (Red Star Kunlun) z nich vyjel ven.
50:47'
Hosté dovezli puk až před Hellberga a ten ho zalehl. Vyšťourat se ho ještě snažila dvojice Koroljov – Vitásek, ale to už rozhodčí foukl do píšťalky.
50:09'
Navzdory hře v oslabení zaveleli domácí k útoku, ten se ovšem nevyvinul podle jejich představ.
49:24'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Roman Graborenko – 2 min., nedovolené bránění).
49:07'
Palebnou pozici si vypracoval Ibragimov (Red Star Kunlun), jenže neměl dostatečně přesně seřízena mířidla na to, aby Proskurjakova ohrozil.
48:12'
A zahanbit se nenechal ani Proskurjakov. Brankář Chanty-Mansijsku schoval razantní střelu Kuldy od modré čáry mezi svými betony.
46:29'
Svůj um nyní předvedl Hellberg (Red Star Kunlun), který vychytal z levého kruhu střílejícího Poláka.
45:52'
Ani celkově osmá hra v početní převaze nebyla využita, dnes prostě hrají prim brankáři.
45:34'
Už poměrně dlouho se hraje bez přerušení.
44:24'
Ze skrumáže, která se utvořila v předbrankovém prostoru hostujícího týmu, nakonec nic nebylo.
43:52'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Majorov – 2 min., sekání).
43:09'
Hellberga vyděsil až prudký projektil, který po vjetí mezi kruhy vyslal Šulakov (Jugra Chanty-Mansijsk).
42:19'
A podle toho také dopadla. Kunlun je kompletní.
41:34'
Zatím žádná nadějná příležitost. Přesilovka Chanty-Mansijsku je slabá jako dětský punč.
40:19'
Třetina začala vyloučením v týmu Red Star Kunlun (Taylor Beck – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
40:01'
21:15 – takový je poměr střel po čtyřiceti odehraných minutách. A góly? Vůbec žádné. Neschopnost střelců prosadit se při rovnoměrném počtu hráčů bych ještě pochopil, ale že se jim nedaří ani v přesilovkách? To už je do nebe volající. Zlomí prokletí uplynulých dvou třetin závěrečná tercie?
Třetí třetina začne přibližně ve 14:07.
40:00'
39:52'
Domácí se přeci jen ještě snaží něco vymyslet. Obávám se ale, že na to už nemají dostatek času.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny. Zdá se, že ani v prostřední části gól nepadne.
35:55'
DeFaziovu pumelici po průniku do pásma přizvedl jeden z hostujících obránců nad branku.
34:34'
Zasahovat musel také Hellberg (Red Star Kunlun), ten máchl lapačkou proti zakončení Ibragimova.
33:17'
Jugra Chanty-Mansijsk už hraje v plném složení.
32:54'
Domácí spasila až Ugolnikovova rána od modré, té vystavil stopku pozorný Proskurjakov.
32:02'
Kunlunský tým se zatím nedokáže probít do pásma, navíc mu byl odpískán ofsajd.
31:17'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Arturs Kulda – 2 min., hákování).
30:56'
V polovině utkání se hra přelévá ze strany na stranu.
29:37'
Brulé (Red Star Kunlun) opustil trestnou lavici a po odpykání svého trestu se znovu může zapojit do hry.
28:40'
Proto přišla Ugolnikova střela od modré, kterou Hellberg bezpečně polapil. Vhazovat by se mělo po levici kunlunského gólmana.
28:16'
Hostům se nedaří udržet útočnou zónu.
27:37'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Gilbert Brulé – 2 min., nedovolené bránění).
27:30'
Chanty-Mansijsk se osvobodil a v tuto chvíli už je jasné, že hru v početní nevýhodě zvládne.
26:13'
Yip (Red Star Kunlun) přijel s pukem až k bráně a snažil se ho zamést pod Proskurjakovův beton, ten ale zůstal pevně přikován k ledu.
25:35'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Veli-Matti Savinainen – 2 min., podražení).
25:17'
Až teď se hosté dostali ze sevření a hned z toho byl zajímavý útok, který táhl Savinainen. Střela finského forwarda byla ovšem nepřesná.
24:54'
Red Star Kunlun na Chanty-Mansijsk stále tlačí.
23:32'
Bezprostředně po vyhraném vhazování vypálil směrem na bránu Schaus (Red Star Kunlun).
22:14'
Po tvrdém střetu u zadního mantinelu zůstal na ledě Kozlovskij (Jugra Chanty-Mansijsk). Naštěstí se nezdá, že by šlo o nějaké vážné zranění.
21:47'
Aktivita je na straně Kunlunu. Čínský klub od začátku třetiny vytrvale zaměstnává defenzivu Jugry.
21:21'
Hned další útok domácích skončil nepřesnou tečí v předbrankovém prostoru stojícího Rissanena.
20:10'
Järvinen (Red Star Kunlun) podél mantinelu nahodil touš do pásma jenom pro soupeře.
20:01'
Problémem Chanty-Mansijsku byla především nedisciplinovanost jeho hráčů. Hostující tým se bránil dvěma oslabením, oproti jednomu kunlunskému.
Střelecké pokusy se zaokrouhlily na cifru dvacet s tím, že o čtyři více vyprodukovali domácí. Oba brankáři předvedli jisté výkony, práci navíc měli usnadněnou, protože nemuseli řešit žádnou složitou situaci.
Bezgólová první třetina je za námi, ta druhá začne přibližně ve 13:19.
20:00'
19:38'
Dvaadvacet vteřin před odchodem do kabin ještě jedno vhazvání ve středním pásmu.
18:58'
Ani O'Donnellův překvapivý pokus bekhendem na brankáře hostujícího týmu neplatil.
17:40'
Hra se obrátila a Proskurjakov (Jugra Chanty-Mansijsk) musel vyrazit střelu z levého kruhu.
16:48'
Kunlunští ve střední zóně nedokázali protečovat nahozený kotouč a to znamená zakázané uvolnění.
16:04'
Zaútočili také domácí. Pokus Ponikarovského musel Proskurjakov zkrotit nadvakrát.
15:28'
Pogorišnyj si nabruslil do levého kruhu a jeho střelu zápěstím srazil jeden z domácích beků do rohu.
13:43'
Vyloučený Majorov (Jugra Chanty-Mansijsk) je zpátky na ledové ploše, pokračuje se pět na pět.
12:26'
Od té doby se ale hokejisté Chanty-Mansijsku už dvakrát osvobodili a druhé oslabení sehrávají výtečně.
11:50'
Základ k úspěchu domácí splnili, když vyhráli buly.
11:43'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Konstantin Majorov – 2 min., nedovolené bránění).
10:51'
Jugra Chanty-Mansijsk je kompletní.
10:06'
Kunlunští rozhýbali soupeřovu obranu a bez přípravy střílející Vorobej označil zadní mantinel.
09:37'
Domácí zakombinovali v pásmu a nahození Ibragimova od modré čáry skončilo v Proskurjakově lapačce.
08:51'
Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Jegor Žuravljov – 2 min., hákování).
08:01'
První oslabení domácí přečkali bez ztráty kytičky a odteď už pokračují v plném počtu.
07:37'
Timirjov se šikovně proháčkoval kolem kunlunských obránců, zakončit ovšem nedokázal.
06:50'
Hosté v přesilovce uzamkli své protivníky v pásmu a tečovanou střelou z vrcholu pravého kruhu donutili Hellberga k zákroku.
06:01'
Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Joonas Järvinen – 2 min., hrubost).
05:00'
Omlouváme se za technické problémy, které nás zaskočily hned v úvodu utkání. Lepší vstup do něj měla Jugra, klub z Chanty-Mansijsku v první pětiminutovce přestřílel svého soupeře 3:1.
00:01'
Hráči se podruhé chystají vyjet na led, tentokrát už k zahajovacímu buly. Ještě předtím v aréně LeSports Center zazní hymny Ruské federace a Číny.

Red Star Kunlun: Hellberg (Skrynik) – Pereťagin, Schaus, Ibragimov, A. Kulda, Graborenko, Järvinen, Vorobej – Brulé, Lessio, Beck – Yip (A), DeFazio, Rissanen (A) – O'Donnell, Chipchura, A. Kosticyn – Lockhart, Ponikarovskij (C), Jaw.

Jugra Chanty-Mansijsk: Proskurjakov (Biljalov) – Burström, Viklund, Ugolnikov, Vitásek, Kozlovskij, Žuravljov, Pogorišnyj, Šulakov – Savinainen (A), Koroljov, Komaristyj – Varfolomejev, A. Michejev, Pestuško (A) – K. Majorov, Timirjov, V. Polák – Šen, Panov (C), Grymzin.

Rozhodčí: Cyplakov, Fatějev – Majtak, Černyšjov.
Přibližně půl hodiny před začátkem utkání probíhá na kluzišti LeSports Center rozbruslení.
Kanadské bodování

Red Star Kunlun:
Gilbert Brulé (CAN) – 28 bodů (12+16)
Cory Kane (USA) – 16 bodů (9+7)
Brandon Yip (CAN) – 13 bodů (7+8)

Jugra Chanty-Mansijsk:
Pavel Varfolomejev (RUS) – 23 bodů (11+12)
Maxim Pestuško (RUS) – 21 bodů (6+15)
Veli-Matti Savinainen (FIN) – 14 bodů (8+6)
Jugra Chanty-Mansijsk

Nejhorší tým Východní konference se vydřeným vítězstvím 3:2 v Astaně dotáhl na předposlední Toljatti, které bude chtít po pátečním zápase v čínské metropoli přeskočit. Formu na to určitě má, z posledních sedmi utkání vyhrál hned pět. Navzdory tomu se Jugra musí držet při zemi, pohled na tabulku pro ni totiž zůstává nemilosrdný.

Nestabilní výsledky a především dlouhá série bez výhry trvající po celý listopad vyřadily Kunlun z bojů o play-off. Aktuálně jedenáctý tým Východní konference se momentálně pohybuje jako na houpačce – jednou je dole a jednou nahoře. V minulém kole doma nestačil na Omsk, jemuž podlehl vysoko 0:4. Teď však proti němu stojí o poznání snazší soupeř.
Osmi pátečními zápasy pokračuje KHL, která vedle několika atraktivních duelů nabídne jedno méně zajímavé klání. Do čínské Šanghaje k zápasu s Kunlunem přiletí Jugra Chanty-Mansijsk. Pojďme si oba celky hrající už pouze o čest představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.